احراز هویت:لطفا قبل از شارژر پنل احراز هویت انجام دهید تا با بتوانید از تمام امکانات پنل استفاده بکنید. هر کسی توی پنل ما احراز هویتشو کامل بکنه شارژ هدیه بهش تعلق میگره
پشتیبانی تلگرام
پست اسلایدی

چگونه پست اسلایدی در اینستاگرام بسازیم؟ + نکات و آموزش تصویری

5/5 - (17 امتیاز)
پست اسلایدی در اینستاگرام

 

هر بار شیوه های جدیدی برای ارائه محتوا به مخاطبان در اینستاگرام به وجود می آید. یکی از این شیوه های جدید پست های اسلایدی است که مدتیست رواج پیدا کرده. بررسی ها نشان داده است که این نوع از ارائه محتوا سبب می شود که بازدید از آن حدود 1.4 درصد بیشتر شود.

پس وقتی که اسلاید اول به قدری کنجکاو کننده باشد که بتواند مخاطب را وادار کند تا صفحه را لمس کرده و اسلاید بعدی را مشاهده کند، لازم است که شما هم به عنوان یک ادمین اینستاگرامی یا کسی که نیاز دارد به بازدید بیشتری برسد، به فکر ساخت پست اسلایدی باشید. با این مقاله از دیجی فالوور همراه باشید تا نکات بیشتری در این رابطه یاد بگیرید.

 

پست اسلایدی چیست؟

پست اسلایدی (Carousel Post) محتوایی است که تا 10 عکس یا ویدئو در آن جای داده می شود و افراد می توانند با کشیدن آن ها به سمت چپ یا به اصطلاح ورق زدن، آن را مشاهده کنند. در واقع می توان آن را به یک آلبوم تصویر یا ویدئو تشبیه کرد. این نوع از پست ها هم مانند محتواهای دیگر اینستاگرام امکان لایک کردن و کامنت گذاشتن را دارند و همچنین می توان آن را به افراد دیگر هم فرستاد. همچنین فردی که اقدام به انتشار این محتوا می کند هم می تواند برای آن alt text و مواردی از این قبیل را تعیین کند. 

بعد از این که محتوا به صورت اسلایدی منتشر شد، یک فلش در سمت راست آن نشان داده می شود که با استفاده از آن کاربر متوجه می شود که پست اسلایدی است و باید آن را ورق بزند. 

چرا بهتر است که از پست های اسلایدی استفاده کنیم؟

پست های اسلایدی این امکان را به شخص تولید کننده محتوا می دهد تا مطالب بیشتر و مفصل تری را در اختیار مخاطب خود قرار دهد. یعنی پست های اسلایدی این فضا را فراهم می کنند که با استفاده از آن مطالب بیشتری به مخاطب برسد. این موضوع به خصوص در زمانی که نیاز به ارائه مطالب در رابطه با محصولات است، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد. چرا که یک محصول را بایستی از جنبه های مختلف به مخاطب نشان داد و پست های اسلایدی این امکان را فراهم خواهد کرد. 

اندازه پست اسلایدی چقدر باید باشد؟

اندازه پست اسلایدی چقدر باید باشد؟

حتما شما هم دیده اید که پست های معمولی و ویدئوها در اینستاگرام می توانند به صورت افقی و عمودی قرار بگیرند. پست های اسلایدی هم دقیقا به همین صورت می توانند باشند. نکته ی مهم و قابل توجه این جاست که حتما اندازه ای که برای یک اسلاید در نظر می گیرید، برای باقی اسلاید ها هم به همان ترتیب باشد تا نمایش آن ها به خوبی انجام شود. 

  • اگر پست اسلایدی شما به صورت افقی است کافی است که طول آن را 1080 و عرض آن را 566 پیکسل در نظر بگیرید. 
  • اگر پست اسلایدی شما به صورت عمودی است، کافی است که طول آن را 1080 و عرض آن را 1350 پیکسل در نظر بگیرید. 
  • اگر پست اسلایدی شما به صورت مربعی است کافی است که طول و عرض آن را 1080 در نظر بگیرید تا محتوایتان به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. 

بررسی ها نشان داده است که بهترین سایز برای انتشار یک عکس در اینستاگرام، چه عکس معمولی و چه اسلایدی عرض 1080 با طولی مابین 566 تا 1350 پیکسل است. 

و اما ویژگی های ویدیو اسلایدی باید چگونه باشد؟

  • بهترین فرمت ممکن برای نمایش ویدئو به صورت اسلایدی در اینستاگرام mp4 و mov است. 
  • طول ویدیو شما می تواند بین 3 تا 60 ثانیه باشد. 
  • نسبت تصویر در ویدئوی افقی بایستی به صورت 1.97:1 باشد. همچنین نسبت ویدئوی عمودی باید به شکل 4:5 باشد. نسبت ویدئوی مربعی هم به صورت 1:1 است. 
  • 4 گیگابایت، نهایت حجمی است که ویدئوی شما می تواند داشته باشد. 
  • در نهایت لازم است این نکته را هم بگوییم که می توانید در یک پست به صورت ترکیبی از عکس و ویدئو استفاده کنید. 

 

چگونه پست اسلایدی منتشر کنیم؟

اگر محتوای شما به شکلی است که فکر می کنید بهتر است آن را به صورت اسلایدی منتشر کنید، بهتر است که این کار را انجام دهید. اما چگونه؟

برای انجام این کار لازم است که ابتدا تمامی عکس ها را وارد گالری خود کنید. 

بعد از انجام این کار، کافی است که اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و روی علامت به اضافه پایین آن کلیک کنید. 

روی علامت پست اسلایدی که با متن select multiple بزنید تا بتوانید چندین عکس را انتخاب کنید. 

حالا می توانید تا 10 عکس یا ویدئو را انتخاب کنید. هر کدام از مواردی که انتخاب می کنید با یک عدد مشخص خواهد شد تا بتوانید تشخیص دهید که ترتیب آن ها در حین نمایش چگونه خواهد شد. 

چگونه پست اسلایدی منتشر کنیم؟

حالا کافی است که روی علامت فلش که به معنی next است بزنید تا به مرحله بعدی بروید. 

حالا می توانید فیلترهای مورد نظر را روی تصاویر اعمال کرده و یا این که پست ها را منتشر نمایید. 

چگونه پست های اسلایدی خوبی داشته باشیم؟

درست است که ذات و ماهیت پست های اسلایدی جالب است. با این حال اگر نتوانید محتوای خوبی را از طریق آن به مخاطب خود برسانید، نمی توانید توجه آنان را به سوی خود جلب نمایید. به همین خاطر لازم است که چند ایده برای ایجاد پست های جدید در ذهنتان داشته باشید. در این قسمت به تعدادی از این ایده ها خواهیم پرداخت. 

تبلیغ محصول در پست اسلایدی

تبلیغ محصول در پست اسلایدی

در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که پست های اسلایدی یکی از بهترین گزینه ها برای معرفی کردن یک محصول هستند. به این خاطر که این امکان را به فروشنده خواهند داد تا محصول خود را در رنگ ها، اندازه ها، شکل ها، طرح ها و جنبه های گوناگون به مخاطب نشان دهد و این موضوع سبب می شود که شخص بیننده بتواند با دقت بیشتری اجناس را مورد بررسی و تحلیل خود قرار دهد. 

هم چنین پست های اسلایدی این امکان را می دهند که شیوه استفاده از اجناس را هم به نمایش بگذارید. برای مثال لباس و کفش از جمله محصولاتی است که بایستی به اصطلاح تنخور آن را مشاهده کرد. با استفاده از همین پست های اسلایدی می توان چنین شرایطی را فراهم کرد. انجام این کار می تواند سبب شود که مخاطب تمایل بیشتری به خرید پیدا کند. 

هر چقدر که بتوانید محصولات خود را شیک تر، زیباتر و خلاقانه تر در این پست ها بگنجانید، احتمال خرید از شما افزایش می یابد و به این صورت می توانید کسب و کار موفق تری را تجربه کنید. 

استفاده از پست های اسلایدی در محتوای قبل و بعد از مصرف (before & after)

یکی از راه های جلب مخاطب ارائه پست های قبل و بعد از مصرف است. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به چنین پست هایی برخورد کرده باشید. در چنین شرایطی مقاومت در برای توجه به محتوای آن ها بسیار سخت است. در واقع این شکل از پست ها کنجکاوی ما را بر می انگیزانند  و  به همین خاطر می توانند تاثیر زیادی روی جذب مخاطب و افزایش درآمد داشته باشند. پست های اسلایدی از آن جهت که فضای زیادی را در اختیار مخاطب خود قرار میدهند، لذا یکی از بهترین گزینه ها برای پیاده سازی چنین ایده هایی هستند. 

از سویی دیگر به خاطر جذابیت این شکل از تولید محتوا، سایر مخاطبان هم تمایل پیدا می کنند که تجربه ی خود را در همین قالب با شما به اشتراک بگذارند. در واقع با انتشار پست های قبل و بعد، احتمال این که محتوای UGC شما افزایش یابد، بسیار بیشتر خواهد شد. 

استفاده از پست های اسلایدی در ارائه مطالب توسعه شخصی

این روزها تب و تاب نکات مربوط به توسعه شخصی بسیار بیشتر از گذشته شده است. یکی از بهترین راه ها برای ارائه ی این نکات همین پست های اسلایدی است. نکات توسعه شخصی اصولا طولانی است و حاوی چندین عکس یا ویدئو است. به همین خاطر می توان از پست های اسلایدی برای ارائه ی آن استفاده نمود. 

موضوعات جالبی که می توان از آن ها برای ارائه مطلب در این شکل استفاده کرد، مطالبی در مورد آرایش زنانه و مردانه، نکات روانشناسی و موفقیت، انواع و اقسام روش های ست کردن لباس ها، تکنولوژی و … است. اما اگر حیطه ای که شما در آن فعال هستید با این موضوعات متفاوت است، می توانید نکات جالب کسب و کار خود را در آورده و آن ها را در قالب پست در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. 

هر چقدر که اسلاید اول شما جذاب تر باشد، افراد بیشتری تمایل پیدا می کنند که آن را ورق بزنند و باقی اطلاعات را مشاهده کنند. به همین خاطر نیاز است که تا جای ممکن روی اسلاید اول تمرکز کنید. اما اینطور نباشد که فقط اسلاید اول با کیفیت باشد و باقی اسلایدها محتوای خاصی را ارائه نکنند. چرا که در این صورت مخاطب اعتماد خود به شما را از دست خواهد داد. 

ممکن است در ابتدای راه ندانید که چگونه این کار را انجام دهید. اگر به چنین مشکلی برخوردید، کافی است که نگاهی به کارهای رقبای خود بیاندازید و از آن ها ایده بگیرید. همچنین به این موضوع فکر کنید که مخاطب شما دوست دارد چه چیزی بخواند، به چه محتوایی احتیاج دارد و … . 

استفاده از پست های اسلایدی برای به اشتراک گذاشتن دوباره استوری ها

یکی دیگر از راه های استفاده از پست های اسلایدی این است که استوری های خود را این بار در این قالب منتشر کنید. ممکن است اینطور به نظر برسد که این محتوا تکراری خواهد بود و خیلی مورد توجه قرار نخواهد گرفت. اما به این نکته توجه داشته باشید که استوری ها فقط 24 ساعت در پیج شما باقی می مانند و ممکن است بسیاری از افراد این فرصت را نیافته باشند که استوری شما را مشاهده کنند. در نتیجه می توانید آن ها را در قالب یک پست اسلایدی در اختیار  مخاطب قرار داد. 

توجه داشته باشید که انتشار دوباره ی محتوا در اینستاگرام به هیچ عنوان بد نیست. از آن جایی که محتوا به صورت کامل توسط شما تولید شده است و به شما تعلق دارد، در نتیجه می توانید هر زمانی که دلتان می خواهد آن را دوباره منتشر کنید. 

انتشار پست های آموزشی با استفاده از اسلایدها

محتوای آموزشی یکی دیگر از مواردی است که این روزها به اصطلاح لایک خور زیادی دارد. کاربران این روزهای فضای مجازی عجول تر از هر زمان دیگری شده اند  و دوست دارند که مطالب آموزشی و مهم را در کم ترین زمان ممکن یاد بگیرند. پست های اسلایدی یک راه حل خوب برای تولید چنین پست هایی است. از آن جایی که برای ارائه مطالب، هر چقدر هم که فشرده باشند، نیاز به چند صفحه است، بنابراین می توان از اسلایدها استفاده کرد. 

از آن جایی که می توان ترکیبی از پست های عکسی و ویدیویی را در اسلایدها داشت، بنابراین تنوع و شیوه های ارائه مطلب هم گسترده تر می شود و این می تواند در جلب رضایت مخاطب کمک کننده تر باشد. 

سخن پایانی

هر از چند وقت یکبار، اینستاگرام شیوه های جدیدی برای ارائه محتوا ارائه می کند. تمام این تلاش ها برای این است که مخاطب بتواند با این اطلاعات ارتباط بهتری ایجاد کند و میزان تعامل بالا رود. پست های اسلایدی هم یکی از همین شیوه های ارائه مطالب است که چند سالی است که از پیدایش آن گذشته است. تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها و پیج ها توانسته اند از این شیوه ارائه محتوا کمک گرفته و مخاطبان خود را افزایش دهند. 

ما در این نوشته سعی کردیم تا جزئیات مربوط به پست های اسلایدی را برای شما شرح دهیم. همچنین بیان کردیم که برای داشتن یک پست اسلایدی خوب بایستی محتوا را در چه سایزهایی انتخاب کرد. در نهایت هم تعدادی ایده برای ارائه محتوا به صورت اسلایدی را بیان کردیم. نکته ی مهم این جاست که خلاقیت در این جا حرف اول را می زند. هر چقدر که بتوانید پست های خلاقانه تری را منتشر کنید، احتمال ارتباط برقرار کردن مخاطب با شما و افزایش تعداد لایک و کامنت هم افزایش می یابد. 

تم اینستاگرام

 

دانلود

تم اینستاگرام 2

دانلود

تم اینستاگرام 3

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهری عباسی

من اینستام رو آپدیت کردم
وقتی میخواستم پست زیر ۱ دقیقه بزارم همش میرفت تو آی جی تی وی. با گذاشتن پست اسلایدی مشکلم حل شد. واقعا این قابلیت محشره.

سلما حیدرزاده

خیلی کامل و مفید بود

کیان لطفی

با راه هایی که گفتید گام به گام پست اسلاید ی رو گذاشتم پست شد😍😍 ولی نمیدونم چرا قبلا هر چقدر امتحان کرده بودم نمیشد.

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام

فهرست مطالب

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها