کلمات کلیدی برای عنوان یوتیوب

تحقیق و پیدا کردن کلمات کلیدی برای عنوان ویدیو های یوتیوب

5/5 - (1341 امتیاز)

شاید فکر کنید که با داشتن یک کانال یوتیوب دیگر نیازی به دانستن اصول سئو و بهینه سازی کلمات کلیدی نخواهید داشت اما سخت در اشتباهید! برای مدیریت یک کانال یوتیوب نیز بایستی با اصول بهینه سازی کلمات کلیدی و عنوان یوتیوب آشنا باشید.

دانستن این نکات و رعایت آنها در نوشتن عنوان ویدیو، علاوه بر اینکه شما را در سرچ مستقیم گوگل در رتبه های بالاتری قرار میدهد، بلکه میتواند ترافیک زیادی از سوی سرچ خود یوتیوب نیز روانه کانال شما کند. اما چگونه میتوان بهترین عناوین را انتخاب و استفاده کرد؟ با ما دیجی فالوور همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

تیک طلایی

پیدا کردن کلمات کلیدی برای عنوان ویدیو های یوتیوب

از خود یوتیوب کمک بگیرید

زمانی که در یوتیوب کلماتی را سرچ میکنید (فرقی نمیکند چه چیزی باشد)، تعدادی کلمات را بر اساس الگوریتم‎ های خود و سابقه سرچ سایر افراد به شما پیشنهاد میدهد. یوتیوب این کار را میکند تا شما را زودتر به نتیجه مدنظرتان برساند. اما همانطور که کمی پیشتر گفتیم، این کار را بر اساس الگوریتم ها و سابقه سرچ افراد انجام میدهد.

به همین خاطر استفاده از این روش یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است. این کلمات بر اساس جستجوی کاربران به شما نمایش داده میشود و به این معنی است که افراد بسیاری این عبارات را در یوتیوب سرچ کرده اند و به دنبال چنین موضوعاتی بوده اند.

کلمات کلیدی پر سرچ یا یونیک؟

شاید با خودتان فکر کنید که اگر ویدیوی شما عنوان یونیکی داشته باشد آنگاه در ازای جستجوی افراد تنها ویدیوهای شما به نمایش در میاید. اما نکته اینجاست که کلمات کلیدی یونیک را افراد بسیار کمی جستجو خواهند کرد. بنابراین بهتر است دنبال کلمات کلیدی باشید که توسط افراد زیادی جستجو شده و سپس با اضافه کردن یک سری المان های دیگر به این عنوان، آن را جذاب، منحصر به فرد و یونیک کنید.

از گوگل ترندز استفاده کنید

گوگل ترندز ابزاری است که با استفاده از آن میتوانید روند و میزان جستجوی یک کلمه کلیدی را مورد بررسی قرار دهید. برای دسترسی به این سایت کافی است که عبارت Google Trends را در گوگل جستجو کنید تا سایت آن برای شما به نمایش درآید.

این سرویس به شما کمک میکند تا میزان جستجوی یک کلمه کلیدی خاص را بر اساس جغرافیا، در بازه های زمانی مختلف و دسته بندی های گوناگون مشاهده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که میزان جستجوی کلمات کلیدی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. حتی می توانید بررسی خود را به صورت مجزا در گوگل و یوتیوب انجام دهید و به این ترتیب به نتایج دقیق تری دست پیدا کنید.

سایت گوگل ترندز

کافی است وارد سایت مربوط به گوگل ترندز شوید و در بخش بالایی صفحه کلمه کلیدی مدنظرتان را وارد نمایید. شما این امکان را دارید که تا 5 کلمه کلیدی را جستجو کرده و برای مثال آن را روی بازه زمانی یک ماهه قرار دهید تا ببینید که کدام کلمات کلیدی بیشتر از بقیه جستجو شده اند.

به این ترتیب میتوانید کلمات کلیدی پرطرفدار مرتبط با محتوای ویدیو را روی عنوان ویدیو قرار داده و به این ترتیب بازدید خوبی دریافت کنید. همچنین میتوانید در بخش پایین کلمات کلیدی گزینه YouTube Search را بزنید تا بتوانید نتایج یوتیوب را هم مشاهده کنید. در بخش Related Queries هم می‎توانید کلمات کلیدی مرتبط را ببینید و از آنها ایده دریافت کنید.

قابلیت Categories

در صورتی که کانال یوتیوب شما به شکلی است که روی یک زمینه خاص و تخصصی محتوا تولید میکنید آنگاه میتوانید از قابلیت Categories این وبسایت نیز استفاده کنید. برای مثال اگر در زمینه ترید و بازارهای مالی محتوا تولید میکنید میتوانید وارد دسته بندی شده و آخرین موضوعات مورد علاقه کاربران طی ماه‎ های اخیر را مشاهده نمایید.

از ابزار Ubersuggest استفاده کنید

Ubersuggest بیش از اینکه یک ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی باشد، یک ابزار برای تجزیه و تحلیل آن است. با استفاده از Ubersuggest می‎توانید ارزش کلمه کلیدی مدنظرتان را شناسایی کرده و میزان سختی آن را هم متوجه شوید. در واقع میتوانید بفهمید که برای رتبه گرفتن در یک کلمه کلیدی خاص چقدر رقابت سخت تر خواهد بود.

برای مثال اگر بخواهید در مورد کلمه دیجیتال مارکتینگ اطلاعات کسب کنید، کافی است که همین کلمه را وارد سایت کنید و از بخش دیگری گزینه YouTube را بزنید. بعد از چند ثانیه این سایت به شما اطلاعات مربوط به کلمه دیجیتال مارکتینگ، شامل اعداد و ارقام را نشان خواهد داد. میتوانید ببینید که تعداد جستجوی این کلمه چه تعداد بوده است و ارزش آن چقدر است.

تحقیق کلمات کلیدی با استفاده از VidIQ

استفاده از برچسب‌ها در عنوان و توضیحات ویدیوها بسیار اهمیت دارد. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در برچسب‌ها، می‌توانید رتبه ویدیوهای خود را در موتور جستجوی یوتیوب بهبود ببخشید.

همچنین با دسته‌بندی ویدیوها و استفاده از برچسب‌های مناسب، می‌توانید در جستجوی کلمات کلیدی مهم رتبه بالایی کسب کنید. ابزار VidIQ می‌تواند به شما در این زمینه کمک شایانی کند.

با استفاده از این ابزار، می‌توانید به راحتی کلمات کلیدی مناسب را برای ویدیوهای خود پیدا کنید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که در هر لحظه کلمات کلیدی موردنظر خود را تحلیل کنید. برای استفاده از این ابزار، می‌توانید یک حساب کاربری رایگان در وب‌سایت VidIQ ایجاد کرده و کلمات موردنظر خود را جستجو کنید.

همچنین در این ابزار می‌توانید ویدیوهایی با بیشترین ویو را ببینید و از کلمات کلیدی استفاده شده در آن استفاده کنید. اگر افزونه گوگل‌کروم این ابزار را نصب کنید، با باز کردن صفحه هر ویدیو اطلاعات بسیار خوبی خواهید دید! با استفاده از این ابزار می‌توانید رتبه ویدیو، تعداد دفعات مشاهده شده، کلمات کلیدی و… را مشاهده کنید. بخشی از این ابزار برچسب‌های استفاده شده در آن ویدیو و ویدیوهای دیگر کانال خود را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید نمره رقابت هر یک از برچسب‌های ویدیوی موردنظرتان را ببینید و بدانید که این کلمات کلیدی چه تعداد جستجو داشته‌اند. سپس با استفاده از این کلمات کلیدی ویدیوهای خود را تولید کرده و در کانال یوتیوب خود منتشر کنید.

چند نکته مهم درباره بهینه سازی عنوان یوتیوب

حالا که با ابزارهای کشف کلمه کلیدی و تجزیه و تحلیل آنها آشنا شدید، لازم است که تعدادی نکته در مورد بهینه سازی عنوان یوتیوب نیز بدانید. زمانی که کلمات کلیدی مناسب را پیدا کردید لازم است که به موارد زیر توجه داشته باشید:

1- حتما کلمه کلیدی تان را در نام فایل ویدیو بگنجانید. شاید این مورد عجیب به نظر برسد اما واقع تاثیرگذار است.

2- از کلمه کلیدی تنها یک بار در عنوان ویدیو استفاده کنید. تکرار آن باعث بهینه شدن نخواهد شد.

3- در توضیحات ویدیوی خود کلمه کلیدی را بگنجانید. اگر 300 کلمه توضیحات نوشتید، 3 بار کلمه کلیدی را تکرار کنید. اگر 500 کلمه توضیحات نوشتید، کلمه کلیدی را 5 بار تکرار کنید و الی آخر.

4- سعی کنید عنوان را تا جای ممکن کوتاه نگه دارید.

5- کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان قرار دهید.

6- در صورتی که کلمه کلیدی شما از چند بخش تشکیل شده است بین آن کلمات دیگر قرار ندهید.

7- سعی کنید در عنوان خود عدد اضافه کنید تا خوانایی و جذابیت آن بیشتر شود.

 

سوالات متداول در زمینه کلمات کلیدی برای عنوان ویدیو های یوتیوب

آیا تحقیق کلمات کلیدی در افزایش ویوی یوتیوب تاثیر دارد؟

بله. با استفاده درست کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات ویدیوی یوتیوب میتوانید ویوی خود را افزایش دهید.

چه ابزارهایی برای تحقیق کلمات کلیدی عنوان یوتیوب وجود دارد؟

Google Trends، Ubersuggest و سرچ خود یوتیوب ابزارهای مناسبی برای تحقیق کلمات کلیدی هستند.

آیا کلمه کلیدی در ابتدای عنوان باشد بهتر است یا در وسط یا انتها؟

در کل کلمه کلیدی بایستی جایی قرار بگیرد که عنوان شما معنادار باشد. اما قرار دادن کلمه کلیدی در ابتدای عنوان انتخاب بهتری است.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ایرانی
  62,090تومان
  سفارش
  1000
  فالوور ارزان
  70,980تومان
  سفارش
  1000
  فالوور بدون ریزش
  114,250تومان
  سفارش
  1000
  فالوور فول ایرانی
  514,799تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  4,260تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  35,040تومان
  سفارش
  1000
  لایک فول ایرانی
  109,460تومان
  سفارش
  1000
  ویو استوری
  22,310تومان
  سفارش
  🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله