فلاپ چیست؟ راه کارهای عملی خارج شدن از فلاپ و شادوبن اینستاگرام

فلاپ چیست؟ راه کارهای عملی خارج شدن از فلاپ و شادوبن اینستاگرام

5/5 - (17 امتیاز)

اینستاگرام یک شبکه‎ی اجتماعی است و طبیعتا تلاش خود را بر آن دارد تا کاربران خود را تا حد زیادی راضی نگه دارد. به این معنی که اگر فکر کند محتواهایی بر خلاف خواسته‎ی آن‎ها برایشان ظاهر می‎شود، اقدام به جلوگیری خواهد کرد. در همین راستا شیوه‎های مقابله گوناگونی برای پیج‎هایی که بر خلاف قوانین این شبکه‎ی اجتماعی عمل می‎کنند، به وجود آمده است.

یکی از این شیوه ها فلاپ شدن نام دارند. در این نوشته از بلاگ دیجی فالوور می‎خواهیم یاد بگیریم که فلاپ شدن پست در اینستاگرام چیست و چگونه می‎توان آن را حل کرد.

منظور از فلاپ شدن پست در اینستاگرام چیست؟

فلاپ شدن در واقع یکی از همان جریمه‎هایی است که اینستاگرام برای پیج‎های متخلف در نظر گرفته است. این اتفاق ممکن است برای هر پیجی رخ دهد. هنگامی که یک پیج دچار این مشکل می‎شود، اعتبار خود را از دست می‎دهد و میزان بازدید از پست‎های آن کاهش قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

فلاپ که به صورت انگلیسی flop نوشته می‎شود، به فارسی «شکست» ترجمه می‎شود. این ترجمه تا حدودی با کارکردی که این جریمه دارد همخوانی دارد. هنگامی که  فلاپ شدن برای پست‎های شما اتفاق بیفتد، فقط افراد کمی که آن‌ها هم از فالوورهای شما هستند می‎توانند پست‎ مد نظر را ببینند و بقیه افراد قادر به مشاهده‎ی آن نخواهند بود. در نتیجه‎ی این اتفاق تعداد لایک، کامنت و ویوی پست افزایش نخواهد داشت.

چه عاملی منجر به فلاپ شدن پست در اینستاگرام می‎شود؟

چه عواملی منجر به فلپ شدن اینستاگرام میشود

همانطور که گفتیم، وقتی که شما بر اساس مقرراتی که اینستاگرام مشخص کرده است، عمل نکنید، پست شما فلاپ خواهد شد. اینستاگرام قوانینی دارد و تولید کنندگان محتوا را مجاب می‎کند تا از این قوانین پیروی کنند.

چرا که این دستورالعمل‎ها در نهایت منجر به ایجاد امنیت برای کل کاربران و عدم سرقت محتوا خواهد شد. در نتیجه اگر نتوانید بر اساس این قوانین عمل کنید، پست شما فلاپ و از دید افراد بسیار خارج می‎شود. در این قسمت تعدادی از کارهایی که منجر به فلاپ شدن می‎شوند را بیان خواهیم کرد:

انتشار پست‎های کپی شده از پیج‎های دیگر

یکی از عوامل مهمی که می‎توانند باعث فلاپ شدن پست شما شوند این است که محتوای آن را از سایر پیج‎ها کپی کرده باشید. خوب است بدانید که هم اینستاگرام بر اساس سیستم هوش مصنوعی خود متوجه این اتفاق خواهد شد و هم کاربران نیز به سادگی متوجه کپی بودن یا تکراری بودن محتوا می‎شوند. در نتیجه تعامل چندانی با پست شما برقرار نخواهد شد و این موضوع در نهایت منجر به فلاپ شدن می‎شود.

انجام کارهای اسپم وار

ممکن است برخی افراد به شما پیشنهاد داده باشند که برای بیشتر دیده شدن پست‎های خود آن‎ها را در دایرکت افراد ارسال کنید. این کار ممکن است که در ابتدا مفید به نظر برسد اما در واقع به هیچ عنوان این گونه نیست. چنین کارهای اسپم واری در نهایت می‎تواند منجر به فلاپ شدن پست شود. افراد بسیاری هستند که از ارسال دایرکت بدون اجازه خوششان نمی‎آید و ممکن است که شما را بلاک کنند.

حتی اگر آن‎ها اقدام به بلاک کردن شما نکنند، خود اینستاگرام متوجه این رفتار اسپم وار خواهد شد و ممکن است پست را فلاپ نماید. به همین دلیل همواره از چنین رفتارهایی خودداری کنید.

اضافه کردن لایک و کامنت فیک

احتمالا وقتی که رقبای خود را دیده‎اید که تعداد زیادی لایک و کامنت دارند، غبطه بخورید که چرا پست‎های شما به این تعداد لایک و کامنت ندارند. ممکن است گاهی این مقایسه کردن‎ها کار دستتان بدهد به طوری که به این فکر کنید که لایک و کامنت فیک خریداری کنید.

این کار ممکن است در ابتدا تعداد لایک و کامنت شما را به شکل فزاینده‎ای افزایش دهد اما بعد از مدتی شاهد افت در پیج خود خواهید بود. اما از این بدتر اگر اینستاگرام متوجه خریداری لایک و کامنت فیک توسط شما شود، ممکن است که پست شما را فلاپ کند.

استفاده از برنامه های آنفالویاب

از آنجایی که فعالیت شما در اینستاگرام به شکل تجاری است در نتیجه حضور و تعداد فالوورها برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است. اما این اهمیت نباید تا حدی باشد که به پیج اینستاگرام خود یک آنفالویاب متصل کنید. خوب است بدانید که قوانین اینستاگرام نسبت به استفاده از این برنامه‎ها به شدت سخت گیر است و اگر متوجه شود که در حال استفاده از آن‎ها هستید، ممکن است که پست شما را فلاپ کند. به همین خاطر بهتر است که از آن‌‎ها بر حذر باشید.

عدم ایجاد تعامل و ارتباط بین خود و مخاطب

همانطور که می‎دانید اینستاگرام طی سال‎های اخیر بخش قابل توجهی از تمرکز خود را روی تعامل قرار داده است. پیج‎هایی که تعامل بیشتر و بهتری دارند، رتبه‎های بالاتری را در نتایج جست و جوها به خود اختصاص می‎دهند، در اکسپلور ظاهر می‎شوند و به صورت کلی موفق‎تر خواهند بود.

این تعامل می‎تواند از طریق دریافت کامنت و پاسخ دادن به آن‎ها باشد. همچنین دایرکت‎هایی که دریافت می‎کنید و پاسخ‎هایی که به آن‎ها می‎دهید هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تعداد لایک‎های دریافتی ، سیو شدن پست و فوروارد شدن آن به سایر افراد هم از دیگر جنبه‎های تعامل بین شما و مخاطبتان است.

فلاپ شدن با شادوبن شدن چه تفاوتی دارد؟

ممکن است این موضوع به ذهنتان رسیده باشد که فلاپ شدن تا حد زیادی مشابه شادوبن شدن است. پس فرق این دو در چیست؟ آیا فقط دو نام مشابه هستند؟ خیر. شادوبن شدن با فلاپ شدن متفاوت است. همانطور که پیشتر هم بیان کردیم، وقتی که یک پست فلاپ می‏شود، فقط توسط افراد کمی از فالوورها قابل مشاهده است و دیگر افراد به هیچ عنوان توانایی مشاهده‎ی آن را ندارند.

به بیانی دیگر فلاپ شدن برای یک پست اتفاق می‎افتد. اما شادوبن شدن برای یک پیج اتفاق می‎افتد. وقتی که پیج شما شادوبن می‎شود، پست‎های آن برای فالوورها و دیگر کاربران قابل مشاهده است اما وقتی که افراد هشتگ‎ها را جست و جو می‎کنند، به پست‎های شما دسترسی نخواهند داشت.

بنابراین اگر در فلاپ شدن یا شادوبن شدن خود شک دارید می‎توانید از این ترفندها استفاده کنید تا متوجه شوید که کدام یک از این موارد برای شما رخ داده است.

چگونه از فلاپ شدن جلوگیری کنیم؟

اینفورگرافی نکات برای چلوگیری از فلاپ شدن در اینستاگرام

پیش از این که به نکات مهم برای جلوگیری از فلاپ شدن بپردازیم لازم است بگوییم که توجه به تولید محتوای خوب و یونیک کلید اصلی برای جوگیری از فلاپ شدن است. در واقع اینستاگرام تمام تلاش خود را می‎کند تا کاربرانش بهترین تجربه‎ی ممکن را در این شبکه‎ی اجتماعی داشته باشند و این موضوع تا حد بسیار زیادی در شیوه‎ی تولید محتوا و رفتار شما نهفته است. در این قسمت تعدادی از کارهایی که می‎تواند از فلاپ شدن پست شما جلوگیری کند را بیان خواهیم کرد.

پست‎های یونیک منتشر کنید

یکی از نکات مهم برای جلوگیری از فلاپ شدن این است که پست‎های یونیک تولید کنید. یعنی پست‎هایی که به صورت کامل و صفر تا صد متعلق به خودتان هستند و به اصطلاح از پیج دیگری کپی نکرده‎اید. با انجام این کار نه تنها از فلاپ شدن پست خود جلوگیری خواهید کرد بلکه مخاطبان خود را هم راضی نگه می‎دارید.

اگر نمی‎دانید که چطور پست یونیک داشته باشید می‎توانید در ابتدای راه نگاهی به پست‎های رقبای خود بیاندازید. ببینید که آن‎ها روی چه موضوعاتی مانور می‎دهند و شما هم سعی کنید که از آن‎ها الگو بگیرید و اما محتوای منحصر به فرد خود را تولید کنید. همچنین می‎توانید از سایت‎های خارجی مطالبی را دریافت کرده و آن‌ها را ترجمه کنید. به این شیوه می‎توانید پست‎های یونیک خوبی را تولید نمایید.

کپشن‎های جالب و مفید بنویسید

کپشن در واقع همان متنی است که زیر یک پست نوشته می‎شود. عکس‎ها با استفاده از کپشن تکمیل می‎شوند و آن‌ها می‎توانند منجر شوند که مخاطب مدت زمان بسیار بیشتری را در پیجتان سپری کند. وقتی که بتوانید یک کپشن خوب بنویسید، مخاطب روی محتوای شما مکث خواهد کرد. هر چقدر که این کپشن جذاب‎تر باشد، مدت زمانی که برایتان صرف خواهد کرد بیشتر هم خواهد بود.

همچنین اگر متنی که می‎نویسید، تاثیرگذار باشد احتمال این که فرد خواننده شما را لایک کند و یا کامنت بگذارد بسیار بیشتر خواهد شد. در نتیجه اینستاگرام این طور برداشت می‎کند که پست شما حاوی اطلاعات خوبی است و از فلاپ کردن آن خودداری خواهد کرد.

به جای فالوورهای فیک، فالوورهای واقعی جذب کنید

بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیت تجاری دارند، در برهه‎ای از زمان وسوسه می‎شوند که با استفاده از راهکارهایی مانند خرید فالوور فیک، تعداد دنبال کننده‎های پیج خود را با سرعت بسیار بالایی افزایش دهند. با این که این اتفاق از دور بسیار جذاب و طلایی به نظر می‎رسد اما در واقع منجر به شکست کسب و کار خواهد شد.

عدم وجود فالوورهای واقعی در پیج میزان تعامل انجام شده در پیج شما را کاهش می‎دهد و احتمال فلاپ شدن پست‎ها را هم افزایش خواهد داد. از سویی دیگر کاربران از وجود فالوورهای فیک در پیج شما مطلع شده و اعتماد خود را از دست می‎دهند. لذا لازم است تلاش خود را روی افزایش فالوورهای واقعی بگذارید. برای انجام این کار می‎توانید از روش‎هایی مانند تبلیغات، تبادل و مسابقه استفاده کنید.

به دایرکت‎ها پاسخ دهید

شاید بی ربط به نظر برسد اما پاسخ دادن به دایرکت‎ها تاثیر بسیار زیادی روی فلاپ نشدن دارند. هنگامی که به دایرکت‎هایی که از سوی مخاطبان دریافت می‎کنید، پاسخ می‎دهید، احساس صمیمیت زیادی بین خود و ایشان برقرار خواهید کرد.

همین موضوع سبب می‎شود که این افراد پیج شما را با دقت و جدیت بیشتری دنبال کنند و حتی پست‎هایتان را برای دوستان خود نیز ارسال نمایند. سعی کنید تا جایی که می‎توانید پاسخ سوالات و نظرات موجود در دایرکت را صمیمی، صادقانه، کامل و محترمانه بیان کنید.

به مخاطب خود توجه کنید

این که پستی را در اینستاگرام منتشر کنید و منتظر باشید که خیل عظیمی از کاربران شما را لایک کنند، برای پست‎هایتان کامنت بنویسند، آن‌ها را به اشتراک بگذارند و یا برای خود ذخیره کنند، خودخواهی بزرگی به نظر می‎رسد. اینستاگرام یک بستر تعامل دو طرفه است و تا زمانی که نتوانید مخاطب خود را راضی نگه دارید، آن‌‎ها هم توجهی به شما نخواهند کرد.

در نتیجه اولا به این فکر کنید که چگونه و با استفاده از چه پست‎هایی می‎توانید آن‎ها را راضی نگه دارید و دوما حتما و حتما به کامنت‎هایی که برای شما ارسال می‎کنند، در سریع‎ترین زمان ممکن پاسخ دهید تا توجهشان را به سوی خود جلب نمایید.

پست‎های خود را بر اساس یک نظم خاص منتشر کنید

یکی دیگر از کارهایی که می‎تواند از فلاپ شدن یک پست جلوگیری کند این است که برای انتشار پست‎های خود برنامه داشته باشید. برای مثال هر هفته 3 محتوا منتشر کنید و این 3 محتوا را در روزهای خاص و حول و حوش آپلود کنید.

انجام این کار ارزش بسیار بیشتری خواهد داشت تا این که همه‎ی محتواهای خود را در یک روز و یک ساعت و یا این که به صورت شلخته در ساعات مختلف منتشر کنید. بنابراین بهتر است که حتما یک دفتر تهیه کرده و روز و ساعت انتشار را یادداشت نمایید و بر اساس آن عمل کنید.

یکی از مهم‎ترین نکات در این زمینه این است که حتما بعد از این که پست خود را منتشر کردید برای یکی دو ساعت آنلاین باشید و پاسخ کامنت‎ها و دایرکت‎هایی که دریافت می‎کنید را به سرعت بدهید تا افراد تمایل بیشتری به شما پیدا کنند. این کار تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از فلاپ شدن خواهد داشت.

سخن پایانی

فلاپ شدن یکی از جریمه‎های اینستاگرام است که روی پست‎ها اتفاق می‎افتد. دیر یا زود این اتفاق برای همه‎ی ما رخ خواهد داد به همین خاطر لازم است که از دلایل بروز چنین جریمه‎ای آگاه باشیم. ما در این نوشته سعی کردیم تا تعدادی از مهم‎ترین دلایل این اتفاق را به صورت کامل شرح دهیم. همچنین فرق فلاپ شدن با شادوبن شدن و راه‎های تشخیص آن‎ها را نیز بیان کردیم. در نهایت راه‎های جلوگیری از فلاپ شدن را هم تشریح نمودیم.

نکته‎ی مهم اینجاست که فلاپ شدن یا نشدن تا حد زیادی به نوع محتوایی که منتشر می‎کنید و شیوه‎ی رفتار شما با مخاطبانتان بستگی دارد. لذا اگر بتوانید روی فرایند تولید پست و ارتباطات خود با فالوورها کار کرده و آن را بهبود ببخشید، تا حد زیادی از فلاپ شدن دور خواهید ماند.

سوالات متداول در زمینه خارج شدن از فلاپ و شادوبن اینستاگرام

فلاپ چیست؟

به این معنی که اگر فکر کند محتواهایی بر خلاف خواسته‎ی آن‎ها برایشان ظاهر می‎شود، اقدام به جلوگیری خواهد کرد. در همین راستا شیوه‎های مقابله گوناگونی برای پیج‎هایی که بر خلاف قوانین این شبکه‎ی اجتماعی عمل می‎کنند، به وجود آمده است. یکی از این شیوه‎ها فلاپ شدن نام دارند. فلاپ شدن در واقع یکی از همان جریمه‎هایی است که اینستاگرام برای پیج‎های متخلف در نظر گرفته است.

چه عواملی منجر به فلاپ شدن پست در اینستاگرام می‎شود؟

انتشار پست‎های کپی شده از پیج‎های دیگر. انجام کارهای اسپم وار. اضافه کردن لایک و کامنت فیک . استفاده از برنامه های آنفالویاب

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
66,612تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,996تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
32,879تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها