شادوبن اینستاگرام (shadowban) چیست و برای رفعش چیکار کنیم؟
5/5 - (1301 امتیاز)

شادوبن اینستاگرام (shadowban) چیست و برای رفعش چیکار کنیم؟

بخشی از وظایف الگوریتم‌های اینستاگرام این است که از ایجاد مزاحمت برای کاربران خود جلوگیری کند. این کار با محدود کردن پیج هایی که به حالت اسپم وار فعالیت می کنند، انجام میشود. اما این الگوریتم ها هم ممکن است که در انجام وظایف خود دچار مشکل شوند و به اشتباه پیج شما را شادوبن کنند. در چنین حالتی ممکن است میزان بازدید از پست هایتان به به یک دهم کاهش پیدا کرده و فرایند کسب درآمد شما را مختل سازند. به همین خاطر در این نوشته قصد داریم به این مطلب بپردازیم که اصلا شادوبن چیست و  برای رفع آن چه کاری میتوان انجام داد.

شادوبن اینستاگرام چیست و چطور رفع می شود؟

نخستین بار یک عکاس فعال در اینستاگرام متوجه شد که پست هایش دیگر مانند گذشته بازدید ندارند. در واقع محتوایی که در این شبکه اجتماعی آپلود میکرد، نه در اکسپلورر دیده میشد و در نتیجه سرچ هشتگ ها ظاهر می گشت. شادوبن اینستاگرام محدودیتی است که الگوریتم های اینستاگرام روی پیج ها ایجاد میکند. این محدودیت باعث میشود تا پست ها در اکسپلورر و جست و جوی هشتگ ها دیده نشود. نتیجه این خواهد شد که میزان بازدید از پیج به شدت کاهش یافته و در فرایند پیشرفت اخلال ایجاد خواهد شد. البته این محدودیت توسط الگوریتم های اینستاگرام و برای جلوگیری از فعالیت های اسپم وار انجام میشود.

دلیل شادوبن شدن پیج اینستاگرام شما چیست؟

جالب است بدانید که تا به حال هیچ دلیل مشخصی از سوی اینستاگرام و متخصصان برای شادوبن شدن بیان نشده است. اما به صورت کلی می توان گفت که عدم رعایت قوانین عمومی اینستاگرام منجر به ایجاد این مشکل خواهد شد.

برای مثال فالوی بیش از 800 نفر در روز و یا فالو و آنفالوی مدام افراد از جمله دلایل شادوبن شدن است. لایک بیش از 350 نفر در هر ساعت، منشن کردن بیش از 5 نفر و استفاده از بیش از 30 هشتگ در یک پست یا استوری هم از دلایل دیگری است که منجر به شادوبن شدن خواهد شد.

به کرات مشاهده شده است که ارسال پیام گروهی میتواند منجر به شادوبن شدن پیج شود. گاهی برای همه ما پیش میاید که نیاز به ارسال یک پست به افراد زیادی داریم؛ در چنین مواقعی تلاش کنید تا پست خود را به بیش از 15 نفر ارسال نکنید. در غیر این صورت شانس شادوبن شدن خود را به شدت افزایش خواهید داد.

در واقع شما باید تلاش خود را کنید تا فعالیت خود در این شبکه اجتماعی را تا جای ممکن طبیعی و نرمال نگه دارید. هر فعالیت اسپم گونه که در جهت ایجاد تبلیغ برای پیج خودتان و جذب فالوورهای زیاد انجام شود، میتواند پیجتان را در معرض شادوبن شدن قرار دهد.

چگونه می‌توان شادوبن اینستاگرام را رفع کرد؟

چگونه می‌توان شادوبن اینستاگرام را رفع کرد؟

شادوبن گاهی مدت های طولانی ماندگار میشود به کسب و کارها آسیب می رساند. با این که ترفند خاصی برای رفع آن وجود ندارد و صبر مهم ترین کاری است که باید انجام دهید اما روش هایی هم وجود دارد که میتواند این مدت زمان را تا حدی کاهش دهد. به همین خاطر با ادامه این مقاله از دیجی فالوور همراه باشید تا نکات بیشتری در این رابطه یاد بگیرید.

کاهش فعالیت

یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای رفع شادوبن اینستاگرام انجام دهید این است که فعالیت خود در اینستاگرام را به حداقل میزان ممکن کاهش دهید. تمام تلاش خود را کنید که نه پست و استوری منتشر کنید و نه کسی را فالو کرده، لایک یا کامنت بگذارید. برخی از افراد معتقدند که انجام این کار بین 3 تا 2 هفته میتواند یک پیج را از شادوبن خارج کند.

تبدیل صفحه تجاری به صفحه شخصی

اصولا انجام حرکات و فعالیت های اسپم وار، در پیج های تجاری که قصد کسب درآمد از اینستاگرام دارند، رخ می‌دهد. به همین خاطر تبدیل صفحه تجاری به صفحه شخصی را یکی از راه های رفع شادوبن اینستاگرام دانست. اگر پیجتان تجاری است، می توانید با ورود به بخش تنظیمات، صفحه تجاری خود را به صفحه شخصی تبدیل نمایید.

تغییر هشتگ ها

تغییر هشتگ ها

قرار دادن هشتگ در بخش کامنت باعث میشود تا ظاهر کپشن و پست شما بسیار شیک باشد، اما متاسفانه این کار گاهی مواقع (به علت ضعف الگوریتم های اینستاگرام) باعث میشود تا خیلی سریع، به سمت شادوبن شدن پیش بروید. بنابراین ممکن است پاک کردن هشتگ های موجود در کامنت ها راهگشا باشد. همچنین بهتر است که در سایر پست ها از تعداد هشتگ ها کاسته و هشتگ های بی ربط را هم پاک کنید.

خروج از پیج اینستاگرام در سایر دستگاه‌ها

یک راه دیگر برای رفع شادوبن اینستاگرام این است که از اکانت خود در سایر دستگاه ها خارج شوید. در واقع شما باید کلیه active sessions موجود در دستگاه های دیگر غیر از دستگاهی که در حال حاضر در حال کار با آن هستید را log out کنید. برای انجام این کار کافی است که وارد تنظیمات شوید و به بخش Authorized Apps روید. در این قسمت می توانید کلیه دستگاه های فعال را مشاهده کرده و دسترسی آن ها به اکانت خود را قطع نمایید.

گزارش به اینستاگرام

در بسیاری از مواقع شما هیچ کار اسپم واری انجام نداده اید و اینستاگرام بی دلیل شما را شادوبن کرده است. در چنین مواقعی بهتر است که از طریق بخش تنظیمات با خود اینستاگرام تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. احتمالا در این موارد، گزارش به اینستاگرام کار شما را بسیار سریع تر پیش ببرد.

سخن پایانی

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بزرگ و جهانی، دارای سیستم هوش مصنوعی قدرتمندی است که در بین شبکه های دیگر، نمونه ندارد. اما این سیستم هوش مصنوعی هم گاهی دچار اشکال و اشتباه شده و پیج هایی را بدون دلیل شادوبن میکند. همچنین ممکن است که خود شما به اشتباه کارهایی انجام داده باشید که باعث ایجاد محدودیت پیجتان شود.

با بروز شادوبن، پست های شما در اکسپلورر و نتیجه جست و جوی هشتگ ها نشان داده نمیشود و این موضوع در نهایت منجر به کاهش بازدید از پیج خواهد شد. ما در این مقاله از دیجی فالوور سعی کردیم تا راه هایی برای رفع شادوبن اینستاگرام را مطرح نماییم. امیدواریم که این راه حل ها بتواند صفحه اینستاگرامی شما را از محدودیت خارج کند.

سوالات متداول در زمینه شادوبن شدن پیج اینستاگرام

شادوبن اینستاگرام چیست؟ و چه تاثیراتی دارد؟

شادوبن اینستاگرام محدودیتی است که الگوریتم های اینستاگرام روی پیج ها ایجاد میکند. این محدودیت باعث میشود تا پست ها در اکسپلورر و جست و جوی هشتگ ها دیده نشود.

دلایل شادوبن شدن پیج اینستاگرام؟

ارسال پیام گروهی می تواند منجر به شادوبن شدن پیج شود. فالوی بیش از 800 نفر در روز و یا فالو و آنفالوی مدام افراد از جمله دلایل شادوبن شدن است.

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • مهرداد سهره وردی

    06 فوریه 2023، 10:56

    من پیج کاری داشتم بعد از یه مدت از حالت بیزینسی خارجش کردم الان برای رفع شدوبن شدن چه کار باید بکنم؟

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله