الگوریتم جدید اینستاگرام چیست؟

الگوریتم جدید اینستاگرام چیست؟ چگونه کار می کند؟ آپدیت جدید

5/5 - (6 امتیاز)

اگر از اینستاگرام برای تبلیغ برند خود استفاده می‌کنید، مهم است که تا آنجایی که ممکن است افراد بیشتری پست‌های شما را ببینند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام را بدانید. خوشبختانه کار سختی نیست؛ فقط کدی است که مشخص می‌کند کاربران چه چیزی را می‌خواهند ببینند.

یعنی برای اینکه پست‌های شما در صفحه اکسپلور قرار بگیرند، فقط باید الگوریتم اینستاگرام را متقاعد کنید که پست‌های شما حاوی محتوایی است که مردم به آن علاقه دارند.

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام منطق نرم افزاری است که برای حل یک مشکل طراحی شده است؛ اینستاگرام از الگوریتمی استفاده می‌کند که نشان می‌دهد مردم چه چیزی را می‌خواهند ببینند و پست‌هایی را که برای کاربران جالب هستند در اولویت قرار می‌دهد.

برای مثال، کاربرانی که ماهیگیری می‌کنند، بیشتر از عکس‌های خانوادگی اقوام دوری که سال‌هاست با آنها صحبت نکرده‌اند، عکس‌های ماهیگیری را در بالای فید خبری خود می‌بینند.

الگوریتم‌های اینستاگرام چگونه کار می‌کنند؟

در اینستاگرام فقط یک الگوریتم وجود ندارد. انواع سیستم‌ها، طبقه‌بندی‌کننده‌ها، فرآیندها و نقاط داده و سیگنال‌های رتبه‌بندی مختلف برای کمک به کار الگوریتم در نظر گرفته می‌شوند.

الگوریتم اینستاگرام مسئول این است که چه محتوا و به چه ترتیبی پست‌ها نمایش داده شوند. هر بار که کاربر شروع به استفاده از برنامه می‌کند، الگوریتم اینستاگرام تمام محتوا را بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که چگونه:

. سفارش پست‌ها در خبرفید نشان دهد

. مدیریت پست‌هایی که باید در برگه کاوش نشان داده شوند.

. استوری ها، ویدیوهای زنده، قرقره‌ها و IGTV‌ها را به ترتیب علاقه شما نشان دهد.

مهمترین راه افزایش تعامل اینستاگرام با الگوریتم اینستاگرام، افزایش فالوور است. اگر میخواهید در زمان کم به تعامل بالایی برسید، خرید فالوور اینستاگرام با وب سایت دیجی فالوور بهترین روش است.

الگوریتم اینستاگرام چگونه تعیین می‌کند که مردم چه چیزی را دوست دارند؟

الگوریتم اینستاگرام چگونه تعیین می‌کند که مردم چه چیزی را دوست دارند؟

اگر کاربری دائماً روی عکس‌های ماهیگیری روی «لایک» کلیک کند، الگوریتم مشخص می‌کند که او می‌خواهد عکس‌های ماهیگیری بیشتری ببیند. الگوریتم اینستاگرام پیچیده است که هفت عامل کلیدی را در برمیگیرد:

1- ارتباط (افرادی که با آنها مکالمه دارید)

2- علاقه (اینستاگرام به هر کاربر نوع محتوایی را که به آن علاقه دارد، نشان می‌دهد.

3- به موقع بودن (جدیدترین پست‌ها همیشه پست‌های قدیمی‌تر را در اولویت قرار می‌دهند و شانس بیشتری برای قرار گرفتن در فید خبری دارند. سعی کنید در مواقعی پست بگذارید که بیشتر مخاطبان شما آنلاین هستند.)

4- رابطه داشتن (اگر کاربران اینستاگرام پست‌های پیج شما را دوست داشته باشند و روی آن‌ها نظر بدهند، احتمال بیشتری دارد که اینستاگرام فیدهای همان مردم را بالا ببرد و بالعکس.)

5- جستجوی منظم پروفایل افراد

6- اشتراک‌گذاری چندین بار محتوای یک حساب

7- زمان صرف شده (هر چه بیشتر برای پست یا استوری فردی زمان بگذارید، اینستاگرام تصور می‌کند که علاقه بیشتری به این نوع اکانت دارید)

الگوریتم جدید اینستاگرام برای 2022 چیست؟

الگوریتم اینستاگرام در طول زمان تغییرات زیادی کرده است و همچنان در حال تکامل است. انواع الگوریتم جدید اینستاگرام برای 2022 به صورت زیر است:

برچسب «Add Your» اکنون در Reels

استیکرAdd Your به سازندگان محتوا این اجازه را می‌دهد که یک ویدیوی Reels جالب پست کنند و با این استیکر به دنبال‌کنندگان خود کمک می‌کنند تا استوری هایشان را با مفهوم بهتری ارائه دهند.

این استیکر یک راه عالی برای ارتباط افراد و به اشتراک گذاری خلاقیت خود با یکدیگر است. همچنین یک راه عالی برای درگیر کردن مردم در Reel و علاقه مند کردن آنها به کار شما می باشد. علاوه بر این، اینستاگرام به سازندگانی که یک روند ایجاد می‌کنند و نام آن‌ها را با برچسب «شروع شده توسط» تبلیغ می‌کنند، پاداش می‌دهد، بنابراین این یک راه عالی برای معرفی نام شماست.

راه اندازی NFT برای کاربران بیشتر اینستاگرام

در اوایل سال جاری، اینستاگرام قابلیتی را برای سازندگان NFT اعلام کرد تا کلکسیون‌های دیجیتالی را در این پلتفرم به اشتراک بگذارند و آگاهی از هنر و پروژه خود را افزایش دهند. اکنون، آنها در حال گسترش این ویژگی به تعداد بیشتر و بیشتر کاربران اینستاگرام در 100 کشور در آفریقا، آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آمریکا هستند ولی در ایران فعلا موجود نیست. اشتراک گذاری NFT‌ها در اینستاگرام رایگان است. اگر بخواهید این مجموعه کلکسیونی بخرید با کیف پول خود می‌توانید هزینه ارسال نمایید.

پخش جایزه قرقره‌های اینستاگرام

پخش جایزه قرقره‌های اینستاگرام

اینستاگرام یک برنامه جایزه جدید به نام Reelsplay را معرفی کرد که به سازندگانی که درگیر ویدیوهای قرقره هستند، پاداش می‌دهد. این یک راه جدید برای سازندگان است تا بر اساس تعداد بازی‌های موجود در حلقه‌هایشان درآمد کسب کنند. در حال حاضر، این برنامه برای سازندگانی که بر اساس این معیار واجد شرایط هستند در دسترس است:

. در ایالات متحده زندگی کنید

. کمتر از 1 میلیون دنبال کننده داشته باشید

. یک حساب کاربری حرفه ای در اینستاگرام داشته باشید

. سیاست‌های درآمدزایی شریک اینستاگرام را دنبال کنید

اگر واجد شرایط هستید، دعوتنامه را در داشبورد حرفه ای خود در پروفایل اینستاگرام خود خواهید دید. آن را بپذیرید و مراحل تنظیم آن را دنبال کنید. توجه کنید که این گزینه فعلا برای کشور ایران آزاد قابل اجرا نیست.

قالب‌های حلقه‌های اینستاگرام جدید و ویژگی‌های دوگانه آن

امروزه اینستاگرام در مورد کمک به هر کاربر در ایجاد حلقه‌ها بسیار جدی است.

بدین منظور با ارائه الگوهای Reels از پیش ساخته شده، یک Reel را بسیار سریع ایجاد کنند. این کار را بسیار کارآمد انجام دهند. قبلا در ریلز از ویژگی‌های موسیقی، قابلیت Voice Over ( ضبط صدای خود)، قابلیت Doodles (نقاشی روی ویدیوی خود)، استیکرها، و تایمر استفاده می‌کردید اما با بروزرسانی جدید می‌توانید چندین ویدیو را در قالب‌های مختلفی قرار داده و منتشر کنید.

ویژگی دوگانه : علاوه بر قالب‌های جدید Reels، کاربران اکنون می‌توانند از حالات خود حین نمایش منظره فیلم بگیرند. این بدان معناست که می‌توانید همزمان از دوربین جلو و پشت گوشی برای ضبط ویدیو از هر دو منظر استفاده کنید.

آپدیت جدید نقشه‌های اینستاگرام

اینستاگرام در حال بهبود عملکرد نقشه است. به روز رسانی جدید شامل گزینه ای برای جستجوی مشاغل محلی بر اساس دسته است.

با نقشه جدید جستجوی اینستاگرام، می‌توانید مشاغل نزدیک خود را پیدا کنید و اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید. این می‌تواند زمانی مفید باشد که به دنبال نوع خاصی از کسب و کار هستید یا می‌خواهید چیزهای اطراف را کشف کنید.

اینستاگرام راه‌های جدیدی را برای تأیید سن افراد راه‌اندازی می‌کند

سه گزینه وجود دارد:

می توانید شناسه یا پاسپورت خود را آپلود کنید

ضمانت اجتماعی – اینستاگرام 6 نفر را به شما پیشنهاد می‌دهد که فالوورهای متقابل هستند، 18 سال یا بیشتر از دارند، و دارای یک سری معیارهای دیگر هستند، و شما می‌توانید 3 نفر را انتخاب کنید. سپس، اینستاگرام از آنها می‌خواهد که سن شما را از طرف شما تایید کنند.

پیش‌بینی سن مبتنی بر چهره، که اینستاگرام برای آن با Yoti همکاری می‌کند – از شما خواسته می‌شود یک سلفی ویدیویی کوتاه ارسال کنید و سپس اینستاگرام آن تصویر را برای شریک خود Yout ارسال می‌کند.

به‌روزرسانی‌های اینستاگرام برای Reels

1- شرح‌های خودکار در Reels

هنگامی که یک حلقه اینستاگرام را آپلود می‌کنید، زیرنویس‌های ایجاد شده به طور خودکار روشن می‌شوند. با استفاده از این ویژگی، اینستاگرام فرآیند کپشن‌نویسی محتوا را برای سازندگان یکپارچه‌تر و ترجمه شده نشان می‌دهد. در عین حال اینستاگرام برای اعضای ناشنوایان و کم‌شنوایان، به طور خودکار زیرنویس‌های صوتی، ایجاد می‌کند.

2- زیرنویس‌های AR

اینستاگرام در حال راه‌اندازی جلوه‌های AR با عنوان بسته جدید برای Reels است که به شما امکان می‌دهد به راحتی ویدیوی خود را به روش‌های سرگرم‌کننده و خلاقانه ارتقا دهید. اکنون می‌توانید دیالوگ‌ها را به زیرنویس‌های بسته طنز، سرگرم‌کننده و جذاب تبدیل کنید که شبیه یک گفتگوی پیامکی هستند (زیرنویس‌های حباب‌دار)، از دهان شما بیرون می‌آیند (مطمئن‌نویس)، یا مستقیماً از یک کتاب مصور (کمیک زیرنویس‌ها) به نظر می‌رسند.

3- گسترش ویدیوهای Reels

در حال حاضر از 60 تا 90 ثانیه، کاربران می‌توانند ویدیوهایی را بر روی حلقه‌های 90 ثانیه ای ایجاد کنند.

انواع ویژگی صوتی جدید در حلقه‌های اینستاگرام

انواع ویژگی صوتی جدید در حلقه‌های اینستاگرام

 •   تنظیم صدا و اضافه کردن صدا – می‌توانید پس از بارگذاری حلقه خود، آنها را با کلیک کردن روی نماد یادداشت آهنگ در صفحه پیش نمایش پیدا کنید.
 •   وارد کردن صدا – می‌توانید صدا را از هر حلقه ای که در کتابخانه خود دارید وارد کنید و آن را روی ویدیوی خود قرار دهید.
 •   تبدیل متن به گفتار – گاهی اوقات نمی‌خواهید صدای صدای خود را بشنوید، بنابراین می‌توانید فقط متن را تایپ کنید و صدایی سرگرم‌کننده آن را مستقیماً روی ویدیوی شما می‌خواند.

الگوریتم‌های اینستاگرام برای سال 2024:

داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard) از قابلیت‌های جدید اینستاگرام (می‌توانید ببینید مخاطبین شما بیشتر در چه زمانی فعال هستند تا در همان زمان‌ها پست ارسال کنید.)

مخفی کردن تعداد لایک‌ها

کنترل سطح محتوای حساس با توجه به رده سنی

پاسخ دادن به دایرکت با ویدیو یا عکس

در لحظه با بیش از 1 حساب اینستاگرام به صورت ویدیویی لایو پخش کنید

کپشن خودکار استوری‌ها

امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

ایجاد پست‌های مشترک

استیکرهای تعاملی جدید

امکان پین کردن پست‌ها (شما می‌توانید پست‌ها یا ریلزهایی که دوست دارید را در پروفایل خود پین کنید. این پست‌ها به‌عنوان اولین تصویر در پروفایل شما نشان داده می‌شوند و با انتشار پست‌های جدید نیز همچنان اولین پست‌هایی خواهند بود که بازدیدکنندگان، مشاهده خواهند کرد.)

استوری یک دقیقه ای

کاربران می‌توانند، فید خود را همانطور که دوست دارند، تنظیم کنند.

ساخت آواتار

منبع

سوالات متداول در زمینه الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟

الگوریتم اینستاگرام مسئول این است که چه محتوایی و به چه ترتیبی پست‌ها نمایش داده شوند.

الگوریتم های جدید 2022 چگونه است؟

1.آپدیت جدید نقشه های اینستاگرام 2.به روزرسانی اینستاگرام ریلز 3. انواع ویژگی صوتی جدید در حلقه اینستاگرام

آیا ترتیب محتواها بر اساس تعداد لایک یا دنبال کردن کاربران است؟

الگوریتم موجودیت محتوایی، به تنهایی بر اساس تعداد لایک یا دنبال کردن کاربران تعیین‌کننده نیست. این الگوریتم متغیرهای مختلفی را در نظر گرفته و ترکیب آنها را برای ارزیابی ارتباط کاربران با محتواها استفاده می‌کند. بنابراین، تنها تعداد لایک یا دنبال‌کنندگان به تنهایی، معیارهای تصمیم‌گیری نیستند.

آیا الگوریتم موجودیت محتوایی باعث کاهش دسترسی به محتوای خاصی می‌شود؟

هدف اصلی الگوریتم موجودیت محتوایی افزایش تجربه کاربران و ارائه محتواهای مرتبط با علایق آنهاست. اگرچه ممکن است برخی کاربران تغییراتی در نحوه نمایش محتواها تجربه کنند، اما الگوریتم طراحی شده به منظور ایجاد تنوع و جذابیت بیشتر در تجربه کاربران است و نباید به صورت گسترده‌ای باعث کاهش دسترسی به محتواهای مورد علاقه شود.

3دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
 • 02 مارس 2023، 15:49

  سلام این آپدیت جدید اینشتاگرام که میتونی با نقشه کسب و کارای نزدیکترت رو پیدا کنی خیلی کمکم میکنه و به کارم میاد شما هم حتما استفاده کنید.

 • 02 مارس 2023، 15:08

  خیلی عالی شد که استوری ها یه دقیقه ای شد من همیشه با این استوری 15 ثانیه ای مشکل داشتم 😍😄

 • 06 فوریه 2023، 14:46

  به عقیده من به روزرسانی اینستاگرام ریلز از بقیه جالبتر بود

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
66,612تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,996تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
32,879تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها