نحوه تغییر محتوای اکسپلور در اینستاگرام آموزش تصویری

نحوه تغییر محتوای اکسپلور در اینستاگرام آموزش تصویری

Rate this post

تغییر محتوای اکسپلور در اینستاگرام: اکسپلور اینستاگرام، یکی از صفحه ‌هایی است که برای کاربران آن ارزشمند به نظر می ‌رسد. با بهره برداری از الگوریتم ‌های هوش مصنوعی، اینستاگرام تلاش می ‌کند تا علایق شما را شناسایی کرده و محتواهایی را در اکسپلورر به نمایش بگذارد که به آنها علاقمند هستید. ممکن است برخی از این محتواها مطابق با سلیقه شما باشد.

به‌ منظور بهبود استفاده از اکسپلور برای شما، باید چند قاعده را رعایت کنید. با این حال، نکته مهمی که قبل از همه باید به آن توجه کنید این است که، برای دسترسی به اکسپلور نیازی به دارا بودن صفحه کاربری در اینستاگرام نیست. در ادامه با سایت دیجی فالوور همراه ما باشید تا شما را با تغییر محتوای اکسپلورر بیشتر آشنا کنیم.

اکسپلور چیست؟

در ابتدا اینستاگرام در صفحه اکسپلور، پست ‌های محبوب از سراسر جهان را نمایش می ‌داد که مشکل اساسی آن این بود که فقط افراد معروف در این تب حضور داشتند و برای افراد غیر معروف جایی در این صفحه وجود نداشت. اما با توسعه و بهبود الگوریتم ‌های خود، اکسپلور اینستاگرام به یک کلکسیونی از تصاویر، ویدیوها، ریلز و استوری‌ های عمومی تبدیل شد.

چیدمان صفحه اکسپلور هر کاربر با هم متفاوت است و بر اساس پست ‌ها، حساب ‌ها، هشتگ ‌ها و محصولاتی است که کاربر به آنها علاقمند است. برای دسترسی به بخش اکسپلور، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و در پایین صفحه به دنبال آیکون ذره بین بگردید که بین دو آیکون خانه و + قرار دارد، این آیکون بخش اکسپلور اینستاگرام است.

تغییر محتوایی اکسپلور

در فرآیند انتخاب محتوای صفحه اکسپلور، اینستاگرام از حساب ‌های مرتبط با شما یا حساب‌ های Seed استفاده می ‌کند. این شبکه اجتماعی، حساب ‌های مذکور را تجزیه و تحلیل کرده و حساب ‌های شبیه به آنها و یا حساب‌ های تخصصی که ممکن است برای شما جالب باشند را شناسایی می ‌کند. در نهایت، اینستاگرام از حساب ‌های Seed و شباهت ‌دار با آنها برای ارائه محتوای اکسپلور برای شما استفاده می ‌کند.

روش های تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام

برای بهبود و جذابیت بخش صفحه اکسپلور در اینستاگرام، می‌ توانید پست‌ هایی را که به هر دلیلی مایل به نمایش آن در صفحه اکسپلور نیستید، مشخص کنید و اینستاگرام را مطلع سازید که از نمایش آنها در صفحه اکسپلور شما خودداری کند. برای انجام این کار، مطابق با مراحل زیر عمل نمایید:

1- وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام شوید و پست ‌های این بخش را مورد بررسی قرار دهید.

2- پست ‌ها و استوری ‌هایی که نمی ‌پسندید را باز کنید.

3- در بالای پستی که نمی‌ پسندید، در سمت راست، آیکون سه نقطه وجود دارد که با کلیک بر روی آن، تنظیماتی قابل دسترسی خواهد بود.

4- اگر زبان اینستاگرام شما به فارسی است، باید روی گزینه “دیدن پست ‌های کمتری از این قبیل” کلیک کنید. اما اگر زبان اینستاگرام شما به انگلیسی است، باید “See fewer posts like this” را انتخاب کنید.

روش های تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام

5- این کار را برای پست‌ های دیگر که به سلیقه شما نیست، تکرار کنید.  امکان دارد نیاز باشد این کار را چند بار تکرار نمایید.

با انجام این عمل، تغییرات صورت گرفته به شکل دقیق ‌تری و با توجه به سلیقه شخصی شما صورت می ‌گیرد. مطمئن باشید که در جستجوهای آینده، نتایج بهتری برای شما ارائه خواهد شد.

روش not interested برای تغییر محتوای اکسپلور

در آپدیت‌ های جدید اینستاگرام، ممکن است گزینه “See fewer posts like this” در دسترس نباشد. اما برای تغییر محتوای صفحه اکسپلور اینستاگرام، می ‌توانید از گزینه “Not interested” استفاده کنید. برای اینکار، ابتدا به صفحه اکسپلور در اینستاگرام مراجعه کرده و روی آیکون سه نقطه در سمت راست پست مورد نظر کلیک کنید.

سپس گزینه “Not interested in this post” را انتخاب کنید تا در آینده پست ‌های مشابه کمتری در صفحه اکسپلور شما نمایش داده شوند. بهتر است این کار را تا چند روز انجام دهید و تمامی پست ‌هایی که با سلیقه شما مطابقت ندارند را با استفاده از گزینه “Not interested” از صفحه اکسپلور خود حذف کنید. با انجام این عمل، پست‌ های مشابه و نامناسب برای شما در صفحه اکسپلور کمتر به چشمتان خواهند خورد.

روش not interested برای تغییر محتوای اکسپلور

روش not interested برای تغییر محتوای اکسپلور 2

روش فالو کردن هشتگ برای تغییر محتوای اکسپلور

شبکه اجتماعی اینستاگرام علاوه بر دنبال کردن حساب ‌های مختلف، به شما این امکان را می ‌دهد تا هشتگ‌ های مورد علاقه خود را نیز دنبال کنید. با فالو کردن هشتگ مورد نظر، می ‌توانید به صورت مستقیم به صفحاتی دسترسی پیدا کنید که محتوای خواندنی و جذاب دارند.

همچنین در صورتی که پس از فالو کردن هشتگ، با نمایش محتوای نامناسب مواجه شدید، می ‌توانید به راحتی آن را آنفالو کنید و از اطلاعاتی که نامناسب است اجتناب کنید. با این دو اقدام ساده، می‌ توانید به صورت بهتری از اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید و محتوای باکیفیت و مناسب برای خود پیدا کنید.

تغییر به صورت حذف سرچ

حذف تاریخچه جستجو در اینستاگرام، فرآیندی نسبتا آسان است و به صورت زیر انجام می ‌شود:

1- اینستاگرام را باز نمایید و به حساب کاربری خود وارد شوید. چنان که  تمایل دارید تاریخچه جستجوی آن را حذف کنید.

2- به بخش پروفایل خود در اینستاگرام بروید و آیکون چرخ دنده را لمس کنید.

تغییر به صورت حذف سرچ

3- سپس در لیست گزینه هایی که پیش روی شما نمایش داده می ‌شود، به پایین صفحه بروید و “Clear Search History” را انتخاب کنید.

3- روی گزینه “Yes I’m Sure” در پنجره ای که باز می شود کلیک کنید. در این صورت تایید نهایی پاک کردن تاریخچه جستجو به وسیله شما پاک خواهد شد.

تغییر به صورت حذف سرچ 2

سخن پایانی

الگوریتم ‌ها و هوش مصنوعی اینستاگرام روز به روز درحال هوشمندتر شدن است. وقتی شما در اینستاگرام به فالو کردن حساب‌ های کاربری دیگر، کامنت گذاشتن، لایک کردن و یا مشاهده پست‌ های آنها می ‌پردازید، اینستاگرام سعی می‌ کند پست‌ ها و صفحاتی که مورد علاقه شما نیستند را به حداقل کاهش برساند.

با این حال، در صورتی که محتوایی که در صفحه ‌های اینستاگرام دیده می ‌شود شامل سلیقه شما نباشد، می ‌توانید این موضوع را به الگوریتم اینستاگرام اطلاع دهید تا در فیلتر کردن پست ‌های آینده اینستاگرام، محتوای مورد نظر شما در نظر گرفته شود. برای اطلاعات جامع تر حتما به دیجی فالور مراجعه نمایید.

سایت دیجی فالوور مرجع رسمی خرید خدمات شبکه های اجتماعی می باشد شما میتوانید با خرید ورود به اکسپلور اینستاگرام و سایر خدمات دیگر پست خود را به اکسپلور ببرید.

سوالات متداول در زمینه تغییر محتوای اکسپلور در اینستاگرام

روش تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام با استفاده از گزینه Not Interested چگونه است؟

برای تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام با استفاده از گزینه Not Interested، ابتدا وارد بخش اکسپلور شده و روی آیکون سه نقطه در سمت راست پست مورد نظر کلیک می ‌کنید. سپس گزینه Not Interested In This Post را انتخاب کنید. این کار باعث می ‌شود پست ‌های مشابه کمتری برای شما نمایش داده شوند.

چگونه میتوان به صورت پایدار پست ‌هایی را که با سلیقه ما مطابقت ندارند از اکسپلور خارج کرد؟

برای اینکه پست‌ هایی را که با سلیقه ما مطابقت ندارند از اکسپلور خارج کرد، پیشنهاد می‌ شود به مدت چند روز از گزینه Not Interested در هر پست استفاده کنید و همه پست‌ هایی که مطابق با سلیقه تان نیستند یا پست‌ های زرد را از اکسپلور خود حذف کنید. با انجام این کار به تدریج پست ‌های مشابه کمتری برایتان نمایش داده می‌ شود.

برای بهبود و جذاب شدن صفحه اکسپلور اینستاگرام چه کاری باید انجام داد؟

باید پست‌ هایی که از آنها خوشمان نمی ‌آید را مشخص کرده و اینستاگرام را در جریان تمایل ‌هایمان قرار دهیم تا آن دسته از پست‌ ها نمایش داده نشوند.

در کدام قسمت می ‌توانیم تنظیمات پست را تغییر دهیم؟

در بالای پست و در سمت راست آن، آیکون سه نقطه وجود دارد. با کلیک بر روی آن، تنظیمات در اختیارمان قرار می ‌گیرد.

چه گزینه‌ ای برای تغییر محتوای اکسپلور بهتر است انتخاب شود؟

در صورتی که زبان اینستاگرام به فارسی باشد، باید گزینه "دیدن پست ‌های کمتری از این قبیل" را انتخاب کنیم و در صورتی که به انگلیسی باشد، گزینه "See fewer posts like this" را انتخاب می ‌کنیم.

آیا باید این کار به تنهایی برای یک پست انجام شود؟

باید برای پست‌های دیگری که به سلیقه ما نزدیک نیستند، همین کار را انجام دهیم و ممکن است نیاز باشد آن را چند بار انجام داده و در روزهای آینده نیز تکرار کنید.

تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام چه تاثیری دارد؟

با انجام این کار، تغییری دقیق ‌تر در محتوای اکسپلور اینستاگرام رخ می ‌دهد و بدون شک، در جستجوهای آینده نتایج بهتری برای ما ارائه خواهد شد.

آیا حذف پست هایی که دوست نداریم، باعث احتمال دوباره دیدن آن پست ها در اکسپلور اینستاگرام می‌ شود؟

خیر با حذف پست هایی که دوست ندارید، احتمال دیدن دوباره آن پست ها در اکسپلور اینستاگرام شما کاهش می ‌یابد.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها