احراز هویت:لطفا قبل از شارژر پنل احراز هویت انجام دهید تا با بتوانید از تمام امکانات پنل استفاده بکنید. هر کسی توی پنل ما احراز هویتشو کامل بکنه 10 هزار شارژ هدیه بهش تعلق میگره
پشتیبانی دیجی فالوور
معنی فالوور چیست؟

معنی کلمه فالوور در اینستاگرام چیست؟

5/5 - (4 امتیاز)

 

امروزه اینستاگرام جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده است و یکی از دغدغه های مهم کاربران اینستاگرام افزایش تعداد فالوورهای پیج شان می باشد. برخی از کاربران تنها برای ارتباط با دوستان و آشنایان از اینستاگرام استفاده می کنند و تعداد فالوورها برایشان اهمیت چندانی ندارد.

اما از آنجایی که اینستاگرام بستر مناسبی را برای کسب درآمد فراهم کرده است، بسیاری از کاربران تمرکز خود را بر افزایش فالوور صفحه اینستاگرام شان گذاشته اند. آن ها تمام تلاش شان را می کنند تا با افزایش فالوور، اعتماد کاربران را به خود جلب کرده و مشتریان بالقوه را به درآمد تبدیل کنند. 

و داشتن ویو بالا میتوانید بر ذهن مخاطب تاثیر گذاشته و موجب اعتماد کاربر شود پی میتوانید با خرید ویو برای پست های ویدی خود پیج خود را یک مرحله بالا برده و بهتر کنید.

برخی افراد طبق قوانین و الگوریتم های اینستاگرام فعالیت می کنند و سعی دارند با تولید محتوا و تبلیغات در اینستاگرام به مرور زمان فالوورهای خود را افزایش می دهند. در مقابل برخی از کاربران به این واقعیت پی برده اند، که هیچ فرصتی برای از دست دادن ندارند و  تمایل دارند با صرف اندکی هزینه، در مدت زمان کوتاهی به فالوورهای زیادی دست بیابند.

 

با خواندن این مقدمه متوجه شدید که کاربرد عبارت فالوور چقدر در اینستاگرام رایج است! 

در ادامه مقاله مفهوم چند اصطلاح متداول در اینستاگرام، یعنی فالوور، خرید فالوور و فالوئینگ را شرح  داده ایم؛ همچنین در مورد انواع فالوورهای اینستاگرام اطلاعاتی را به شما ارائه می دهیم، که قطعاً حین خرید فالوور به دردتان می خورد. 

معنی کلمه فالوور چیست؟

واژه فالوور (Follower) یک کلمه انگلیسی می باشد و معنی لغوی آن دنبال کننده یا تعقیب کننده است. افرادی که خیلی با زبان انگلیسی آشنا نیستند، تصورشان بر این است کلمه یا اصطلاح  فالوور فقط متعلق به اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی مبتنی بر فالوور است. اما در اصل این کلمه کاربردهای مختلفی دارد؛ در زبان انگلیسی، افرادی که از یک حزب، گروه ، طرز فکر یا یک عقیده خاص پیروی می کنند را پیروان  آن حزب، طرز فکر یا گروه می نامند.

 

از زمان پیدایش و ظهور شبکه های اجتماعی، استفاده این واژه بین  کاربران فضای مجازی رایج شد. در حال حاضر Follower یکی از پرکاربردترین اصطلاحات در بین کاربران فعال شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام است.

 

فالوور در اینستاگرام  نماد رقابت است! به کاربری اشاره می‌کند که آگاهانه تصمیم می‌گیرد تمام پست‌های کاربر دیگری را در فید خبری خود ببیند. جذب فالوور یکی از اهداف اصلی کسب و کارهای آنلاینی است که در شبکه های اجتماعی فعال هستند.

 

اصطلاح فالوور در اینستاگرام چیست؟

در اینستاگرام زمانی که از پروفایل فردی بازدید می کنید با چند اصطلاح از جمله Followers  مواجه می شوید. هنگامی که  اکانت کاربری یا پیج اینستاگرامی شخصی را فالو می کنید، به فالوورهای آن صفحه تبدیل می شوید؛ بالعکس هر کسی که پیج شما را فالو می کند، به فالوورهای صفحه شما اضافه می شود. به محض فالو کردن افراد در اینستاگرام، محتوای ارسالی آن ها از از جمله پست ها و استوری ها در صفحه اصلی اینستاگرام تان نمایش داده می شود. یعنی اگر کسی شما را فالو کند تمامی پست های شما در فید اینستاگرام او ظاهر می شود و همچنین کاربرانی که دنبال می‌کنید نیز پست های آن ها در فید اینستاگرام شما نمایان می شود.

فالوور اصطلاحی است که در رسانه های اجتماعی برای توصیف شخصی که حساب کاربری  شخص دیگری را دنبال می کند به کار می رود.  از آنجایی که دسترسی به سایر شبکه های اجتماعی پرطرفدار در سراسر جهان برای کاربران ایرانی محدود است، در نتیجه عموم مردم  جامعه صرفاً می توانند در اینستاگرام فعالیت کنند. به همین دلیل  بسیاری بر این باورند که اصطلاح  فالوور فقط در اینستاگرام قابل استفاده می باشد. 

اصطلاح فالوور در سایر شبکه های اجتماعی

 

لازم است خاطر نشان کنم که این واژه صرفاً مختص اینستا نیست و اکثر شبکه های اجتماعی روی پلتفرم خود امکان فالو کردن دارند، تا کاربرانشان بتوانند از این طریق با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.  این نوع رسانه های اجتماعی مبتنی بر فالوور یا فالوور محور شناخته شده اند.

توییتر، فیس بوک، لینکدین، پینترست و بسیاری دیگر از پلتفرم های اجتماعی با کاربردهای متفاوت، دکمه ای به نام فالو  Follow در پروفایل کاربران خود قرار داده اند. این شبکه های اجتماعی نیز مانند اینستاگرام، دارای فیدهای خبری هستند که عمدتاً  محتواهایی در قالب متن نوشته، تصاویر و ویدیو را در اختیار کاربران قرار می دهند. هدف از قرار دادن دکمه فالو به منظور برقراری ارتباط بین پروفایل های فعال در این شبکه های اجتماعی است.

فالوئر درسته یا فالوور؟ 

 

فالوور یا فالوئر هر دو به معنی  دنبال کننده‌­ می باشند و همانطور که گفتیم به افرادی اطلاق  می‌­شود که پیج شما را در اینستاگرام  دنبال می‌­کنند. تعداد این افراد را در بالای صفحۀ پروفایل هر کاربری می‌­توان مشاهده کرد.

عدد فالوور چیست؟

عددی که در مقابل یا زیر عبارت Followers در پروفایل یک شخص می بینید، تعداد فالوورها یا همان دنبال کنندگان یک حساب کاربری اینستا را نشان می دهد. اگر پروفایل شخصی را از طریق اپلیکیشن اینستا مشاهده کنید، یک عدد زیر عبارت Followers و اگر از طریق وب سایت شبکه اجتماعی به پروفایل افراد مراجعه کنید، یک عدد در مقابل آن عبارت مشاهده خواهید کرد.

هر چه این رقم این عدد بالاتر باشد، بیانگر محبوبیت آن پیج نزد مخاطبان اینستاگرام می باشد. این عدد در رقم های بالا با نمادهایی مانند K و M نمایش داده می شود.

پیج هایی  که نوپا هستند و به تازگی فعالیت شان را در اینستاگرام شروع کردند راه سختی برای جذب فالوورهای زیاد و رسیدن به k یا M فالوور دارند. برخی پیج های نوپا سعی دارند با خرید بسته های فالووری تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند  تا بتوانند توجه و اعتماد کاربران اینستاگرام را سریع تر به خود جلب کنند.

نماد K در تعداد فالوورها چیست؟

نماد K در تعداد فالوورها

اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید حتما با صفحاتی برخورد کرده اید که مقابل عدد فالوورهایشان حرف K نوشته شده است. زمانی که تعداد فالوورهای یک صفحه بیشتر از 9.999 و کمتر از 1 میلیون باشد، K در تعداد فالوورهای اپلیکیشن و سایت اینستا نمایش داده می شود.

به عنوان مثال اگر یک صفحه اینستاگرام 15.000 فالوور داشته باشد، اینستاگرام آن را به صورت 15K برای کاربرانش نمایش می دهد. 

چرا اینستاگرام از نماد K استفاده می کند؟

مهمترین عامل استفاده از K صرفه جویی در فضای اپلیکیشن است؛  این نمادها کمک می کنند تعداد فالوورهای  یک پیج در رقم های بالا فضای کمتری را اشغال کنند. 

عامل بعدی زیبایی و عدد و مرتب نشان دادن شکل و شمایل پروفایل می باشد.

تقریباً تمامی شبکه های اجتماعی از K برای نشان دادن بیش از 10.000 فالوور و کمتر از 1.000.000 استفاده می کنند.

 نماد M در عدد فالوور چیست؟

نماد M در عدد فالوور

M حرف اول کلمه Million است؛ این عدد در مقابل عبارت (Followers) یک صفحه به تعداد فالوورهای میلیونی یک صفحه در اینستاگرام اشاره دارد. 

 بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی ها میلیون ها فالوور واقعی دارند و اینستا برای نمایش تعداد فالوور این پیج ها از حرف M استفاده می کند. اگر پیجی را مشاهده کردید که نماد 1.5M  مقابل عبارت فالوور آن قرار دارد، به این معنی است که آن پیج دارای 1.500.000 فالوور می باشد.

علاوه بر برندهای مطرح در سطح جهان، اینفلوئنسرها و سلبریتی ها، عده ای از بلاگرها  و پیج های پربازدید نیز دارای تعداد فالوورهای میلیونی هستند. حال  اینکه چه تعداد از این فالوورهای پیج مربوطه متعلق به کاربران واقعی و فعال اینستاگرام هستند را می توان با استفاده از فرمول محاسبه میزان تعامل یا Engagement یک پیج  شناسایی کرد. 

تا اینجا سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد کلمه فالوور را به شما ارائه دهیم؛ اکنون نوبت آن فرا رسیده که در مورد اصطلاحاتی مانند  مانند فالوور فعال، فالوور واقعی، خرید فالوور، فالوور دختر و یا پسر صحبت کنیم.   پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 

Total Followers چیست؟ 

در اکانت های تجاری قسمت اینسایت بخشی به نام Total Followers  در صفحه  insights overview وجود دارد که نشان دهنده تعداد کل فالوورهای یک پیج می باشد.   اگر وارد این قسمت شوید اطلاعات دقیق تری از فالوورهایتان در مورد محدوده سنی آن ها، مناطق جغرافیایی و همچنین جنسیت طرفداران پیج تان کسب می کنید. بنابر آماري كه اینسایت در مورد فالوورهای یک پیج ارائه می دهد، فالوورهای اینستاگرام را می توان به دسته های گوناگونی تقسیم بندی کرد. 

انواع فالوور اینستاگرام

فالوورهای اینستاگرام را  با توجه به میزان فعالیت، ملیت و جنسیت در دسته های زیر معرفی می کنیم: 

سطح کامل بودن پروفایل اینستاگرامی: فالوور واقعی

 یک پروفایل اینستاگرامی  دارای اطلاعاتی مانند با نام کاربری معنی دار، عکس پروفایل و توضیحات بیو  

میزان فعالیت کاربر: فالوور فعال و یا فالوور روح یا فیک

 اکانت با خصوصیات فالوور واقعی که با محتواهای پیج درگیر است و با آن ها تعامل برقرار می کند.

 در مقابل فالوورهای فعال، فالوورهای روح یا فیک  قرار دارند که فعالیتی در پیج ندارند. 

ملیت فالوور: فالوور ایرانی و یا غیر ایرانی

این فالوورها بر اساس ملیت شان نام گذاری می شوند؛ فالوورهای غیر ایرانی را فالوور خارجی گویند.

جنسیت فالوور: دختر، پسر، زن، مرد

اگر در قسمت personal information اکانت اینستاگرام تان، جنسیت خود را تعیین کنید، اینستاگرام می تواند اکانت شما را بر اساس جنسیت تان در دسته فالوورهای مذکر و یا مؤنث قرار دهد. 

 این 4 فاکتور از فاکتورهای اصلی و کلیدی در طبقه بندی انواع فالوور اینستاگرام محسوب می شوند.

فالوور واقعی کیست؟

فالوور واقعی

فالوورهای واقعی در اینستاگرام، اکانت هایی هستند که تمام اطلاعات پروفایل شان را که در معرض دید همگان قرار می گیرد  را بطور کامل تکمیل کرده اند. ویژگی های اکانت یا فالوور واقعی عبارتست از: عکس پروفایل، متن بیو، نام کاربری با معنی و قابل درک. 

فالوورهای واقعی قادر هستند در اینستاگرام فعالیت کنند و یا با محتواهای یک پیج تعامل برقرار داشته باشند. از قبیل  کامنت گذاری، لایک و بازدید کردن پست‌ها و استوری‌ها سایر کاربران اینستاگرام، منتشر کردن پست و استوری در پیج خودشان. توجه کنید فالوورهای واقعی آگاهانه پیج شما را فالو کرده  و آگاهانه  در پیج شما شروع به فعالیت می نمایند.  

زمانی که می خواهید با استفاده از روش های مختلف به پیج خود فالوور تزریق کنید، حتماً به واقعی بودن اکانت کاربر توجه کنید. اگر درصد بالایی از فالوورهای پیج تان، پروفایل هایی با مشخصات پروفایل واقعی داشته باشد، می توانید باشید که مسیر درستی را برای رشد پیج تان در پیش گرفته اید. پیج شما به معنای واقعی کلمه همان پیجی است که هر ادمین اینستاگرامی آرزوی داشتن آن را دارد. 

دیجی فالوور در افزایش فالوورهای پیج مشتریانش همین سیاست را پیاده سازی می کند و از اکانت های واقعی استفاده می کند. 

فالوور فعال چیست؟

فالوور فعال  اکانت هایی هستند روزانه حداقل یک بار با استفاده از اکانت خود در اینستاگرام فعالیت می کنند. این فعالیت های عبارتند از: 

فالو  یا آنفالو کردن افراد در اینستاگرام

لایک کردن پست های مختلف حتی در اکسپلورر

کامنت گذاشتن برای پست های سایر کاربران اینستاگرام

بازدید  استوری های پیج هایی که فالو می کنند

بازدید از محتواهای موشن  (ویدیو یا فیلم کوتاه)

لایک کردن کامنت سایر کاربران در اینستاگرام 

تعویض عکس پروفایل شان در بازه های زمانی مختلف

انتشار پست و استوری در پیج خودشان

برگزاری لایو در اینستاگرام و تعامل با فالوورهایشان

فالوورهای فعال حداقل یکبار در طول روز به مدت 30 دقیقه فعالیت های ذکر شده را انجام می دهند. با این تفاسیر فالوورهای فعال زیرمجموعه ای از فالوورهای واقعی می باشند، اما نمی توان گفت فالوورهای واقعی نیز همان فالوورهای فعال هستند. احتمال دارد یک فالوور واقعی به صورت روزانه در اینستاگرام فعالیت نکند.  بنابراین یک فالوور واقعی به دلیل عدم فعالیت در پیج خود و مشارکت نکردن در پیج سایر کاربران امکان دارد به فالوور روح یک پیج تبدیل شود. 

در زمان خرید فالوور واقعی حتماً به فعال بودن پروفایل ها دقت کنید؛ زیرا اگر این فالوورها با پیج شما تعامل نداشته باشند از نظر اینستاگرام به عنوان فالوورهای روح تشخیص داده می شوند و  احتمال شادوبن شدن پیج شما را افزایش می دهد.

فالوور فیک

فیک در لغت یه معنی تقلبی و جعلی می باشد؛ فالوورهای فیک اکانت های غیر واقعی هستند. یعنی اکانت هایی با نام های کاربری عجیب و غریب و بی معنی، فاقد عکس پروفایل و توضیحات بیو. 

 این فالوورها مشارکتی در فعالیت های پیج ندارند و صرفاً عدد مقابل  را در پروفایل اینستاگرام افزایش می دهند. هدف از ساخت این فالورها تنها افزایش عدد فالورهای پیج های اینستاگرامی است و برعکس اکانت های واقعی، اکانت های فیک  فالوور کم و فالووینگ زیادی دارند.

به هنگام خرید فالوور به این موضوع دقت کنید که اکانت های بسته فالووری خریداری شده از دسته فالوورهای فیک نباشند؛ زیرا اگر تعداد زیادی از این فالوورها وارد پیج تان شوند، به شدت به پیج شما آسیب می زنند. الگوریتم اینستاگرام به محض تشخیص فالوورهای فیک آن ها را حذف می کند و احتمال دارد پیج مربوطه را جریمه کند. 

فالوورهای روح

این فالوورها  با اینکه شبیه فالوورهای فیک می باشند؛ اما در واقع از اکانت های واقعی تشکیل شده اند که در پیج شما هیچ فعالیت مثبتی ندارند. فالوورهای روح نیز همانند فالوورهای فیک تنها تعداد فالوورها را افزایش می دهند و هیچگونه تعاملی در پیج ندارند. وجود اینگونه فالوورهای در پیج باعث می شود پیج شما شادوبن و یا پست هایتان فلاپ شود. 

نکته: مقایسه فالوورهای واقعی، فعال، روح و فیک 

فالوورهای واقعی دارای مشخصات کامل مانند نام کاربری، بیوگرافی، عکسروفایل،  پست های مرتب، استوری های متفاوت می باشند. 

فالوورهای فیک دارای مشخصات نامعلومی هستند و معمولا اسم آن ها از حروف کلمات نامشخصی تشکیل شده است. پروفایل شان فاقد تصویر و بیو می باشد، همچنین پستی در پیج خود ندارند و هیچ گونه فعالیت مثبت و مستمری از خود نشان نمی دهند.

فالوورهای فعال  به صورت مستمر در صفحات اینستاگرام فعالیت مثبت دارند و ارزش پیج را افزایش می دهند. 

فالوورهای روح همانند فالوورهای واقعی دارای ویژگی های مشخص هستند اما عملکردشان همانند فالوورهای فیک می باشد؛ هیچ فعالیت مفید و مستمری در پیج ها ندارند و به مرور زمان به پیج آسیب می زنند. 

ملیت و جنسیت فالوورهای اینستاگرام

انواع دیگر پروفایل ها در اینستاگرام را می توان بر اساس دو دسته ملیت و جنسیت تقسیم کرد:  فالوورهای ایرانی و غیر ایرانی، فالوورهای مذکر و مؤنث.

قسمتی در تنظیمات پروفایل برای تعیین جنسیت کاربر تحت عنوان Gender  وجود دارد؛ که  به شما امکان می دهد جنسیت خودتان را برای اینستاگرام مشخص کنید. 

اگر کاربر آقا باشد گزینه Man و اگر خانم باشد گزینه Woman را انتخاب می کند؛ البته برای افرادی که تمایلی به اعلام جنسیت خود ندارند گزینه مربوطه نیز تعبیه شده است. 

فالوئینگ چیست؟ 

فالووینگ (Following)  لیستی از کاربرانی که در اینستاگرام دنبال کرده اید را نمایش می دهد. تمامی پست ها و استوری های این کاربران در صفحه اینستاگرام شما برای شما ظاهر می شود. فالوور و فالووینگ مهمترین مفاهیم و اصطلاحات در اینستاگرام هستند؛  تمامی کاربران اینستاگرام تعداد مشخصی فالوور و فالووینگ در پروفایل کاربری خود دارند.

یکی از جذابیت های اینستاگرام فالو کردن افراد مختلف (دوستان، آشنایان، سلبریتی ها و …) است. به این ترتیب علاوه بر برقراری ارتباط نزدیک تر با دوستان و آشنایان، می توانید زندگی روزمره افراد مشهور و سلبریتی ها را نیز مشاهده کنید. اینستاگرام همچنین به شما امکان می دهد با فالو کردن افرادی که نمی شناسید، دوستان جدیدی پیدا کنید.

افرادی که معمولا در لیست فالووینگ شما هستند عبارتند از:

دوستان و آشنایان

 شخصیت های مورد علاقه شما

 صفحاتی که با علایق شما مطابقت دارند

 صفحات خبری معروف

 صفحات افراد فعال در کسب و کار شما.

افراد مشهور، بلاگرها، اینفلوئنسرها و سلبریتی ها

آنلاین شاپ ها 

پیج های آموزشی

لیست فالووینگ هر کاربر در اینستاگرام نشان دهنده علایق و سبک تفکر و یا حوزه کسب و کاری او است. یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت افرادی که با شما در تعامل هستند، نگاه کردن به افرادی است که او در شبکه‌های اجتماعی به‌ ویژه اینستاگرام دنبال می‌کند.

منظور از خرید فالوور چیست؟ 

منظور از خرید فالوور

فرایندی که طی آن تعدادی از پروفایل های اینستاگرامی به طور ناخواسته، فالوور یک صفحه اینستاگرام می شوند، خرید فالوور نامیده می شود. این اقدام از طریق یک سرور انجام می شود؛ صاحب پیج یا همان ادمین با استفاده از یک مرجع خرید و پرداخت هزینه سعی دارد تعداد فالوورهای صفحه خود را در اینستاگرام افزایش دهد.

برخی سایت های به منظور افزودن بسته های فالووری خریداری شده، از شما می خواهند که اطلاعات حساب کاربری تان را در اختیارشان قرار دهید. اما زمانی که ادمین پیج اینستاگرام سفارش خود را در سایت دیجی فالوور به منظور افزایش فالوور ثبت می کند، تنها اطلاعاتی که باید در اختیار سرور قرار دهد، نام کاربری پیج مورد نظر است. 

سرور مرجع خرید نام کاربری پیج اینستاگرام مربوطه را سرچ و بسته های فالووری را به آن تزریق می کند.  توجه کنید حفظ امنیت پیج شما باید در اولویت باشد، بنابراین توصیه می کنم تحت هیچ شرایطی اطلاعات اکانت خود را در اختیار افراد دیگری قرار ندهید. 

آیا می توانم فالوور واقعی بخرم؟

بسیاری از افرادی که به دنبال خرید فالوور هستند، یک سوال مشترک دارند: آیا می توان فالوور واقعی خرید؟ بله شما می توانید برای پیج تان فالوور واقعی بخرید.

 بسته فالوورهای واقعی بر خلاف فالوورهای فیک که توسط ربات ایجاد می شوند، به دست کاربران واقعی اینستاگرام ساخته شده اند و تمامی ویژگی های یک اکانت واقعی را دارا می باشد. از آنجایی رفتار این فالوورها مطابق با الگوریتم های اینستاگرام است؛  به همین دلیل خطر بسته شدن یا جریمه شدن اکانت شما توسط اینستاگرام وجود ندارد.

اکانت های فیک توسط ربات ها ساخته می شوند و فعالیت های آن ها با الگوریتم های اینستاگرام مطابقت ندارد؛ بنابراین نه تنها تأثیر مثبتی در پیج تان نخواهند داشت، بلکه به مرور زمان آسیب های غیرقابل جبرانی به پیج تان می زنند.

توصیه ما

توجه کنید به هنگام خرید فالوور واقعی، به خوبی در مورد سایت مرجع تحقیق کنید و مطمئن شوید که بسته فالوورهای آن ها واقعی است. دیجی فالوور یکی از معتبرترین سایت های فعال در زمینه ارائه خدمات اینستاگرامی است و می تواند در بازه زمانی کوتاه با افزودن فالوورهای واقعی، پیج تان را بهینه کند. 

منبع

اگر می خواهید مطلب معنی کلمه فالوور در اینستاگرام چیست؟ را به صورت آفلاین مطالعه کنید pdf را دانلود کنید.

سوالات پر تکرار معنی کلمه فالوور

فالوور چیست؟

فالوور یا دنیال کننده به افرادی گفته می شود که صفحه شما را دنبال میکند تعداد کاربران را در بالای صفحه پروفایل می‌­توان مشاهده کرد.

معنی فالوینگ چیست؟

فالوینگ یا دنبال شونده به افرادی گفته می شود که شما را دنبال میکند تعداد آن ها هم در صفحه مشخص است.

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • شاهرخ برزگر

    06 فوریه 2023، 17:56

    خرید فالوور فیک در رشد پیج هیچ نقشی نداره؟

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام

فهرست مطالب

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها