معنی فالوور چیست؟

معنی کلمه فالوور در اینستاگرام چیست؟ معنی نماد M و K چیست؟

5/5 - (1561 امتیاز)

امروزه اینستاگرام جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده است و یکی از دغدغه های مهم کاربران اینستاگرام افزایش تعداد فالوورهای پیج شان می باشد. برخی از کاربران تنها برای ارتباط با دوستان و آشنایان از اینستاگرام استفاده می کنند و تعداد فالوورها برایشان اهمیت چندانی ندارد.

اما از آنجایی که اینستاگرام بستر مناسبی را برای کسب درآمد فراهم کرده است، بسیاری از کاربران تمرکز خود را بر افزایش فالوور صفحه اینستاگرام شان گذاشته اند. برخی از افراد طبق قوانین و الگوریتم های اینستاگرام فعالیت می کنند و سعی دارند با تولید محتوا و تبلیغات در آن به مرور زمان فالوورهای پیج خود را افزایش  دهند.

در مقابل برخی از کاربران به این واقعیت پی برده اند که هیچ فرصتی برای از دست دادن ندارند و تمایل دارند که با صرف اندکی هزینه در مدت زمان کوتاهی به تعداد فالوور زیادی دست بیابند.

با خواندن این مقدمه متوجه شدید که کاربرد عبارت فالوور چقدر در اینستاگرام رایج است! 

در ادامه این مقاله از وب سایت دیجی فالوور، مفهوم چند اصطلاح متداول در اینستاگرام یعنی معنی کلمه فالوور، خرید فالوور و فالوئینگ را شرح  داده ایم. همچنین در مورد انواع فالوورهای اینستاگرام اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه می دهیم که قطعاً حین خرید فالوور به دردتان می خورد. 

معنی کلمه فالوور چیست؟

واژه فالوور (Follower) یک کلمه انگلیسی می باشد و معنی لغوی آن دنبال کننده یا تعقیب کننده است. افرادی که خیلی با زبان انگلیسی آشنا نیستند، تصورشان بر این است کلمه یا اصطلاح  فالوور فقط متعلق به اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی مبتنی بر فالوور می باشد. اما در اصل این کلمه کاربردهای مختلفی دارد؛ در زبان انگلیسی، افرادی که از یک حزب، گروه ، طرز فکر یا یک عقیده خاص پیروی می کنند، پیروان آن حزب یا گروه محسوب می شوند.

معنی کلمه فالوور از زمان پیدایش شبکه های اجتماعی:

از زمان پیدایش و ظهور شبکه های اجتماعی، استفاده از این واژه بین کاربران فضای مجازی رایج شد و در حال حاضر Follower یکی از پرکاربردترین اصطلاحات در بین کاربران فعال در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام، می باشد.

فالوور در اینستاگرام نماد رقابت است و به کاربری اشاره می‌کند که آگاهانه تصمیم می‌گیرد تمام پست‌های کاربر دیگری را در فید خبری خود ببیند. جذب فالوور یکی از اهداف اصلی کسب و کارهای آنلاینی است که در شبکه های اجتماعی فعال هستند.

اصطلاح فالوور در اینستاگرام چیست؟

در اینستاگرام زمانی که از پروفایل فردی بازدید می کنید با چند اصطلاح از جمله Followers  مواجه می شوید. هنگامی که  اکانت کاربری یا پیج اینستاگرامی شخصی را فالو می کنید، به فالوورهای آن صفحه تبدیل می شوید؛ بالعکس هر کسی که پیج شما را فالو می کند، به فالوورهای اکانت شما اضافه می شود. به محض فالو کردن افراد در اینستاگرام، محتوای منتشر شده آن ها از از جمله پست ها و استوری ها، در صفحه اصلی اینستاگرام تان نمایش داده می شود.

یعنی اگر کسی پیجتان را فالو کند، تمامی پست های شما در فید اینستاگرام او ظاهر می شود و همچنین کاربرانی که دنبال می‌کنید نیز پست های آن ها در فید اینستاگرام شما نمایان می شود. فالوور اصطلاحی است که در رسانه های اجتماعی برای توصیف شخصی که حساب کاربری شخص دیگری را دنبال می کند،به کار می رود و از آنجایی که دسترسی به سایر شبکه های اجتماعی پرطرفدار در سراسر جهان برای کاربران ایرانی محدود است.

در نتیجه عموم مردم جامعه صرفاً می توانند در اینستاگرام فعالیت کنند؛ به همین دلیل بسیاری از افراد بر این باورند که اصطلاح  فالوور فقط در اینستاگرام قابل استفاده می باشد.

اصطلاح فالوور در سایر شبکه های اجتماعی

لازم است خاطر نشان کنیم که این واژه صرفاً مختص اینستاگرام نیست و اکثر شبکه های اجتماعی روی پلتفرم خود امکان فالو کردن دارند تا کاربرانشان بتوانند از این طریق با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که این نوع رسانه های اجتماعی مبتنی بر فالوور یا فالوور محور شناخته شده اند. توییتر، فیس بوک، لینکدین، پینترست و بسیاری دیگر از پلتفرم های اجتماعی با کاربردهای متفاوت، دکمه ای به نام فالو  Follow در پروفایل کاربران خود قرار داده اند.

این شبکه های اجتماعی نیز مانند اینستاگرام، دارای فیدهای خبری هستند که عمدتاً  محتویاتی در قالب متن نوشته، تصاویر و ویدیو را در اختیار کاربران قرار می دهند و هدف از قرار دادن دکمه فالو به منظور برقراری ارتباط بین پروفایل های فعال در این شبکه های اجتماعی است.

فالوئر درسته یا فالوور؟

فالوور یا فالوئر هر دو به معنی دنبال کننده‌­ می باشند و همانطور که گفتیم به افرادی اطلاق می‌­شود که پیج شما را در اینستاگرام  دنبال می‌­کنند. تعداد این افراد را در بالای صفحۀ پروفایل هر کاربری می‌­توان مشاهده کرد.

عدد فالوور چیست؟

عددی که در مقابل یا زیر عبارت Followers در پروفایل یک شخص می بینید، تعداد فالوور یا همان دنبال کنندگان یک حساب کاربری اینستاگرام را نشان می دهد. اگر پروفایل شخصی را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام مشاهده کنید، یک عدد زیر عبارت Followers و اگر از طریق وب سایت شبکه اجتماعی به پروفایل افراد مراجعه کنید، یک عدد در مقابل آن عبارت مشاهده خواهید کرد.

هر چه این رقم بالاتر باشد، بیانگر محبوبیت آن پیج نزد مخاطبان اینستاگرام است که با نمادهایی مانند K و M نمایش داده می شود. معنی کلمه فالوور بسیار اهمیت دارد چرا که پیج هایی که نوپا هستند و به تازگی فعالیت شان را در اینستاگرام شروع کرده اند، راه سختی برای جذب فالوورهای زیاد و رسیدن به k یا M فالوور دارند. برخی پیج های نوپا سعی دارند با خرید بسته های فالوور، تعداد دنبال کنندگان پیج خود را افزایش دهند تا بتوانند توجه و اعتماد کاربران اینستاگرام را سریع تر به خود جلب کنند.

نماد K در تعداد فالوورها چیست؟

نماد K در تعداد فالوورها

اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید حتما با صفحاتی برخورد کرده اید که مقابل عدد فالوورهایشان حرف K نوشته شده است؛ زمانی که تعداد فالوورهای یک صفحه بیشتر از 9,999 و کمتر از 1 میلیون باشد، K در تعداد فالوورهای اپلیکیشن و سایت اینستا نمایش داده می شود. به عنوان مثال اگر یک صفحه اینستاگرام 15.000 فالوور داشته باشد، اینستاگرام آن را به صورت 15K برای کاربرانش نمایش می دهد.

دلیل استفاده اینستاگرام از نماد k:

مهمترین عامل استفاده از K صرفه جویی در فضای اپلیکیشن است؛ این نمادها کمک می کنند تعداد فالوورهای یک پیج در رقم های بالا فضای کمتری را اشغال کنند. عامل بعدی زیبایی و مرتب نشان دادن شکل و شمایل پروفایل می باشد. تقریباً تمامی شبکه های اجتماعی از حرف انگلیسی K برای نشان دادن بیش از 10,000 فالوور و کمتر از 1,000,000 استفاده می کنند.

نماد M در عدد فالوور چیست؟

نماد M در عدد فالوور

M حرف اول کلمه Million است؛ این عدد در مقابل عبارت (Followers) یک صفحه به تعداد فالوورهای میلیونی آن اشاره دارد. بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی ها، میلیون ها فالوور واقعی دارند و اینستاگرام برای نمایش تعداد فالوور این پیج ها از حرف M استفاده می کند. اگر پیجی را مشاهده کردید که نماد 1.5M مقابل عبارت فالوور آن قرار دارد، به این معنی است که آن پیج دارای 1,500,000 فالوور می باشد.

علاوه بر برندهای مطرح در سطح جهان، اینفلوئنسرها و سلبریتی ها، عده ای از بلاگرها  و پیج های پربازدید نیز دارای تعداد فالوورهای میلیونی هستند. حال اینکه چه تعداد از این فالوورهای پیج مربوطه، کاربران واقعی و فعال اینستاگرام هستند را می توان با استفاده از فرمول محاسبه میزان تعامل یا Engagement یک پیج  شناسایی کرد.

تا اینجا سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد معنی کلمه فالوور را به شما ارائه دهیم؛ اکنون نوبت آن فرا رسیده است که در مورد اصطلاحاتی مانند فالوور فعال، فالوور واقعی، خرید فالوور، فالوور دختر و یا پسر صحبت کنیم؛ بنابراین تا انتهای این نوشته از وب سایت دیجی فالوور با ما همراه باشید.

Total Followers چیست؟

در اکانت های تجاری قسمت اینسایت بخشی به نام Total Followers در صفحه  insights overview وجود دارد که نشان دهنده تعداد کل فالوورهای یک پیج می باشد.اگر وارد این قسمت شوید، اطلاعات دقیق تری از فالوورهایتان در مورد محدوده سنی آن ها، مناطق جغرافیایی و همچنین جنسیت طرفداران پیج تان کسب می کنید. بنابر آماري كه اینسایت در مورد فالوورهای یک پیج ارائه می دهد، فالوورهای اینستاگرام را می توان به دسته های گوناگونی تقسیم بندی کرد.

انواع فالوور اینستاگرام

فالوورهای اینستاگرام را  با توجه به میزان فعالیت، ملیت و جنسیت در دسته های زیر معرفی می کنیم:

سطح کامل بودن پروفایل اینستاگرامی:

فالوور واقعی، یک پروفایل اینستاگرامی که دارای اطلاعاتی مانند نام کاربری معنی دار، عکس پروفایل و توضیحات بیوگرافی می باشد.

میزان فعالیت کاربر:

فالوور فعال و یا فالوور روح یا فیک، اکانت با خصوصیات فالوور واقعی که با محتواهای پیج درگیر است و با آن ها تعامل برقرار می کند و در مقابل آن، فالوورهای روح یا فیک  قرار دارند که هیچ فعالیتی در پیج ندارند.

ملیت فالوور:

فالوور ایرانی و یا غیر ایرانی، این فالوورها بر اساس ملیت شان نام گذاری می شوند؛ فالوورهای غیر ایرانی را فالوور خارجی گویند.

جنسیت فالوور:

دختر، پسر، زن، مرد، اگر در قسمت personal information اکانت اینستاگرام تان، جنسیت خود را تعیین کنید، اینستاگرام می تواند جساب شما را بر اساس جنسیت تان در دسته فالوورهای مذکر و یا مؤنث قرار دهد. این 4 فاکتور از فاکتورهای اصلی و کلیدی در طبقه بندی انواع فالوور اینستاگرام محسوب می شوند.

فالوور واقعی کیست؟

فالوور واقعی

فالوورهای واقعی در اینستاگرام، اکانت هایی هستند که تمام اطلاعات پروفایل شان را که در معرض دید همگان قرار می گیرد را بطور کامل تکمیل کرده اند.

ویژگی های اکانت یا فالوور واقعی:

عکس پروفایل، متن بیو، نام کاربری با معنی و قابل درک.  فالوورهای واقعی قادر هستند در اینستاگرام فعالیت کنند و یا با محتویات یک پیج تعامل داشته باشند؛ از قبیل  کامنت گذاری، لایک و بازدید کردن پست‌ها و استوری‌ها سایر کاربران اینستاگرام، منتشر کردن پست و استوری در پیج خودشان. توجه کنید فالوورهای واقعی آگاهانه پیج شما را فالو کرده و آگاهانه در آن شروع به فعالیت می نمایند.

زمانی که می خواهید با استفاده از روش های مختلف به پیج خود فالوور تزریق کنید و حتماً به واقعی بودن اکانت کاربر توجه کنید. اگر درصد بالایی از فالوورهای پیج تان، پروفایل هایی با مشخصات پروفایل واقعی داشته باشد، قطعا پیجتان در مسیر رشد قرار می گیرد. وب سایت دیجی فالوور در افزایش فالوورهای پیج مشتریانش همین سیاست را پیاده سازی می کند و از اکانت های واقعی استفاده می کند تا مسیر رشد آن ها را هموار سازد.

فالوور فعال چیست؟

فالوور فعال، اکانت هایی هستند که روزانه حداقل یک بار با استفاده از اکانت خود در اینستاگرام فعالیت می کنند. این فعالیت های عبارتند از:

فالو  یا آنفالو کردن افراد در اینستاگرام

لایک کردن پست های مختلف حتی در اکسپلورر

کامنت گذاشتن برای پست های سایر کاربران اینستاگرام

بازدید از استوری های پیج هایی که فالو می کنند

بازدید از محتواهای موشن (ویدیو یا فیلم کوتاه)

لایک کردن کامنت سایر کاربران در اینستاگرام

تعویض عکس پروفایل شان در بازه های زمانی مختلف

انتشار پست و استوری در پیج خودشان

برگزاری لایو در اینستاگرام و تعامل با فالوورهایشان

فعالیت فالوورهای واقعی:

فالوورهای فعال حداقل یکبار در طول روز به مدت 30 دقیقه فعالیت های ذکر شده را انجام می دهند؛ با این تفاسیر فالوورهای فعال زیرمجموعه ای از فالوورهای واقعی می باشند، اما نمی توان گفت فالوورهای واقعی نیز همان فالوورهای فعال هستند.

احتمال دارد یک فالوور واقعی به صورت روزانه در اینستاگرام فعالیت نکند؛  بنابراین یک فالوور واقعی به دلیل عدم فعالیت در پیج خود و مشارکت نکردن در پیج سایر کاربران امکان دارد به فالوور روح یک پیج تبدیل شود.

در زمان خرید فالوور واقعی حتماً به فعال بودن پروفایل ها دقت کنید؛ زیرا اگر این فالوورها با پیج شما تعامل نداشته باشند از نظر اینستاگرام به عنوان فالوورهای فیک تشخیص داده می شوند و  احتمال شادوبن شدن پیج شما را افزایش می دهد.

فالوور فیک

فیک در لغت یه معنی تقلبی و جعلی می باشد؛ فالوورهای فیک اکانت های غیر واقعی هستند؛ یعنی اکانت هایی با نام های کاربری عجیب و غریب و بی معنی، فاقد عکس پروفایل و توضیحات بیوگرافی می باشند. این فالوورها مشارکتی در فعالیت های پیج ندارند و صرفاً تعداد فالوورهای پیج را در پروفایل اینستاگرام، افزایش می دهند. هدف از ساخت این فالورها تنها افزایش عدد فالورهای پیج های اینستاگرامی است و برعکس اکانت های واقعی، اکانت های فیک  فالوور کم و فالووینگ زیادی دارند.

فالوورهای روح

این فالوورها با اینکه شبیه فالوورهای فیک می باشند؛ اما در واقع از اکانت های واقعی تشکیل شده اند که در پیج شما هیچ فعالیت مثبتی ندارند. فالوورهای روح نیز همانند فالوورهای فیک تنها تعداد فالوورها را افزایش می دهند و هیچگونه تعاملی در پیج ندارند. وجود اینگونه فالوورهای در پیج باعث می شود پیج شما شادوبن شود.

مقایسه فالوورهای واقعی، فعال، روح و فیک

فالوورهای واقعی دارای مشخصات کامل مانند نام کاربری، بیوگرافی، عکسروفایل، پست های مرتب، استوری های متفاوت می باشند. فالوورهای فیک دارای مشخصات نامعلومی هستند و معمولا اسم آن ها از حروف کلمات نامشخصی تشکیل شده است. پروفایل شان فاقد تصویر و بیو می باشد، همچنین پستی در پیج خود ندارند و هیچ گونه فعالیت مثبت و مستمری از خود نشان نمی دهند.

فالوورهای فعال به صورت مستمر در صفحات اینستاگرام فعالیت مثبت دارند و ارزش پیج را افزایش می دهند. فالوورهای روح همانند فالوورهای واقعی دارای ویژگی های مشخص هستند اما عملکردشان همانند فالوورهای فیک می باشد؛ هیچ فعالیت مفید و مستمری در پیج ندارند و صرفا برای افزایش تعداد فالوور می باشند.

ملیت و جنسیت فالوورهای اینستاگرام

انواع دیگر پروفایل ها در اینستاگرام را می توان بر اساس دو دسته ملیت و جنسیت تقسیم کرد:  فالوورهای ایرانی و غیر ایرانی، فالوورهای مذکر و مؤنث. قسمتی در تنظیمات پروفایل برای تعیین جنسیت کاربر تحت عنوان Gender  وجود دارد؛ که  به شما امکان می دهد جنسیت خودتان را برای اینستاگرام مشخص کنید. اگر کاربر آقا باشد گزینه Man و اگر خانم باشد گزینه Woman را انتخاب می کند؛ البته برای افرادی که تمایلی به اعلام جنسیت خود ندارند گزینه مربوطه نیز تعبیه شده است.

فالوئینگ چیست؟

فالووینگ (Following)  لیستی از کاربرانی که در اینستاگرام دنبال کرده اید را نمایش می دهد؛ تمامی پست ها و استوری های این کاربران در صفحه اینستاگرام شما برای شما ظاهر می شود. فالوور و فالووینگ مهمترین مفاهیم و اصطلاحات در اینستاگرام هستند؛ تمامی کاربران اینستاگرام تعداد مشخصی فالوور و فالووینگ در پروفایل کاربری خود دارند.

یکی از جذابیت های اینستاگرام فالو کردن افراد مختلف (دوستان، آشنایان، سلبریتی ها و …) است. به این ترتیب علاوه بر برقراری ارتباط نزدیک تر با دوستان و آشنایان، می توانید زندگی روزمره افراد مشهور و سلبریتی ها را نیز مشاهده کنید. اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می دهد تا با فالو کردن افرادی که نمی شناسید، دوستان جدیدی پیدا کنید.

افراد موجود در لیست فالووینگ پیج شما:

دوستان و آشنایان

 شخصیت های مورد علاقه شما

 صفحاتی که با علایق شما مطابقت دارند

 صفحات خبری معروف

 صفحات افراد فعال در کسب و کار شما.

افراد مشهور، بلاگرها، اینفلوئنسرها و سلبریتی ها

آنلاین شاپ ها

پیج های آموزشی

لیست فالووینگ هر کاربر نشانگر چیست؟

لیست فالووینگ هر کاربر در اینستاگرام نشان دهنده علایق و سبک تفکر و یا حوزه کسب و کاری او است. یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت افرادی که با شما در تعامل هستند، نگاه کردن به افرادی است که او در شبکه‌های اجتماعی به‌ ویژه اینستاگرام دنبال می‌کند.

منظور از خرید فالوور چیست؟

منظور از خرید فالوور

فرایندی که در طی آن تعدادی از پیچ های اینستاگرامی به طور ناخواسته، فالوور یک صفحه اینستاگرام می شوند، خرید فالوور نامیده می شود. این اقدام از طریق یک سرور انجام می شود؛ صاحب پیج یا همان ادمین با استفاده از یک مرجع خرید و پرداخت هزینه سعی دارد تعداد فالوورهای صفحه خود را در اینستاگرام افزایش دهد. برخی سایت ها به منظور فروش بسته های فالوور، از شما می خواهند که اطلاعات حساب کاربری تان را در اختیارشان قرار دهید.

اما زمانی که ادمین پیج اینستاگرام سفارش خود را در سایت دیجی فالوور به منظور افزایش فالوور ثبت می کند، تنها اطلاعاتی که باید در اختیار سرور قرار دهد، نام کاربری پیج مورد نظر است. سرور مرجع خرید نام کاربری پیج اینستاگرام مربوطه را سرچ و بسته های فالووری را به آن تزریق می کند. توجه کنید که حفظ امنیت پیج شما باید در اولویت باشد، بنابراین توصیه می کنیم تحت هیچ شرایطی اطلاعات اکانت خود را در اختیار افراد دیگری قرار ندهید.

آیا می توانم فالوور واقعی بخرم؟

بسیاری از افرادی که به دنبال خرید فالوور اینستاگرام هستند، یک سوال مشترک دارند: آیا می توان فالوور واقعی خرید؟ بله شما می توانید برای پیج تان فالوور واقعی بخرید. سرویس فالوورهای واقعی بر خلاف فالوورهای فیک که توسط ربات ایجاد می شوند، به دست کاربران واقعی اینستاگرام ساخته شده اند و تمامی ویژگی های یک اکانت واقعی را دارا می باشد. از آنجایی رفتار این فالوورها مطابق با الگوریتم های اینستاگرام است؛ به همین دلیل خطر بسته شدن یا جریمه شدن اکانت شما توسط اینستاگرام وجود ندارد.

توصیه ما

در نهایت با معنی کلمه فالوور آشنا شدید و باید دقت داشته باشید که هنگام خرید فالوور واقعی، به خوبی در مورد سایت مرجع تحقیق کنید و مطمئن شوید که سرویس فالوورهای آن ها واقعی است. دیجی فالوور یکی از معتبرترین سایت های فعال در زمینه ارائه خدمات اینستاگرامی است و می تواند در بازه زمانی کوتاه با افزودن فالوورهای واقعی، پیج تان را بهینه کند.

سوالات پر تکرار در زمینه معنی کلمه فالوور

فالوور چیست؟

فالوور یا دنیال کننده به افرادی گفته می شود که صفحه شما را دنبال میکند تعداد کاربران را در بالای صفحه پروفایل می‌­توان مشاهده کرد.

معنی فالوینگ چیست؟

فالوینگ یا دنبال شونده به افرادی گفته می شود که شما را دنبال میکند تعداد آن ها هم در صفحه مشخص است.

آیا با خرید فالوور می توان به تیک آبی اینستاگرام رسید؟

بله؛ با خرید فالوور و فعالیت مداوم می توانید طرقداران زیادی را به پیجتان جذب کنید و درنهایت تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید.

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله