مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟

مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟ نحوه کاهش مصرف اینترنت

4.4/5 - (7 امتیاز)

مقدار مصرف اینترنت واتساپ

واتساپ مدت هاست که تماس های تصویری را برای کاربران خود فراهم می کند، استفاده از اینترنت برای تماس‌های ویدیویی واتساپ این سوال را در ذهن کاربران خود ایجاد کرده است که مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟
 
یکی از ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی امروزی، از‌جمله واتساپ چت تصویری یا تماس تصویری در پیام رسان واتساپ است که شما می‌توانید از طریق آن یک چت تصویری گروهی انجام دهید و در حین مکالمه نیز پیامک ارسال کنید. همچنین امکان تغییر دوربین یا به عبارتی تبدیل دوربین سفلی به دوربین بزرگ و یا بالعکس در حین مکالمه وجود دارد.

در صورت نیاز به فالوور واقعی میتوانید با مراجعه به صفحه خرید فالوور واقعی پیج خود را افزایش دهید. علاوه بر این، میکروفون را میتوان بیصدا یا با صدا کرد، اما تابحال به این موضوع فکر کرده‌اید که تمامی این فرآیندها نیازمند چه مقدار اینترنت همراه است؟

مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟ 3
 
در ادامه برای پیدا کردن پاسخ سوال مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟ با ما همراه باشید.
 
مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟ 2

واتساپ

 واتساپ یک میلیارد کاربر را در سراسر جهان از طریق پیام‌های متنی و صوتی به هم متصل می‌کند و مانند سایر پیام‌رسان‌ها دارای قابلیت چت تصویری است. در این مقاله نگاهی به ویژگی‌ها، ابزارها و استفاده از تماس‌های تلفنی واتساپ در اینترنت خواهیم داشت تا بتوانیم مشکل استفاده از اینترنت با تماس تصویری واتساپ را با اپلیکیشن‌های دیگر با امکانات مشابه مقایسه می‌کنیم.

بررسی کردن میزان استفاده از اینترنت برای تماس‌های ویدیویی WhatsApp

تماس تصویری در واتساپ چیزی است که ما به‌عنوان تماس تصویری می‌شناسیم، به این معنی که دو نفر می‌توانند یکدیگر را روی صفحه گوشی هوشمند ببینند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که همه تماس‌ها در واتساپ رایگان هستند، که از نظر فنی به این معنی است که شما مجبور نیستید برای همه تماس‌ها هزینه بپردازید.
 
اما برای برقراری تماس تصویری به اینترنت نیاز دارید و تماس‌ها از طریق بسته‌های اینترنت موبایل انجام می‌شود. به همین ترتیب، اگر از اتصال Wi-Fi برای برقراری تماس ویدیویی استفاده نکنید یا اینترنت همراه نداشته باشید، نمی‌توانید تماس تصویری برقرار کنید.
 
این بدان معناست که استفاده از تماس‌های ویدیویی واتساپ به‌صورت آنلاین می‌تواند برای همه با استفاده از اینترنت مهم باشد، اما هر شخص برای برقراری این تماس چه میزان اینترنتی پرداخت می‌کند؟

تماس تصویری واتساپ با استفاده از اینترنت

در‌واقع تماس تصویری واتساپ بخشی از تماس این اپلیکیشن است. بسیاری از افراد تصور دارند که استفاده از هرکدام از قابلیت‌های تماس تصویری نیاز به اینترنت مجدد دارد، به همین دلیل از قابلیت‌های تماس تصویری مانند عوض کردن دوربین یا بی‌صدا کردن صفحه استفاده نمی‌کنند. برای آشنایی کامل شما با میزان مصرف اینترنت در تماس تصویری واتساپ در ابتدا برقراری و ویژگی‌های این تماس را توضیح خواهم داد.
 

آیا استفاده از ویژگیهایی تماس تصویری اینترنت نیاز دارد؟

 برای برقراری یک تماس تصویری اتصال خود را انتخاب کنید و روی نماد دوربین در کنار نام کلیک کنید و دوربین شما بلافاصله روشن می‌شود. سپس گیرنده می‌تواند به تماس شما پاسخ دهد (با فشار دادن دکمه آبی)، تماس را وصل کند (با فشار دادن دکمه قرمز روی گوشی)، یا تماس را رد کند و پیامی ارسال کند.
 
(با کشیدن دکمه پیام) همچنین قابل ذکر است که طور پیش‌فرض، واتساپ از دوربین جلوی گوشی برای برقراری تماس ویدیویی استفاده می‌کند.با‌ این‌حال،می‌توانیدموقعیت دوربین های جلو و عقب را با ضربه زدن روی نماد دوربین روی صفحه تغییر دهید.
 
همچنین می‌توانید هنگام برقراری تماس ویدیویی، میکروفون خود را بی‌صدا کنید. این بدان معناست که طرف مقابل می‌تواند شما را بدون اینکه چیزی از شما بشنود ببیند (برای کنترل صدای مکالمه از دکمه های صدا استفاده کنید. )
 
قابل ذکر است که این قابلیت ها کاملا رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه مجدد ک مصرف اینترنت بیشتر ندارید. با‌این‌حال،تماس‌های ویدیویی به اینترنت نیاز دارند، بنابراین تلفن طبق دقایق تماس از داده استفاده می‌کند.یعنی هرچه تعداد دقایق تماس شما بیشتر باشد، اینترنت بیشتری پرداخت خواهید کرد و این هزینه به استفاده از قابلیت‌های واتساپ بستگی ندارد.
 
البته قابل ذکر است که اگر برای تماس‌های واتس‌اپ از WiFi استفاده می‌کنید، هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌شود و شما تنها اینترنت آنلاین بودن خود را پرداخت خواهید کرد، همچنین شما می‌توانید بررسی کنید واتساپ از چه مقدار داده استفاده می‌کند. کاربرانی که از قبلا واتساپ را دارند باید آن را به روز کنند و کاربران جدید باید آن را دانلود کنند، زیرا این روند بر سرعت اینترنت در هر تماس تصویری تاثیرگذار است.

مقدار مصرف اینترنت واتساپ چقدر است؟

سرعت اینترنت در زمان تماس تصویری چقدر است؟

واتساپ سرعت اینترنت را هنگام برقراری تماس ویدیویی محدود نمی‌کند؛ به همین دلیل در هر بار تماس، سرعت اینترنت به‌صورت خودکار تست می‌شود و بر اساس آن کیفیت تعیین خواهد شد. این امر یکی از تفاوت‌های خوب نسخه جدید واتساپ با نسخه‌های مشابه است. شما می‌توانید در شبکه‌های ۴G، ٣G و ٢G تماس تصویری واتساپ برقرار کنید.
 
با‌ این‌حال، با یک شبکه ٢G، کیفیت شما پایین و پیکسل خواهد بود. البته توجه به فرآیند تماس همچنان کافی خواهد بود. همچنین ممکن است با این اینترنت کمی تاخیر را تجربه کنید. قابل ذکر است کا حتی اگر در منزل از اینترنت استفاده می‌کنید، کیفیت تماس شما بسته به کیفیت و سرعت خط متفاوت خواهد بود.

میزان مصرف اینترنت تماس واتساپ چقدر است؟

چت تصویری با پیام‌های واتساپ رایگان است، اما به خاطر داشته باشید که هزینه‌های جداگانه ای برای ترافیک اینترنت وجود دارد که می‌تواند زیاد یا کم باشد. اینترنت وای فای اغلب برای تماس‌های تصویری استفاده می‌شود، اما اگر بسته اینترنت ارزان‌تری برای سیم کارت خود دارید، می‌توانید با خیال راحت از این بستر استفاده کنید.
 
تمام تمرکز واتساپ بر روی ارائه کیفیت بهتر بسته به‌سرعت اینترنت است، بنابراین در صورت امکان کیفیت بالاتر، حتما آن را درج خواهیم کرد. البته این بدان معناست که میزان مصرف اینترنت شما کاملا به‌سرعت و کیفیت شبکه اینترنت شما بستگی دارد و هر چه سرعت بهتر باشد واتساپ سعی در ارائه تصاویر بهتری خواهد داشت.
اما به طور متوسط ​​در هر دقیقه مکالمه، ۵ مگابایت داده در ۴G، ٣.٧۵ مگابایت در ٣G و ٣ مگابایت در ٢G استفاده می‌شود، که بسیار بهتر از انتظار ما است.

سوالات متداول در زمینه مقدار مصرف اینترنت واتساپ

آیا می‌توان از واتساپ تحت وب برای تماس تصویری استفاده کرد؟

متأسفانه در نسخه‌ی تحت وب واتساپ در مرورگرها اجرا می‌شود، قابلیت چت ویدیویی در حال حاضر وجود ندارد!

مصرف اینترنت در حین تماس واتساپ چقدر است؟

در شبکه‌ی 4G در هر دقیقه کلمه‌ی ویدیویی حدود ۵ مگابایت حجم اینترنت مصرف می‌شود.

آیا حذف ویدیوها از نسخه پشتیبان WhatsApp مصرف اینترنت را کم می‌کند؟

بله. هنگامی که یک نسخه پشتیبان از واتساپ تهیه می‌کنید، تمام اطلاعات چت‌ های واتساپ شما از‌ جمله ویدیو، عکس، فایل‌ های صوتی و متنی ذخیره می‌شود. همانطور که می‌دانید فایل‌ های ویدئویی بزرگتر از سایرین هستند و ذخیره آنها در نسخه پشتیبان از داده‌های بیشتری استفاده می‌کند. با غیرفعال کردن پشتیبان‌ گیری از فایل‌ های ویدیویی در چت واتساپ، می‌توانید میزان استفاده از داده‌های پشتیبان WhatsApp خود را کاهش دهید.

آیا اگر دانلود خودکار عکس‌ها و فیلم‌ ها را غیرفعال کنیم، مصرف اینترنت کم می‌شود؟

مسلما بله. عکس‌ها و فیلم‌ ها پس از دریافت در واتساپ به‌صورت خودکار دانلود می‌شوند.در‌واقع این تنظیمات پیش‌فرض واتساپ است. این تنظیمات مقدار زیادی از فضای حافظه گوشی شما را اشغال می‌کند و حجم زیادی از داده‌های اینترنت را مصرف می‌کند.

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • 05 فوریه 2023، 21:14

    این خیلی عالیه که تو شبکه‌ی 4G در هر دقیقه مکالمه‌ی ویدیویی ۵ مگ اینترنت مصرف می‌شه. خواستم ببینم که فرقی نمیکنه که با کاربر در کجای دنیا تماس بگیرم. برای همه جا همین قدره؟

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
66,612تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,996تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
32,879تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها