اینستاگرام در حال آزمایش ابزارهای جدیدی برای افزایش درآمد تولید کنندگان محتوا می باشد.

آزمایش ابزار جدید درآمدزایی در اینستاگرام – قابلیت گیفتس چیست؟

5/5 - (3 امتیاز)

ابزار جدید درآمدزایی در اینستاگرام: اینستاگرام در حال آزمایش ابزار جدیدی به منظور کمک به سازندگان محتوا، جهت توسعه درآمدزایی از این شبکه اجتماعی است. این پلتفرم قصد دارد ابزارهای جدیدی را در اختیار کاربرانش قرار دهد تا بتوانند از طریق تولید محتوا کسب درآمد کنند.

امروزه رقابت بین شبکه‌های اجتماعی بسیار داغ شده است و به نظر می‌رسد که اینستاگرام نیز به دنبال نگه داشتن تولیدکنندگان محتوا در پلتفرم خود می باشد. به همین منظور شرکت متا (فیسبوک سابق) نیز رسماً تایید کرده است که در حال آزمایش قابلیتی به نام “Gifts = هدیه دادن” برای اینستاگرام هستند.

با استفاده از این قابلیت هدیه دادن، کاربران می توانند از پیج های مورد نظر خود قدردانی کرده و به آنها کمک مالی ارائه دهند. سخنگوی Meta Platforms “شرکت مادر اینستاگرام ” در مورد این ابزار به خبر رسانی TechCrunch گفت: این قابلیت یک نمونه اولیه داخلی است و هنوز به صورت خارجی روی پلتفرم اینستاگرام آزمایش نشده است.

قابلیت هدیه دادن Gifts در اینستاگرام

این قابلیت آزمایشی که “Gifts =گیفتس” در اینستاگرام نامیده می شود، برای سازندگان محتواهای ریلز فرصت درآمدزایی از ساخت کلیپ های ویدیویی کوتاه را مهیا می کند.  در واقع کاربران علاوه بر لایک و کامنت گذاری و سایر تعاملات، برای محتوای مورد علاقه خود گیفت بدهند.

این ویژگی اولین بار چند ماه پیش در توییتر، توسط یک توسعه دهنده موبایل به نام الساندرو پالوزی در ماه جولای گزارش شد. وی اعلام کرد که: اینستاگرام مشغول طراحی قابلیت جدیدی تحت عنوان «قدردانی محتوا» است.

با توجه به اسکرین شات های ارسال شده توسط پاولوزی، این قابلیت به سازندگان محتوا اجازه می دهد تا گزینه ای را فعال کنند که به طرفداران آنها اجازه می دهد برای آنها گیفت یا همان هدیه ارسال کنند. بنابه اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط این منبع، یک دکمه زیر منویی به نام “قدردانی از محتوا = Content Appreciation” در اینستاگرام اضافه می شود. بدین طریق کاربران می توانند  از طریق دکمه ای که در انتهای ریلز واقع شده به دیگران هدیه ارسال کنند.

مدتی بعد این توسعه دهنده اعلام کرد که این ابزار جدید درآمدزایی در اینستاگرام روند توسعه این قابلیت پیشرفت کرده و نام آن به Gifts تغییر یافته است. با این حال، جزئیات زیادی از این قابلیت هدیه اینستاگرام در دسترس نیست. البته از آنجایی که در گذشته چنین قابلیتی را در پلتفرم های دیگر دیده بودیم، می توان حدس زد که اینستاگرام چگونه آن را پیاده سازی خواهد کرد.

دیگر قابلیت های هدیه دادن در اینستاگرام

در سال 2020 اینستاگرام قابلیت «Badges» را راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد حمایت خود را از کاربران حین برگزاری لایو نشان دهند. لازم به ذکر است این گزینه برای اکانت های ایرانی در دسترس نمی باشد. وقتی شما در حین تماشای یک ویدیوی زنده، «Badges» می خرید، در این صورت یک نماد قلب در کنار نام تان در قسمت کامنت ها ظاهر می شود.

یکی دیگر از ابزار جدید درآمدزایی در اینستاگرام : با اضافه شدن احتمالی Gifts اینستاگرام راهی را برای تولیدکنندگان محتوا فراهم می کند تا از طریق پخش زنده و ریلز درآمد کسب کنند. البته هنوز معلوم نیست که اینستاگرام چه زمانی قابلیت هدیه را برای پروفایل ها فعال خواهند کرد. پلتفرم های دیگر قبلاً ابزارهای مشابهی را برای کسب درآمد از سازندگان محتوا ارائه کرده اند؛ بنابراین بعید نیست برای اینستاگرام هم همچنین قابلیتی در نظر گرفته شود.

اگرچه هنوز اطلاعات کاملی در مورد قابلیت گیفت اینستاگرام در دسترس نیست، اما اگر چنین قابلیتی پیاده سازی شود، بستر مناسبی برای کسب درآمد هر چه بیشتر تولیدکنندگان محتوا خواهد بود. از ابتدای تابستان، متا راه های مختلفی را جهت درآمدزایی بیشتر برای سازندگان محتوا در پیش گرفته است؛ از سیستم سیستم Badges و Bonuses  گرفته تا تبلیغات استریم و بسیاری موارد دیگر.

اما گفتنی است که اینستاگرام رقبای سرسختی را پیش روی خود دارد، از این رو جالب است که ببینید این شبکه اجتماعی مطرح چگونه کاربران و تولیدکنندگان محتوای خود را حفظ خواهد کرد.

قابلیت گیفتس در تیک تاک بزرگترین رقیب اینستاگرام

قابلیت گیفتس در تیک تاک بزرگترین رقیب اینستاگرام

  تیک تاک بزرگ‌ترین رقیب اینستاگرام، در دسامبر سال گذشته، قابلیت مشابهی به نام Donate  را در اختیار کاربران قرار داده است. به کمک این قابلیت کاربران تیک تاک می‌توانند هنگام پخش ویدیو زنده در بخش For You، برای تولیدکنندگان محتوا الماس هدیه کنند. الماس ها به نوعی گیفت هستند که کاربران تیک تاک برای محتواهای مورد علاقه شون به عنوان هدیه ارسال می کنند.

قابلیت هدیه دادن برای کاربران تیک در دو حالت کلاسیک و پریمیوم فعال میباشد؛  امکان ضمیمه کردن پیام به همراه هدیه نیز امکان پذیر است. تیک تاک مانند اینستاگرام این روزها تمام تلاش خود را برای ترغیب کردن تولیدکنندگان محتوا انجام می دهد و حتی درآمد تبلیغاتی برای برخی از آنها را  ارائه کرده است.

در ماه می 2021، توییتر نیز قابلیتی به نام Tip Jar را راه اندازی کرد که هدف آن هم این است که کاربران از اکانت های مورد علاقه خود حمایت مالی کنند؛  حتی شبکه اجتماعی Tumblr قابلیت Tip Jar اوایل سال 2022 واسه پاداش دادن فعال کرد. حال اینستاگرام به منظور حفظ کاربرانش و پیشی گرفتن از سایر رقبا قصد دارد،  قابلیت gifts را برای کاربران اینستاگرامی فعال کند.

قابلیت گیفتس در ایران

تا به امروز بیشتر قابلیت های جدید اینستاگرام برای کاربران ایرانی فعال شده است؛ اما معلوم نیست قابلیت هدیه اینستاگرام در ایران اکنون چگونه کار می کند و چه زمانی در دسترس کاربران ایرانی قرار می گیرد؟

اما در حالت کلی به نظر می آید هنوز زمان زیادی تا انتشار رسمی آن باقی مانده است؛ چرا که این قابلیت هنوز در ابتدای شکل گیری است و حتی در صورت گذراندن این مراحل باز هم کمی زمان می برد تا در اختیار کاربران ایرانی قرار گیرد. اما مسئله ای دیگی که به نظرم جالب آمد با شما در میان بگذارم، اصل قضیه هدیه دادن است.

کاربران شبکه های اجتماعی در خارج از ایران دست و دلباز ترند و حمایت کردن محتوا سازان شبکه های اجتماعی در بین عموم رایج است. اما به احتمال زیاد این قابلیت در ایران به لحاظ شرایط اقتصادی و خیلی مسائل دیگر، خیلی مورد توجه کاربران قرار نگیرد؛ زیرا ایرانی ها خیلی تمایل به هدیه دادن به افراد غریبه را ندارند.

حرف آخر

Tik Tok از سال 2017 وارد رقابت با شبکه های مجازی شده، اما در مقایسه با سایر پلتفرم ها بسیار محبوب شده است. اکنون این امر باعث شده است که فیسبوک، اسنپ چت و اینستاگرام به فکر ترغیب کاربران به محتواهای ویدیویی کوتاه بیافتند.

اینستاگرام هنوز هیچ خبر رسمی از این قابلیت منتشر نکرده است؛ تنها چیزی که در مورد این قابلیت میدانیم این است که تولیدکنندگان محتوا با ساخت ویدئوهای ریلز پاداش بگیرند. توصیه میکنم از همین الان به فکر ساخت ریلز های جذاب باشید، تا شما نیز بتوانید از طریق دریافت Gifts به درآمد برسید. برای ساخت ریلز های جذاب، حتما موضوعات ترند ریلز های اینستاگرامی را دنبال کنید.

سوالات متداول در زمینه ابزار جدید درآمدزایی در اینستاگرام

 

ابزار جدید اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام ابزار جدیدی به نام Gifts را آزمایش می‌کند که کاربران می‌توانند از طریق آن به صفحات کاربری مورد نظر خود هدیه بدهند

بزرگترین رقیب اینستاگرام کیست؟

تیک تاک بزرگ‌ترین رقیب اینستاگرام، در دسامبر سال گذشته، قابلیت مشابهی به نام Donate  را در اختیار کاربرانش قرار داده است. به کمک این قابلیت کاربران تیک تاک می‌توانند هنگام پخش ویدیو زنده در بخش For You، برای تولیدکنندگان محتوا الماس هدیه کنند.

2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
66,612تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,996تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
32,879تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها