اموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ با دو ترفند ساده

اموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ با دو ترفند ساده + راهنما تصویری

5/5 - (1742 امتیاز)

ترفند بعدی برای مدیریت فایل های دانلود و در نتیجه منجر کاهش مصرف اینترنت می شود.

در صورت نیاز به ویو بالا میتوانید با خرید ویو از ما بازدید های خود را میلیونی کنید.

کاهش مصرف اینترنت واتساپ

امروزه که بسیاری از فعالیت‌های روزانه ما به اینترنت وابسته است، طبیعی می‌باشد که با کاهش مصرف به دنبال راهی برای کاهش هزینه‌های اینترنت باشیم.

اموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ با دو ترفند ساده

واتساپ پیام رسان محبوبی است که این روزها بسیاری از افراد برای ارتباطات شخصی و کاری خود از آن استفاده می‌کنند و جالب این است که با ترفندهای ساده می‌توان میزان مصرف اینترنت را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

اگر از کاربران حرفه‌ای واتساپ هستید و به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های مصرف اینترنت خود می‌باشید، در این مقاله با ما برای آموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ با دو ترفند ساده همراه باشید.

آشنایی با آموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ با دو ترفند ساده 

در این مقاله قصد داریم دو راهکار کاربردی و مفید را به شما آموزش دهیم تا با کمک آنها بتوانید میزان اینترنت مصرفی در واتساپ خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

راه حل اول) کاهش مصرف اینترنت تماس‌های صوتی و تصویری واتساپ

یکی از ویژگی‌های جذاب پیام رسان واتساپ امکان برقراری تماس صوتی و تصویری است. بیشترین استفاده از اینترنت در واتساپ به تماس‌های صوتی و تصویری اختصاص دارد. اما خبر خوب این است که راهی برای کاهش مصرف اینترنت در هنگام استفاده از اینترنت موبایل برای تماس‌های صوتی و تصویری وجود دارد.

برای استفاده از این قابلیت کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: WhatsApp را باز کنید و از سه نقطه بالا وارد تنظیمات شوید.

مرحله دوم :سپس وارد بخش Storage and date شوید.

سطح سوم : در این قسمت باید دکمه مقابل گزینه Use less data را فعال کنید. روشن کردن این گزینه به این معنی است که واتساپ از این پس در هنگام تماس صوتی و تصویری کمتر از داده‌های اینترنت تلفن همراه شما استفاده می‌کند و تماس‌های صوتی و تصویری شما در واتساپ کیفیت پایین‌تری خواهد داشت.

کاهش مصرف اینترنت تماس‌های صوتی و تصویری واتساپ

راه حل دوم) حذف فیلم‌ها از عملیات پشتیبان گیری

حتما می‌دانید که واتساپ از اینترنت برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات واتساپ شما استفاده می‌کند. به همین دلیل در اینجا قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که مصرف اینترنت شما را هنگام پشتیبان‌گیری از واتساپ کاهش می‌دهد.

هنگام تهیه نسخه پشتیبان از واتساپ، از تمامی اطلاعات چت‌های واتساپ شما، از جمله فیلم‌ها، عکس‌ها، فایل‌های صوتی، متنی و…  نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. حتما می‌دانید که حجم فایل‌های ویدئویی نسبت به بقیه بیشتر است و ذخیره آنها در پشتیبان‌گیری اینترنت بیشتری می‌برد.

به همین دليل شما می‌توانید با غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری از فایل‌های ویدیویی در چت واتساپ، مصرف اینترنت پشتیبان WhatsApp خود را کاهش دهید. برای اینکار کافی است  فقط مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: WhatsApp را باز کنید و از سه نقطه سمت راست بالای صفحه وارد تنظیمات شوید.

مرحله دوم : وارد بخش چت شوید.

 
حذف فیلم‌ها از عملیات پشتیبان گیری

سطح سوم : وارد قسمت Chat Backup شوید. 

مرحله چهارم: این صفحه تنظیمات نحوه پشتیبان‌گیری از WhatsApp است. آخرین گزینه Include videos رل بزنید. با غیرفعال کردن این گزینه، از ویدیوهای موجود در چت واتساپ شما بک آپ گرفته نمی‌شود و در نتیجه میزان اینترنت مورد استفاده برای پشتیبان‌گیری از واتساپ در گوشی شما کاهش می‌یابد.

حذف فیلم‌ها از عملیات پشتیبان گیری 2

راه حل سوم) دانلود خودکار عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی را غیرفعال کنید

باید بدانید که عکس‌ها و فیلم‌ها پس از دریافت در واتساپ به صورت خودکار دانلود می‌شوند. در واقع تنظیمات پیش فرض واتساپ به این صورت است.

 این موضوع به دلیل استفاده ناخواسته از حجم زیادی از حافظه گوشی شما و مصرف زیاد اینترنت دردسرساز است، به همین دلیل بهتر است با تغییر تنظیمات واتساپ از دانلود خودکار تصاویر و فیلم‌ها جلوگیری کنید.

برای این کار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: وارد WhatsApp شوید و صفحه تنظیمات را از سه نقطه بالا سمت راست باز کنید.

مرحله دوم: سپس گزینه storage & data را انتخاب کنید.

دانلود خودکار عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی را غیرفعال کنید 2

سطح سوم: در بخش دانلود خودکار رسانه می‌توانید سه گزینه را مشاهده کنید. 

مرحله چهارم: از گزینه اول، هنگام استفاده از داده تلفن همراه، می‌توانید دانلود خودکار را هنگام استفاده از اینترنت موبایل غیرفعال کنید. کافیست روی این گزینه ضربه بزنید و در پنجره ظاهر شده تیک کنار مواردی که نمی‌خواهید به صورت خودکار دانلود شوند را بردارید. عکس‌ها برای عکس‌ها، صدا برای فایل‌های صوتی، فیلم‌ها برای فیلم‌ها و اسناد برای فایل‌های متنی و اسناد است.

دانلود خودکار عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی را غیرفعال کنید 3

مرحله پنجم: گزینه دوم When connect on Wi-Fi برای غیرفعال کردن دانلود خودکار عکس‌ها، فیلم‌ها، فایل‌های صوتی و اسناد هنگام استفاده از Wi-Fi است. فقط تیک کنار هر یک از گزینه‌ها را بردارید تا دانلود خودکار هنگام استفاده از وای فای غیرفعال شود.

یادداشت مهم

لازم به ذکر است که پیام‌های صوتی همیشه به صورت خودکار در واتس اپ دانلود می‌شوند و با هیچ تنظیماتی نمی‌توانید از دانلود خودکار آن‌ها در چت واتس اپ خود جلوگیری کنید.

در این مقاله 3 راهکار کاربردی برای کاهش حجم مصرف اینترنت در واتس اپ را آموزش داده‌ایم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و به شما در کاهش هزینه‌های مصرف اینترنت کمک کند.

غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری از چت ها چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که گفته شد یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش مصرف اینترنت در واتساپ مربوط به پشتیبان‌گیری از چت‌های کاربر است.

درست است که پشتیبان‌گیری از پیام‌ها و فایل‌های رسانه‌ای مهم است، اما می‌تواند استفاده از اینترنت را افزایش دهد. بنابراین می‌توانید برای صرفه جویی در مصرف اینترنت آن را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری در اندروید، مراحل زیر را دنبال کنید:

به قسمت تنظیمات بروید.

به چت‌ها و پشتیبان‌گیری چت‌ها بروید.

غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری در اندروید
در قسمت تنظیمات گوگل درایو، روی گزینه Backup to Google Drive ضربه بزنید و «هرگز» را انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید فرآیند پشتیبان‌گیری را به طور کامل غیرفعال کنید، اما همچنان بتوانید فایل‌های پشتیبان را کنترل کنید، گزینه Only When I Tap Backup را انتخاب کنید.
غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری در اندروید 2

کاهش مصرف دیتا در تماس‌های واتساپ چیست؟

کاهش مصرف دیتا در واقع روش اولی است که آن را توضیح دادیدم. واتساپ دارای قابلیت ویژه‌ای برای کاهش مصرف دیتا در تماس‌های صوتی و تصویری است. برای فعال‌سازی آن در دستگاه‌های اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:

کاهش مصرف اینترنت تماس‌های صوتی و تصویری واتساپ

روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

به تنظیمات بروید.

گزینه حافظه و داده را انتخاب کنید و گزینه استفاده کمتر از داده برای تماس‌ها را فعال کنید.

مراحل زیر را در آیفون دنبال کنید:

به تب تنظیمات در پایین صفحه بروید.

گزینه Storage and Data را انتخاب کنید.

گزینه Use Less Data for Calls را فعال کنید.

منبع

سوالات متداول آموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ

بهترین نرم افزار برای محدود کردن مصرف اینترنت کدام است؟

برنامه Check Data Usage بهترین برنامه محدود کننده مصرف اینترنت است که می توانید به راحتی در مصرف اینترنت خود صرفه جویی کنید

چگونه میتوان مصرف اینترنت را کاهش داد؟

نرم افزار هایی زیادی برای کاهش مصرف اینترنت وجود دارند که به راحتی از طریق آنها مصرف اینترنت میتوان کاهش داد از طریق خود تنظیمات گوشی هم میتوان این کار را انجام داد

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • 06 فوریه 2023، 10:59

    کاهش مصرف اینترنت تماس تصویری واتساپ واقعا مفید بود چون مجبورم با پسرم که در خارج از کشور زندگی میکنه دائم ارتباط برقرار کنم. سپاسگزارم

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله