آموزش تغییر فونت و رنگ بیو و استوری اینستاگرام

آموزش تصویری و تغییر فونت و رنگ متن در بیو و استوری اینستاگرام

5/5 - (4 امتیاز)

اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه های مجازی با تعداد بیشماری کاربر از سراسر جهان است؛ از این رو کمتر کسی را می توان یافت که جزء کاربران فعال اینستاگرام نباشد. همه ما عادت داریم ساعاتی از روز را در این شبکه مجازی محبوب سپری کنیم. با روی کار آمدن اکانت های تجاری قسمت بیو و استوری های اینستاگرام به مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ تبدیل شد.

البته استوری های اینستاگرام صرفاً جهت تبلیغات و یا تبدیل مخاطب به فروش نیست؛ افراد عادی نیز می توانند در این قسمت، دلنوشته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
اما در حالت کلی هدف افراد از استوری گذاشتن، افزایش میزان تعامل با فالوورهایشان و جذب مخاطب بیشتر می باشد؛ به همین دلیل سعی دارند به هر شکلی که شده استوری های خود را جذاب تر جلوه بدهند.

احتمالاً نوشته های رنگی با فونت های مختلف و زیبا را در استوری های دوستان تان دیده اید، که شما را مجذوب خود کرده است. مطمئناً شما نیز دوست دارید چنین استوری هایی را در پیج تان منتشر کنید و از رنگ ها و فونت های مختلف در نوشتن متن های استوری استفاده کنید.

اگر می خواهید ترفندهای تغییر فونت و رنگ متن در بیو و استوری اینستاگرام را یاد بگیرید و این قابلیت را در استوری های خود بکار بگیرید با ما در این مقاله همراه باشید. به ویژه برای افرادی که کسب و کار اینستاگرامی دارند، این ترفند در جذب مخاطب می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

ترفندهای تغییر فونت بیو و استوری اینستاگرام

احتمالاً شما هم به هنگام بازدید از پیج های اینستاگرامی، متوجه بیوهایی با فونت ها و سیمبل های جالب را شده اید. اوایل تصورم بر این بود، که لابد اینستاگرام در آپدیت های جدیدش چنین قابلیتی را اضافه کرده، ولی گوشی من قادر به پشتیبانی از این قابلیت ها نمی باشد.

اما واقعیت امر این است که علاوه بر خود اپلیکیشن اینستاگرام، هر کسی می تواند فونت استوری و بخش بیو خود را از طریق دیگر برنامه های جانبی وی یا با کمک برخی سایت ها تغییر دهند.همچنین به کمک این سایت ها می توانید در قسمت بیو پروفایل تان از سیمبل های مورد علاقه تون استفاده کنید.

بیو پروفایل اینستاگرام یکی از اصلی ترین مهره های جذب مخاطب است، بنابراین با آموزش ترفندهای تغییر فونت در بیو و استوری اینستاگرام می توانید به مخاطبان خود نشان دهید که خلاقیت بیشتری دارید.
بیو اینستاگرام برای هویت برند شما اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین بهتر است با استفاده از فونت جذاب در بیو، مخاطب به بازدید از پیج تان ترغیب کنید. بقیه داستان هم مشخص است! اگر محتوا و دیزاین پیج تان گیرا و جذاب باشد، مخاطب پیج تان را فالوور خواهد کرد.

نحوه تغییر فونت در استوری اینستاگرام

هر کاربری در اینستاگرام، چه در اکانت های شخصی و یا تجاری، می تواند متن دلخواه خود را در قسمت Create Story تایپ کرده و آن را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد. شما می توانید این متن ها را با فونت ها و سبک های مختلف بنویسید؛ برخی از این فونت ها برای متون رسمی و برخی دیگر برای زیبایی نوشتار به کار می رود.

در استوری اینستاگرام پنج سبک مختلف جهت تغییر فونت وجود دارد و می توانید از این پنج فونت برای انتشار پست های حاوی نوشته های جالب استفاده کنید. هر فونت شرایط و مخاطب خاص خود را دارد و بسته به کاربردشان متفاوت است. به عنوان مثال، فونت انتخاب شده برای آقایان و خانم ها متفاوت است؛ برخی از فونت ها برای خانم ها بسیار جذاب هستند، اما احتمال دارد کاربرد آن توسط آقایان خیلی جالب به نظر نیاید.

در ادامه قصد داریم انواع فونت های استوری اینستاگرام را به شما معرفی کنیم؛ هر یک از این فونت ها را می توانید با انتخاب متن و سپس کلیک بر روی نام قلم در مرکز بالای صفحه استوری انتخاب کنید.

انواع فونت های استوری اینستاگرام

فونت کلاسیک (Classic)

در صفحه اینستاگرام هر شخص، فونت پست های استوری او با فونت پیش فرض گوشی او یکسان است. نام این فونت در اینستاگرام فونت کلاسیک است که در لیست تغییر فونت اینستاگرام نیز موجود است.

فونت Modern (مدرن و رسمی)

بعد از فونت کلاسیک و در ردیف دوم فونت ها، فونت مدرن واقع شده است که برای متون رسمی استفاده می شود؛ به همین دلیل می توان آن را عنوان فونت رسمی نیز نامید. فونت آن کمی بزرگتر از فونت کلاسیک است و در کشورهای دیگر به دلیل نوشتن متون به زبان انگلیسی، بیشتر برای متون رسمی به کار برده می شود. این فونت برای متن های انگلیسی گزینه بسیار خوبی است، اما در متون فارسی به خوبی بهینه نشده است.

مطمئن باشید اگر در متن استوری های خود از فونت مدرن استفاده کنید، بازخورد و تعامل کاربران با استوری شما بیشتر می شود. در حالیکه فونت مذکور کمی حالت Bold دارد، اما بسیار جذاب است و کاربر را در هنگام مشاهده و خواندن نوشته استوری خسته نمی کند.

پیشنهاد می کنیم در صفحات تجاری و کسب و کارتان از این فونت برای نوشته های پست های خود در استوری استفاده کنید.

فونت نئون Neon

در قسمت تغییر فونت استوری، بعد از دو فونت نامبرده در بالا، فونت نئون وجود دارد که اغلب برای نوشتن متون غیر رسمی به کار برده می شود.
با انتخاب این فونت بسیار جذاب برای متن، اطراف نوشته براق می شود؛ به حالتی که انگار نوشته نوری از خود ساطع می کند؛ توجه کنید مخاطبان این فونت بیشتر خانم ها هستند. اگر ادمین صفحه ای هستید که بیشتر مخاطبان تان خانم می باشند، با استفاده از این فونت می توانید آن ها را تحت تأثیر قرار دهید.

اکثر مخاطبان پیج های اینستاگرامی مربوط به فروش پوشاک زنانه، لوازم آرایش، زیورآلات و … خانم ها است، از این رو با استفاده از این فونت می توانید توجه آن ها را به به دنبال کردن استوری هایتان جلب کنید.صفحات سرگرمی نیز برای تعامل بیشتر با کاربر و افزایش جذابیت استوری های خود از این فونت استفاده می کنند.

انواع فونت های استوری اینستاگرام 02

فونت Typewriter

فونت بعدی که می خواهم به شما معرفی کنم فونت Typewriter است. این فونت با اینکه ریز است اما به خاطر ساده بودن و جذابیت های خاصی که دارد و برای متون عمومی گزینه مناسبی است. اگر ادمین یک صفحه شخصی هستید، پیشنهاد می کنم در نوشتن متون فارسی از این فونت استفاده کنید. این فونت بسیار روان و خوانا است و اغلب در متن های عمومی بسیار حرفه ای کاربرد دارد.
بخاطر سلیس بودن این فونت(در صورت عدم انتخاب فونت کلاسیک)، انتخاب بعدی اکثر کاربران اینستاگرام است.

فونت Strong

ای فونت مناسب نوشتن سرفصل ها، تیترها و موضوعات مهم است؛ زیرا فونت Strong با برجسته نشان دادن متن می تواند در یک چشم بهم زدن توجه مخاطب را به خود جلب کند. این فونت به دلیل داشتن سایز بزرگ برای متون مهم استفاده می شود؛ اگر به دنبال فونتی برای نوشتن متن مهم در استوری خود هستید، فونت Strong می تواند اولین گزینه باشد.

این فونت اغلب در صفحات تجاری برای اطلاع رسانی رویدادها و بازاریابی محصولات استفاده می شود. با استفاده از این فونت در نوشته های استوری هایتان می توانید مخاطبان تان را به دنبال کردن محصولات و یا خدمات خود ترغیب کنید.

فونت Strong اگرچه برجسته و درشت است، اما به دلیل اینکه کمی کج یا به اصطلاح ایتالیک می باشد، توانسته توجه کاربران را به خود جذب می کند. از این فونت بیشتر در عنوان یا متون کوتاه استفاده کنید، اما هرگز برای متون چند خطی و طولانی از آن استفاده نکنید؛ زیرا متن را برای کاربر خسته کننده می کند.

توجه!

فونت های موجود در بخش استوری اینستاگرام برای زبان انگلیسی طراحی شده اند و ممکن است همه فونت ها در نوشته های فارسی به درستی کار نکنند. همچنین توجه داشته باشید که هنگام نوشتن متن انگلیسی، در صورت استفاده از فونت هایی با دو حرف بزرگ (AA)، تمام حروف به صورت Capital تایپ می شوند. اما اگر از فونت هایی استفاده کنید که حروف بزرگ و کوچک (Aa) دارند، فقط حرف اول جملات به صورت Capital تایپ خواهد شد.

با استفاده هوشمندانه از این فونت ها می توانید، تعامل کاربران اینستاگرام با پیج تان را افزایش دهید. جالب است بدانید که شما می توانید با استفاده از این 5 فونت معرفی شده ، متن هایی زیبا را خلق کنید. برای مثال از فونت Strong برای نوشتن عنوان متن و از قلم Classic یا Typewriter برای نوشتن توضیحات متن استفاده کنید.

تغییر رنگ متن در صفحه استوری اینستاگرام

بعد از نوشتن متن و انتخاب فونت مورد نظر خود، نوبت به تغییر رنگ فونت متن می رسد. برای تغییر رنگ متن بایستی در قسمت بالای استوری بر روی منوی رنگ ها(به صورت دایره رنگارنگ) کلیک کنید، اکنون در قسمت پایین از بین رنگ های نمایش داده شده یکی را به دلخواه انتخاب کنید.
با توجه به گزارشات و بررسی هایی که در مورد استوری و نقش آن در میزان تعامل با کاربر انجام شده است، یکی از موثرترین مواردی که می تواند باعث تعامل افزایش تعامل کاربر با استوری شود، رنگ متن ها است.
بنابراین فراموش نکنید در استوری های خود حتماً از متن های رنگی استفاده کنید تا بر جذابیت و میزان تأثیر آن بر روی کاربر بیفزایید. اطمینان داشته باشید با استفاده از متن های رنگی در استوری هایتان می توانید بازخورد خوبی از جانب مخاطبان اینستاگرام دریافت کنید.

آموزش تغییر رنگ متن استوری

ابتدا متن خود را تایپ کنید، بعد از آن اگر می خواهید فونت را تغییر دهید در غیر اینصورت بگذارید همان فونت کلاسیک باقی بماند. اکنون رنگ مورد نظر خود را از بین رنگ های مختلف که در قسمت پایین صفحه استوری شما قابل مشاهده است انتخاب کنید.

هر رنگی که بخواهید شامل رنگ‌های روشن‌تر و تیره‌تر را می‌توانید متناسب با تصویر خود در استوری تان انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که روی تصویر قابل مشاهده و خوانا باشند.

اگر می خواهید مکان متن را در استوری تغییر دهید، باید انگشت خود را روی متن بگذارید و آن را به هر سمتی که دوست دارید بکشید؛ پس از رها کردن انگشت تان، متن شما در محل مورد نظرتان قرار گیرد. گاهی اوقات کاربران از بین نوشته های خود، صرفاً رنگ برخی کلمات را به دلیل برجسته جلوه دادن آن ها تغییر می دهند. شما به راحتی می توانید هر کلمه ای را جداگانه انتخاب کرده و رنگشان را تغییر دهید. به عنوان مثال در جمله Change the font color ، برای هر کدام از کلمات رنگ متفاوتی انتخاب کنید.

آموزش تغییر رنگ متن استوری

نکته قابل توجه!

بسیاری از افرادی که لوگو یا برند خود را در پیج شان معرفی می کنند می توانند از رنگ لوگوی خود برای نوشتن متن شان استفاده کنند. بدین صورت که از قسمت منوی رنگ ها، آیکون قطره چکان در قسمت چپ منوی رنگ ها را انتخاب کنید، سپس بر روی قسمتی از تصویر در استوری بزنید. با این حرکت رنگ قلم شما به رنگ همان بخش از استوری تان دربیاید و شما می توانید نوشته خود را با آن رنگ تایپ کنید.
با این ابزار حتی می توانید یک متنی با حالت چند رنگی (gradient) ایجاد کنید و متن تان را جذاب تر کنید.

میخوای در مورد روانشناسی رنگ ها در پیج اینستاگرام بدونی به این مقاله ما سر بزنید.

نحوه تغییر سایز فونت و پس زمینه متن در استوری اینستاگرام

سایز متن‌هایی که در استوری می‌نویسید، قابل تغییر می باشند؛ بعد از نوشتن متن در استوری می توانید به روش های مختلفی سایز فونت متن خود را بزرگ‌ تر و یا کوچک‌ تر کنید. روش رایج برای تغییر سایز فونت عبارتند از:

تغییر اندازه متن استوری توسط نوار کنار صفحه
تنظیم سایز متن از طریق Zoom کردن

تغییر سایز متن استوری با نوار کنار صفحه

در این روش به منظور تغییر سایز فونت متن در استوری اینستاگرام کافیست متن خود را انتخاب کرده و با استفاده از ابزار کوچک یا بزرگ کردن فونت متن، واقع در سمت چپ صفحه اینستاگرام سایز فونت متن تان را تنظیم کنید.

در این فرایند برای بزرگ کردن متن، نوار کنار صفحه را با انگشت خود به سمت بالا بکشید و برای کوچک کردن متن،انگشت خود را پایین بیاورید تا به اندازه متن مورد نظرتان برسد.

تغییر سایز متن استوری با نوار کنار صفحه

تغییر سایز فونت استوری با Zoom out و Zoom in

راه دوم برای تغییر سایز فونت متن در استوری، Zoom out و یا Zoom In بر روی متن است. برای این کار کافیست که متن را بین دو انگشت خود قرار دهید و انگشتان خود را به هم نزدیک کنید تا اندازه متن کوچک شود؛ به این کار اصطلاحاً Zoom out می گویند.
برای افزایش اندازه فونت متن، انگشتان خود را از هم دور کنید، یعنی روی متن زوم کنید تا به اندازه دلخواه برسید؛ به این عمل نیز اصطلاحاً Zoom in گفته می شود.

عوض کردن پس زمینه متن در استوری ها

علاوه بر قابلیت تغییر فونت اینستاگرام در قسمت استوری و همچنین تغییر رنگ متن، اینستاگرام قابلیت تغییر پس زمینه متن در استوری اینستاگرام را نیز در اختیار کاربران قرار داده است. با استفاده از این قابلیت کاربران به راحتی می توانند متن خود را در 3 حالت زیر منتشر کنید:

بدون پس زمینه

پس زمینه کامل

پس زمینه نیمه شفاف

تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن خود را انتخاب کنید؛ سپس بر روی آیکون A در بالای صفحه کلیک کنید تا پس زمینه متن انتخابی شما تغییر کند. هر بار که روی A کلیک می کنید، پس زمینه متن تان نیز تغییر می کند.

توجه کنید در صورت اعمال بک گراند به متن استوری، متن شما رنگ متضاد بک گراند را به خود می‌گیرد تا کاملاً خوانا باشد! بنابراین اگر رنگ متن با سلیقه شما مطابقت نداشته باشد؛ مجدداً متن خود را انتخاب کنید و با ابزار تغییر رنگ در پایین صفحه استوری، رنگ بک‌ گراند متن را عوض کنید.

تغییر زمینه متن در استوری اینستاگرام

تغییر فونت بیو در اینستاگرام

بیو اینستاگرام قسمت مهمی از پروفایل اینستاگرامی شماست، که به شما این امکان را می دهد تا با نوشتن یک متن کوتاه خود را به طور خلاصه به مخاطبان تان معرفی کنید. معمولاً مخاطب به اولین چیزی که هنگام بازدید از یک پیج توجه می کند، قسمت بیو است. یکی از تکنیک هایی که می توانید پروفایل خود را جذاب تر کنید، تغییر فونت بیو و به کار بردن سیمبل در بیو اینستاگرام است.

در بخش های دیگر اینستاگرام مانند قسمت بیو، کپشن و کامنت پست نمی توان مانند استوری متن های خود را شخصی سازی کنیم. اما می توانید متن خود را با فرمت دلخواه در اپلیکیشن های جانبی و یا وب سایت ها تایپ کنید و سپس آن را در اینستاگرام کپی کنید.
سایت یا برنامه مورد نظر برای تغییر فونت را باز کنید:

1- در کادر مورد نظر متن خود را بنویسید.

2- فونت مورد نظر خود را از بین گزینه های بیشماری که توسط آن ابزار خاص ارائه می شود، انتخاب کنید.

3- پس از سفارشی سازی متن، کافیست آن را کپی کرده و در هر کجا که می خواهید در پیج اینستاگرام قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید فونت بیو و نام اینستاگرام خود را تغییر دهید، می توانید با کلیک بر روی گزینه “ویرایش پروفایل” این کار را انجام دهید. در ادامه چندین سایت را برای تغییر فونت آنلاین بیو اینستاگرام و همچنین برخی از اپلیکیشن های جانبی را معرفی خواهیم کرد.

وب سایت تغییر فونت بیو اینستاگرام IGfonts

وب سایت IGfonts

این وب سایت دارای تعداد زیادی فونت پشتیبانی شده در اینستاگرام است و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای استفاده از فونت های مختلف در اینستاگرام کافیست وارد وبسایت IGfonts.io شوید:

1- در کادر اول جمله یا عبارت مورد نظر خود را تایپ کنید.

2- پس از این مرحله کادر جدیدی ایجاد می شود که حاوی عبارت تایپ شده شما با فونت های مختلف است.

3- هنگامی که این کادر ظاهر شد، فقط متن را کپی کنید و سپس آن را در قسمت مورد علاقه خود در اینستاگرام وارد کنید.

4- در این کادر با کلیک بر روی گزینه Load more fonts می توانید فونت های بیشتری را بارگذاری کنید.

با فونت های موجود در این وب سایت می توانید متن های زیبایی برای کپشن پست ها، بیوگرافی و استوری هایتان بنویسید. توجه داشته باشید که این وب سایت از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و و فقط می توانید برای تغییر فونت حروف لاتین از این سایت استفاده کنید.

سایت تغییر فونت بیو و استوری اینستاگرام Cool Symbol

سایت تغییر فونت Cool Symbol

CoolSymbol.com یک ابزار آنلاین است که می توانید از آن برای انتخاب انواع فونت های زیبا و جذاب استفاده کنید. وب سایت Cool Symbol با اینکه یک فهرست جامع برای انتخاب فونت های بی نظیر دارد، اما مشکلی که دارد این است که از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و تنها برای تغییر فونت حروف لاتین استفاده می شود.

تغییر فونت آنلاین با سایت FontGet

تغییر فونت با سایت FontGet

وب سایت FontGet.com یکی از ساده ترین و در دسترس ترین ابزارهای تولید فونت برای متن نوشته های اینستاگرام است. فرایند انتخاب در این وب سایت نیز همانند وب سایت های ذکر شده در بالا است:

1- متن خود را در کادر مربوطه بنویسید.

2- سپس فونت مورد نظر را انتخاب کرده و اعمال کنید.

3- یکی از مزایای FontGet این است که می توانید متن خود را با ایموجی ها یا سایر عناصر جذاب تزئین کنید.

برنامه‌های تغییر فونت در گوشی‌های اندروید

مواردی که در بالا برای تغییر فونت ارائه شده، همگی تحت وب و به صورت آنلاین بودند؛ در این قسمت می خواهم یک اپلیکیشنی برای تغییر فونت بیو اینستاگرام به شما معرفی کنم که پیش نمایشی از شکل فونت مورد نظرتان در بایو را نیز به شما نمایش می دهد.

این اپلیکیشن بیشتر برای تغییر فونت بیو اینستاگرام در گوشی های اندروید مورد استفاده قرار می گیرد.

معروف‌ ترین برنامه‌های تغییر فونت اینستاگرام در گوشی‌های اندرویدی

برنام ه های تغییر فونت اینستاگرام در اندروید

cool fonts for instagram

MetaTags Font Generator

Canva

Text Font Generator

Stylish Text

در این اپلیکیشن‌ها فونت‌های انگلیسی متنوعی وجود دارد؛ همچنین می‌توانید فونت‌های دلخواه خودتان را دانلود کرده و در محیط نرم‌افزار آپلود کنید.
اپلیکیشن Text Font Generator هم به شما اجازه می‌دهد که کاراکتر وسیمبل به متن تان اضافه کنید.

برنامه‌های تغییر فونت فارسی در گوشی آیفون

برنام ه های تغییر فونت اینستاگرام در ایفون

ساختار گوشی‌های آیفون با بقیه گوشی‌ها متفاوت است؛ به همین دلیل بعضی از اپلیکیشن‌ها در محیط iOS به‌خوبی کار نمی‌کنند. به همین دلیل اگر گوشی شما آیفون است، برای تغییر فونت در بیو و استوری می‌توانید از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید:

Fancy Stylish Cool Fonts: خدمات اپلیکیشن Fancy Stylish Cool Fonts رایگان نیست و بعد از چند بار استفاده باید هزینه ای پرداخت شود.

Ana Muhtarif Al Khat: با این اپلیکیشن می توانید از فونت‌های زیبا و نستعلیق فارسی استفاده کنید، این برنامه در محیط اندروید هم اجرا می‌شود.

Fonts for Instagram: اپلیکیشن تغییر فونت اینستاگرام Fonts for Instagram ، برای سیستم عامل iOS ساخته شده است.

تغییر فونت فارسی در اینستاگرام

توجه داشته باشید که روش های فوق تنها جهت تغییر فونت انگلیسی در بیو اینستاگرام به کار می رود و برای نوشته‌های فارسی قابل استفاده نیست. برای تغییر فونت های فارسی باید از ابزارهای دیگری استفاده کنید که در ادامه چندین مورد را معرفی خواهم کرد.

اپلیکیشن تغییر فونت فارسی Sprezz

اپلیکیشن تغییر فونت Sprezz

Sprezz یک اپلیکیشن کیبورد هم برای گوشی‌های اپل می باشد و شما با نصب آن می توانید فونت های فارسی برای استوری اینستاگرام را تغییر دهید. به کمک این کیبورد علاوه بر تغییر فونت می توانید برای تغییر اندازه فونت نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید فونت‌‌های دلخواه تا را دانلود و وارد اپلیکیشن کنید.

جهت دانلود برنامه sprezz برای آیفون کلیک کنید.

معرفی دو اپلیکیشن Inshot و Phonto

نحوه کار با این دو اپلیکیشن بسیار ساده است؛ دقیقاً مانند همان توضیحاتی است که در قسمت تغییر فونت اینستاگرام برای حروف انگلیسی در بالا توضیح داده شد. متن را در قسمت مربوطه بنویسید و فونت مورد نظر خود را انتخاب و در نهایت متن را از کادر کپی کرده و در هر جایی که می خواهید، به جز بیواینستاگرام، پیست کنید.
تنها تفاوتی که وجود دارد این است که در استفاده از این اپلیکیشن ها باید فونت های فارسی را به صورت دستی خودتان دانلود و در برنامه اعمال کنید.

معرفی اپلیکیشن Inshot

آموزش تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام با اینشات

افراد معروف در اینستاگرام مثل بلاگرها و اینفلوئنسرها و یا کسب و کارها با تولید محتواهای خلاقانه در اینستاگرام، سعی دارند برند خود را بسازند. تولید محتواهایی متفاوت برای استوری از قبیل نوشته هایی با فونت های جذاب می تواند تعامل پیج اینستاگرامی را افزایش دهد و در نتیجه پیج مربوطه ذر در معرض دید مخاطبان زیادی قرار می دهد.

یکی از معروف ترین اپلیکیشن های برای ساخت استوری در اینستاگرام اینشات است؛ با این شات می توانید از انواع فونت های فارسی برای تولید محتوا در استوری های اینستاگرام استفاده کنید.

محیط این برنامه امکانات زیادی دارد و با آن می توانید استوری های جالبی برای اینستاگرام بسازید. فونت های این نرم افزار برای زبان انگلیسی طراحی شده است؛ بنابراین به صورت پیش فرض روی متون فارسی تاثیری ندارند. برای اینکه بتوانید در این شات با فونت های مختلف متن فارسی بنویسید باید فونت ها را دانلود کنید.

آموزش تغییر فونت فارسی با اینشات

فرایند تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام با استفاده از نرم‌افزار این‌شات (Inshot) به صورت زیر می باشد:

1- اپلیکیشن را دانلود و بر روی گوشی تان نصب کنید.

2- فونت های فارسی مورد نظر خود را دانلود کنید؛ فراموش نکنید که پسوند فایل فونت‌ها بایستی ttf و otf باشد.

3- اکنون اپلیکیشن را اجرا کنید و فایل فونت های دانلود شده را در اپلیکیشن وارد یا import کنید. به صورت زیر:

1- ابتدا یک عکس را در فضای نرم‌افزار انتخاب کنید، سپس وارد بخش Text شوید.

2- حالا متن مورد نظرتان را بنویسید، تا گزینه Aa فعال می‌شود.

3- با کلیک روی گزینه Aa، فونت‌های مختلف نشان داده می‌شوند.

4- در این بخش دو آیکون وجود دارد: آیکون اول مختص فروشگاه و آیکون دوم برای Import فایل فونت ها می باشد.

دقت کنید:

با کلیک روی اولین آیکون، وارد فروشگاه نرم‌افزار می‌شود؛ در اینجا می‌توانید فونت‌های عربی را نصب کنید.

با کلیک روی دومین آیکون،به محل دانلود فایل‌های گوشی می‌روید و می‌توانید فونت موردنظرتان را در اپلیکیشن Import کنید.

بعد از نوشتن و ایجاد استوری، از نرم‌افزار خروجی بگیرید و تصویر خروجی را در استوری تان منتشر کنید.

جهت دانلود اینشات برای اندروید کلیک کنید.

جهت دانلود اینشات برای آیفون کلیک کنید.

ایجاد فونت فارسی در استوری اینستاگرام با استفاده از نرم‌افزار Phonto

معرفی اپلیکیشن phonto

علاوه بر Inshot، با اپلیکیشن Phonto هم می‌توانید متن هایی با فونت های جالب فارسی در کپشن و استوری اینستاگرام بنویسید. نحوه عملکرد اپلیکیشن فونتو مثل اپلیکیشن اینشات است؛ با ذکر این که فونتو رابط کاربری ساده‌تری دارد و مثل این شات پیچیده نیست. یعنی خیلی راحت عکس را از گالری گوشی‌تان انتخاب می‌کنید، می‌نویسید و بعد از فونت را تغییر می‌دهید.

آموزش تغییر فونت فارسی با فونتو

1- اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.

2- در این اپلیکیشن هم فونت فارسی وجود ندارد؛ باید فایل فونت را با پسوند ttf یا otf دانلود کنید.

3- فایل فونت را در فولدر fonts گوشی ذخیره کنید؛

4- بعد وارد اپلیکیشن شوید و عکس موردنظرتان را در صفحه نرم‌افزار آپلود کنید.

5- برای این کار روی آیکون عکس کلیک می‌کنید و از گالری گوشی تان یک عکسی را انتخاب کنید.

6- بعد از انتخاب عکس، با کلیک بر روی نوشته به قسمت فونت بروید.

7- برای نوشتن روی تصویر، روی آیکون مداد کلیک کنید و متن مورد نظرتان را بنویسید.

8- اگر روی دکمه Fonts کلیک کنید، فونت‌های پیش‌فرض اپلیکیشن را می‌بینید.

آموزش تغییر فونت فارسی با فونتو

9- اینجا می‌توانید فونت های جدید را از فولدر fonts در برنامه import کنید.

10- در نهایت خروجی کار شما یک تصویر با اندازه ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ است که می توانید در استوری اینستاگرام قرار منتشر کنید.

توجه: اپلیکیشن های نامبرده فقط برای تغییر فونت فارسی در کپشن یا استوری عمل می‌کنند.

جهت دانلود فونتو برای اندروید کلیک کنید.

جهت دانلود فونتو برای آیفون کلیک کنید.

تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام

قبل از آموزش تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام، لازم است بدانید که امکان استفاده از فونت های نستعلیق یا ایران سنس در بیو وجود ندارد.
جهت استفاده از فونت های جذاب، Symbol و یا ایموجی ها برای متن بیومی توانید از ابزارهای آنلاین زیر استفاده کنید:

• CoolFont

• fontono

این ابزارها رابط کاربری بسیار ساده ای دارند؛ کافیست متن دلخواه خود را در کادر مربوطه وارد کنید، فونت مورد نظر را روی آن اعمال کنید و سپس متن را از این قسمت کپی کرده و در بیو اینستاگرام خود قرار دهید.

فونت نستعلیق در اینستاگرام برای اندروید و iOS

متن های فارسی در استوری اینستاگرام همگی با فونت کسل کننده و بی معنی نوشته می شوند. گاهی اوقات حال و هوای عاشقانه دارید و می خواهید نوشته های خود را با فونت جذابی مثل نستعلیق به مخاطب نشان دهید.

فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام برای iOS

برای شروع ابتدا به مرورگر گوشی خود بروید و عبارت زیر را تایپ کنید و دکمه جستجو را بزنید:

1- به جای عدد یک (“) یا یک مربع توخالی خواهید دید؛ این علامت را کپی کنید.

2- به تنظیمات گوشی، قسمت General و سپس Keyboard بروید.

3- گزینه Text Replacement را انتخاب کنید و در صفحه بعد روی علامت مثبت ضربه بزنید.

4- در مقابل Phrase، کاراکتر از پیش کپی شده را پیست کرده و نام مورد نظر را در مقابل عبارت Shortcut بنویسید و در آخر save کنید.

5- حال به اپلیکیشن اینستاگرام رفته و در صفحه استوری، در مقابل عبارت Shortcut (نستعلیق) کلمه مورد نظر را وارد کنید.

6- به این ترتیب کلمه نستعلیق پاک می شود و کافیست عبارت مورد نظر را در جای خالی بنویسید.

نکته: هنگام استفاده از این روش باید از نقطه ویرگول برای گذاشتن فاصله بین کلمات استفاده کنید.

با این ترفند براحتی می توانید این فونت زیبا را به صفحه کلید خود اضافه کنید و از آن در استوری اینستاگرام خود استفاده کنید.

فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام اندروید

در گوشی های اندرویدی، ظاهرا هیچ روش سریع و آسانی مانند آیفون برای نوشتن فونت های فارسی وجود ندارد.

نکات طلایی برای زیباتر جلوه دادن فونت نوشته ها در استوری

برای اینکه ظاهر و سبک نوشتاری متن شما در استوری زیبا و قابل خوانا باشد، باید یک سری نکات را رعایت کنید:

نکته اول

برخی از فونت های استوری مانند فونت های «مدرن» یا «نئون» سبک شان به گونه ای است که کلمات اول در جمله ای که می نویسید کوچکتر از کلمات خط دوم دیده شوند؛ از این رو برای بهبود بخشیدن به خوانایی متن باید کمی ظرافت به خرج دهید و دقیقاً فاصله پشت کلمه ای که در سطر دوم قرار گرفته را پاک کنید و دوباره فاصله را بزنید.

نکته دوم

متن نوشته شده با فونت typewriter، همیشه به صورت پیش فرض در سمت چپ قرار می گیرد و به اصطلاح چپ چین می شود. اگر متن شما فارسی است، می توانید آن را به وسط (وسط چین) یا سمت راست (راست چین) بیاورید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آیکون”align” یا همان تراز در قسمت بالای صفحه استوری کلیک کرده و تنظیمات خود را اعمال کنید. هر بار که روی این ایکون ضربه بزنید، حالت متن تغییر می کند.

نکته سوم

فونت Strong مانند فونت های مدرن و نئون، به صورت پیش فرض تراز شده (justified) هستند؛ به همین متن های از همان ابتدا مرتب شده هستند و نیازی به جاستیفای ندارند. اما اگر خوانایی متن پایین باشد، می توانید آن را در پس زمینه قرار دهید تا کمی متمایز شود و خوانایی بهتر شود.

اگر سه نکته ذکر شده در بالا را رعایت کنید و کمی سلیقه به خرج دهید، می توانید با نوشتن متن های جذاب، گیرا و خواندنی در استوری، تعامل کاربران با پیج تان را افزایش دهید.

چگونه بک گراند استوری اینستاگرام را تغییر دهیم؟

احتمالاً بخواهید پس از نوشتن متن یا اضافه کردن یک پست به استوری، رنگ بک گراند یا همان پس زمینه استوری خود را تغییر دهید. برای تغییر بک گراند استوری باید دو حالت را در نظر بگیرید:

تغییر رنگ پس زمینه استوری بعد از تایپ کردن متن در حالت Create

تغییر رنگ بک گراند استوری در اینستاگرام پس از افزودن پست در استوری

نحوه تغییر رنگ بک گراند استوری در حالت Create

همانطور که گفتیم بخش Create در استوری اینستاگرام قسمتی است که می توانید از آن برای تایپ متن دلخواه خود، تغییر فونت و رنگ متن استفاده کنید. علاوه بر تغییر رنگ فونت متن، امکان تغییر رنگ پس زمینه نیز در این قسمت وجود دارد.

دو روش برای تغییر رنگ پس زمینه در حالت Create وجود دارد:

با استفاده از آیکون تغییر رنگ پس زمینه (دیره ای رنگی در قسمت بالا)

در این روش کافیست از نوار کناری صفحه استوری اینستاگرام، بر روی گزینه Create با علامت Aa کلیک کنید. به منظور تغییر رنگ پس زمینه استوری، روی دایره رنگی کوچک بالای صفحه کلیک کنید تا رنگ پس زمینه تغییر کند. توجه کنید در این روش تغییر رنگ بک گراند استوری محدود بوده و فقط با رنگ‌های مشخصی امکان پذیر است.

نحوه تغییر رنگ بک گراند استوری در حالت Create

نحوه تغییر رنگ بک گراند استوری در حالت Create

با استفاده از قلم رنگی در قسمت بالای صفحه استوری

با استفاده از قلم رنگی می توانید انتخاب های متنوعی برای رنگ بک گراند استوری خود داشته باشید؛ به صورت زیر عمل کنید:

1- در پروفایل اینستاگرام تان برای دسترسی به بخش استوری، انگشت خود را به سمت راست بکشید.

2- از نوار کناری صفحه استوری بر روی گزینه Create با علامت Aa کلیک کنید.

3- روی دایره پایین صفحه کلیک کنید تا وارد بخش Create Story شوید.

4- روی صفحه کلیک کرده و متن مورد نظرتان را تایپ کنید.

5- اکنون روی آیکون قلم رنگی کلیک کنید.

6- در نوار پایین صفحه استوری، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

7- انگشت خود را روی صفحه قرار دهید و پس از چند ثانیه روی صفحه حرکت کنید؛ خواهید دید که رنگ پس زمینه استوری به رنگ دلخواه شما تغییر می کند.

تغییر رنگ بک گراند استوری در اینستاگرام پس از افزودن پست در استوری

وقتی پستی را در استوری خود منتشر می کنید، اینستاگرام به طور پیش فرض بر اساس رنگ تصویر، پس زمینه ای را برای استوری شما تعیین می کند. با این حال امکان تغییر رنگ پس زمینه استوری به رنگ دلخواه تان نیز وجود دارد. برای تغییر رنگ پس‌ زمینه استوری پس از اضافه کردن پست، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- روی آیکون قلم رنگی کلیک کنید.

2- در نوار پایین، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

3- انگشت خود را روی پس زمینه قرار دهید و پس از چند ثانیه روی صفحه حرکت دهید.خواهید دید که رنگ پس زمینه استوری شما به رنگ دلخواه تان تغییر می کند.

چگونه متن استوری خود را رنگارنگ کنیم؟

برای رنگارنگ کردن متن خود در استوری، روش زیر را دنبال کنید:

1- متن مورد نظر خود را تایپ کنید.

2- روی آیکون انتخاب رنگ کلیک کنید. ( آیکون دایره ای رنگ در قسمت بالای صفحه استوری)

چگونه متن استوری خود را رنگارنگ کنیم؟

3- حالا باید قسمتی از متن را که می خواهید رنگی شود، را انتخاب کنید.

4- حالا یک انگشت خود را روی اولین بوکمارک متن قرار دهید و انگشت دیگر را روی رنگی که می خواهید در ابتدای متن بگذارید.

5- هر دو انگشت را همزمان به انتهای متن بکشید؛ در این صورت متن شما رنگارنگ می شود.

ترفند گذاشتن استوری

حرف آخر

با توجه به محبوبیت استوری در بین کاربران اینستاگرام، همه کاربران تلاش می کنند تا بتوانند استوری های جذابی تولید کنند. زیرا دومین چیزی که بعد از تصاویر موجود در استوری توجه کاربر را به خود جلب می کند، متن با فونت ها و رنگ های زیبا است. هر کسی می تواند با استفاده از قابلیت های جذابی که در استورهای اینستاگرام وجود دارد، رنگ و فونت نوشته های خود را مطابق میل خود تغییر داده و متن های رنگارنگ، جذاب و جالب بسازد.

ما در دیجی فالوور علاوه بر آموزش ترفندهای استفاده از اینستاگرام، سعی داریم با ارائه انواع خدمات اینستاگرامی از جمله خرید فالوور واقعی و فعال اینستاگرام، لایک و بازدید و یا حتی خرید پیج های اینستاگرام به رشد پیج شما کمک کنیم.

با آپدیت های اخیر اینستاگرام، استفاده از این اپلیکیشن کمی پیچیده تر شده است، بنابراین در هر قسمت از این اپلیکیشن دچار سردرگمی شدید، با کارشناسان دیجی فالوور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنید. همچنین خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود در در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید تا در مقالات آینده به شکل مطلوب تر و مفید تری در خدمت شما باشیم.

سوالات متداول در زمینه تغییر فونت در اینستاگرام

آیا می توان فونت متن در استوری اینستاگرام را تغییر داد؟

بله احتمالاً نوشته های رنگی با فونت های مختلف و زیبا را در استوری های دوستان تان دیده اید، که شما را مجذوب خود کرده است. مطمئناً شما نیز دوست دارید چنین استوری هایی را در پیج تان منتشر کنید و از رنگ ها و فونت های مختلف در نوشتن متن های استوری استفاده کنید. و این کار بسیار ساده است.

نحوه تغییر فونت در استوری اینستاگرام و انواع آن؟

می تواند متن دلخواه خود را در قسمت Create Story تایپ کرده و آن را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد. شما می توانید این متن ها را با فونت ها و سبک های مختلف بنویسید مثل فونت کلاسیک (Classic) و فونت Modern (مدرن و رسمی) و فونت نئون Neon و فونت Typewriter و فونت Strong

3دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
59,710تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
68,250تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
109,850تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
495,000تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,100تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
105,250تومان
سفارش
1000
ویو استوری
21,450تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها