روانشناسی رنگ ها در اینستاگرام

روانشناسی رنگ ها در پیج اینستاگرام + کدام رنگ مناسب پیج شماست؟

4.8/5 - (5 امتیاز)

هر کسی رنگ مورد علاقه‌ی خود را دارد و با دیدن آن آرامش می‌گیرد اما به صورت کلی می‌توان گفت که رنگ‎‌ها خواص مختلفی دارند و احساسات متنوع و خاص خود را به بیننده انتقال می‎دهند. برای مثال رنگ سبز و آبی ضربان قلب را کم کرده و به انسان آرامش می‎دهند اما رنگ‌هایی مانند قرمز می‎توانند تا حدی تنش‌زا باشند. همین موضوع باعث می‌شود که استفاده از رنگ‎های مختلف در کسب و کار اینستاگرامی در فروشتان تاثیرگذار باشد. با این مقاله از دیجی فالوور همراه باشید تا نکات بیشتری در این رابطه یاد بگیرید. 

روانشناسی رنگ چیست؟

آمارها نشان داده است که در حین خرید یک محصول خاص، 93 درصد از خریداران به ویژگی‎های ظاهری آن نظیر رنگ توجه می‎کنند. رنگ‎ها تاثیر بسیار زیادی روی فرایندهای مغزی افراد دارند. برای مثال رنگ قرمز می‎تواند اشتهای افراد را باز کند و رنگ سبز می‎تواند هماهنگی را نشان دهد. اگر نگاهی به لوگو و طراحی‎های گرافیکی برندهای معروف بیاندازید متوجه خواهید شد که همه‎ی آن‌‎ها با «مفهوم روانشناسی رنگ‎ها» آشنا هستند و از این تکنیک برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر روی مخاطب استفاده می‎نمایند. 

«روانشناسی رنگ‎ها» در واقع شاخه‌ای از دانش است که بر روی تاثیر رنگ‎های مختلف روی انسان تحقیق و بررسی انجام می‎دهد. از آنجایی که بازاریابان متوجه شدند که رنگ‎ها می‎توانند تاثیر زیادی روی رفتار مشتریان داشته باشند، به همین خاطر این حوزه از دانش در مدت زمان کمی، رشد بسیاری داشته است. حالا دیگر صاحبان کسب و کارها و پیج‎های اینستاگرامی سعی می‎کنند پست‎ها و بنرهای اینستاگرامی طراحی کنند که با این اصول همخوان باشد و بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد. 

و اما روانشناسی رنگ‎های مختلف در اینستاگرام چگونه است؟

رنگ سبز

سبز رنگ طبیعت و نشانی از قدرت و مهربانی است. اصولا در پیج‎های اینستاگرامی که به دنبال ایجاد حس آرامش و اطمینان هستند، از این رنگ استفاده می‎شود. پیج‎های مربوط به محیط زیست هم از این رنگ بهره می‎برند. این رنگ فشار خون را کاهش داده و بدن را در وضعیت متعادل و آرام نگه می‎دارد. رنگ سبز نشانی از ثروت است. 

رنگ قرمز

اگر محصولات شما در اینستاگرام به شکلی است که باید در سریع‎ترین زمان ممکن فروخته شود، قرمز رنگ مناسبی برای شما خواهد بود چرا که این رنگ می‎تواند احساس فوریت را در مخاطب ایجاد کند. این رنگ ضربان قلب را افزایش داده و فشار خون را هم زیاد خواهد کرد. همچنین از دیگر تاثیرات این رنگ می‎توان به ایجاد شور، اجبار و تحریک اشتها اشاره کرد. 

رنگ آبی

رنگ آبی که می‎توانید آن را در دریا و آسمان مشاهده کنید، نشانه‎ای از اطمینان و اعتماد به نفس است. این رنگ اشتها را کم کرده و تمرکز را افزایش می‎دهد. بیشتر بانک‎ها از این رنگ در لوگوی خود استفاده می‎کنند. رنگ آبی می‎تواند قدرت را نشان دهد و به مخاطب شما تلقین کند که می‎توان به این پیج اعتماد کرد. 

رنگ بنفش

اگر توجه کرده باشید، بیشتر پیج‎هایی که محصولات لوکس به فروش می‎رسانند اصولا از رنگ بنفش استفاده می‎کنند. بنفش رنگی اشرافی و تجملی است و علت ایجاد این حس هم به خاطر کم بودن این رنگ در طبیعت است. یعنی کمتر جایی در طبیعت است که می‎توانید رنگ بنفش را پیدا کنید. در پیج‎هایی که مربوط به زیبایی پوست و محصولات آرایشی و بهداشتی است هم از رنگ بنفش به وفور استفاده می‎شود. 

روانشناسی رنگ ها در اینستاگرام

رنگ سیاه

سیاه از آن دسته رنگ‌هایی است که کنار آمدن با آن برای همه‎ی افراد امکان پذیر نیست. بنابراین بازاریابان بایستی با دقت بیشتری آن را انتخاب کنند. می‎توان گفت که سیاه در واقع یک رنگ نیست. چرا که سیاه در عدم رنگ‎های دیگر به وجود می‎آید. در هر صورت سیاه نشانه‎ای از قدرت، اعتماد به نفس و ثبات است و در کسب و کارهایی که به هوش و ذکاوت مربوط است به وفور استفاده می‎شود. 

رنگ سفید

رنگ سفید ساده و زیباست و به خاطر همین ویژگی در کسب و کارهای کمتری استفاده می‏شود چرا که ممکن است مورد پسند همگان قرار نگیرد. سفید یکی از رنگ‎هایی است که می‎تواند حس خلاقیت را زنده کند. بنابراین اگر پیج اینستاگرام شما در رابطه با چنین موضوعاتی است، می‎توانید از رنگ سفید استفاده کنید. 

رنگ زرد 

رنگ زرد و نارنجی و هم خانواده‎های آن‎ها از جمله رنگ‎های شاد و پرانرژی هستند که برای ایجاد حس خوش بینی مورد استفاده قرار می‎گیرند. البته این رنگ‌ها می‎توانند به نوعی احساس خطر هم ایجاد کنند. اگر می‎خواهید مخاطب اینستاگرامی خود را وادار به انجام سریع کاری کنید می‎توانید از این رنگ‎ها استفاده نمایید. 

چند مثال از استفاده برندها از رنگ‎های گوناگون

استارباکس بارزترین نمونه استفاده از رنگ سبز است. این کمپانی می‎خواهد به مشتریان خود احساس آرامش را القا کند. 

همانطور که گفتیم، رنگ قرمز اشتها را تحریک می‎کند. مشهورترین استفاده از این رنگ به مک دونالد برمی‎گردد. 

هوندا یکی از معروف ترین برندهایی است که از رنگ آبی استفاده می‎کند که نشان از قابلیت اعتماد به آن دارد. در ایران هم بانک صادرات از این رنگ استفاده کرده است. 

یاهو برندی است که از رنگ بنفش استفاده کرده است تا به نوعی عجیب و غریب بودن خود را نشان دهد. 

نایک برند معتبری است که از ترکیب سیاه و سفید برای نشان دادن قدرت خود استفاده کرده است. 

مجموعه لگو از رنگ سفید که نشان از خلاقیت است به عنوان رنگ قالب برند خود استفاده کرده اند. 

اسنپ چت که یک شبکه‎ی اجتماعی صمیمی است هم از رنگ زرد برای نشان دادن شادی بیشتر استفاده کرده است. 

سخن پایانی

اینستاگرام یک شبکه‎ی اجتماعی بصری است و رنگ‎هایی که در عکس یا ویدئوهای خود استفاده می‎کنید تاثیر بسیار زیادی روی رفتار مخاطب دارد. به همین خاطر نیاز است که حتما با تاثیر رنگ‎ها روی رفتار مخاطب آشنا باشید و از رنگ مناسبی استفاده نمایید.

همین طور میتوانید با خرید لایک و ویو برای پست های خود در کمترین زمان انها را رشد داده و برای افراد بیشتری نمایش دهید.

ما در این نوشته از سایت دیجی فالوور سعی کردیم تا تعدادی از مهم‎ترین نکات مربوط به تاثیر رنگ‎ها روی کاربران اینستاگرامی را بررسی کنیم و تعدادی از انتخاب‎های هوشمندانه برندها در استفاده از رنگ مناسب را مثال بزنیم. توجه داشته باشید که یک متخصص گرافیک می‎تواند کمک زیادی در حرفه‌ای شدن هر چه بیشتر طرح‎هایتان کند و میزان فروش شما را تا حد زیادی افزایش دهد. 

سوالات متداول در زمینه روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ ها در پیج اینستاگرام چقدر مهم است؟

هر کسی رنگ مورد علاقه‌ی خود را دارد و با دیدن آن آرامش می‌گیرد اما به صورت کلی می‌توان گفت که رنگ‎‌ها خواص مختلفی دارند و احساسات متنوع و خاص خود را به بیننده انتقال می‎دهند. برای مثال رنگ سبز و آبی ضربان قلب را کم کرده و به انسان آرامش می‎دهند اما رنگ‌هایی مانند قرمز می‎توانند تا حدی تنش‌زا باشند. همین موضوع باعث می‌شود که استفاده از رنگ‎های مختلف در کسب و کار اینستاگرامی در فروشتان تاثیرگذار باشد.

چه رنگ هایی مهم است؟

رنگ سبز. رنگ قرمز. رنگ آبی. رنگ بنفش. رنگ سیاه. رنگ سفید

3دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • 06 مارس 2023، 12:57

    خیلی خوب بود دقیقا من برای پیجم از یه دوره ای به بعد از رنگ قرمز استفاده میکنم که مشتری زیادی پیدا کردم😍😍

  • 06 مارس 2023، 12:37

    بله درسته من یک پیج روانشناسی دارم از رنگ ابی آسمانی براش استفاده میکنم خیلی تاثیر داره

  • 07 فوریه 2023، 19:35

    برای پیچ فروش ادکلن چه رنگی رو توصیه می کنید؟

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
59,710تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
68,250تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
109,850تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
495,000تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,100تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
105,250تومان
سفارش
1000
ویو استوری
21,450تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها