آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ در اندروید و آیفون

آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ در اندروید و آیفون

5/5 - (5 امتیاز)

جلوگیری اد گروه، واتساپ یکی از پیام رسان های محبوب در سراسر جهان است. در کشور ما نیز از این پیام رسان بسیار استفاده میشود اما واقعیت این است که این اپلیکیشن هم مانند هر نرم افزار دیگری، خالی از عیب و ایراد نیست.

یکی از ایرادهای اساسی آن در رابطه با امنیت و حریم شخصی افراد در دعوت کردن آن ها به گروه ها است. یعنی افراد دیگر میتوانند که به راحتی شما را وارد گروه دیگری کنند بدون این که نظر شما پرسیده شود. در نتیجه در این مقاله از دیجی فالوور قصد داریم تا راهکاری که به وسیله آن میتوان از این اتفاق جلوگیری کرد را با یکدیگر بررسی کنیم.

چرا واتساپ تنظیمات مربوط به ایجاد محدودیت در اد گروه را به وجود آورده است؟

پیام رسان واتساپ سعی میکند تا با استفاده از راهکارهای مختلف مانند کد گذاری کردن پیام های رد و بدل شده بین افراد، امنیت لازم را برای کاربران خود فراهم آورد. یکی دیگر از قابلیت های جدید این پیام رسان این است که از اد شما گروه های مختلف توسط افراد گوناگون جلوگیری کند.

یعنی شما میتوانید با استفاده از تنظیمات جدیدی که درون این پیام رسان تعبیه شده است، مشخص کنید که چه کسانی قادر به اد شما در گروه ها خواهند بود. به این خاطر که بسیاری از ما تمایل نداریم که بدون اجازه وارد گروه های مختلف شویم. ممکن است این کار باعث زحمت ما شود و هر بار نیاز به لفت دادن داشته باشیم و یا این که گروه از لحاظ محتوایی مورد پسند ما نباشد.

چگونه از اد شدن در گروه‎ های مختلف جلوگیری کنیم؟

اول از همه باید بگوییم که دسترسی به چنین تنظیمی به واسطه آخرین آپدیتی که برای این پیام رسان عرضه شده، امکان پذیر است. بنابراین پیش از هر کاری، اگر از نسخه های قدیمی تر واتساپ استفاده میکنید، حتما آن را به آخرین نسخه ارتقاء دهید. پس از انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1- وارد واتساپ شوید.

2- از بالای صفحه روی گزینه سه نقطه بزنید.

3- از بین گزینه های نمایش داده شده روی settings بزنید تا وارد تنظیمات شوید.

چگونه از اد شدن در گروه‎ های مختلف جلوگیری کنیم؟

4- حالا روی Account بزنید.

5- حالا روی گزینه ای به نام Privacy بزنید.

چگونه از اد شدن در گروه‎ های مختلف جلوگیری کنیم؟ 2

6- از بین گزینه هایی که برایتان ظاهر میشود، روی Groups بزنید.

حالا مشاهده خواهید کرد که 3 مورد را پیش رو دارید:

Everyone: اگر این گزینه را انتخاب کنید، به این معنی است که همه افراد میتوانند شما را به گروه های مختلف اد کنند. این گزینه، پیش فرض خود واتساپ است و در صورتی که آن را انتخاب کنید، همه چیز مشابه با قبل خواهد بود. یعنی هر کسی که واتساپ داشته باشد میتواند شما را عضو گروه دلخواه خودش کند.

My contact: اگر این گزینه را انتخاب کنید، تنها مخاطبین شما اجازه اضافه کردن شما به گروه های مختلف را خواهند داشت. به نظر میرسد که این گزینه بهترین است. چرا که اصولا مخاطبین شخص افرادی محدود و شناخته شده هستند و میتوان به آن ها اعتماد کرد.

Nobody: اگر تمایل ندارید که هیچ شخصی شما را به گروه های مختلف اد کند، بهتر است که این گزینه را انتخاب کنید.

بعد از این که گزینه مد نظر خود را انتخاب کردید، کافی است روی Done بزنید تا تنظیمات جدید اعمال شوند.

چگونه از اد شدن در گروه‎ های مختلف جلوگیری کنیم؟ 3

حالا اگر فردی که خارج از لیست مد نظر شماست بخواهد که شما را به یک گروه اضافه کند، با پیغام خطایی مبنی بر عدم داشتن مجوز مواجه که خواهد شد. که باعث میشود جلوگیری اد شدن در گروه شوید.

سوالات پرتکرار در زمینه جلوگیری از اد شدن در گروه

چرا همه افراد میتوانند من را وارد گروه های مختلف واتساپ کنند؟

به این خاطر که شما تنظیمات مرتبط با ایجاد محدودیت را انجام نداده اید. شما بایستی تعیین کنید که فقط مخاطبان قادر به انجام این کار خواهند بود و یا هیچ کسی.

چگونه میتوان برای اد شدن به گروه های مختلف واتساپ محدودیت ایجاد کرد؟

برای انجام این کار کافی است که وارد تنظیمات شوید و از بخش account و privacy و سپس groups شوید. این موضوع در متن مقاله به شکل کامل توضیح داده شده است.

چرا به تنظیمات مربوط به عضویت در گروه های مختلف دسترسی ندارم؟

برای دسترسی به تنظیمات مربوط به مجوزهای عضویت در گروه نیاز است تا واتساپ خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید. اگر از نسخه های قدیمی واتساپ استفاده کنید این گزینه اصلا وجود نخواهد داشت.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها