🎁 تخفیف 70 درصدی به مدت یک هفته روی کل سرویس ها فعال شد 🎁با شارژ پنل خود به صورت کارت به کارت به میزان 2 میلیون تومان از تخفیفات پنل بهره مند بشید
جهت ارتباط با پشتیبانی کلیک کنید
آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام + نحوه بستن و ریکاوری دایرکت

3.9/5 - (7 امتیاز)

برای فعالسازی ریپلای دایرکت اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

۱. وارد قسمت settings در اینستاگرام شوید

۲. روی گزینه Help کلیک کنید

10-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

۳. روی گزینه report a problem و بعد something isn’t working کلیک کنید

۴. در جای خالی جمله‌ی زیر را تایپ کنید:

Hello Unfortunately , I can not reply to Harrow’s message directly . Thank you for checking and solving the problem . thank you

۵. و در آخر send را بزنید.

4-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت جامع و کامل

پلتفرم اینستاگرام یک رسانه اجتماعی و تبلیغاتی مهم است. به همین دلیل میلیون ‌ها کاربر از این برنامه به‌ عنوان ابزار ارتباطی استفاده می‌ کنند. در بخش دایرکت این اپلیکیشن، شما می توانید با ارسال متن، عکس و ویدیو با فالوور های خود ارتباط داشته باشید. اما اگر بخواهیم به‌ شکل مستقیم به یک پیام خاص جواب دهید، چه باید کرد؟

با دریافت آپدیت جدید این برنامه، می توانید به گزینه‌‌ ریپلای دایرکت دسترسی داشته باشید. شما با فعال کردن آن، قادر هستید به ‌سادگی با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و چند بحث را به شکل همزمان به جلو ببرید. در ادامه آنچه که جهت فعال ‌سازی ریپلای دایرکت اینستاگرام، ریکاوری پیام ‌ها و بستن آن باید عنوان شود را آورده ایم. بنابراین با وبسایت دیجی فالوور همراه ما باشید.

دایرکت اینستاگرام کجاست؟

شاید شما به ‌تازگی فعالیت خود در اینستاگرام را شروع کرده اید و یا می خواهید آن را گسترش دهید. در این صورت بهترین راه دایرکت اینستاگرام است که می ‌توانید در آن با کاربران بحث کنید. در این جا دایرکت مسیج (Direct message)، یک گزینه کاربردی‌ است که شما می توانید یک پیام خصوصی را برای یک یا چند کاربر ارسال نمایید.

اما جدیداً تعدادی گزینه به دایرکت اینستاگرام اضافه ‌شده که ریپلای کردن دایرکت اینستاگرام، می تواند پرکاربردترین آن باشد؛ برای مشاهده دایرکت برنامه اینستاگرام را باز کنید و در بالا سمت راست، یک آیکون شبیه به هواپیما کاغذی وجود دارد. در صورتی که برنامه اینستاگرام شما آپدیت شده باشد، لوگوی مسنجر را می بینید؛ آن را انتخاب کنید و به دایرکت اینستاگرام وارد شوید.

ریپلای کردن دایرکت اینستاگرام

زمانی که در دایرکت با یک کاربر صحبت می ‌کنید، گاهی اوقات می خواهید در بین پیام ‌های مختلف او، به یک جمله خاص پاسخ دهید؛ ریپلای دایرکت اینستاگرام به شما کمک می‌ کند تا صحبتی که دارید، واضح تر شود. امکان پاسخ مستقیم به یک پیام خاص، یکی از خصوصیات مهم آپدیت پلتفرم اینستاگرام است.

اینستاگرام دو شیوه را جهت ریپلای دایرکت در برنامه موبایلی ارائه می ‌دهد؛ شما برای این کار، می ‌توانید پیام مد نظر خود را به سمت راست بکشید و روی ریپلای بزنید و یا این که برای چند ثانیه انگشت خود را روی پیام مورد نظر فشار دهید تا گزینه ریپلای ظاهر شود.

اکنون شما برای پاسخ دادن به آن، می توانید پیام خود را تایپ نموده و گزینه Send را انتخاب کنید؛ در صورتی که گزینه ریپلای در دایرکت اینستاگرام ندارید، آن را از بخش تنظیمات برنامه اینستاگرام فعال کنید.

فعال کردن ریپلای دایرکت اینستاگرام

جهت فعال کردن ریپلای دایرکت اینستاگرام، به قسمت Profile برنامه خود رفته و نماد سه خط در قسمت سمت راست بالا را انتخاب کنید؛ سپس به بخش Settings و پس از آن به Update Messaging بروید. بعد از آن مراحل زیر را طی کنید:

1- اپلیکیشن اینستاگرام خود را اجرا کنید و نماد مسنجر در سمت راست و بالای صفحه اصلی را انتخاب نمایید؛ پیام دایرکت اینستاگرام باز می شود و در صورتی که لوگوی قدیمی یک هواپیمای کاغذی را مشاهده نمودید، می بایست اپلیکیشن خود را آپدیت کنید.

2- در صفحه دایرکت پیام، یک مکالمه را انتخاب نمایید.

3- پیام مورد نظر برای پاسخ را پیدا کنید و به راست بکشید تا ریپلای دایرکت اینستاگرام پدیدار شود. اگر می‌ خواهید یک پیام‌ را ریپلای کنید، انگشت خود را به چپ بکشید و سپس نماد ریپلای را انتخاب کنید.

4- پس از آن مشاهده می کنید که پیام انتخابی به قسمت نوشتن پیام پیوند داده‌ می شود؛ حالا شما می ‌توانید پاسخ خود را بنویسید و برای ارسال روی گزینه Send ضربه بزنید.

2-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

در زمان ریپلای کردن دایرکت اینستاگرام، پیامی که ریپلای شده است در بالای قسمت پاسخ نشان داده می‌ شود. به ‌این ‌ترتیب، همه کاربران به ‌سادگی می ‌توانند مشاهده کنند که به کدام یک از پیام ها پاسخ داده‌ اید.

زمانی که در حال نوشتن پاسخ هستید، می ‌توانید با انتخاب نماد X در پیام پیوند داده شده، آن پیام را جواب ندهید. با انجام این کار پیام لینک داده شده حذف می ‌شود و پیام شما مانند پیام عادی ارسال خواهد شد.

یک مشکل که شاید در مورد ریپلای دایرکت پیش بیاید این است که، این گزینه در چت گروهی نیز فعال است یا نه؛ در این جا عنوان می کنیم که ریپلای دایرکت برای چت خصوصی و گروهی فعال است.

دلیل ریپلای نشدن در دایرکت اینستاگرام

اگر نمی توان گزینه ریپلای دایرکت را در بخش چت خود مشاهده نمود، دلیل آن استفاده از برنامه آپدیت نشده است؛ این مشکل در زمانی که فرستنده، اکانت اینستاگرام شما را مسدود کرده است نیز قابل مشاهده است. در سال 2020 پلتفرم اینستاگرام گزینه «پیام‌ رسانی بین برنامه ‌ای» را معرفی نمود. این ویژگی امکان ریپلای دایرکت را به این برنامه اضافه کرد.

شما پس از آپدیت کردن اینستاگرام خود، عبارت  Introducing Cross-App Messaging را در قسمت بالای فید اینستاگرام می بینید. آن را اجرا کنید و گزینه Update را انتخاب نمایید. در صورتی که امکان ریپلای کردن در دایرکت دریافت نشد، مراحل زیر را طی کنید.

1- وارد پروفایل اینستاگرام خود و قسمت Settings شوید.

2- گزینه  Update Messaging در بالای صفحه را انتخاب نمایید.

3- در این مرحله پیغام a new way to message on Instagram را مشاهده می کنید.

4- سپس گزینه Update را انتخاب نمایید.

ریکاوری پیام‌ ها در دایرکت اینستاگرام

اگر شما در اینستاگرام یک کاربر فعال باشید، می ‌دانید پیامی که حذف شود، هیچ گاه باز نمی گردد. اما در آپدیت جدید این اپلیکیشن، علاوه بر قابلیت ریپلای کردن دایرکت، امکان ریکاوری پیام‌ ها را نیز ارائه داده است.

در این آپدیت یک قابلیت جدید با عنوان Data Download ارائه شده است، که توسط آن کاربران می توانند پیام ‌های حذف ‌شده را بازیابی نمایند. این ویژگی‌ نیز مانند ریپلای دایرکت اینستاگرام، مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا کاربران آن را شیوه ای جهت بازیابی خاطرات خود می دانند و بعضی نیز احتمالا برای بازگردانی اطلاعات مهم خود از آن استفاده کنند.

ریکاوری پیام ‌های حذف ‌شده دایرکت اینستاگرام

در ابتدا باید عنوان کنیم که این ویژگی جدید محدودیت ‌هایی نیز دارد. برای ‌مثال شما صرفا می ‌توانید پیام ‌های حذف شده تا 24 ساعت قبل را بازیابی کنید. به همین دلیل برای بازگردانی پیام های قدیمی ‌تر شانسی وجود ندارد. محدودیت دوم این است که این ویژگی تنها برای پیام ‌های یک ‌به‌ یک کارایی دارد نه پیام‌ های گروهی.

داده ‌های اینستاگرام پرکاربرد ترین روش برای بازگردانی پیام‌ های حذف ‌شده است. با این شیوه پیام ‌های پاک ‌شده به ایمیل شما فرستاده می ‌شود. در زیر وبسایت دیجی فالوور به نحوه ثبت درخواست داده اینستاگرام جهت برگرداندن پیام ‌های حذف ‌شده اشاره کرده است:

1- اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید.

2- آواتار پروفایل را انتخاب کنید و گزینه  Your activity را لمس نمایید.

3- روی گزینه  Download your information  کلیک کنید.

4- گزینه Request Download را لمس کنید و رمز عبور خود را وارد نمایید.

5-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

5- بعد از دریافت ایمیل گزینه Download Information را انتخاب کرده و به پوشه پیام‌ ها بروید. در آن جا می‌ توانید آرشیو پیام ‌های بازیابی شده خود را مشاهده کنید.

6-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

یکی دیگر از شیوه های ریکاوری پیام ‌های حذف ‌شده، حساب کاربری فیسبوک متصل به اینستاگرام است؛ زیرا مالک فیسبوک و اینستاگرام شرکت متا است و کاربران می ‌توانند حساب‌ های اینستاگرام و فیسبوک خود را به هم متصل نمایند. بعد از اتصال این دو حساب، شما می ‌توانید پیام های دایرکت اینستاگرام تان را در صندوق ورودی فیسبوک خود جستجو کنید.

در این روش وارد اکانت فیسبوک خود شوید و اطمینان حاصل کنید که برنامه مسنجر نصب ‌شده است. روی برنامه مسنجر در قسمت راست و بالا ضربه بزنید تا پیام‌ های پاک ‌شده خود را جستجو کنید.

نحوه بستن دایرکت اینستاگرام

پس از آموزش نحوه ریپلای کردن دایرکت و ریکاوری پیام‌ های دایرکت، می بایست از نحوه بستن دایرکت اینستاگرام نیز آگاه شوید. برخی از کاربران از برنامه اینستاگرام فقط برای سرگرمی استفاده می‌ نمایند و علاقه ای به تعامل در دایرکت خود ندارند. در صورتی که شما جزو این افراد هستید و یا نمی‌ خواهید دایرکتی دریافت کنید، بهتر است آن را مسدود نمایید.

برای بستن دایرکت خود، مراحل زیر را طی کنید:

1- اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

2- در قسمت پایین صفحه روی آیکون پروفایل ضربه بزنید تا وارد آن شوید.

3- در سمت راست و بالای صفحه آیکون سه‌ خط را لمس کنید و وارد تنظیمات اینستاگرام خود بشوید.

4- در این صفحه گزینه Privacy که در کنار آن یک آیکون قفل کوچک است را باز نمایید.

5- در صفحه بعد پایین بروید و گزینه Messages را بیابید. با لمس این گزینه به صفحه message controls وارد خواهید شد.

7-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

6- در این جا شما می ‌توانید تعیین کنید که چه کسی برای شما پیام بفرستد و یا دایرکت پیام خود را ببندید. سپس روی گزینه others on Instagram  کلیک نماید.

7- در صفحه جدید دو گزینه موجود است. به‌ شکل پیش ‌فرض، گزینه Message Requests انتخاب شده است و یک تیک آبی نیز دارد.

8- در صورتی که می ‌خواهید دایرکت اینستاگرام را مسدود نمایید، گزینه Don’t receive requests را انتخاب کرده و منتظر باشید تا بروز رسانی شود.

شما با بستن دایرکت‌ های خود از ارسال پیام‌ های ناخوشایند، تبلیغاتی و یا کاربران ناشناس راحت می ‌شوید؛ همچنین به ریپلای کردن دایرکت اینستاگرام خود هم نیازی نخواهید داشت. البته برای برگشت از حالت مسدودی دایرکت، می ‌توانید گزینه Don’t receive requests  را غیر فعال نمایید.

8-آموزش ریپلای دایرکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

 

سخن پایانی

در صورتی که با استفاده از لپ ‌تاپ خود اینستاگرام را اجرا می‌ کنید، همچنان می ‌توانید از قابلیت ریپلای دایرکت اینستاگرام استفاده نمایید. برای این کار وارد دایرکت شوید و در کنار پیام ‌های خود روی نماد سه نقطه افقی کلیک کنید. اکنون شما می ‌توانید ریپلای دایرکت اینستاگرام خود را مشاهده و انتخاب کنید.

در حال حاضر وبسایت های متعددی در زمینه خدمات شبکه های اجتماعی فعال هستند، اما تعداد کمی می توانند خدمات و مشاوره موثر ارائه دهند؛ برای آگاهی از نحوه مدیریت پیج و دایرکت اینستاگرام خود پیشنهاد ما وبسایت دیجی فالوور است. شما با مراجعه به این مجموعه، می توانید از تمامی شیوه های مدیریت دایرکت و مواردی از این قبیل آگاه شوید.

در صورتی که به دنبال فالوور با ارزان ترین قیمت هستید میتوایند با مراجعه به سایت ما و خرید فالوور ارزان در کمترین زمان فالوور های ارزان دریافت کنید.

دانلود فیلم

سوالات متداول در زمینه ریپلای دایرکت اینستاگرام

ریپلای کردن دایرکت در اینستاگرام چیست؟

ریپلای کردن در اینستاگرام معنی این که شما می ‌توانید در چت، به یک پیام خاص پاسخ بدهید.

چگونه میتوان به پیامی خاص در دایرکت اینستاگرام پاسخ داد؟

در ابتدا وارد قسمت دایرکت اینستاگرام خود شوید. سپس پیامی که می ‌خواهید پاسخ بدهید را به سمت راست کشیده و گزینه ریپلای را انتخاب نمایید.

دایرکت اینستا کجاست؟

دایرکت اینستاگرام یک قابلیت در قسمت پیام رسان این برنامه است که میتوان آن را در صفحه‌ Home مشاهده نمود.

چرا نمیتوان یک پیام خاص در دایرکت اینستاگرام خود را ریپلای کرد؟

در صورتی که برنامه اینستاگرام خود را به روز نکرده باشید، قابلیت ریپلای دایرکت وجود نخواهد داشت.

آیا پیام ‌های حذف ‌شده اینستاگرام میتوان ریکاوری کرد؟

با استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام یعنی گزینه Data Download، امکان بازیابی پیام‌ های حذف ‌شده تا 24 ساعت قبل وجود دارد.

آیا شیوه های ریپلای دایرکت در اینستاگرام صرفا برای گوشی آیفون است؟

خیر. این قابلیت صرفا برای گوشی آیفون نیست و شما می ‌توانید با گوشی های اندروید نیز در دایرکت اینستاگرام ریپلای کنید.

آیا امکان ریپلای پیام‌ ها در اینستاگرام دسکتاپ وجود دارد؟

اگر این قابلیت در دسکتاپ شما فعال باشد، می ‌توانید با انتخاب آیکون ریپلای در قسمت کامنت ‌ها به پیام‌ های خود پاسخ دهید.

آیا میتوان از ریپلای برای همه‌ پیام‌ ها استفاده کرد؟

بله. این قابلیت همزمان برای چت ‌های شخصی و گروهی فعال است.

2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • 25 اکتبر 2023، 14:06

    عالی بود برا من فعال شد

  • 06 فوریه 2023، 16:12

    سلام.من دوتا اکانت اینستاگرام دارم و زمانی که اینستا رو آپدیت کردم قابلیت ریپلی زدن پیام ها در دایرکت برای اکانت فیک اینستام از بین رفته. چیکار باید بکنم؟

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد