شغل ادمینی اینستاگرام چیست

شغل ادمینی اینستاگرام چیست؟ + همه چیز درباره ادمین اینستاگرام

5/5 - (1605 امتیاز)

همه ی ما در اطرافمان افرادی را دیده ایم که بدون این که از خانه ی خود خارج شوند، درآمد کسب می کنند. یکی از مهم ترین شغلی هایی که این افراد دارند، ادمینی اینستاگرام است. شغلی که برای انجام آن نیاز به یک تلفن همراه هوشمند یا یک لپتاپ و یک شبکه ی اتصال به اینترنت است.

این روزها این تیپ از مشاغل طرفداران بسیاری دارد افراد بسیاری دوست دارند که به چنین کارهایی مشغول شوند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در رابطه با شغل ادمینی اینستاگرام صحبت کنیم. پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله با دیجی فالوور همراه باشید.

منظور از کلمه ی ادمین چیست؟

ادمین که در انگلیسی به صورت Admin نوشته می شود، خلاصه ای از کلمه ی Administrator است و به فارسی، مدیر ترجمه می شود. از آن جایی که استفاده از این واژه بسیار زیاد است به همین خاطر آن را به شکل خلاصه شده یعنی ادمین نشان می دهند.

تقریبا به هر بخشی از فضای مجازی که سر بزنید، این واژه را بارها دیده اید. برای مثال هنگامی که از یک سیستم کامپیوتری استفاده می کنید، یک حساب کاربری برای ادمین وجود دارد که تقریبا به هر چیزی دسترسی دارد و هر سفارشی سازی را می تواند انجام دهد. اما معنی ادمین در اینستاگرام شاید کمی متفاوت باشد.

منظور از کلمه ی ادمین در اینستاگرام چیست؟

برخی از افراد فکر می کنند که منظور از ادمین اینستاگرام کسانی هستند که در حال مدیریت سایت اینستاگرام هستند. البته که این موضوع درست است اما به ما ربطی ندارد! منظور از ادمین اینستاگرام فردی است که یک پیج را مدیریت می کند.

در واقع اگر شما هم دارای یک پیج شخصی هستید، ادمین آن به حساب می آیید. اما یک پیج شخصی اصولا کارهای زیادی برای انجام دادن ندارد. اما اگر پیجتان تجاری باشد و یا این که برای یک کسب و کار خاصی باشد، کارهای بسیاری است که بایستی انجام شود.

انجام این کارها را ادمین اینستاگرام بر عهده می گیرد. برخی از افراد ترجیح می دهند که خودشان مدیریت پیج را برعهده داشته باشند اما از آنجایی که انجام این کار هم سختی های خاص خود را دارد و نیاز به وجود مهارت های خاصی هم هست، برخی ترجیح می دهند که افراد دیگری را برای انجام این کار استخدام کنند.

 

ادمین اینستاگرام چه وظایفی بر عهده دارد؟

ادمین اینستاگرام چه وظایفی دارد

پیشتر به این موضوع اشاره کردیم که مدیریت یک پیج کار وقت گیری است. در بسیاری از مواقع یک کار تمام وقت است. بنابراین اگر خودتان صاحب کسب و کار هستید احتمالا وقت نمی کنید که کارهای مربوط به پیجتان را انجام دهید. در چنین مواقعی نیاز است که یک فرد دیگر را برای انجام این کار استخدام کنید.

همچنین ممکن است که شما خود بخواهید که به عنوان ادمین اینستاگرام برای کسی کار کنید. به همین خاطر در این بخش وظایفی که ادمین اینستاگرام بایستی آن ها را بر عهده بگیرد را بیان خواهیم کرد.

ادمین اینستاگرام بایستی محتوا را به صورت منظم منتشر کند

برخی از افراد تولید محتوا را به خود ادمین می سپارند. برخی دیگر اما به شیوه ی دیگری عمل می کنند و برای انجام این کار هم افراد دیگری را استخدام می کنند. در هر صورت یکی از وظایف ادمین این است که محتوا اعم از پست یا استوری را در زمان مناسب و به صورت منظم انتشار دهد.

نظم داشتن در انتشار محتوا از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که الگوریتم های اینستاگرام برای وارد کردن پست های یک پیج به بخش اکسپلور عوامل متعددی را در نظر می گیرند که یکی از آن ها همین نظم و ترتیب و انتشار پیوسته ی محتواست.

برای مثال بهتر است که ادمین هر روز یک پست را منتشر کند به جای این که چندین پست را در یک روز منتشر کرده و روزهای دیگر را به صورت کامل رها کند. داشتن یک تقویم محتوایی می تواند بسیار مفید باشد.

ادمین اینستاگرام بایستی برای پست ها کپشن بنویسد

 

یکی دیگر از وظایف ادمین اینستاگرام این است که بتواند برای پست ها کپشن مناسبی بنویسد که خواننده را تشویق به انجام کاری کند. به این منظور نیاز است که بازی کردن با کلمات و جمله بندی را به خوبی بداند.

کپشن عنصر مهمی در یک پست است و می تواند تاثیر زیادی روی رفتار مخاطب داشته باشد. به همین خاطر ادمین یک پیج باید لحن محتوای خود را در یابد و بر اساس آن کپشن هایی را بنویسد که متناسب باشد. توجه داشته باشید که یک عکس هر چقدر هم که کامل و جامع باشد باز هم با چند خط متن می تواند واضح تر و رساتر باشد.

ادمین باید به دایرکت ها پاسخ دهد

این روزها بزرگترین کمپانی های دنیا هم به شکل و شیوه های مختلف به دنبال ایجاد حس رضایت در مخاطبان هستند. یکی از کارهایی که برای ایجاد حس رضایت در مخاطب اهمیت دارد، پاسخ دادن به دایرکت هاست.

در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشید و موضوع پیجتان هر چیزی که باشد، باز هم افرادی هستند که از طریق دایرکت سوالاتی را از شما می پرسند. یکی از وظایفی که ادمین اینستاگرام بر عهده دارد این است که به این دایرکت ها در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ دهد.

البته این پاسخ نباید با عجله و ناقص باشد. پاسخی که می دهید بایستی کامل و با احترام تمام باشد. این کار در مخاطب احساس خوبی ایجاد خواهد کرد و می تواند وی را به مبلغ شما تبدیل کند. یعنی کسی که پیج شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی خواهد کرد.

ادمین مجری کیست و چه کاری انجام می دهد؟

ادمین اینستاگرام برای پیج یک تم ثابت انتخاب می کند

از دیگر وظایف ادمین اینستاگرامی این است که یک تم گرافیکی برای پیج انتخاب کند و به صورت مداوم از آن استفاده کند. داشتن یک تم گرافیکی ثابت سبب می شود که مخاطب با نگاهی گذرا هم بتواند پست های شما را از سایر پیج ها تشخیص دهد.

این موضوع سبب می شود که برندینگ پیج به خوبی انجام شود. البته تم و رنگ آن بایستی بر اساس موضوع پیج انتخاب شود. برای مثال اگر کسب و کار شما به شکلی به طبیعت مرتبط است، بهتر است که از رنگ سبز استفاده کنید.

اگر کسب و کار شما در رابطه با پول، ارز دیجیتال و یا مواردی است که نیاز به ایجاد حس اطمینان دارد، لازم است که از رنگ آبی استفاده کنید. توجه داشته باشید که در انتخاب تم گرافیکی بایستی به روانشناسی رنگ ها پرداخته شود.

ادمین باید ویدیو ها رو تدوین کند

ادمین باید به کامنت ها پاسخ بدهد

شاید در ابتدای راه اندازی پیج، کسی برای شما کامنت نگذارد اما به مرور زمان و هر چقدر که محتوای تولیدی شما مفید و جذاب باشد، تعداد کامنت ها آنقدر زیاد می شود که دیگر پاسخ دادن به آن ها کار مشکلی خواهد شد. در هر صورت نیاز است که ادمین اینستاگرام بخشی از تایم روزانه خود را به پاسخ دادن به کاربران اختصاص دهد.

مهم است که این پاسخ ها هم به صورت کامل و محترمانه داده شود. چرا که همین کلمات در خاطر همان مخاطب و سایر فالوورها باقی می ماند. شیوه ی پاسخ دادن شما به کامنت ها شخصیت کسب و کارتان را مشخص می سازد.

ادمین باید کامنت های حاوی الفاظ نادرست را حذف کند یا محدودیت ایجاد کند

پیج اینستاگرام فضایی عمومی است و همه می توانند وارد آن شده و محتوایش را مشاهده کنند. به همین خاطر نیاز است که فضای آن را برای همه مناسب کنید.

اگر شما یک ادمین اینستاگرامی هستید لازم است که در صورت مشاهده کامنت با محتوای نامناسب، آن را پاک کنید و یا این که برای نوشتن برخی کلمات محدودیت ایجاد کنید. وجود الفاظ نادرست در پیج سبب می شود که دیدگاه بسیاری از افراد نسبت به شما عوض شود و این اصلا برای حیثیت کاری شما خوب نیست.

ادمین اینستاگرام چه وظایفی دارد

ادمین سناریو نویس کیست و چه کاری میکند؟

ادمین باید به فکر افزایش لایک ها، کامنت‎ها و ویوی ویدئوها باشد

یکی دیگر از کارهایی که ادمین اینستاگرامی باید انجام دهد این است که به فکر استفاده از استراتژی ها و روش های گوناگون باشد تا تعداد لایک ها، کامنت ها و ویوها را افزایش دهد.

ممکن است این روزها بگویند که کیفیت ارتباطات مخاطب با پیج از کمیت مهم تر است. ممکن است همینطور باشد اما باز هم کمیت از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که هر چقدر تعداد لایک و کامنت و مواردی از این قبیل زیاد باشد، احتمال بیشتر دیده شدن بالا می رود. همچنین این عوامل از جمله مهم ترین مسائلی هستند که می توانند باعث ورود پست به اکسپلور شوند.

انجام کارهایی در زمینه تبلیغات، تبادل داشتن، خریدن لایک و کامنت، استفاده از سایت ها و قابلیت سایر شبکه های اجتماعی هم از دیگر کارهایی است که یک ادمین می تواند برای افزایش لایک، کامنت و ویو انجام دهد.

ادمین باید تعداد فالوورها را افزایش دهد

فرقی نمی کند که 100 فالوور دارید یا 10000 تا. در هر صورت بایستی به فکر این باشید که تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید. هنگامی که فالوورها افزایش می یابند، افزایش لایک، ویو، کامنت، تعامل و … نیز به تعاقب آن اتفاق خواهند افتاد و این نهایت چیزی است که یک پیج اینستاگرامی می تواند انتظار داشته باشد. راه های افزایش فالوور هم متنوع است. از تولید محتوای وایرال شونده گرفته تا تبلیغات و تعامل.

یکی از وظایف ادمین اینستاگرام این است که با استفاده از تکنیک های مختلف و با داشتن استراتژی به فکر افزایش تعداد فالوورهای پیج باشد.

ادمین ثبت سفارش کیست ؟ و چه کاری انجام میدهد؟

ادمین باید پیج اینستاگرامی را امن کند

این روزها هک شدن پیج اینستاگرامی به وفور اتفاق می افتد و این رویداد می تواند اعتبار یک کسب و کار را به صورت کامل از بین ببرد. به همین خاطر نیاز است که ادمین به فکر امن کردن پیج اینستاگرامی باشد.

برای انجام این کار لازم است که حتما ایمیل و شماره تلفن به صورت همزمان وارد شوند و پسورد پیج هم حداقل 8 رقم شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد. همچنین عدم استفاده از برنامه هایی که برای کار کردن به پسورد پیج احتیاج دارند هم از دیگر چیزهایی است که می تواند امنیت پیج را حفظ کند.

 

ادمین باید بیوگرافی خوبی تدارک ببیند

یکی دیگر از کارهایی که یک ادمین اینستاگرامی باید انجام دهد این است که یک بیوگرافی خوب تهیه کند. این بیوگرافی باید کوتاه و دارای توضیحات کاملی باشد.

به صورت کلی باید بگوید که پیج شما چه کارهایی انجام می دهد و چه چیزی را به مخاطب خود عرضه می دارد. انتخاب عکس خوب، نام کاربری خوانا و کوتاه و ارائه اطلاعات مناسب از جمله کارهایی است که یک ادمین باید انجام دهد.

ادمین اینستاگرام باید به صورت ابتدایی با نرم افزارهای گرافیکی و ویرایش فیلم آشنا باشد

اگر صاحب پیج انتظار داشته باشد که محتوا را هم ادمین تولید کند، در نتیجه این شخص نیاز خواهد داشت که به صورت ابتدایی با نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و نرم افزارهای ویرایش ویدئو مانند پریمیم، آشنایی داشته باشد. به صورتی که بتواند محتوا را درون تم پیج جای دهد و ویرایش های لازم را به انجام رساند.

ادمین باید وضعیت پیج را تجزیه و تحلیل کند

یکی دیگر از کارهای ادمین این است که وضعیت پیج را به صورت کلی بررسی کند. یکی از ابزارهایی که به انجام این کار کمک می کند، insights است که با تبدیل پیج معمولی به پیج تجاری می توان از آن ها برخوردار شد. آمارهایی مانند این که پست هایتان چند بار ذخیره شده اند، ایمپرشن آن ها چقدر بوده و مواردی از این قبیل.

با استفاده از همین آمار می توان نتیجه گرفت که چه ساعات و روزهایی برای انتشار محتوا بهتر هستند و یا این که مخاطبان با چه نوعی از محتوا ارتباط بیشتری برقرار می کنند.

ادمین بلاگری کیست؟ و چه کاری می کند؟

سخن پایانی

این روزها ادمین اینستاگرام شدن یک راه سریع برای کسب درآمد است. کافی است که مهارت های اولیه را کسب کنید و سپس به دنبال کسی باشید که نیاز به یک ادمین دارد. هر چقدر که در کارتان وظیفه شناس تر، قوی تر و حرفه ای تر ظاهر شوید، افراد بیشتری خواهان همکاری با شما خواهند بود. البته درآمد شما وابسته به این است که آیا وظیفه تولید محتوا هم بر گردن شماست یا نه. اگر این طور است پس باید حقوق بیشتری طلب کنید. برای اطلاع از حقوق ادمین های اینستاگرامی هم می  توانید به سایت های اسخدامی سر بزنید و متوسط حقوق را به دست آورید.

اگر نیاز به ادمین پیج اینستاگرام دارید در صورت تمایل میتوانید با کارشناس ما در ارتباط باشید 09397795401

سوالات متداول درباره ی ادمین اینستاگرام

برای شغل ادمین اینستاگرام، نیاز به فعالیت حضوری است؟

این بستگی به پیجی که فعالیت میکنید دارد. برای معرفی، عکس و فیلم گرفتن محصول نیاز به حضور در محل کار دارید؛ اما برخی ادمین پیج ها کاملا غیر حضوری فعالیت می کند.

آیا تمام پیج ها فقط یک ادمین دارند؟

خیر.

هنگام مراجعه به شغل ادمین اینستاگرام چه کاری کنیم؟

برای درخواست شغل ادمینی سعی کنید از میزان آگاهی خود به شغل ادمینی، اینستاگرام، ادیت فیلم و عکس، افزایش کیفیت محصولات، میزان اطلاعات در خصوص نویسندگی (کپشن و داستان نویس) به کارفرما اطلاعات دهید و به ایده های جذاب جهت رشد صفحه اشاره نمایید.

آیا ادمین می تواند در کامنت ها محدودیت ایجاد کند؟

بله. در صورت مشاهده ی کامنت حاوی الفاظ نامناسب ادمین می تواند آن را پاک کند یا محدودیت ایجاد نماید.

امکان ادمین اینستاگرامی برای کاربران خارج از کشور ایران وجود دارد؟

بله. برخی از کاربران اینستاگرامی مقیم خارج از ایران از مردم ایران درخواست ادمینی برای پیج خود می کنند. این کار کاملا غیر حضوری انجام می شود و با کمک ارزهای خارجی درآمد ردوبدل می شود.

میانگین درآمد ادمین اینستاگرام در ایران چقدر است؟

درآمد ادمین های اینستاگرام در ایران بستگی به تعداد فالوورهای آن ها، میزان تعاملات کاربران و نوع محتوایی که در پست هایشان منتشر می کند، دارد. عموما درآمد ادمین اینستاگرام بین چند هزار تا چند صد میلیون تومان در سال متغیر است.

اصلی ترین وظیفه ی ادمین اینستاگرام چیست؟

پاسخ دهی به مشتری و افزایش رشد پیج اینستاگرام.

کدام پیج های اینستاگرام درآمد بیشتری برای ادمین دارد؟

پیج هایی در زمینه هایی مانند فروش محصولات، سفر و گردشگری، آشپزی، غذا، زیبایی و آرایش، ورزش و سبک زندگی فعالیت هایی می کنند که معمولاً بیشترین درآمد را کسب می کنند

چرا خلاقیت برای شغل ادمینی اینستاگرام مهم است؟

هر چه خلاقیت ادمین زیاد باشد، تولید محتوایی که ایجاد می کند، متنوع تر و پر بازدید تر خواهد بود.

آیا ادمین اینستاگرام تمام اختیارات پیج اینستاگرام را دارد؟

ادمین اینستاگرام دسترسی کامل به پلتفرم اینستاگرام دارد ولی این به معنایی نیست که تمام اختیارات پیج اینستاگرام را دارد. ادمین قادر به انجام بسیاری از امور مرتبط با مدیریت پیج های اینستاگرام است، اما برخی از اختیارات و مسائل مرتبط با خصوصیات حساب کاربری تحت کنترل صاحب آن حساب می شوند. به عنوان مثال، ادمین اینستاگرام نمی تواند پیج شخصی یا حساب کاربری افراد را به دلخواه خود تغییر دهد یا دسترسی به رمز عبور حساب کاربری دیگری را برای خودش فراهم کند.

2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله