تیک طلایی توییتر چیست؟ معرفی انواع تیک توییتر و کاربرد های آن

تیک طلایی توییتر چیست؟ معرفی انواع تیک توییتر و کاربرد های آن

5/5 - (1 امتیاز)

تیک طلایی توییتر چیست؟ یکی از مهمترین تغییراتی که ایلان ماسک در توییتر به امید افزایش درآمدهای این شبکه اجتماعی پس از خرید آن انجام داد، نوعی بازنگری کامل در سیستم راستی آزمایی آن بود. این که آیا این روش از راستی آزمایی و احراز هویت میتواند به جبران درآمدهای از دست رفته کمک کند یا نه را باید در آینده دید.

اما تیک طلایی توییتر یک تیک مخصوص کسب و کارهاست که در حال حاضر از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. در این نوشته از دیجی فالوور قصد داریم تا در مورد این تیک چیزهای بیشتری بدانیم.

تیک طلایی توییتر چیست؟

توییتر قصد دارد که با استفاده از ارائه تیک طلایی به کسب و کارهای مختلف از آنها پول دریافت کرده و به این ترتیب میزان وابستگی خود به تبلیغات را تا حد زیادی کاهش دهد. بر اساس برخی بررسی ها توییتر از کسب و کارهای مختلف ماهانه 1000 دلار برای ارائه تیک طلایی پول دریافت میکند.

در ابتدا تنها تیکی که در توییتر وجود داشت،تیک آبی بود. اما بعد از مدتی یعنی از زمان ورود ایلان ماسک تیک خاکستری و طلایی نیز به آن اضافه شد. در واقع تیک طلایی مخصوص بیزینس های مختلف است.

کسب و کارها می توانند با دریافت تیک طلایی و اضافه کردن آن به پروفایل شان به خود و اکانت شان رسمیت ببخشند. با این که این تیک بیشتر به رنگ زرد متمایل است اما حالت طلایی گونه آن می تواند یک اکانت بیزینسی را تا حد زیادی متمایز سازد.

هنگامی که در کنار پروفایل یک اکانت تیک طلایی قرار میگیرد، به این معنی است که این اکانت برای یک حساب تجاری است که احراز هویت آن توسط توییتر به شکل کامل صورت گرفته. در نتیجه دیگر هیچ شک و تردیدی مبنی بر جعلی بودن حساب وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است که این تیک طلایی فعلا برای شرکت های بزرگ و به شکل آزمایشی در حال انجام است و به احتمال زیاد به زودی برای کسب و کارهای کوچکتر نیز در دسترس است.

علت به وجود آمدن تیک طلایی توییتر چیست؟

به طور کلی بیشتر درآمد توییتر به تبلیغات آن وابسته بوده است. با ورود ایلان ماسک به این شرکت، تغییراتی زیادی در جنبه های گوناگون این شبکه اجتماعی شکل گرفت که یکی از مهم ترین آن ها همین شیوه درآمدزایی است. ایلان ماسک در حال تلاش است تا میزان وابستگی درآمد این پلتفرم به تبلیغات را کاهش داده و به جای آن از راه های دیگری مانند سرویس های اشتراکی درآمد کسب کند.

تیک طلایی یکی از همین راهکارهای جدید است که از طریق آن کسب و کارها بایستی ماهانه 1000 دلار بپردازند تا بتوانند این تیک را دریافت کنند. ذکر این نکته هم مهم است که توییتر اقدام به تعدیل برخی نیروها نیز کرده است.

البته دریافت هزینه 1000 دلاری از کسب و کارها برای ارائه تیک طلایی هنوز تایید نشده اما بررسی ها این موضوع را ثابت کرده است. همچنین توییتر راهکارهای دیگری برای کسب درآمد دارد که یکی از آنها دسترسی به API آن به شکل پولی است.

هزینه دریافت تیک طلایی برای کسب و کارها چقدر است؟

هزینه دریافت تیک طلایی برای کسب و کارها چقدر است؟

در حال حاضر برنامه ها به این شکل است که کسب و کارها میتوانند در توییتر احراز هویت کرده و تیک طلایی دریافت کنند. برای انجام این کار نیاز به پرداخت 1000 دلار در ماه است. پس از آن بیزنس ها میتوانند این تیک را دریافت کنند.

سایر تیک های توییتر چیست؟

در ابتدای کار تنها تیکی که در توییتر وجود داشت فقط تیک آبی بود. تیک آبی را می توانستیم یک تیک همه جانبه و ارزشمند بدانیم که به انواع اکانت های معروف و با نفوذ اعطا میشد. اما در حال حاضر تیک آبی حتی می تواند توسط حساب های جعلی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به همین خاطر بود که انواع دیگر تیک ها نیز به وجود آمدند. در اینجا این تیک ها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

تیک آبی

خرید تیک آبی نشان دهنده یک حساب فعال، قابل توجه، معتبر و بر اساس منافع عمومی است که توییتر برخی از شرایط آن را تایید کرده است. اکنون تیک آبی میتواند به دو معنی به کار رود: حسابی که با معیارهای قبلی تایید شده است یا حسابی که مشترک توییتر آبی است.

هنگامی که روی تیک آبی کلیک کنید متوجه میشوید که این حسابی است که با معیارهای قبلی توییتر تایید شده است یا این که عضو توییتر آبی است. با این که توییتر اعلام کرده که سیاست سختگیرانه ای در برابر جعل هویت دارد اما اگر مشترک توییتر آبی بخواهد جعل هویت کند، تشخیص حساب جعلی از حساب اصلی کار دشواری است.

تیک طلایی

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، بر اساس گفته های خود توییتر، تیک طلایی نشان دهنده این است که این حساب یک حساب تجاری و رسمی تایید شده توسط توییتر است. با این حال مانند تیک آبی، تیک طلایی نیز رایگان نیست. سازمان هایی که میخواهند این تیک را دریافت کنند بایستی 1000 دلار هزینه اشتراک ماهانه به اضافه 50 دلار در ماه برای حساب فرعی وابسته پرداخت کنند.

تیک خاکستری

ممکن است رنگ خاکستری در مقابل آبی و طلایی بی اهمیت به نظر برسد اما این تیک از اهمیت زیادی برخوردار است. تیک خاکستری به اکانت هایی اهدا می شود که سازمان یا مقام دولتی باشند. برای مثال حساب توییتر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تیک خاکستری دارد.

حساب هایی که تیک خاکستری دارند ممکن است استیکر پرچم را هم در زیر نام حساب داشته باشند. سازمان ملل متحد و WHO که سازمان های چند جانبه ای هستند نیز همین تیک را دارند. معلوم نیست که تیک خاکستری نیز مانند تیک طلایی و آبی نیاز به پرداخت هزینه دارد یا نه. اما ظاهرا کاخ سفید برای دریافت این تیک برای کارکنان خود هزینه ای پرداخت نکرده است.

سخن پایانی

همانطور که دیدید، در توییتر با سه تیک آبی، طلایی و خاکستری مواجه ایم. تیک طلایی توییتر مخصوص کسب و کارها و سازمان های تجاری است و آن ها میتوانند با پرداخت هزینه 1000 دلار به شکل ماهانه این تیک را به خود اختصاص دهند. وجود این تیک برای یک کسب و کار میتواند به منزله اعتماد و اعتبار باشد و خیال کاربران را از واقعی بودن اکانت راحت خواهد کرد.

سوالات متداول در زمینه تیک طلایی توییتر

تیک طلایی توییتر به چه کسانی داده میشود؟

تیک طلایی توییتر برای کسب و کارها و سازمان هاست.

هزینه دریافت تیک طلایی چقدر است؟

هزینه دریافت این تیک 1000 دلار به شکل ماهانه است.

آیا من هم میتوانم تیک طلایی دریافت کنم؟

اگر صاحب سازمان شناخته شده ای باشید میتوانید این تیک را دریافت کنید.

تیک خاکستری توییتر چیست؟

این تیک به مقامات و سازمان های دولتی اعطا میشود.

تیک آبی توییتر چیست؟

این تیک به معنی یک حساب تایید شده است. اما حواستان باشد که به هر اکانتی که تیک آبی داشت اعتماد نکنید.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها