چرا فالوورام کم میشه؟

علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟ چرا فالوورام کم میشه؟ (2023)

5/5 - (4 امتیاز)

علت ریزش فالوور در اینستاگرام: امروزه به دلیل رقابت خاصی که در فضای اینستاگرام وجود دارد، کوچک‌ ترین سهل‌ انگاری موجب می‌شود که مخاطبان خود را از دست بدهید. از آنجا که کاربران در این فضا قدرت انتخاب زیادی دارند، در صورتی‌ که از عملکرد شما راضی نباشند، پیج‌های دیگر را بر می‌گزینند. در واقع می‌توان گفت که یکی از مهم‌ ترین  علت‌ های ریزش فالوور اینستاگرام افت کیفیت عملکرد مدیر پیج است.

اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، حتما ادامه بحث را مطالعه نمایید؛ زیرا قصد داریم دلایلی که سبب می‌شود مخاطبان شما را آنفالو کنند، شرح دهیم. در صورتی که شما با خرید فالوور واقعی پیج خود را بالا برده اید می توانید از این موارد استفاده کرده و موجب کاهش ریزش فالوور هایتان شوید.

عواملی که موجب ریزش فالوور می‌شوند

ماندگاری دنبال‌کنندگان در پیج به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اگر مخاطبان از عملکرد شما راضی باشند و نیازهای آن‌ها رفع گردد، به فالوورهای وفادار تبدیل می‌شوند. به طور کلی ریزش فالوور مجموعه‌ای از عوامل را دربرمی‌گیرد که در ادامه بحث آورده شده‌اند.

1- تبلیغ بیش از حد محصولات مخاطبان را فراری می‌دهد

هیچ‌کس نمی‌تواند منکر تاثیر فوق‌ العاده تبلیغات در افزایش فروش باشد؛ اما اگر تنها روی انتشار محتوای فروش محور و تبلیغاتی تمرکز کنید، دیر یا زود فالوورهای خود را از دست خواهید داد. پیجی که در آن تنها محصولات تبلیغ شوند، برای کاربران به شدت کسالت‌آور شده و ترجیح می‌دهند که آن را ترک کنند.

ضروری است که در کنار محتوای تبلیغاتی، پست‌های سرگرمی و آموزشی را نیز در صفحه اینستاگرام خود بگنجانید. سعی کنید محتوایی را به اشتراک بگذارید که حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد و نظر مخاطبان را جلب کند. زمانی که با انتشار مطالب مفید نیاز فالوورها را برطرف نمایید، در پیجتان ماندگار می‌شوند.

2- کپشن‌های شما به اندازه کافی جذاب نیستند

یکی از علت‌ های ریزش فالوور به دلیل بی‌ کیفیت بودن کپشن‌ هاست. بعضی از ادمین‌ ها آنقدر روی انتخاب عکس‌های پست وسواس به خرج می‌دهند که اثرگذاری کپشن را به کلی فراموش می‌کنند. نوشتن یک کپشن جذاب و باکیفیت باعث می‌شود که فالووران تشویق شوند، با شما ارتباط برقرار کنند.

یکی از پارامترهایی که کپشن را برای مخاطبان جالب می‌کند و توجه آن‌ها بر می‌انگیزد، مطرح کردن پرسش در این متون است. با سوال پرسیدن در واقع دنبال‌کنندگان خود را دعوت به فعالیت می‌کنید. مطمئن باشید که با این کار مخاطبان نظرات خود را بیان می‌کنند و حتی احتمال دارد که سایر کاربران را نیز تگ نمایند.

از هشتگ‌ها به طور نادرست استفاده می‌کنید

3- از هشتگ‌ها به طور نادرست استفاده می‌کنید

بعضی از مدیران صفحات اینستاگرام یا به کلی از هشتگ استفاده نمی‌کنند و یا طرز به‌کار بردن آن را به خوبی بلد نیستند. هشتگ‌ها قدرت بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند و در صورت عدم استفاده از این ابزار مفید، بازدیدکنندگان رایگان را از دست می‌دهید.

استفاده غیر اصولی از هشتگ هم مضرات فراوانی دارد و موجب جریمه شدن اکانت شما از سوی الگوریتم‌های اینستاگرام می‌شود. به کار بردن هشتگ‌های اسپم، تکراری و همچنین استفاده بیش از حد از این ابزار از جمله علت‌های ریزش فالوور هستند.

4- دنبال‌کنندگان شما را اکانت‌های فیک تشکیل داده‌اند

از آنجا که فالوورهای فیک غیرواقعی هستند، هیچ گونه واکنشی نسبت به پست‌های منتشر شده نشان نمی‌دهند. هنگامی که فردی شما فالو می‌کند و می‌بیند که تعداد دنبال‌کنندگان با نرخ لایک و کامنت همخوانی ندارد، به راحتی می‌فهمد که فالووران فیک هستند و او نیز پیج را ترک می‌کند.

5- یک ادمین منفعل هستید

تنها به اشتراک گذاشتن محتوا شما را به یک ادمین فعال تبدیل نمی‌کند. بلکه لازم است که روزانه ساعاتی را به برقراری ارتباط با مخاطبان اختصاص دهید. برای بالا بردن تعامل خود می‌توانید برای کاربران کامنت بگذارید، به سوالاتشان با صبر و حوصله پاسخ بدهید و پست‌های آن‌ها را لایک کنید. ‌کافیست کمی خلاقیت به خرج دهید، تا کاربران با شما احساس نزدیکی کنند و تصمیم بگیرند که در پیجتان بمانند.

6- بیش از حد پست می‌گذارید

از جمله علت‌های ریزش فالوور پست گذاشتن به تعداد زیاد و به طور نامنظم است.‌ انتشار تعداد زیادی محتوا در یک روز فالوورها را کلافه کرده و نهایتا تصمیم می‌گیرند که شما را آنفالو کنند. بنابراین سعی کنید که هر روز تنها یک یا دو پست را در ساعات مشخصی به اشتراک بگذارید. با این کار به دنبال‌کنندگان خود فرصت می‌دهید که با کسب و‌کارتان ارتباط برقرار کنند و به آرامی با پیج آشنا شوند.

7- محتوا هایتان به اندازه کافی سرگرم کننده و جذاب نیست

برای این‌که دنبال‌کنندگان پیج شما آنفالو نکنند، بهتر است که با تولید محتوای آموزشی و سرگرم کننده رضایت خاطر آن‌ها را جلب کنید. مطالبی که به اشتراک می‌گذ‌ارید، باید محتوای غنی داشته باشد و دغدغه‌های ذهنی کاربران را برطرف کند. به‌عنوان مثال حتما از محتوای فان و خنده‌دار استفاده کنید، تا افراد بیشتری به سمت پیج سوق داده شوند.

8- احتمال دارد که شادوبن شده باشید

از جمله علت‌های ریزش فالوور می‌توان به Shadowban شدن اشاره کرد. هنگامی که فعالیت شما در پیج به طور نامتعارف و غیر طبیعی افزایش پیدا کند، یا حرکات اسپم انجام دهید، پیج در معرض شادوبن شدن قرار می‌گیرد.

در این شرایط الگوریتم‌های اینستاگرام برای شما جرایمی را در نظر می‌گیرند. برای مثال پست‌هایتان در اکسپلورر نمایش داده نمی‌شوند و امکان استفاده از هشتگ‌ها نیز وجود ندارد. با این اوصاف همه روز از تعداد دنبال‌کنندگان کاسته خواهد شد.

9- منسجم نبودن پیج

صفحه اینستاگرام شما باید از یک قالب کلی پیروی نماید. برای مثال عکس‌هایی که در پست‌های خود استفاده می‌کنید، بهتر است که رنگ‌های هماهنگ داشته باشند و به نوعی برند شما را به مخاطبان معرفی کنند. نداشتن انسجام کلی در  پیج و عدم کیفیت محتواهای منتشر شده باعث آنفالو کردن مخاطبان می‌شود.

نتیجه‌گیری

علت‌های ریزش فالوور متنوع هستند و شامل مولفه‌هایی همچون رعایت نکردن قوانین اینستاگرام و عملکرد نامطلوب مدیر پیج می‌شوند. با استفاده از راه‌کارهای گفته شده در این نوشتار می‌توانید جلوی ریزش مخاطبان را بگیرید و عملکرد خود را بهبود دهید.

همان‌طور که ذکر شد، یکی از دلایل از دست دادن دنبال‌کنندگان استفاده از فالوورهای فیک است. به منظور رفع این مشکل، یک پیشنهاد عالی برای تان داریم و آن هم خریداری پلن‌های افزایش فالوور واقعی از سایت دیجی فالوور می‌باشد. سرویس‌هایی که در این شرکت ارائه می‌شود، صددرصد از فالوورهای واقعی و ایرانی تشکیل‌شده‌اند که در زمان کوتاهی پیج شما را ارتقا داده و به جایگاهی شایسته می‌رسانند.

منبع

سوالات متداول در زمینه علت ریزش فالوور در اینستاگرام

علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟

از هشتگ‌ها به طور نادرست استفاده می‌کنید، کپشن‌های شما به اندازه کافی جذاب نیستند، تبلیغ بیش از حد محصولات مخاطبان را فراری می‌دهد، بیش از حد پست می‌گذارید، محتوا هایتان به اندازه کافی سرگرم کننده و جذاب نیست

گونه از ریزش فالوور اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

علت‌های ریزش فالوور متنوع هستند و شامل مولفه‌هایی همچون رعایت نکردن قوانین اینستاگرام و عملکرد نامطلوب مدیر پیج می‌شوند. با استفاده از راه‌کارهای گفته شده در این نوشتار می‌توانید جلوی ریزش مخاطبان را بگیرید و عملکرد خود را بهبود دهید.همان‌طور که ذکر شد، یکی از دلایل از دست دادن دنبال‌کنندگان استفاده از فالوورهای فیک است.

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
66,612تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,996تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
32,879تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها