علت حذف پست و استوری در اینستاگرام

علت حذف پست و استوری در اینستاگرام + راه حل

3.3/5 - (18 امتیاز)

تعدادی از کاربران اینستاگرام گزارش داده اند، که  به محض انتشار محتوای ویدئویی در فید اینستاگرام یا استوری، پست هایشان حذف می گردد.  در واقع محتوای ویدئویی حدود 10 ثانیه در فید کاربر ظاهر می شود و سپس اینستاگرام بدون هیچ اطلاع رسانی، پست را حذف می کند. بعد از حذف پست، یک پیغام مبتنی بر بلاک و حذف شدن پست به کاربر ارسال می شود.

پاک شدن پست های پیج برای کاربران اینستاگرام حس ناخوشایندی دارد؛ زیرا کاربر، محتوا را  برای دیده شدن در اینستاگرام آماده می‌کند، اما حذف پست، تمام تلاش های او را بیهوده می نماید.  توجه به این نکته ضروری است، که اگر این مشکل دائمی شود، ممکن است رشد پیج شما را تحت تاثیر قرار دهد. حتی در برخی موارد اینستاگرام اکانتی را که اخطار های زیادی دریافت کرده است، برای همیشه مسدود می شود.

اما راهکار جلوگیری حذف  پست های اینستاگرام چیست؟ برای جلوگیری از این موضوع چه کنیم؟

احتمالاً شما نیز به عنوان یک کاربر اینستاگرام با مشکل حذف پست اینستاگرام مواجه شدید!  طبق قوانینی که اینستاگرام مقرر کرده است، دلایل زیادی برای حذف پست اینستاگرام  وجود دارد؛ در این مقاله قصد داریم دلایل حذف پست یا استوری اینستاگرام و راه حل هایی  رفع این مشکل را بررسی کنیم.

دلیل پاک شدن پست در اینستاگرام

دلیل پاک شدن پست در اینستاگرام می تواند اعمال محدودیت از جانب الگوریتم های این پلتفرم باشد. اگر به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستید و قصد دارید پیچ خود را رشد داده و به مشتریان بالقوه دست بیابید، لازم است که مطابق قوانین الگوریتم اینستاگرام  فعالیت کنید.

البته گاهی پاک شدن پست ها به دلایل متفاوتی رخ می دهد و ربطی به الگوریتم ها ندارد؛ ولی در هر صورت بازهم تاثیرات منفی بر روند  پیشرفت پیج  خواهد گذاشت.

برخی از دلایلی که احتمال دارد اینستاگرام پست های شما را  از پیج تان حذف کند:

. پست های شما، قوانین و دستورالعمل های اینستاگرام را نقض کرده است.

. فعالیت های شما در اینستاگرام مشکوک باشد؛ یعنی پست تان تعاملاتی فراتر از محدودیت های اینستاگرام دریافت کرده باشد.

. برای مدت زیادی پیج تان غیر فعال باشد، بعد بطور ناگهانی روزی دو یا چندین بار پست انتشار کنید.

. هر فعالیتی که از نظر الگوریتم های اینستاگرام مشکوک باشد؛ هوش مصنوعی به آن حساس می شود و پست مربوطه را پاک می کند.

. تغییر ناگهانی روند و الگوی پست گذاری پیج تان باعث حساس شدن الگوریتم های اینستاگرام می شود.

. در برخی مواقع احتمال دارد اپلیکیشن اینستاگرام شما به روز نباشد و پست هایتان حذف شود.

. و آخرین عامل هم که البته به ندرت اتفاق می افتد، حذف شدن پست هایتان به خاطر هک شدن پیج اینستاگرامی تان است.

. آدرس ایمیل تان را که روی اکانت اینستاگرام  ثبت نموده اید،  هنوز تایید نکرده اید.

. شماره تلفن ثبت شده روی اکانت اینستاگرامی را تایید نکرده اید.

در ادامه می خواهیم چند تا از عوامل رایج حذف پست های اینستاگرام را حذف کنیم:

باگ اینستاگرام و بروز مشکلات فنی

برخی مواقع بخاطر باگ اینستاگرام و به وجود آمدن مشکلات فنی، پست هایتان حذف می شوند. در این مورد خاص، فعالیت های شما و یا نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام دلیل حذف پست ها نیست. از این رو نوتیفیکیشنی هم دریافت نمی کنید و مسأله ای متوجه شما نخواهد بود.

 نقض قوانین اینستاگرام در پست گذاری

اگر در تولید محتوا، دستورالعمل های الگوریتم اینستاگرام را رعایت نکنید، پست مربوطه توسط سرورهای اینستاگرام حذف می شوند. به این صورت که اگر محتوای شما قوانین را نقض کرده باشد، یعنی حاوی مطالب آزار دهنده از قبیل آزار و اذیت کردن کسی، توهین، ایجاد مزاحمت، ترویج بره نگی و یا خودکشی، فروش مواد مخدر یا حیوان خانگی و غیره باشد، کاربران اینستاگرام می توانند پست شما را ریپورت کنند.

بعد از ریپورت شدن یک پست، اینستاگرام آن را بررسی کرده و پاک می کند، سپس برای کاربر یک اعلان به صورت پاپ آپ ارسال می‌کند که حاوی دلیل حذف محتوایش می باشد.پس باید دقت کنید که محتواهایی با مضمون های نامتعارف، مستهجن و هر آنچه که ضد اخلاقی و ترویج آن باشد را در پیج تان منتشر نکنید؛ در غیر این صورت سرورهای اینستاگرام آن ها را حذف خواهند کرد.

اگر محتوای شما شامل مطالب زیر باشد اینستاگرام پست شما  را حذف می کند:

1- مطالبی را منتشر کنید که  خود آزاری یا خودکشی را تبلیغ کند

2- انتشار مطالب جنسی و ترویج برهنگی

3- انتشار محتواهای خشونت آمیز و نفرت پراکنی

4- انتشار مطالب در مورد  نژاد پرستی

5- توهین و آزار اذیت دیگران و ایجاد مزاحمت

6- استفاده از ابزارهای خشن در ویدئو مانند چاقو، تبر، نیزه و ….

7- فروش مشروبات الکلی و مواد مخدر

8- خرید و فروش حیوانات و آزار کودکان

9- خرید و فروش سلاح گرم و سرد

10- قمار آنلاین و ترویج آن در اینستاگرام

محتوای قوانین کپی رایت اینستاگرام

محتوای قوانین کپی رایت اینستاگرام 

برای درک این موضوع ابتدا بیایید یک تعریف دقیق از کپی رایت داشته باشیم. در اکثر کشورهای جهان، حق کپی رایت و تکثیر یک اثر هنری محفوظ است و شما نمی توانید بدون رضایت صاحب اثر، آن را در اینستاگرام انتشار کنید.

آثاری که مشمول حق کپی رایت می شوند:

آثار بصری یا سمعی و بصری: فیلم و نمایش تلویزیونی و سینمایی، بازی های ویدئویی، نقاشی هنرمندان مطرح

آثار صوتی: آهنگ ها، کتاب های صوتی

آثار مکتوب: کتاب، نمایشنامه، نسخ خطی، نت های موسیقی و مقالات

حال اگر بخواهید یکی از این آثار دارای قانون کپی رایت را به هر شکلی منتشر کنید، اینستاگرام پست شما را حذف می کند. یعنی اگر بر روی محتوای تصویری، موسیقی های اورجینال صداگذاری شود، تحت قانون کپی رایت این محتواها توسط سرورهای اینستاگرام شناسایی و حذف می شوند.

برای مثال اگر یک محتوای ویدئویی تولید کنید و روی آن آهنگ یک خواننده مشهور را بگذارید، اگر نام خواننده را در منبع ویدئو ذکر نکنید، اینستاگرام طبق قانون کپی رایت پست شما را بلاک می کند. همچنین اگر یک پست ویدئویی از پیچ  افراد معروف و مشهور و یا کلیپ های خوانندگان را  در پیج تان به اشتراک بگذارید، باز هم بنا به قانون کپی رایت پست تان پاک خواهد شد.  برای رفع این مشکل  توصیه می کنم به اینستاگرام  درخواست بزنید  و دلایل خودتان از اشتراک گذاری این پست را توضیح دهید تا دوباره پست شما را بررسی کنند.

توجه کنید سرورهای اینستاگرام تصاویر را بررسی نمی کنند، اما برای محتوای موسیقی و ویدئویی حساسیت بسیاری نشان می دهند.

چرا استوری های اینستاگرام پاک می شود؟

چرا استوری های اینستاگرام پاک می شود؟

در حالت معمول استوری های اینستاگرام بعد از گذشت 24 ساعت حذف می شوند؛ اما برخی مواقع استوری ها زودتر از این مدت زمان مقرر حذف می شوند و به اصطلاح از جانب اینستاگرام بلاک می شوند.

در استوری هم مانند پست های فید اینستاگرام، اگر محتواهایی که قوانین اینستاگرام را نقض می کنند به اشتراک گذاشته شود و یا حق کپی رایت محفوظ نگردد، اینستاگرام بعد از چند ثانیه پست استوری را بلاک می کند. برخی مواقع هم پست ها صرفاً به خاطر باگ اینستاگرام حذف می شوند و هیچ دلیل برای حذف آن ها وجود ندارد.

برای رفع مشکل علت حذف پست و استوری در اینستاگرام چه کار باید کرد؟

1- اولین کاری که باید برای علت حذف پست و استوری در اینستاگرام  انجام دهید این است که محتوایی را که  مطابق قوانین اینستاگرام است را ارسال کنید. اگر قصد دارید محتوایی ارسال کنید که احتمال می دهید مخاطبان تان خوششان نیاید، حتماً در ابتدای ویدیو یا در کپشن ذکر کنید که ویدئو شما دارای صحنه های جالبی نیست. در اینصورت مخاطب می تواند تصمیم به تماشای ویدئو کند یا از آن بگذرد.  اگر این هشدار را در ابتدای ویدیو یا در کپشن اعلام کنید، به احتمال زیاد اینستاگرام پست شما را حذف نخواهد کرد.

2- مورد بعدی این است که اگر در ویدیوی خود از موسیقی استفاده کرده اید، حتما مرجع و منبع آن را ذکر کنید.

3- وقتی اینستاگرام پست شما را پاک می کند به شما اطلاع می دهد؛ در زیر این اعلان و هشدار، گزینه ای نمایش داده می شود که با استفاده از آن می توانید توضیحات خود را ارسال و از اینستاگرام درخواست کنید پست شما را دوباره بررسی کند.

به صورت زیر:

روی پیغامی که اینستاگرام بر روی گوشی تان ارسال کرده کلیک کنید، در صفحه بعد روی دکمه APPEAL  بزنید.

اکنون یه صفحه جدید برایتان باز میشود، که باید تمام بندهای فرم را پر کنید و در انتها بر روی دکمه SUBMIT تپ کنید تا درخواست شما برای اینستاگرام ارسال شود.

احتمالا اینستاگرام بعد از بررسی درخواست شما، مجدد اجازه دیدن محتوای شما توسط مخاطبان تان را صادر کند. حتی می‌توانید از خالق اثر اجازه بگیرید؛ البته این مورد در ایران غیر ممکن است.

4-  راه حل دیگری برای رفع مشکل حذف شدن پست های اینستاگرام به دلیل نقض کپی رایت این است، که از موسیقی هایی استفاده کنید که حق کپی رایت ندارند و به صورت رایگان در دسترس عموم  هستند. کمی در یوتیوب سرچ کنید موسیقی های رایگان رو می توانید پیدا کنید.

نکته

گاهی اوقات اینستاگرام ممکن است پست شما را حذف نکند، فقط آن را برای برخی از فالوورهای شما پنهان می کند. این فالورها کسانی هستند که تنظیمات محدود محتوای حساس اینستاگرام را اعمال کرده اند.

حرف آخر

برای رشد پیجمون در اینستاگرام، رسیدن به فالوورهای هدفمند و در نهایت به درآمد رساندن پیج و افزایش فروش، باید بتوانیم بطور مرتب تولید محتوا کنیم. از طرفی تولید محتوا یک پروسه زما‌نبر است؛ حال اگر به دلیل عدم آگاهی ما از قوانین اینستاگرام، پست هایمان حذف شود، همه تلاش هایمان به هدر می رود. برای همین بهتر است دلیل حذف شدن پست و استوری  اینستاگرام را بدانید تا برای رفع آن راهکار داشته باشید. ما پیشنهاد می کنیم که پیج تان را به یک ادمین حرفه ای بسپارید تا از خطر فلاپ ، شدن و بلاک شدن پست هایتان در امان باشید.

اگر برای مدیریت پیج اینستاگرام خود به ادمین حرفه ای نیاز دارد، با کارشناسان ما در دیجی فالوور تماس بگیرید. ادمین های ما با زمانبندی اصولی، طبق تقویم محتوایی و مهارت های حرفه ای  در پیج شما تولید محتوا می کنند. همچنین بطور منظم کامنت و دایرکت های شما را پاسخ خواهند داد.

هر چه تعامل تان در قسمت های مختلف پیج بیشتر باشد به همان نسبت پیج شما از رشد بالاتری برخوردار خواهد بود ایجاد تعامل در پیج با کامنت گذاشتن افراد زیر پست ها، ویو و لایک گرفتن از مخاطبان می شود. وقتی فعالیت شما در صفحه بالاست و پست ها مدام ویو می خورند اینستاگرام نیز اعتبار بیشتری به پیج شما می دهد و پیج تان به اکسپلور راه پیدا می کند.

و بازدید هایتان افزایش می یابد یعنی به یکباره چند برابر می شود. اگر تعداد بازدید از استوری هایتان آن قدر زیاد نیست که این تعامل ها جریان داشته باشد می توانید با خرید ویو استوری  دیگران را تشویق به بازدید بیشتر استوری خود بکنید.

سایت دیجی فالوور در این زمینه از تجربه بالایی برخوردار است و سالها کار در این زمینه این سایت را از حرفه ای ترین ها در این زمینه ساخته است. خرید بازدید از استوری هایتان را می توانید از پشتیبانان این سایت بخواهید.

سوالات متداول در زمینه علت حذف پست و استوری در اینستاگرام

علت حذف استوری های اینستاگرام در مدت زمان کمتر از 24 ساعت چیست؟

در برخی مواقع استوری های اینستاگرام به علل مختلفی از قبیل باگ و یا نقض قوانین اینستاگرام، زودتر از موعد مقرر، حذف می شوند.

آیا حذف پست های اینستاگرام بر فعالیت من تأثیر گذار است؟

بله. حذف پست های اینستاگرام می تواند تاثیر منفی بر فعالیت شما داشته باشد.

علت حذف پست های اینستاگرام چه چیزی می تواند باشد؟

عدم رعایت قوانین مربوط به اینستاگرام، فعالیت ناگهانی در صورت غیر فعال بودن اکانت برای مدت طولانی، عدم بروزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام و هک شدن را میتوان از علل حذف پست اینستاگرام به شمار آورد.

اشتراک گذاری کدام دسته از انواع محتواها می تواند موجب حذف پست و استوری شود؟

انتشار محتواهایی که دیگران را به انجام خشونت و آزار تشویق کند، ویدیوهای مربوط به خود زنی و توهین، خرید و فروش سلاح های گرم، مطالب نژاد پرستانه و غیره، مواردی هستند که طبق الگوریتم اینستاگرام، مخالف قوانین تشخیص داده می شوند.

آیا استفاده از موزیک برای ویدیو نیز می تواند منجر به حذف استوری و پست ها شود؟

این امر در صورتی رخ می دهد که شما از آهنگ های خوانندگان مشهور برای ویدیو خود بدون ذکر منبع و نام خواننده، استفاده کنید.

چرا پست اینستاگرام حذف می شود؟

1-انتشار محتوای خشونت آمیز 2-انتشار محتوای نژاد پرستی 3-قمار آنلاین و تبلیغ آن 4-آزار اذیت دیگران

محتواهای ممنوع در اینستاگرام که باعث حذف پست می شود چیست؟

1-تشویق مردم به خشونت و ازار 2-فیلم های خودزنی و توهین 3-خرید و فروش سلاح گرم

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • امیررضا خالوندی

    06 فوریه 2023، 15:56

    من برای مدتی در اینستاگرام فعالیت نداشتم، حالا هرچی پست میذارم حذف میشن. ممکنه به خاطر الگوریتمها باشه؟

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
66,612تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,996تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
32,879تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها