ترفند عوض کردن جهت تنظیمات ریلز به راحتی

ترفند عوض کردن جهت تنظیمات ریلز به راحتی

Reels یکی از قابلیت‎ های مهم اینستاگرام است که در سال 2020 آغاز به کار کرد. در آن زمان همه کاربران به این امکان دسترسی نداشتند اما به مرور زمان این ویژگی به اپلیکیشن تمامی افراد اضافه شد و حالا همه میتوانند ریلز مورد نظر خود را بسازند.

فضایی که با آن میتوان ریلز ساخت تقریبا مشابه فضای ساخت استوری است اما تفاوت های جزئی هم دارد. در این نوشته کوتاه از دیجی فالوور قصد داریم تا روش تغییر جهت مکان قرار گیری آیکن های کاربردی ریلز را با یکدیگر یاد بگیریم. پیشنهاد میکنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ریلز اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام که به عنوان یک شبکه ی اجتماعی تمام عیار رقابت فراوانی با اسنپ چت و تیک تاک دارد، تلاش میکند تا هر بار قابلیت های بیشتری را به خود اضافه کند. این بار شاهد این هستیم که با اضافه کردن قابلیت ریلز توانسته مخاطبان خود را به شدت راضی کند.

ریلز یا Reels قابلیتی است که با استفاده از آن میتوان ویدیوهایی 15 ثانیه ای الی 1 دقیقه ای ساخت. عموما محتوای ریلز چیزی طنز، کمدی، سرگرم کننده یا آموزشی است و به همین خاطر تا حد زیادی مورد توجه مخاطبان قرار میگیرد.

اینستاگرام بر اساس سیاست هایی که دارد، یک قابلیت را به صورت همزمان برای همه افراد فعال نخواهد کرد. بلکه این فعال شدن فقط برای عده معدودی انجام شده و در صورتی که بازخورد مثبتی بابت آن دریافت کند، به مرور افراد بیشتری را از آن برخوردار خواهد کرد.

اگر در نهایت متوجه شود که افراد زیادی از آن استقبال کرده اند، در نهایت قابلیت جدید را برای همه فعال خواهد کرد. اگر وارد اینستاگرام خود شده اید و متوجه شدید که نمیتوانید ریلز بسازید، احتمالا نیاز خواهید داشت تا یک دور برنامه را آپدیت کرده و یا این که آن را حذف و دوباره نصب کنید.

اگر بعد از انجام این کارها باز هم آیکن ریلز برای شما به نمایش درنیامد پس احتمالا این قابلیت هنوز برای شما فعال نشده و باید صبر کنید تا بعد از مدتی مثلا چند هفته یا چند ماه این اتفاق برای شما رخ دهد.

این موضوع برای مسائل دیگر نیز صادق است. برای مثال هنوز خیلی  از افراد قابلیت ریپلای زدن در دایرکت را ندارد، در حالی که بسیاری دیگر چند سالی است که از آن برخوردارند.

چگونه جهت تنظیمات ریلز را عوض کنیم؟

تنظیمات ریلز و ابزارهایی که برای اضافه کردن موزیک، متن و … دارد اصولا در سمت چپ قرار گرفته است. این که این تنظیمات در سمت چپ قرار دارد ممکن است برای بسیاری از افراد خصوصا کسانی که دست غالب آن ها راست است، سخت باشد، چرا که نمیتوانند از شست خود برای لمس و انتخاب عناصر استفاده کنند. به همین خاطر بهتر است که این آیکن ها به سمت راست بیایند تا شخص بتواند به راحتی و با انگشت شست دست راست خود با آن ها کار کند. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید.

1- ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

2- سپس به صفحه پروفایل خود بروید.

3- از بالای صفحه روی گزینه ای که به شکل مربع است و داخل آن یک علامت + قرار گرفته بزنید. این علامت دکمه ورود به بخش های مختلف است.

4- حالا از بین گزینه های ظاهر شده روی Reel بزنید.

5- پس از آن، از بالای صفحه روی گزینه ای که به شکل یک چرخ دنده است و نشان از تنظیمات ریلز دارد بزنید تا بتوانید به گزینه های بیشتری دسترسی داشته باشید.

6- حالا از بین تنظیمات ظاهر شده دکمه ی مربوط به right side را بزنید تا آیکن های تنظیمات در ریلز به سمت راست حرکت کنند.

7- حالا اگر قصد ایجاد یک Reel داشته باشید، مشاهده خواهید کرد که علامت های مربوط به اضافه کردن متن، صدا و … در سمت راست قرار گرفته و شما میتوانید با استفاده از انگشت شست دست راست خود به راحتی با آن ها کار کنید.

سوالات پرتکرار در زمینه ریلز اینستاگرام

منظور از تغییر جهت تنظیمات ریلز چیست؟

تنظیمات یا ابزارهایی که ریلز در اختیار شما قرار میدهد، آیکن هایی است که به صورت پیش فرض در صفحه ساخت ریلز و در سمت چپ آن قرار دارد. این امکان وجود دارد تا شما در صورت تمایل آن را به سمت راست هدایت کنید.

چگونه جهت تنظیمات ریلز را تغییر دهیم؟

در متن مقاله این موضوع به تشریح بیان شده است.

2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • 04 فوریه 2023، 14:52

    سلام من وقتی وارد اکانت اینستاگرام میشم نمیتونم ریلز بسازم مشکل از کجاست؟

  • 04 فوریه 2023، 14:49

    آیا امکان دانلود ویدیوهای ریلز وجود داره؟ میشه راهنماییم کنید در این زمینه

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله