آپدیت جدید اینستاگرام آخرین تغییرات و ویژگی ها در سال 2023

آپدیت جدید اینستاگرام آخرین تغییرات و ویژگی ها در سال 2023

Rate this post

تغییراتی که در سال ۲۰۲۳ برای شبکه اجتماعی اینستاگرام رقم خورده است، شامل قابلیت های متنوع و منحصر به فردی است. در این مقاله از سایت دیجی فالوور با ما همراه باشید تا نگاه کاملی به جدیدترین ویژگی های آپدیت جدید اینستاگرام بیندازیم، که در سال جدید به عضو دنیای اینستاگرام شده اند. لازم است بدانید که در ابتدا شبکه اجتماعی اینستاگرام اینگونه نبوده است. قابلیت هایی که هم اکنون مشاهده می کنید، کم کم به وجود آمده اند. در سال گذشته قابلیت ها و ویژگی های بسیاری به این پلتفرم افزوده شده است. اما این تغییرات شامل چه مواردی می شد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

آپدیت جدید اینستاگرام

 • حالت Quiet

یکی از اولین تغییراتی که در سایت ۲۰۲۳ وارد دنیای اینستاگرام شد، حالت Quiet mode  بود. هنگامی که این‌ قابلیت در شبکه اجتماعی فعال گردید، دیگر نوتیفیکیشنی از این پلتفرم مشاهده نخواهید کرد. در واقع از طریق این قابلیت حالت Activity پروفایل نیز به حالت in Quiet mode   تغییر پیدا می کند.

در اینستاگرام‌ اگر در این حالت‌ پیامی دریافت‌ کنید،  پیامی از پیش تعیین‌ شده را به صورت خودکار برای شما کاربران عزیز ارسال می نماید. فعلا در چند کشور معدود این حالت به صورت آزمایشی استفاده می شود و در چند ماه اخیر در اختیار تمامی کاربران قرار خواهد گرفت. برای دسترسی به این قابلیت باید وارد تنظیمات نوتیفیکیشن اینستاگرام  خود شوید.

حالت Quiet

حالت Quiet 2

 • آواتار داینامیک و بزرگ نمایی تصویر پروفایل در اینستاگرام

پروفایل داینامیک یکی از قابلیت های آپدیت جدید اینستاگرام در سال ۱۴۰۲ است. تا قبل از اینکه این قابلیت به دنیای اینستاگرام وارد شود، کاربران باید میان تصویر آواتار و پروفایل خود تنها یکی را بر می گزیدند. اما اکنون کاربران می توانند هر دو را با هم داشته باشند. کاربرانی که وارد صفحه شما در اینستاگرام می شوند، می توانند علاوه بر تصویر پروفایل شما، آواتار را نیز مشاهده نمایند.

اگر به حساب خود یک آواتار افزوده باشید، اینستاگرام می تواند این فایل را به صورت خودکار برای شما فعال نماید. تغییرات جدیدی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام رخ داده مربوط به بزرگ نمایی پروفایل شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد. دیگر برای مشاهده پروفایل کاربران نیاز نیست از ابزارهای گوناگون دیگر استفاده نمایید. شما می توانید تصویر پروفایل را لمس کنید و در این صورت، می توانید نسخه بزرگتری از پروفایل را مشاهده کنید. اگر کاربر استوری داشته باشد برای بزرگ نمایی پروفایل باید کمی انگشت خود را بر روی‌ پروفایل کاربر نگه دارید.

آواتار داینامیک و بزرگ نمایی تصویر پروفایل در اینستاگرام

 • ارسال کامنت همراه با گیف (آپدیت جدید اینستاگرام)

یکی از آپدیت جدید اینستاگرام، ارسال گیف در کامنت می باشد. مانند استوری کاربران می توانند در قیمت کامنت نیز گیف ارسال کنند. برای ارسال گیف در قسمت کامنت، باید در آن قسمت که نظر خود را در زیر پست تایپ می کنید، بر روی گیف کلیک نمایید. البته لازم به ذکر است که‌ قابلیت ارسال گیف در کامنت هنوز برای تمامی کاربران فعال نگردیده است.

ارسال کامنت همراه با گیف (آپدیت جدید اینستاگرام)

 • قابلیت notes (آپدیت جدید اینستاگرام)

یکی از قابلیت هایی که در سال ۲۰۲۳ به اینستاگرام افزوده شده است، قابلیت notes  می باشد. کاربران می توانند از طریق این قابلیت در اینستاگرام یادداشتی ۶۰ کاراکتری را به صندوق پیام های خصوصی خود ارسال نمایند. با توجه به گزارشاتی که به دست ما رسیده، مدت زمان بسیاری بر روی این قابلیت  کار شده است.

اینستاگرام تصمیم دارد این  قابلیت را پس از خرید توییتر توسط  ایلان ماسک، برای جذب کاربر بیشتر معرفی نماید. یادداشت شما توسط کاربرانی که شما آنها را دنبال می کنید و کاربرانی که جزو دوستان صمیمی شما هستند، قابل مشاهده است. این یادداشت در اینستاگرام ۲۴ ساعت توسط کاربران مشاهده می گردد.

قابلیت notes (آپدیت جدید اینستاگرام)

قابلیت notes (آپدیت جدید اینستاگرام) 2

 • پروفایل گروهی

آخرین ویژگی که در سال ۲۰۲۳ به اینستاگرام افزوده شده است، پروفایل گروهی می باشد. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا گروهی را ایجاد کنند و استوری و پست ها را در گروه منتشر کنند. برخلاف پروفایل های معمولی در اینستاگرام، پست ها و استوری هایی که منتشر می کنید تنها توسط کاربرانی قابل مشاهده است که جزو گروه هستند.

پروفایل گروهی

پروفایل گروهی 2

 • ذخیره پست به صورت گروهی در اینستاگرام

ویژگی Callaborative collections قابلیتی در اینستاگرام است، که برای کاربران این امکان را فراهم می کند تا آنها در یک فضای اشتراکی با یک کاربر یا گروه، پست هایی را به اشتراک بگذارند. باید بگوییم که این قابلیت شباهت بسیار زیادی با ذخیره نمودن پست ها در اینستاگرام دارد. تنها تفاوت آن در این امر است که پست نه تنها برای شما، بلکه برای گروه نیز ذخیره می گردد.

ذخیره پست به صورت گروهی در اینستاگرام

 • داشبورد حرفه ای (آپدیت جدید اینستاگرام)

ویژگی داشبورد حرفه ای از جمله قابلیت های سال ۲۰۱۲ اینستاگرام بود. این قابلیت به کاربران عزیز این امکان را می دهد تا از طریق ابزارهای حرفه ای، عملکرد خود را در اینستاگرام بررسی نمایند. در این صورت می توانید بهتر کسب و کار خود را توسعه دهید. برای مثال از طریق این قابلیت در اینستاگرام می توانید مشاهده کنید که کاربران بیشتر در چه ساعاتی فعال هستند و در این صورت شما می توانید در همان زمان ها پست خود را منتشر نمایید.

سخن آخر

  در این مقاله برخی از قابلیت ها و ویژگی هایی که اخیرا به شبکه اجتماعی اینستاگرام افزوده شده است را معرفی کرده ایم. همانطور که می دانید اینستاگرام روز به روز درحال تغییر است و هر ساله چندین قابلیت جدید به این شبکه اجتماعی پرطرفدار افزوده می شود. در صورت وجود هر گونه سوال در مورد شبکه اجتماعی اینستاگرام و قابلیت های منحصر به فرد آن، می توانید از طریق شماره های ثبت شده در سایت با متخصصان سایت دیجی فالوور ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول جدید ترین ویژگی های آپدیت جدید اینستاگرام

چگونه قابلیت های جدید را در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال نماییم؟

قابلیت هایی که به اینستاگرام افزوده می شود به صورت خودکار برای شما فعال می گردد.

چرا برخی از قابلیت ها در اینستاگرام برای من فعال نشدند؟

توجه داشته باشید که برخی از این ویژگی ها در ایران در دسترس نیستند.

مهمترین قابلیت هایی که در سال ۲۰۲۲ به اینستاگرام افزوده شد کدامند؟

خاموش کردن صدا، مخفی نمودن لایک، استوری مبتنی بر مکان و…

قابلیت داشبورد حرفه ای چه مزایایی دارد؟

کاربران از طریق داشبورد حرفه ای، ابزارهایی را در دسترس دارند که از طریق آن می توانند به بهترین نحو ممکن کسب و کار خود را توسعه دهند.

قابلیت ذخیره پست با ذخیره پست گروهی چه تفاوتی دارد؟

در قابلیت ذخیره پست، محتوا تنها برای شما ذخیره می ‌شود اما در قابلیت ذخیره پست گروهی محتوای جدید ترین ویژگی های آپدیت جدید اینستاگرام شما برای کاربران گروه ذخیره خواهد شد.

چگونه در اینستاگرام نوتیفیکیشن را غیر فعال کنیم؟

با فعال نمودن قابلیت Quiet، می توانید نوتیفیکیشن خود را در اینستاگرام غیرفعال کنید.

آیا میتوان در اینستاگرام با گیف کامنت ارسال نمود؟

بله. این قابلیت نیز در سال ۲۰۲۳ به اینستاگرام افزوده شده و کاربران می توانند در قیمت گیف نیز کامنت ارسال کنند.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها