مهدی ترابی

بیوگرافی مهدی ترابی فوتبالیست سرشناس ایرانی

5/5 - (1303 امتیاز)

مهدی ترابی بازیکن با تجربه و توانمند تیم ملی است که با بازی های بی نظیر خود در زمین فوتبال هر بار استعداد خود را به رخ حریف کشیده است. این فوتبالیست حرفه ای که در سال 1373 در شهر کرج به دنیا آمد فعالیت خودش در دنیای فوتبال را از همان سنین نوجوانی با فعالیت در تیم سایپا آغاز کرد. او سال ها با تلاش و ادامه فعالیت در سایپا برای اولین بار در سال 92 مقابل مس کرمان بازی کرد. برای اینکه درباره این بازیکن حرفه ای تیم ملی فوتبال ایران بیشتر بدانید در این مقاله از سایت دیجی فالوور با ما همراه باشید.

سوابق حرفه ای مهدی ترابی

آقای ترابی بعد ها در تیر ماه سال 97 به عضویت تیم محبوب پرسپولیس که خود نیز از کودکی طرفدار آن بود درامد. حضور ترابی در پرسپولیس در سال های بعد با افت و خیز هایی روبرو بود و او با ترک موقت این تیم برای مدتی به عضویت تیم العربی قطر درامد ولی بعد از مدتی دوباره به پرسپولیس بازگشت.

در طول مدتی که ترابی در تیم العربی قطر بود دو تا گل برای این تیم به ثمر رساند اما حضور او در این تیم ادامه نداشت و او در بهمن سال 99 به تیم پرسپولیس بازگشت. پس از این اتفاق ها ترابی برای سال ها در تیم پرسپولیس حضور داشته و برای این تیم توپ زد.

مهدی ترابی و حضور او در تیم ملی

مهدی ترابی را اولین بار کارلوس کیروش آن هم در سال 2015 به تیم ملی دعوت کرد. اولین بازی ترابی در تیم ملی به حضور او در بازی با تیم ازبکستان برمی گردد که با زدن یک گل برای تیم ملی کشورمان خود را در ترکیب این تیم تثبیت کرد.

بعد ها نیز با حضور در ترکیب تیم ملی در بازی با کشورهایی مثل ترکمنستان، عمان، ژاپن و دیگر کشورها به تیم ملی کشورمان کمک کرد. ترابی در پست های وینگر و هافبک در زمین نقش خود را ایفا کرده است. مهدی ترابی در کل 43 بازی ملی را به ثبت رسانده است که در خلال این بازی ها توانسته است 7 گل را برای تیم ملی کشورمان به ثمر برساند.

ترابی و زندگی خانوادگی او

مهدی ترابی به گفته خودش در در خانواده ای کاملا مذهبی بزرگ شد و مادری خانه دار و پدری فرهنگی دارد که با همه آنها روابط خوبی دارد. ترابی یک فرد بسیجی است که این موضوع در سابقه خانواده او نیز به خوبی قابل مشاهده است؛ پدر ترابی نیز بسیجی بوده است و این موضوع اهمیت ولایت مداری او و خانواده اش را نشان می دهد. همین پیشینه و سوابق مذهبی بود که باعث شد او جایزه لیگ برتر فصل که در سال 94-95 دریافت کرد را به خانواده شهید مدافع حرم مهدی عسگری اهدا نماید.

افتخارات کسب شده توسط مهدی ترابی در طول حیات حرفه ای او

1- قهرمانی لیگ برتر در سال های  1398 تا 1402

2- قهرمانی جام حذفی در سال های 1397 تا 1402

3- قهرمان سوپر جام در سال های 1398 تا 1402

4- بهترین پاسور لیگ قهرمانان آسیا با پنج پاس گل در سال 2021

5- بهترین هافبک لیگ قهرمانان آسیا 2021 در نظرسنجی  AFC

6- پدیده لیگ برتر فوتبال ایران در سال 1394- 1395 

سوالات متداول درباره مهدی ترابی بازیکن تیم ملی ایران

مهدی ترابی متولد چه شهری است؟

ترابی متولد 19/06/1373 در شهر کرج است.

مهدی ترابی در چه پستی توپ میزند؟

پست اصلی ترابی،وینگر چپ و هافبک کناری است.

مهدی ترابی در مجموع چند بازی رسمی داشته؟

مهدی ترابی در مجموع 329 بازی رسمی دارد که از این تعداد 43 بازی آنها را با پیراهن تیم ملی ایران و286 بازی را زیر بیرق تیم های باشگاهی مثل پرسپولیس،سایپا و العربی قطر انجام داده است.

تعداد گل های مهدی ترابی چقدر است؟

در مجموع مهدی ترابی 64 گل را در طی فعالیت حرفه ای خود به ثبت رسانده که از این تعداد 57 گل مربوط به تیم های باشگاهی است و 7 گل مربوط به بازی های ملی است که این گل ها در مقابل تیم های نیکاراگوئه،ژاپن،گوام،ازبکستان (2گل)،قرقیزستان و بولیوی به ثمر رسیده اند.

مهدی ترابی چه افتخاراتی را در سابقه ی خود دارد؟

از جمله افتخارات تیمی مهدی ترابی میتوان به چهار دوره قهرمانی در لیگ برتر،دو دوره قهرمانی در جام حذفی و سه دوره قهرمانی سوپر جام با تیم پرسپولیس اشاره کرد؛همچنین از جمله افتخارات انفرادی این بازیکن میتوان به کسب عناوین «پدیده لیگ برترفوتبال ایران» ، «بهترین پاسور لیگ قهرمانان آسیا» ، «بهترین هافبک لیگ قهرمانان آسیا» و «تیم منتخب لیگ ملت ای آسیا» اشاره کرد.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله