معرفی انواع لوح یوتیوب و نحوه دریافت آن

معرفی انواع لوح یوتیوب و شرایط و نحوه ی دریافت تضمینی آن

5/5 - (2 امتیاز)

انواع لوح یوتیوب: احتمالا شما هم کانال هایی را دیده اید که از چیزی تحت عنوان لوح یوتیوب رونمایی کرده اند و به نوعی با آن شوآف میکنند! خوب است بدانید که لوح یوتیوب در واقع یک سری جوایز است که یوتیوب به کانال های معروف و پرطرفدار که شرایط خاصی داشته باشند، اهدا میکند و به این ترتیب این کانال ها از سایر کانال ها متمایز خواهند شد.

این جوایز به نام هایی مانند «YouTube Creator Award»، «YouTube Play Buttons» یا «YouTube Plaques» شناخته می‏شود و در ایران به آن دکمه پخش یوتیوب هم میگویند. اما این لوح ها دقیقا چه چیزی هستند، چه انواعی دارند و چطور میتوان یکی از آنها را دریافت کرد؟ با این مقاله از دیجی فالوور همراه باشید تا به این سوالات مهم پاسخ دهیم.

منظور از لوح یوتیوب چیست؟

تقریبا بیست سال است که از زمان به وجود آمدن یوتیوب میگذرد. از آن زمان تا به الان شاهد تغییرات بسیار زیادی در این بستر اشتراک ویدیو بوده ایم. یوتیوب همواره افراد را تشویق به تولید محتوا و انتشار ویدیو در خود میکند و برای انجام این کار پاداش هایی را هم در نظر گرفته است. این پاداش ها در 5 دسته مختلف هستند و به یوتیوبرهای فعال که محتواهای مفید، سرگرم کننده و پرطرفدار تولید میکنند، تعلق میگیرد.

دریافت لوح یوتیوب به این شکل است که شما باید در ابتدا تعداد مشخصی سابسکرایبر داشته باشید و سپس درخواست خود برای دریافت لوح یوتیوب را ثبت کنید. بعد از آن باید منتظر جواب یوتیوب باشید تا ببینید که آیا لوح به شما تعلق خواهد گرفت یا نه.

انواع لوح یوتیوب

انواع لوح یوتیوب به 5 دسته تقسیم می شوند و آنها را به یوتیوبرهای فعال و پرتلاش اهدا میکنند. این لوح ها شامل لوح الماس سرخ یوتیوب، لوح سفارشی، لوح الماس، لوح طلایی و لوح نقره ای است.

لوح الماس سرخ یوتیوب: برای دریافت این لوح بایستی 100 میلیون سابسکرایبر داشته باشید.

لوح سفارشی یوتیوب: برای دریافت این لوح بایستی 50 میلیون سابسکرایبر داشته باشید.

لوح الماس یوتیوب: برای دریافت این لوح بایستی 10 میلیون سابسکرایبر داشته باشید.

لوح طلایی یوتیوب: برای دریافت این لوح بایستی 1 میلیون سابسکرایبر داشته باشید.

لوح نقره ای یوتیوب: برای دریافت این لوح بایستی 100 هزار سابسکرایبر داشته باشید.انواع لوح یوتیوب

لوح الماس سرخ یوتیوب

این لوح خاص ترین و ارزشمندترین جایزه یوتیوب است و به کانال هایی اهدا میشود که تعداد سابسکرایبر آن ها به 100 میلیون رسیده باشد. خوب است بدانید که این لوح تا به الان تنها به 4 کانال اهدا شده است. این لوح تفاوت ظاهری زیادی با لوح الماس ندارد. تنها تفاوت آنها در این است که به جای کریستال شفاف، از کریستال قرمز در آن استفاده شده است. این لوح در سال 2019 رونمایی شد.

لوح سفارشی یوتیوب

این لوح به کانال هایی اهدا می شود که تعداد سابسکرایبرهای آنها به 50 میلیون رسیده باشد. این لوح برای اولین بار در سال 2016 معرفی شد.در حال حاضر 35 کانال توانسته اند که این جایزه را کسب کنند.

یکی از نکات جالب در مورد این لوح این است که همانطور که از نام آن هم پیداست، لوح سفارشی یوتیوب برای هر کانال به صورت سفارشی طراحی و ساخته میشود و به همین خاطر لوح هر کانال با کانال دیگر متفاوت خواهد بود.

لوح الماس یوتیوب

لوح الماس یوتیوب هم در سال 2015 معرفی شد و به کانال هایی اهدا میشود که تعداد سابسکرایبرهای آنها به 10 میلیون رسیده باشد. در حال حاضر 1000 کانال یوتیوبی توانسته اند لوح الماس را دریافت کنند. این لوح شبیه یک دکمه پخش بزرگ است که از کریستال شفاف ساخته شده است.

با اینکه کانال های بیشتری توانسته اند لوح الماس یوتیوب را دریافت کنند اما با این حال باز هم دریافت آن کار دشواری است. کانال هایی که موفق به دریافت لوح الماس یوتیوب شده اند، بیشتر از 3500 ویدیو را در این پلتفرم به اشتراک گذاشته اند.

لوح طلایی یوتیوب

این لوح در سال 2012 معرفی شد و از آن زمان تا به الان 29 هزار یوتیوبر موفق به دریافت آن شده اند. یوتیوبرهایی که تعداد سابسکرایبر آن ها به بیش از 1 میلیون رسیده باشد میتوانند برای دریافت این لوح درخواست بدهند. لوح طلایی ابعاد بزرگی دارد و با لایه ای از طلا پوشیده شده است. برای اینکه بتوانید به لوح طلایی یوتیوب دست پیدا کنید بایستی حداقل 1000 ویدیو آپلود کنید و فعالیت مداومی را در یوتیوب داشته باشید.

لوح نقره ای یوتیوب

لوح نقره ای اولین جایزه تعیین شده در یوتیوب است که البته دسترسی به آن هم کار چندان ساده ای نیست. برای اینکه بتوانید لوح نقره ای را دریافت کنید بایستی به 100 هزار سابسکرایبر برسید.

اگر بتوانید این لوح را دریافت کنید، نام شما و امضای مدیرعامل یوتیوب روی آن حک خواهد شد. با اینکه این لوح نسبت به سایر لوح ها کوچکتر و ساده تر است با این حال ارزش و اعتبار زیادی خواهد داشت.

چگونه درخواست خود را برای دریافت جایزه یوتیوب ثبت کنیم؟

یکی از نکاتی که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که لوح یوتیوب به صورت خودکار به کانال های واجدالشرایط اهدا نمیشود. شما برای دریافت این لوح بایستی درخواست خود را ثبت کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

وارد لینک دریافت جایزه یوتیوب شوید و کلیه اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

یوتیوب شرایط کانال شما را بررسی میکند و اگر شایستگی های لازم برای دریافت جایزه را داشته باشید، یک ایمیل که کدی در آن وجود دارد به دست شما میرسد. همچنین یک بنر اعلان در یوتیوب استودیو شما نیز ظاهر میشود تا از خبر تایید کانال مطمئن شوید.

بعد از اینکه کد را دریافت کردید بایستی از طریق این لینک به بخش جوایز بروید و کد را وارد کنید.

پس از وارد کردن کد بایستی مشخص کنید که میخواهید چه نامی روی آن حک شود و سپس آدرس خود را هم وارد کنید. ممکن است از شما شناسه مالیاتی نیز بخواهند. توجه داشته باشید که امکان ارسال جایزه به برخی کشورها اصلا وجود ندارد و شما بایستی کشور دیگری را برای دریافت جایزه انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل ایمیلی برای شما ارسال میشود که نهایی شدن فرایند ارسال جایزه را اعلام خواهد کرد.

چه کسانی میتوانند جایزه یوتیوب را دریافت کنند؟

خوب است یک بار دیگر اشاره کنیم که یوتیوب به طور خودکار برای کانال ها جایزه ارسال نمیکند بلکه شما خودتان باید درخواست آن را بدهید. همچنین انتخاب کانال برای ارائه جایزه کاملا به نظر یوتیوب انجام خواهد شد و ممکن است که شما فالوورهای کافی برای دریافت جایزه را داشته باشید اما به دلایل دیگر این جایزه به شما اهدا نشود. به طور کلی موارد زیر حداقل هایی است که بایستی برای دریافت جایزه یوتیوب از آنها برخوردار باشید:

رسیدن به حد نصاب فالوورها

فعالیت مداوم در یوتیوب و آپلود حداقل 1 ویدیو در 6 ماه اخیر

خوب بودن وضعیت کانال از نظر یوتیوب

عدم تعلیق از برنامه همکاران یوتیوب

عدم مواجهه با مشکل کپی رایت

زیر پا نگذاشتن قوانین یوتیوب

ساخت محتوای اصیل

عدم وجود محتوای اسپم یا دروغین

عدم وجود فالوور فیک

سوالات متداول در زمینه معرفی انواع لوح یوتیوب

حداقل فالوور مورد نیاز برای دریافت اولین روح یوتیوب چیست؟

اگر بخواهید لوح نقره ای یوتیوب را دریافت کنید، بایستی حداقل 100 هزار سابسکرایبر داشته باشید.

سابسکرایبر من به حد نصاب رسیده و درخواست خود برای دریافت لوح را ارسال کرده ام. اما با آن موافقت نشده. علت آن چیست؟

احتمالا سایر قوانین یوتیوب را رعایت نکرده اید.

برای دریافت الماس سرخ یوتیوب چه تعداد سابسکرایبر نیاز دارم؟

بایستی 100 میلیون سابسکرایبر داشته باشید.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها