احراز هویت:لطفا قبل از شارژر پنل احراز هویت انجام دهید تا با بتوانید از تمام امکانات پنل استفاده بکنید. هر کسی توی پنل ما احراز هویتشو کامل بکنه 10 هزار شارژ هدیه بهش تعلق میگره
پشتیبانی دیجی فالوور
همه چیز در مورد تقویم محتوای اینستاگرام 1401

همه چیز در مورد تقویم محتوای اینستاگرام 1401 + ساخت تقویم محتوای اینستاگرام

 

5/5 - (4 امتیاز)

 

در مورد محتوا بیل گیتس، یک جمله معروفی بیان کرده است که محتوا پادشاه است. این جمله تاثیرات زیادی در فعالیت های برند ها داشته و به دنبال خود تغییرات بسیاری در کسب و کار ها داشته است. در شبکه های اجتماعی، برند ها فعالیت های مختلفی دارند که یکی از مهم ترین آن ها بازاریابی محتوا می باشد.

با توجه به این که بازاریابی محتوا، پتانسیل بسیار بالایی دارد نیاز به یک برنامه ریزی خاص و دقیق نیز دارد که باید به آن توجه گردد. در این حوزه انواع روش های مختلف به میان آمدند که یکی از آن ها تقویم محتوایی بود که از مهم ترین و کارسازترین ترفند ها به شمار می رود.

اما ممکن است بسیاری از کاربران با مفهوم تقویم محتوا آشنایی زیادی نداشته باشند. به این علت در این بخش از مقاله سعی داریم در مورد معنای تقویم محتوا، مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا از این ترفند برای رشد کسب و کار و موفقیت خود استفاده کنید.

با خرید بازدید استوری اینستاگرام برای پیج خود میتوانید با تاثیر بر الگوریتم های اینستاگرام استوری های خود را به اکثر فالوور هایتون نشون بدین و به قولی جزع اولین استوری ها در هنگام نمایش به کاربر باشید.

معنای تقویم محتوای اینستاگرام

در واقع درک بهتر ترفند تقویم محتوای اینستاگرام کار سختی نمی باشد. چرا که همان طور گکه از نامش پیداست این ابزار نوعی تقویم است که در واقع کلیه مشخصات لازم جهت برنامه ریزی محتوا را شامل می باشد. این اطلاعات عیبارتند از:

1. تاریخ

تاریخ از جمله مهم ترین فاکتور های تقویم محتوای اینستاگرام است. چرا که تقویم محتوا بدون داشتن تاریخ بی معنا خواهد بود. برخی از برند ها کلیه مراحل دیگر را به درستی برنامه ریزی می کنند اما در زمینه تنظیم کردن فاصله زمانی سهل انگاری می کنند و این امر سبب می شود تا نتیجه مطلوب را به دست نیاورند.

2. مسًول

با توجه به این که تولید محتوا نیاز به تیمی بزرگ دارد، در تیم های بزرگ که مسًولیت این کار بر عهده چندین نفر می باشد تعیین کردن یک فرد مسًول برای انجام دادن این کار لازم و ضروری است.

3.موضوع

هنگامی که مدیر تیم استراتژی سازمانی را مشخص می کند، تمامی موضوعات اصلی به چندین دسته تقسیم بندی می شوند و به صورت چند پست در می آیند. در واقع جهت هماهنگی و دسترس پذیری راحت تر موضوعات پست در تقیوم محتوای اینستاگرام نوشته می شوند.

4.اولویت ها

همان طور که گفته شد و پست ها بر اساس موضوعات به چند دسته تقسیم بندی می شوند به این علت، بخشی از تقویم محتوای اینستاگرام را جهت نوشتن یادداشت ها و کار های پیشبینی نشده به شکل کادری طراحی می کنند و معمولا اولویت های جدید را در آن می نویسند.

5. هشتگ ها و دسته بندی های کلی

معمولا می توان گفت که تمامی کاربران اینستاگرام با مفهوم هشتگ آشنا هستند. معمولا تمامی دسته بندی های اینستاگرام با قابلیت گاید درست می شوند. این امر به کاربران کمک می کند تا ناوبری آسان تری داشته باشند. کسب و کار هایی که در زمینه هشتگ ها و دسته بندی پست ها برنامه ریزی دقیق تری دارند، سرعت کارشان بسیار بالا می باشد. در واقع بهترین جا برای درج کردن چنین مواردی تقویم محتوای اینستاگرام است.

6. شکل انتشار محتوا

پست ها را در اینستاگرام به روش های مختلفی می توان به اشتراک گذاشت. مثلا می توان آن ها را به صورت یک ویدیو و یا عکس پست کرد. مدیر تولید محتوا باید قبل از انتشار پست، در این زمینه تحقیق کند و بر اساس استراتژی سازمانی فرمت محتوا و پست را تعیین کند.

مزیت استفاده از تقویم محتوای اینستاگرام

استفاده کردن از تقویم محتوای اینستاگرام، مزیت های زیادی دارد که در بخش شما را با این مزیت ها آشنا می کنیم. برخی از مزیت های تقویم محتوای اینستاگرام عبارتند از:

1. برنامه ریزی محتوا

درآمد زایی از طریق تولید محتوای اینستاگرام کار آنچندان آسانی هم نیست و نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و پروسه ای مهم است. اولین قدم جهت این کار هم داشتن این کار هم برنامه است که تقویم محتوایی اینستاگرام آن را عملی می کند.

2. برنامه ریزی مناسبت های مهم

روز هایی که در تقویم وجود دارند که می توانند در زمینه کسب و کار شما سود آور باشند.

3. جلوگیری از اتلاف هزینه و انرژی

مایکل پورتر بنیانگذار استراتژی مدرن جمله ای در این زمینه گفته است: استراتژی عصاره کار هایی است که نباید انجام دهیم. این جمله به این مورد اشاره دارد که برخی از افراد تصور می کنند اگر از انجام دادن کاری به صورت مستقیم درآمد حاصل نکنیم، نیازی هم به انجام دان آن کار نداریم. اما این باور کاملا اشتباه می باشد. برخی از کسب و کار ها به این علت با آسیب های جبران ناپذیری مواجه می شوند. ما باید برخی از کار های اضافی را کنار بگذاریم و در عوض کار هایی انجام دهیم که بازدهی بیشتری دارند. ساختن تقویم محتوای اینستاگرام هم اولین قدم در شناخت چیز هایی است که برای صفحه کاری می تواند سودآور باشد.

ساخت تقویم محتوای اینستاگرام

ساخت تقویم اینستایی

 

ساخت تقویم محتوای اینستاگرام روش هایی دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم:

1. شناخت مخاطبان

از مهم ترین دلایلی که در شبکه های اجتماعی تولید محتوا می کنید مخاطبان شما هستند. پس اولین قدم جهت پیشرفت شناخت مخاطب ها می باشد. پس اولین قدم جهت ساخت تقویم محتوای اینستاگرام، شناخت مخاطب است.

2. تقویم مناسبتی اینستاگرام

دومین قدم در این زمینه، برنامه ریزی درست مناسبت ها است. بهترین ترفند و ابزار برای این کار استفاده کردن از تقویم مناسبتی اینستاگرام است که روز های مهم سال در آن علامت گذاری شده اند. برای درک بهتر این موضوع می توانید به این مثال توجه کنید. مثلا در روزی که مختص خانم های خانه دار است و در تقویم با این عنوان نشانه گذاری شده است، یک تخفیف خوب قرار دهید که هم خود شما و هم مشتریانتان سود کنند.

3. تعیین هدف و معیار سنجش

پس از هر کاری، نوبت به تعیین هدفتان می رسد. این که برای چه کاری در اینستاگرام فعالیت می کنید؟ مثلا آیا می خواهید که در این شبکه اجتماعی محصولی را به فروش برسانید یا این که به قدری فالوور جذب کنید که بتوانید تبلیغات انجام دهید؟ ابتدا باید یکی از آن ها را تعیین کنید و سپس شروع به فعالیت و برنامه ریزی کنید. مثلا اگر قصدتان فروش می باشد، با خود تعیین می کنید که با استفاده کردن از این استراتژی و سرمایه 10 میلیونی، می خواهید 20 درصد افزایش فروش داشته باشید. پس نتیجه می گیریم که داشتن یک هدف از قبل تعیین شده، چقدر می تواند کارساز باشد. در واقع بدون داشتن هدف، تقویم محتوای اینستاگرام بی معنی و بی فایده است.

4. پیاده سازی ایده ها در تقویم محتوای اینستاگرام

پس از این که تمامی مراحل بالا را انجام دادید و هدفتان به خوبی تعیین شد، نوبت می رسد به پر کردن خانه های جدول در تقویم محتوا ، چرا که تقویم محتوای اینستاگرام از چندین قسمت تشکیل شده است. اصلی ترین و نهایی ترین کار هم پر کردن این جدول ها است. پس از انجام دادن این کار فقط تولید محتوای مورد نظرتان است که می تواند شما را به موفقیت برساند.

مهم ترین ترفند های کاربردی تقویم محتوای اینستاگرام

 ترفند های کاربردی تقویم محتوای اینستاگرام

 

شاید تقویم محتوای اینستاگرام در نگاه اول برای برخی از کاربران اینستا کمی خشک و غیر منطقی به نظر برسد و از کار کردن با این ابزار خسته شوند. اما چنین نیست و اگر مقداری با این ابزار کار کنند و خلاقیت های خود را پیاده کنند آن وقت است که با تقویم محتوای اینستاگرام به خوبی آشنا می شوند. برخی ترفند ها در این راستا وجود دارند که عبارتند از:

1. استفاده کردن از تقویم مناسب های جهانی مانند روز کودک، روز مادر و…

2. برنامه ریزی کردن جهت تولید محتوا ترند مثلا با عناوینی مانند ترند هفته…

3. همکاری کردن در زمینه ساخت یک محتوا مانند تولید محتوای و ساخت ویدیواز یک شخص و کاور کردن آن از شخصی دیگر

تقویم فروردین 1401

تقویم فروردین 1401

تقویم محتوای فروردین 1401

تقویم اردیبهشت 1401

تقویم اردیبهشت 1401

تقویم محتوای اردیبهشت 1401

تقویم محتوای اردیبهشت 1401

تقویم محتوای اردیبهشت 1401

تقویم خرداد 1401

تقویم خرداد 1401

تقویم محتوای خرداد 1401

تقویم محتوای خرداد 1401

تقویم تیر 1401

 

تقویم تیر 1401

تقویم محتوای تیر 1401

تقویم محتوای تیر 1401

تقویم محتوای تیر 1401

تقویم مرداد 1401

تقویم مرداد 1401

تقویم محتوای مرداد 1401

تقویم محتوای مرداد 1401

تقویم محتوای مرداد 1401

تقویم شهریور 1401

تقویم شهریور 1401

تقویم محتوای شهریور 1401

تقویم محتوای شهریور 1401

تقویم محتوای شهریور 1401

تقویم مهر 1401

تقویم مهر 1401

تقویم محتوای مهر 1401

تقویم محتوای مهر 1401

تقویم محتوای مهر 1401

تقویم آبان 1401

تقویم آبان 1401

تقویم محتوای آبان 1401

تقویم محتوای آبان 1401

تقویم آذر 1401

تقویم آذر 1401

تقویم محتوای آذر 1401

تقویم محتوای آذر 1401

تقویم دی 1401

تقویم دی 1401

تقویم محتوای دی 1401

تقویم محتوای دی 1401

تقویم بهمن 1401

تقویم بهمن 1401

تقویم محتوای بهمن 1401

تقویم محتوای بهمن 1401

تقویم اسفند 1401

تقویم اسفند 1401

تقویم محتوای اسفند 1401

تقویم محتوای اسفند 1401

این ترفند های گفته شده محدود به تقویم محتوایی 1401 نیستند و استفاده ترکیبی از این ترفند هاست که تفاوت ها را رقم می زند.

نیاز همه کاربران به تقویم محتوای اینستاگرام

همان طور که در بخش های بالا تر هم اشاره شده است، هیچ کسب و کاری بدون داشتن هدف و برنامه ریزی دقیق نمی تواند به موفقیت و نتیجه مطلوب خود برسد. به این علت استفاده کردن از ترفند تقویم محتوای اینستاگرام برای تمامی کسب و کار ها از کوچک به بزرگ لازم و ضروری می باشد. در واقع تقویم محتوای اینستاگرامی، یک ابزار جهت بیشتر کردن نظم در کار ها می باشد. پس حال خودتان می توانید تصمیم گیری کنید که از تقویم محتوای اینستاگرام استفاده کنید یا خیر؟

 

اگر می خواهید مطلب همه چیز در مورد تقویم محتوای اینستاگرام 1401 را به صورت آفلاین مطالعه کنید pdf را دانلود کنید.

سوالاتی که ممکن است درباره ساخت تقویم محتوای اینستاگرام به ذهنتان خطور کند

تقویم تولید محتوا 1401 به درد چه کسانی میخوره؟

برای کسانی که کسب و درآمد از اینستا دارند ارزشمند است علاوه بر این اگر ادمین شبکه اجتماعی هستید و قصد دارید تا تقویم محتوایی برای سال پیش رو تنظیم کنید، می توانید از این تقویم استفاده کنید.

مزیت اسفاده از تقویم 1401 چیست؟

دیگر نیازی به سرچ پیدا کردن مناسبت ها را ندارید و می توانید وقت و تمرکز خود را در تولید محتوا صرف کنید.

2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
  • محیا زندی

    06 فوریه 2023، 17:48

    من ادمین هستم آیا ساخت تقویم محتوایی به دردم میخوره؟

  • رضا علیزاده

    04 مارس 2023، 11:22

    سلام تقویم محتوایی برای همه خوبه چون باعث میشه محتواهای زیادی بسازی و محتوا هم کم نیاری

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام

فهرست مطالب

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها