قابلیت نوت notes و پروفایل گروهی اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

قابلیت نوت notes و پروفایل گروهی اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

5/5 - (1456 امتیاز)

مدتی است که اینستاگرام از دو قابلیت جدید به نام نوت و پروفایل گروهی خود رونمایی کرده است. این دو قابلیت طی مدت زمان بسیار کوتاه طرفداران خاص خود را پیدا کرده و کاربران نسبت به ایجاد آن واکنش های مثبت زیادی نشان داده اند. به همین خاطر در این نوشته از دیجی فالوور قصد داریم تا شما را با این دو قابلیت بیشتر آشنا کنیم.

قابلیت نوت اینستاگرام چیست؟

نوت اینستاگرام در واقع قابلیتی است که به شما اجازه میدهد یک متن حداکثر 60 کاراکتری را با سایر کاربران به اشتراک بگذارد. این متن در فید افقی موجود در صفحه دایرکت نشان داده میشود. مهم ترین مزیت قابلیت نوت اینستاگرام این است که دقیقا زمانی که وارد بخش دایرکت خود میشوند با این پیام متنی مواجه میشوند. این مسئله زمانی که بخواهید یک متن یکسان را برای چندین نفر ارسال کنید از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار خواهد بود. استفاده از نوت اینستاگرام باعث میشود که خبررسانی در این بستر با سرعت بیشتری انجام شود.

نوت اینستاگرام در چه مواقعی مناسب است؟

زمانی که میخواهید صرفا یک متن کوتاه را با افراد مختلف به اشتراک بگذارید، استفاده از نوت اینستاگرام بهترین گزینه برای شما خواهد بود. همچنین فرض کنید که شما به یک نفر در اینستاگرام دایرکت داده‎ اید و آن شخص به خاطر حجم بالای پیام های دریافتی یا مشغله کاری متوجه پیام شما نشده است. در چنین حالتی میتوانید با نوشتن نوت اینستاگرام آن فرد را از پیام خود مطلع سازید.

به نوعی میتوان نوت اینستاگرام را مشابه توییت دانست. با این تفاوت که قابلیت های نوت اینستاگرام به مراتب کمتر از توییت یا تردز است و شما محدودیت بیشتری در تعداد کاراکترها خواهید داشت.

نحوه انتشار نوت در اینستاگرام چگونه است؟

در صورتی که قصد دارید در اینستاگرام نوت بگذارید مطابق دستورالعمل زیر پیش بروید:

در ابتدا وارد اینستاگرام شده و از بالا و گوشه صفحه روی علامت دایرکت که شبیه یک موشک است بزنید.

زیر قسمتی که برای جستجو تعبیه شده، بخشی به نام Notes قرار دارد که زیر آن هم یک علامت به شکل + قرار دارد. روی آن بزنید و متن مدنظر خود را تایپ کنید.

در این مرحله بایستی مشخص کنید که میخواهید این نوت با کدام یک از کاربران به اشتراک گذاشته شود.

بعد از اینکه کاربران مدنظر خود را انتخاب کردید، دکمه Share را بزنید تا نوت شما منتشر شود.

نحوه انتشار نوت در اینستاگرام چگونه است؟

چند نکته مهم درباره نوت اینستاگرام

یکی از نکات مهمی که بایستی آن را بدانید این است که نوت اینستاگرام نیز مانند استوری به مدت 24 ساعت باقی خواهد ماند و بعد از این مدت به طور اتوماتیک حذف خواهد شد. البته شما میتوانید خودتان هم با زدن دکمه delete آن را به صورت دستی پاک کنید.

در نهایت لازم است به این نکته اشاره کنیم که در صورتی که این نوت را با 3 نفر به اشتراک گذاشته باشید و یکی از آنها به این نوت پاسخ دهد، این مکالمه بین شما و او به شکل خصوصی خواهد بود.

پروفایل گروهی اینستاگرام چیست؟

یکی دیگر از قابلیت‎ های جدید اینستاگرام، پروفایل گروهی یا Group Profile است. با استفاده از این قابلیت چند تا از کاربران اینستاگرام میتوانند با تشکیل یک گروه و انتشار پست و استوری های خود در این پروفایل مشترک، با یکدیگر همکاری داشته باشند. این پروفایل در واقع مشابه با پروفایل های معمولی است اما فقط اعضای گروه هستند که میتوانند محتوای اشتراک گذاشته شده در گروه را مشاهده کنند.

این قابلیت جدید را میتوان در واقع تقلیدی از امکانات مربوط به ساخت گروه در فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی دانست که در اینستاگرام پیاده سازی شده است. این پروفایل های گروهی به چندین عضو اجازه میدهد تا محتوا را در یک مکان با یکدیگر به اشتراک بگذارند، همکاری داشته باشند و خروجی خلاق تولید کنند.

پروفایل گروهی شامل استوری، ریلز، پست ها و … است و به کاربران اینستاگرام اجازه میدهد که در یک گروه با علایق مشترک حضور داشته باشند و دیگر نیازی به ایجاد گروه در فضایی خارج از اینستاگرام نباشد.

استفاده از پروفایل گروهی در چه مواقعی مناسب است؟

استفاده از پروفایل گروهی در چه مواقعی مناسب است؟

مدتی قبل ویژگی پروفایل گروهی فقط در کانادا در دسترس بود اما این روزها تقریبا تمامی کاربران این شبکه اجتماعی به این قابلیت دسترسی دارند. این قابلیت نشان میدهد که اینستاگرام به دنبال ایجاد تغییرات بزرگی در خود است که میتواند نحوه دسترسی به محتوا و عملکرد کلی برنامه را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

وقتی محتوایی را از طریق پروفایل گروهی به اشتراک میگذارید میتوانید دسترسی به محتوا را به تعدادی از افراد خاص محدود کرده و به این ترتیب به آنها بگویید که از اهمیت و اعتبار ویژه ای برخوردارند. انجام این کار میتواند کمک زیادی به افزایش تعداد فالوورها و افزایش میزان تعامل در پیج کند چرا که مکالمات و ارتباطات معنی دار را تا حد قابل توجهی افزایش خواهد داد.

پروفایل گروهی اینستاگرام یک فضا و قابلیت عالی برای گپ زدن با افرادی است که به برند شما اهمیت میدهند. شما از طریق همین گروه ها میتوانید ترافیک وبسایت خود را هم افزایش دهید و به فروش بیشتری دست یابید.

به طور کلی پروفایل گروهی مناسب مواقعی است که میخواهید یک یا چند محتوای خاص را با تعداد مشخصی از افراد به اشتراک بگذارید. این نوع گروه سازی باعث میشود که تمرکز و توجه بیشتری روی محتواهای شما باشد و افراد آن ها را با دقت بیشتری مشاهده کنند. از سویی دیگر فضا برای ارتباطات قوی تر و عمیق تر نیز فراهم خواهد شد.

سوالات متداول در زمینه قابلیت نوت notes اینستاگرام

منظور از نوت اینستاگرام چیست؟

نوت اینستاگرام قابلیتی است که شما با استفاده از آن میتوانید یک متن 60 کاراکتری را منتشر کنید. این متن در بالای قسمت دایرکت ظاهر میشود.

چه کسانی میتوانند نوت اینستاگرام من را ببینند؟

شما میتوانید انتخاب کنید که چه کسانی نوت اینستاگرام شما را ببینند.

نوت اینستاگرام بعد از چه مدت پاک میشود؟

نوت اینستاگرام بعد از 24 ساعت پاک خواهد شد.

پروفایل گروهی چیست؟

پروفایل گروهی قابلیتی است که با استفاده از آن میتوان پست، استوری و ... را با تعدادی افراد خاص و مشخص به اشتراک گذاشت.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله