چگونه در واتساپ کیفیت عکس ها را بالا ببریم؟

چگونه در واتساپ کیفیت عکس ها را بالا ببریم؟

4.4/5 - (10 امتیاز)

دانلود فیلم

وقتی میخواهیم یک پیام فوری برای کسی ارسال کنیم، واتساپ یکی از اولین گزینه هایی است که به ذهن ما خطور میکند. فرقی نمیکند گوشی تلفن همراه تان اندروید باشد یا آیفون. در هر صورت واتساپ یکی از برنامه های پرکاربرد است. البته ترفندهای این پیام رسان نیز بسیار آسان است. اگر اقدام به ارسال عکس یا ویدیو در این پیام رسان کرده باشید احتمالا متوجه این موضوع شده اید که کیفیت آن ها پایین میاید. در این نوشته قصد داریم تا راهکار افزایش کیفیت عکس و ویدیو را با یکدیگر بررسی کنیم.

مشکل کاهش کیفیت عکس و ویدیو بعد از آپلود در واتساپ

هر زمان که عکس یا ویدیویی را برای شخصی در واتساپ ارسال میکنید، مقداری فشرده سازی روی آن صورت میگیرد. انجام این کار سبب میشود تا سرعت دانلود و آپلود افزایش یابد. اما نکته مهم اینجاست که اگر اتصال اینترنتی خوبی دارید که از سرعت بالایی برخوردار است، میتوانید کاری کنید که تصاویر همواره با کیفیت بسیار بالا ارسال شوند. یا حتی میتوانید برای صرفه جویی در حجم اینترنتی تان کیفیت عکس ها را کاهش دهید. در واقع افزایش یا کاهش حجم عکس کاملا در واتساپ امکان پذیر است.

فرقی نمیکند که سیستم عامل تلفن همراه شما اندروید باشد یا iOS؛ در هر صورت به تنظیمات افزایش یا کاهش حجم عکس دسترسی خواهید داشت.

نحوه تغییر کیفیت آپلود عکس واتساپ در سیستم عامل اندروید

اگر سیستم عامل تلفن همراه شما اندروید است میتوانید از این دستور العمل برای تغییر کیفیت آپلود عکس در واتساپ استفاده کنید.

ابتدا واتساپ را باز کنید و سپس روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای برنامه ضربه بزنید.

حالا setting یا همان تنظیمات را بزنید.

حالا روی Storage and data بزنید.

حالا روی گزینه Photo upload quality بزنید. اگر میخواهید عکس هایتان با بالاترین کیفیت ممکن ارسال شود، گزینه Best quality را انتخاب کنید. اگر هم میخواهید که ارسال عکس ها با کیفیت کمتر انجام شود، گزینه Data saver را بزنید.

اگر هم میخواهید که تلفن خودتان کیفیت عکس های ارسالی را بر اساس وضعیت اتصال اینترنتی تان مشخص کند، گزینه Auto را بزنید.

البته خوب است به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب گزینه Best quality تضمین نمیکند که عکس شما مانند آن چیزی که اکنون در گالری خود دارید، برای دوستان تان فرستاده شود. بنابراین اگر میخواهید دقیقا مشابه کیفیتی که در تلفن همراه خود دارید، برای دوستان شما ارسال شود، بهتر است که عکس را به شکل یک سند یا همان فایل ارسال کنید.

نحوه تغییر کیفیت آپلود عکس واتساپ در سیستم عامل iOS

اگر تلفن شما آیفون است، آنگاه مراحل زیر را انجام دهید:

واتساپ را باز کرده و به بخش تنظیمات در سمت راست و پایین صفحه بروید.

روی گزینه Storage and Data بزنید.

گزینه Media Upload Quality را در پایین صفحه انتخاب کنید.

در اینجا هم مانند اندروید، گزینه Auto کیفیت پیشنهادی خود تلفن بر اساس وضعیت شبکه اینترنت است. گزینه Best quality عکس ها را با بهترین کیفیت ارسال میکند و گزینه Data saver هم عکس ها را به فشرده ترین حالت ممکن ارسال میکند.

اگر به دنبال فالوور بالا و با کیفیت هستید میتوانید با خرید فالوور از دیجی فالوور بهترین نتیجه را بگیرید.

منبع

سوالات متداول در زمینه استوری واتساپ

چرا واتساپ حین ارسال عکس کیفیت آن را کاهش میدهد؟

واتساپ با انجام فشرده سازی تلاش میکند تا حجم عکس را کاهش دهد تا ارسال یا دریافت آن آسان تر باشد و حجم اینترنتی کمتری استفاده شود.

چگونه میتوان کیفیت ارسال عکس در واتساپ را افزایش داد؟

برای این کار کافیست وارد تنظیمات واتساپ و بخش Storage and data شوید. سپس Photo upload quality را بزنید و کیفیت مد نظر خود را انتخاب کنید.

چند سطح کیفیتی برای عکس ها در واتساپ وجود دارد؟

3 سطح. شامل Auto، Best quality و Data saver . اگر گزینه Auto را انتخاب کنید تلفن همراه بر اساس کیفیت اتصال اینترنتی مشخص میکند که از حجم عکس تان چقدر کاسته شود. اگر گزینه Best quality را انتخاب کنید، عکس با بهترین کیفیت ممکن ارسال میشود. اگر گزینه Data saver را انتخاب کنید واتساپ تا حد ممکن حجم عکس را پایین می آورد و این اتفاق میتواند منجر به کاهش حجم عکس شود.

آیا گزینه Best quality مشابه با کیفیت عکس در گالری است؟

خیر. گزینه Best quality کیفیتی مشابه با عکس اصلی که در گالری تلفن تان است نخواهد داشت. برای انجام این کار لازم است که عکس مد نظر خود را به صورت یک فایل ارسال کنید.

چرا کیفیت استوری واتساپ کم میشه؟

واتساپ از یک الگوریتم فشرده سازی داخلی برخوردار می باشد که به صورت خودکار عکس ها و ویدیوهایی که کاربران در استوری قرار می دهند را قبل انتشار فشرده میکند

بهترین راه بالا بردن کیفیت استوری ها در واتساپ چیست؟

بهترین راه این است که عکس و فیلم ها را قبل گذاشتن در وضعیت واتساپ توسط برنامه هایی آنها را فشرده سازی کنید.

1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ارزان
61,400تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
3,700تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
9,000تومان
سفارش

لیست فالوور ها

لیست لایک ها

لیست ویو ها