آشنایی با استوری تلگرام و آموزش نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

آشنایی با استوری تلگرام و آموزش نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

5/5 - (1385 امتیاز)

استوری تلگرام، پلتفرم تلگرام به دلیل تقاضا و اشتیاق کاربران خود، به شکل پیوسته قابلیت های جدیدی را معرفی می نماید. شاید یکی از دلایل محبوبیت این پیام رسان، اهمیت دادن به همین موضوع است. در کشور ما علی رغم محدودیت هایی که این پلتفرم دارد، همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. به دلیل این که برخی از امکانات این پیام رسان منحصر فرد بوده و مشابه آن در دیگر پلتفرم ها مشاهده نمی شود.

یکی از قابلیت های جدیدی که تلگرام به اپلیکیشن خود اضافه کرده، امکان گذاشتن استوری است. البته پیش از تلگرام اپلیکیشن های دیگری مانند اینستاگرام و واتساپ از این ویژگی رونمایی کرده بودند. یعنی این بار پیام رسان تلگرام با قابلیت گذاشتن داستان، دنباله رو دیگر اپلیکیشن ها بوده است.

به دلیل این که کاربران از این قابلیت در اپلیکیشن های مختلف بسیار استقبال کرده اند. با این قابلیت میتوان تعامل بیشتری با دوستان و فالوور های خود برقرار کرد. در این قابلیت یک تصویر یا ویدیو چند ثانیه ای می تواند برای حداکثر یک روز فعال باشد. این ابزار تعامل به اندازه ای جذابیت دارد که پس از گذشت چند سال از ایجاد آن، همچنان با استقبال کاربران رو به رو است.

بنابراین پلتفرم تلگرام به سنت قدیمی خود و نیازهای کاربران پایبند بوده و از این گزینه در به روز رسانی خود رونمایی کرده است. ما در این مقاله شما را با این قابلیت آشنا می نماییم. همچنین مطالعه مقالاتی در خصوص امکان گذاشتن داستان در سایر شبکه های اجتماعی می تواند به شما در درک بیشتر این قابلیت کمک کند. بنابراین تا پایان این مقاله، با وبسایت دیجی فالوور همراه ما باشید.

معرفی استوری تلگرام

همان گونه که عنوان شد، امکان گذاشتن استوری در تمامی شبکه های اجتماعی که این قابلیت را دارند، مفهوم یکسانی دارد. این قابلیت تلگرام نیز از همین قاعده پیروی می کند. استوری یک لغت انگلیسی بوده و معنای آن قصه و داستان است. در اینجا نیز قرار دادن تصاویر و ویدئوهای خود به صورت موقت، داستان زندگی روزانه را بیان می نماید.

تصاویر و ویدیوهایی که به عنوان استوری گذشته می شود، برای مدت معینی به نمایش در می آیند و سپس حذف می شوند. این قابلیت برای تعامل با دوستان به شکل روزانه بسیار پرطرفدار است. شما می توانید با دوستان خود در پیام رسان های متعدد مانند تلگرام و واتساپ به جای قرار دادن عکس پروفایل، از خود استوری منتشر نمایید. این قابلیت مورد توجه کارشناسان نیز قرار گرفته است تا با بررسی اینگونه قابلیت ها، از مزایای آن بهرمند شوند.

گذاشتن داستان تلگرام

اکنون که با قابلیت استوری تلگرام آشنا شدید، نوبت آموزش گذاشتن داستان در پلتفرم تلگرام است. در کلیپ آموزشی منتشر شده از این قابلیت، مشاهده می شود که این گزینه در تلگرام و اینستاگرام مشابه است. به دلیل این که استوری ها در قسمت بالایی چت ها قرار گرفته و به شکل دایره شکل است.

مراحل زیر نحوه گذاشتن داستان در تلگرام را آموزش می دهد:

  1. با پایین آوردن صفحه چت تلگرام، گزینه ای مانند دوربین عکاسی ظاهر می شود.
  2. سپس صفحه داستان تلگرام مشاهده خواهد شد.
  3. در این صفحه شما می توانید با انتخاب گزینه دایره ای شکل پایین صفحه، تصویر یا ویدیویی که می خواهید استوری کنید را بگیرید.

گذاشتن داستان تلگرام

  1. در این مرحله شما می توانید با لمس قسمت وسط صفحه استوری، متن دلخواه را تایپ کرده و در استوری قرار دهید. (در این جا شما می توانید محل نوشته را با لمس و حرکت دادن، جای آن را عوض کنید)
  2. با گزینه هایی که در پایین عکس یا فیلم گرفته دارد، می توانید استوری خود را به هر نحو که بخواهید تغییر دهید.
  3. در نهایت جهت انتشار استوری خود، گزینه آبی رنگ در پایین صفحه که به شکل نماد تلگرام است را لمس نمایید.

گذاشتن داستان تلگرام2

به همین سادگی با طی مراحل بالا می توانید استوری مورد نظر خود را در تلگرام به اشتراک بگذارید.

نحوه دیدن داستان در تلگرام

اکنون که با نحوه استوری گذاشتن در پلتفرم تلگرام آشنا شدید، بهتر است استوری سایر کاربران را نیز مشاهده کنید. تلگرام این بخش را نیز از اینستاگرام الگو گرفته است. یعنی شما می توانید استوری سایر کاربران را در بالای صفحه، که دایره ای شکل است ببینید. در صورتی که یک کاربر استوری منتشر کرده باشد، می توانید در ابتدای صفحه آن را مشاهده کنید.

سخن پایانی

استوری تلگرام راهی مناسب برای به اشتراک گذاری لحظات زندگی خود با سایر کاربران است. ایجاد، مشاهده و مدیریت یک استوری کار دشواری نیست. قابلیت ها و گزینه ‌هایی که این پیام رسان ارائه می ‌دهد بسیار جذاب‌ و متنوع است. ویژگی استوری در تلگرام شباهت بسیاری به واتساپ و اینستاگرام دارد اما در جزئیات آن تفاوت هایی نیز وجود دارد.

این قابلیت برای شما فراهم شده است تا هر زمان که خواستید، داستان خود را حذف نمایید. شما باید از این قابلیت تلگرام به شکل هوشمندانه استفاده کنید تا بتوانید از مزایای آن بهرمند شوید. برای آگاهی از تمامی قابلیت های تلگرام، توصیه ما به شما وبسایت دیجی فالوور است. شما در این مجموعه تخصصی می توانید هر آنچه که برای تلگرام نیاز دارید را بیابید. منتظر ثبت نظراتتان هستیم.

سوالات متداول آشنایی با استوری تلگرام و آموزش نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

آیا پیام رسان تلگرام، قابلیت گذاشتن استوری دارد؟

بله. این پلتفرم اجتماعی نیز مانند اینستاگرام و واتساپ، این قابلیت را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

آیا در تمامی نسخه های تلگرام امکان گذاشتن استوری وجود دارد؟

خیر. این قابلیت در نسخه های قدیمی این پیام رسان موجود نیست.

آیا زمان ماندگاری استوری در تلگرام، مانند زمان نمایش سایر شبکه های اجتماعی است؟

خیر. در تلگرام، گذاشتن استوری با مدت زمان ماندگاری دلخواه امکان پذیر است. در ابتدا یک کاربر می توانند زمان باقی ماندن استوری خود را در زمان های ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعته تنظیم نماید.

آیا داستان تلگرام قابلیت خصوصی سازی دارد؟

بله. تمامی کاربران می توانند نحوه مشاهده استوری خود توسط دیگران را کنترل نمایند. یعنی شما می توانید تعیین کنید که همه کاربران استوری ها را مشاهده کنند یا فقط مخاطبانی خاصی آن را ببینند.

در تلگرام، نحوه گذاشتن استوری به چه شکل است؟

افرادی که قصد انتشار استوری تلگرام دارند، باید به قسمت چت این برنامه بروند. سپس روی گزینه My Story کلیک کنند. پس از آن باید سایر مراحل را طبق مطالب عنوان شده در بالا طی کنند.

داستان تلگرام چگونه قابل مشاهده است؟

کاربرانی که می خواهند استوری تلگرام را مشاهده کنند، می بایست به قسمت چت این برنامه مراجعه کنند. سپس روی یکی از استوری ها کلیک نمایند تا قابل مشاهده باشد.

آیا باید حتما از استوری تلگرام استفاده نمود؟

خیر. این قابلیت صرفا به عنوان یک مزیت رقابتی بوده و برای جذب نمودن کاربران تلگرام است. بنابراین در صورتی که نمی خواهید استوری بگذارید، از این قابلیت تلگرام استفاده ننمایید.

در صورتی که نتوانیم در تلگرام استوری بگذاریم، مشکل چیست؟

اگر در برنامه تلگرام شما امکان گذاشتن استوری وجود نداشته باشد، دلیل آن قدیمی بودن نسخه تلگرام شما است. شما با به روز کردن آن می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

آیا استوری تلگرام قابلیت های جانبی نیز دارد؟

بله. همه کاربران می‌ توانند به استوری ‌تلگرام خود کپشن و لینک اضافه نمایند. حتی قابلیت تگ ‌کردن افراد نیز در استوری وجود دارد.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله