درآمد بلاگرها چقدر است؟ آمار دقیق درآمد بلاگرهای اینستاگرام ایرانی

درآمد بلاگرها چقدر است؟ آمار دقیق درآمد بلاگرهای اینستاگرام ایرانی

5/5 - (1297 امتیاز)

امروزه برنامه ی اینستاگرام پادشاه تمام برنامه‌های مجازی پلتفرم بصیری شده است. این برنامه بیشترین مخاطب در رده سنی 18 الی 30 سال را به خود اختصاص داده است. اما چگونه می‌شود ما بین میلیون‌ها کاربر مجازی به درآمد میلیاردی رسید؟ با نگاه کوتاه به این برنامه به درآمد بالای بلاگرها پی می‌بریم.

بلاگرها افرادی در اینستاگرام هستند که در زمینه خاصی فعالیت می‌کنند. این پیج‌ها رابطه ی خوبی با مردم دارد و سریعا بر روی مردم تاثیر می‌گذارد. هر بلاگر یک هدفی دارد و آغاز فعالیت آن‌ها با آموزش، تولید محتوا در خصوص یک زمینه ای مثل آشپزی، صنایع مختلف و …. است.

سپس از به دست آوردن تعداد بالایی فالوور شروع به تبلیغات می‌نمایند. در واقع اصلی‌ترین راه درآمد بلاگرها “تبلیغات” است. حتما با دیدن این افراد در اینستاگرام، ذهن شما هم درگیر شده است و به فکر درآمد زایی آسان آن‌ها هستید. اگر به فکر درآمد بلاگر‌های معروف ایرانی هستید یا اگر می‌خواهید بدانید گران‌ترین تبلیغات برای چه کسی است؟ به ادامه مقاله بپردازید.

بلاگر کیست؟

قبل از هرچیز باید بدانید بلاگر دقیقا چیست و یا به چه معناست تا به فکر درآمد آن‌ها باشید. بلاگر به معنای وبلاگ نویس است. یعنی کسی که وبلاگ نویسی می‌کند، اما امروزه معنای اصلی این کلمه به افرادی که با کسب شهرت و معروفیت در حرفه ی خود صاحب نظر باشد، گفته می‌شود.

این افراد به حدی محبوبیت دارند که اگر محصولی یا شرکتی را معرفی کنند، فالوورها درجا از آن حمایت می‌کنند و شروع به خرید می‌نمایند.بلاگر کسی است که برای تعداد زیادی از افراد الگو می‌باشد و برای آنها نقش به خصوصی در زندگی ایفا می‌کند.

بلاگر چه ‌کاری انجام می‌دهد؟

اگر به کارهای پردرآمد در دنیا نگاه کنید، در لیست بلاگری را حتما پیدا می‌کنید. از دلایل اصلی محبوبیت بلاگری “مجازی بودن” این حرفه است. با خواندن و دیدن بلاگرها حتما به فکر آسان بودن این حرفه می‌افتید؛ اما اینطور نیست. مهمترین قسمت بلاگری، موضوع پیج است. یک بلاگر موفق باید در زمینه‌ی مورد علاقه‌ و مهارت دارش فعالیت کند در غیر این‌ حال نمی‌تواند در طول چند سال متوالی تولید محتوا کند و موفق شود.

هر حوزه در اینستاگرام فعالیت خاص خود را دارد و درآمد بلاگرها در هر زمینه متفاوت از یکدیگر است. مهمترین ویژگی مشترک همه بلاگرها “خرید فالوور اینستاگرام از سایت دیجی فالوور” است. بدین سان به راحتی می‌توانند اعتماد دیگر فالوورها را برای فالو کردن جلب نمایند و تعداد پیشنهاد تبلیغات هم افزایش می‌یابد. بلاگرها رابط بین برندها و مردم است. مهمترین روش درآمدزایی بلاگرها از طریق تبلیغات است. روش‌های دیگری نیز برای درآمدزایی بلاگرها است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

درآمد بلاگرهای اینستاگرام

بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که بلاگرهای اینستاگرام چقدر درآمد دارند. مطالعه اخیر ما نشان می‌دهد که میزان درآمد بلاگرهای اینستاگرام حتی در سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. آنها می‌خواهند روی این افراد تبلیغات بگذارند تا جایگاه قابل توجهی در جامعه محبوب اینستاگرام به دست آورند. آنها حتی گاهی می‌خواهند با یک بلاگر اینستاگرام شریک شوند تا از تعامل فالوورهای خود با برند استفاده کنند.

ویژگی یک بلاگر چیست؟

اگر مخاطبان زیادی در اینستاگرام دارید، می‌توانید به یک بلاگر پولی نیز تبدیل شوید. اگر تعجب می‌کنید که بلاگرهای اینستاگرام چقدر درآمد دارند، باید به معیارهای مختلفی توجه کنید و همه آنها را در کنار هم قرار دهید. مثلا:

او چه نوع تأثیرگذار است؟ (ماکرو بلاگر، میکرو بلاگر یا نانو بلاگر)

بلاگر چند بار در هفته تبلیغ می‌کند؟

آیا این تبلیغات بیشتر در استوری یا پست‌های اینستاگرام انجام می‌شود و از چه روش‌های تولید محتوا (عکس، فیلم و …) استفاده می‌کند؟

قیمت هر تبلیغ در صفحه او چقدر است؟

نرخ تعامل اکانت اینستاگرام بلاگرها

همانطور که متوجه شدید، آخرین عامل سطح تعامل در پلتفرم است. اگر تعامل بالا باشد، به راحتی می‌توان فهمید که چرا برندها حاضرند برای تبلیغات در صفحه خود هزینه کنند. وقتی یک پست به اندازه کافی لایک و کامنت دریافت می‌کند، ممکن است این حق را به دست آورد که برای یک زمان خاص در صفحات کاوش فید مکمل ظاهر شود.

بلاگرها با توجه به تبلیغات در استوری یا پست، تعرفه جداگانه و متفاوتی عرضه می‌کنند. هزینه هر استوری با استوری دیگر نیز متفاوت است. این هزینه به هزینه فیلمبرداری، نمایش صورت، نوع گویش و حرف زدن به صورت جدا محسوب می‌شود و در نهایت با توجه به زمان، میزان زحمت و… مبلغی به عنوان هزینه آن پست یا استوری تبلیغاتی تعیین خواهد شد.

برخی از افراد سعی می‌کنند تعداد مشخصی آگهی در هفته داشته باشند و بیشتر از آن منتشر نمی کنند، اما برخی دیگر بدون توجه به تعداد آگهی ها، همه پیشنهادات را می‌پذیرند و کل درآمد ایجاد می‌کنند. بنابراین همه بلاگرهای اینستاگرام حتی با تعداد فالوورهای یکسان، درآمد یکسانی ندارند.

 

انواع بلاگرها

2-درآمد بلاگرها چقدر است؟ آمار دقیق درآمد بلاگرهای اینستاگرام ایرانی

  اگر بخواهیم بدانیم «بلاگرهای اینستاگرام چقدر درآمد دارند» یا میانگین حقوق بلاگرها، ابتدا باید ببینیم در مورد چه نوع بلاگرهایی صحبت می‌کنیم.

1- بلاگرهای مگا 1 میلیون فالوور یا بیشتر دارند. اغلب شامل افراد مشهوری مانند خوانندگان، فوتبالیست ها، بازیگران تلویزیون و سینما می‌شود. البته برخی افراد تنها در شبکه‌های مجازی به شهرت و محبوبیت زیادی دست یافته اند. آنها بالاترین حقوق بلاگرهای اینستاگرام را دارند.

2- بلاگرهای ماکرو 100000 تا یک میلیون دنبال کننده دارند. این نوع از اینستاگرام رها اغلب برای توصیه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند و علاقه، تجربه و اعتبار آنها توصیه‌هایشان را معتبر تر و تاثیرگذارتر می‌کند.

3- تاثیرات میکرو بین 10000 تا 100000 دنبال کننده دارند. بلاگرهای خرد اغلب با استارت آپ‌ها و برندهای کوچکتر کار می‌کنند. هزینه‌های میکرو بلاگرها کمتر از هزینه‌های بلاگرهای کلان است، اما بسیاری از فالوئرها به دلیل تمرکز بیشتر بر تخصص و میزان جذب مخاطب بالا، همچنان به آنها اعتماد دارند.

4- نانو بلاگرها 10000 فالوور یا کمتر دارند. معمولاً بلاگرهای این دسته فقط در محدوده جغرافیایی خود مفید هستند. به همین دلیل است که به آنها بلاگر محلی نیز گفته می‌شود. در مقایسه با سایر بلاگرها، کار با این افراد بازدید و نتایج مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. اما نکته مثبت این افراد رابطه بسیار نزدیک آنها با تک تک فالوور هایشان است.

 

روش‌های درآمدزایی بلاگرها

درآمد بلاگرها از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، بنابراین دانستن این موضوع از قبل ضروری است. درآمد بلاگرها  بسته به میزان فالوور آن‌ها متغیر است؛ از 300 هزار تومان برای هر استوری شروع می‌شود و تا 100 میلیون تومان برای هر استوری هم می‌رسد. در اینجا برخی از رایج‌ترین راه‌ها برای درآمدزایی بلاگرها آورده شده است:

1- یکی از راه‌هایی که آنها می‌توانند درآمد کسب کنند، اشتراک درآمد است، به این معنی که هر بار که یکی از پست‌های آنها توسط یکی از فالوور هایشان لایک یا به اشتراک گذاشته می‌شود، بخشی از درآمد مرکز را دریافت می‌کنند.

2- راه دیگر دریافت هزینه ثابت از یک شرکت یا آژانس در ازای توزیع محتوای آنها در چندین پلتفرم است.

3- روش سومی که برخی از بلاگرهای اینستاگرام برای افزایش دیده شدن و شروع به کسب درآمد از آن استفاده می‌کنند، فروش تبلیغات در صفحات خود است. برای مثال برندها محصولات خود را برای معرفی به بلاگرها می‌فرستند و آنها با استفاده کردن و معرفی کردن این محصولات به درآمد بالا می‌رسند.

4- اگر بلاگرهای اینستاگرام محتوای با کیفیتی تولید کنند که خوانندگان را مجذوب کند، نکات و ترفندهایی را ارائه دهد و افکار روشنگرانه را ارائه دهد (آموزش ترفندها) می‌توانند شاهد یک جریان ثابت پول در ماه به ماه باشند.

5- دیگران تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (لایک و یا منشن کردن همدیگر) را ارائه می‌دهند

گران‌ترین تبلیغات برای چه کسی است؟

معمولا پیج‌هایی که بالای سه میلیون فالوور دارند، گران‌ترین تبلیغات اینستاگرام هم دارند. برای مثال در حوزه کمدی “سرنا امین“، در حوزه زیبایی و بیوتی “صدف بیوتی” و در حوزه آشپزی “نواب ابراهیم زاده” جز گران‌ترین اینفلوئنسرها محسوب می‌شوند و درآمد زیادی از این طریق کسب می‌کنند. علت این کار، بازدید بالای این افراد است.

آیا تبلیغات با مبلغ خیلی زیاد، به تناسب تعرفه، بازدهی دارد؟

معمولا خیر. بلاگر هایی که تعداد بالای 1 میلیون فالوور دارند، تعرفه تبلیغاتی زیادی پیشنهاد می‌دهند و زمان زیادی باید در نوبه تبلیغات بمانید. از این لحاظ برای شما تبلیغات با این نوع پیج‌ها صرف نمی کند.

اگر میخواهید بازدهی بالایی کسب کنید به شما توصیه می‌کنیم که به بلاگر هایی که زیر 300 هزار فالوور دارند پیشنهاد تبلیغات دهید. برای این روش به چندین بلاگر تبلیغات دهید تا راندمان کار شما افزایش یابد.

نتیجه گیری

با وجود درامد بالای اینفوئنسرها بیشتر مردم رو به بلاگر شدن آورده اند. اما به یاد داشته باشید که بلاگر شدن هم هزینه‌های خود را دارد و باید تلاش مستمری برای رسیدن به تعداد فالوور بالا کشید. اکثرا اینفولنسرا‌ها یه ویژگی مشترک “خرید فالوور اینستاگرام از برند دیجی فالوور” دارند.

بلاگرها در اینستاگرام می‌توانند خلاقانه به روش‌های مختلفی از جمله ویدیو، عکس، استوری سلفی، استوری بنر و موارد دیگر تبلیغات کنند. برخی حتی از طریق پادکست‌ها و سریال‌های IGTV شروع به کسب درآمد کرده اند. بنابراین شما هم می‌توانید با استفاده از انواع فرم‌های محتوا تبلیغات کنید.

منبع

سوالات متداول در زمینه درآمد بلاگرهای اینستاگرام

 

به چه فردی بلاگر گفته می شود؟

بلاگر کسی است که برای تعداد زیادی از افراد الگو می‌باشد و برای آنها نقش به خصوصی در زندگی ایفا می‌کند.

روش کسب درآمد بلاگرها از اینستاگرام چگونه است؟

درآمد بلاگرها از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، بنابراین دانستن این موضوع از قبل ضروری است. درآمد بلاگرها  بسته به میزان فالوور آن‌ها متغیر است؛ از 300 هزار تومان برای هر استوری شروع می‌شود و تا 100 میلیون تومان برای هر استوری هم می‌رسد.

2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه
 • نگین میرزاخانی

  04 فوریه 2023، 21:47

  برای بلاگر شدن باید از کجا شروع کنم؟

  • 20 مه 2023، 13:01

   مثلا من میخوام از طریق اپارات شروع به کار کنم و باید دربارش تحقیق کنی تا تمامی راه ها رو یاد بگیرید
   به عنوان مثال قبل از هر چیزی باید برنامه ی ادیت خود را پیدا کنی و
   موضوعت رو اکتخواب کنی اما بهترین روش بودن خود فرد در کلیپ است و اینکع روش جدیدی را امتحان کنی

خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله