آموزش لینک کردن کانال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس

آموزش آنالیز ویدئو مارکتینگ با اتصال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس

5/5 - (1 امتیاز)

گوگل آنالیتیکس، شاید بتوان گفت که ویدیو محبوب ترین رسانه فعلی در دنیاست. ویدیو رسانه ای است که هم قوه دیداری و هم قوه شنوایی را به صورت همزمان درگیر میکند و به همین خاطر تاثیرگذاری آن بسیار بالاست. همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد برای بازاریابی کسب و کار خود از تکنیک ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی با ویدیو استفاده کنند.

اما یکی از نکات مهم در مورد انجام این کار، آنالیز عملکرد ویدیوها و بررسی و تحلیل آنهاست. در واقع شما به عنوان یک متخصص بایستی بتوانید میزان اثربخشی و نتایج حاصل از انتشار ویدیو در رسانه مدنظرتان را بررسی کنید.

خوشبختانه یوتیوب این قابلیت را با استفاده از گوگل آنالیتیکس فراهم کرده است. با ما در دیجی فالوور همراه باشید تا چیزهای بیشتری در این مورد یاد بگیریم.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل Analytics یک ابزار تجزیه و تحلیل وب است که توسط گوگل ارائه می‌شود. این ابزار به وبسایت ‌ها و برنامه ‌های تلفن همراه کمک می‌کند تا داده‌های مربوط به کاربران، ترافیک و عملکرد وبسایت را تحلیل کنند. گوگل آنالیتیکس به وبسایت‌ ها امکان می‌دهد

تا اطلاعات مفیدی را درباره کاربران، منابع ترافیک، رفتار کاربران و اهداف تجاری خود بدست آورند. برخی از امکانات و ویژگی‌های گوگل Analytics عبارتند از:

بررسی ترافیک وبسایت: گوگل آنالیتیکس به شما امکان می‌دهد تا تعداد بازدیدکنندگان، صفحات بازدید شده، میزان زمانی که کاربران در سایت شما صرف می‌کنند و سایر معیارهای ترافیک را بررسی کنید.

تحلیل رفتار کاربران: با استفاده از گوگل آنالیتیکس می‌توانید بفهمید که کاربران در سایت شما چگونه رفتار می‌کنند، چه صفحاتی را مشاهده می‌کنند، به کدام لینک‌ها کلیک می‌کنند و … .

ردیابی هدف ‌ها : شما می‌توانید هدف‌های خود را تعریف کنید (مانند خرید محصول، ثبت نام در خبرنامه و غیره) و مشاهده کنید که چه تعداد از کاربران به اهداف شما نزدیک شده اند یا آن را انجام داده اند.

تحلیل منابع ترافیک: با استفاده از گوگل آنالیتیکس می‌توانید ببینید که کاربران از کجا به وبسایت شما وارد می‌شوند (مانند موتورهای جستجو، رسانه‌ های اجتماعی، لینک‌ های مستقیم و غیره) و کدامیک از این منابع بیشترین ترافیک را به شما می‌دهد.

گزارش‌ های سفارشی: شما می‌توانید گزارش ‌های سفارشی خود را بر اساس نیازهای خاص خود تنظیم کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب نمودارها، جداول و گزارش‌های دیگر مشاهده کنید.

تحلیل رویدادها: با گوگل آنالیتیکس می‌توانید رویدادهای خاصی را که در سایت شما رخ می‌دهد (مانند کلیک بر روی دکمه، پخش ویدئو و غیره) ردیابی کنید و تحلیل کنید.

گزارش ‌های ترافیک تلفن همراه: شما می‌توانید ترافیک و عملکرد برنامه‌ های تلفن همراه خود را نیز تحلیل کنید.

چگونه گوگل Analytics به بررسی وضعیت ویدیوهای شما در یوتیوب کمک می‎کند؟

همانطور که احتمالا میدانید، چندی پیش گوگل، یوتیوب را از صاحبان آن خریداری کرد و در حال حاضر میتوان گفت که یوتیوب یکی از زیرمجموعه های گوگل است.

همین موضوع سبب شد که مهندسان این مجموعه اقدام به ایجاد نوعی اتصال بین گوگل آنالیتیکس و یوتیوب کنند. با این امکان شما میتوانید به رصد ویدیوهای خود در یوتیوب از طریق گوگل Analytics کنید.

یعنی میتوانید بررسی کنید که هر کدام از ویدیوهای شما چقدر ترافیک را به سمت سایت شما روانه کرده است و منجر به فروش بیشتر شده.  

چگونه کانال یوتیوب را به گوگل آنالیتیکس متصل کنیم؟

نحوه اتصال کانال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس

حالا که با مزایای گوگل آنالیتیکس آشنا شدید، لازم است که با روش اتصال گوگل Analytics به کانال یوتیوب نیز آشنا شوید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا لازم است که کانال یوتیوب خود را به گوگل آنالیتیکس اضافه کنید. برای انجام این کار در سایت گوگل آنالیتیکس به قسمت Property بروید و روی Create a new property بزنید.

نحوه اتصال کانال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس 2

با انجام این کار با دو گزینه مواجه خواهید شد. گزینه اول Website است که برای آنالیز سایت‌ ها مورد استفاده قرار میگرد و گزینه دوم Mobile App است

که برای آنالیز اپلیکیشن موبایل در نظر گرفته می‏شود. شما بایستی گزینه Website را انتخاب کنید و تا بعد از آن بتوانید آدرس کانال یوتیوب خود را بزنید.

در نظر داشته باشید که لینک کانال خود را در حالت پروتکل https وارد کنید تا گوگل آنالیتیکس بتواند دسترسی به ترافیک کانال را به طور کامل انجام دهد.

 همچنین برای اینکه گوگل آنالیتیکس به یوتیوب وصل شود بعد از انجام دادن این کارها بایستی آیدی Google Analytics را به کانال یوتیوب خود اضافه نمایید. برای انجام این کار بایستی کد را کپی کرده و سپس در کانال یوتیوب خود وارد تنظیمات شوید.

نحوه اتصال کانال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس 3

به بخش Advanced Settings بروید و کد کپی کرده را در قسمتی که با عنوان Google Analytics tracking ID مشخص شده قرار دهید.

نحوه اتصال کانال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس 4

با انجام این کار می‎توانید ترافیک زنده کانال یوتیوب خود را مشاهده کنید. در واقع گوگل آنالیتیکس تمام آن چیزی که برای بررسی، تحلیل و آنالیز کانال یوتیوب خود نیاز دارید

را در اختیارتان قرار خواهد داد و با استفاده از آن دیگر نیازی به هیچ ابزار دیگری نخواهید داشت.

با اتصال گوگل Analytics می‎توانید ببینید که در هر لحظه چند نفر در حال بازدید از کانال شما هستند و طی یک روز خاص چند بازدید داشته اید. همه این اطلاعات میتواند سرنخ های زیادی برای زمان انتشار محتوا، میزان محبوبیت انواع محتوا و … در اختیار شما قرار دهد.

روش بررسی ترافیک ورودی از کانال یوتیوب

در صورتی که برای وبسایت خود گوگل آنالیتیکس را راه اندازی کرده اید و میخواهید بدانید که از یوتیوب چه مقدار ترافیک برای سایت خود دریافت کرده اید میتوانید مطابق روش زیر عمل کنید:

وارد بخش Referrals شوید و عبارت youtube.com را سرچ کنید تا بتوانید ترافیک دریافتی از یوتیوب را مشاهده کنید.

روش بررسی ترافیک حاصل از کلیک روی لینک پروفایل

همانطور که میدانید امکان قرار دادن لینک در پروفایل یوتیوب وجود دارد و بسیاری از کاربران با استفاده از این لینک وارد سایت یک کسب و کار میشوند.

برای اینکه متوجه شوید چه مقدار ترافیک از این روش وارد سایت شما شده بایستی از لینک های UTM استفاده کنید. در واقع شما در گوگل Analytics لینک های UTM ایجاد کرده و آن را در صفحات مختلف یا پروفایل یوتیوب قرار میدهید.

سوالات متداول در زمینه آنالیز ویدئو مارکتینگ با اتصال یوتیوب به گوگل آنالیتیکس

آیا امکان اتصال گوگل آنالیتیکس به یوتیوب وجود دارد؟

بله.

روش اتصال گوگل آنالیتیکس به یوتیوب چگونه است؟

در متن مقاله به طور کامل این روش را توضیح داده ایم.

اتصال گوگل آنالیتیکس به یوتیوب چه مزایایی دارد؟

با انجام این کار میتوانید ترافیک دریافتی از یوتیوب، نقش هر ویدیو در ایجاد ترافیک، تعداد کاربران فعال یوتیوب و مواردی از این قبیل را متوجه شوید.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله