آموزش فعال کردن چت مخفی در اینستاگرام با 3 روش ساده و تصویری

آموزش فعال کردن چت مخفی در اینستاگرام با 3 روش ساده و تصویری

3.3/5 - (3 امتیاز)

اینستاگرام بستری برای چت کردن نیست با این حال امکانات مختلفی را در زمینه چت برای کاربران خود در نظر گرفته است. یکی از قابلیت‎ های جالب اینستاگرام این است که میتوانید اقدام به فعال کردن چت مخفی کنید. یعنی میتوانید کاری کنید که وقتی سایر افراد وارد دایرکت شما میشوند نمیتوانند این چت را ببینند. با این حال این کار به معنی حذف کردن چت هم نیست و بعدتر هر زمان که خواستید میتوانید چت پنهان شده را ببینید. در این نوشته از دیجی فالوور قصد داریم شما را با این ترفند جالب بیشتر آشنا کنیم.

دایرکت اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که کاربران از آن برای انتشار محتوای ویدئویی و تصاویر به طور عمومی استفاده می‎کنند. با این حال ابزار دایرکت نیز در این شبکه اجتماعی وجود دارد تا کاربران بتوانند به شکل خصوصی نیز برای یکدیگر پیام ارسال کنند.

استفاده از دایرکت اینستاگرام برای ارتباط با کسب و کارها نیز رایج است. برای مثال افراد برای پرسیدن قیمت محصولات به دایرکت یک پیج مراجعه می‎کنند. برخی از پیج‎هایی که اقدام به انتشار تبلیغات و کسب درآمد میکنند، با استفاده از دایرکت ارتباطات صمیمانه تری با مخاطب خود برقرار کرده و به این شکل مخاطب را بیشتر به خود جذب میکنند. اما بخش قابل توجهی از افراد از دایرکت برای ارتباط با دوستان خود استفاده میکنند. در این میان افرادی هستند که دوست دارند برخی از چت های شان توسط کسی خوانده نشود اما پاک یا همان Delete نیز نشود. خوشبختانه اینستاگرام برای انجام این کار نیز راهکاری را اندیشیده.

روش اول: استفاده از حالت Vanish mode برای فعال کردن چت مخفی

یکی از ساده‎ ترین راهکارها برای فعال کردن چت مخفی یا همان دایرکت اینستاگرام این است که شما آن را به حالت Vanish mode ببرید. برای انجام این کار مطابق دستورالعمل زیر پیش بروید.

ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام دشه و به بخش دایرکت ها بروید.

چتی که مد نظر شماست و میخواهید آن را مخفی کنید را انتخاب و وارد آن شوید.

زمانی که وارد صفحه چت شدید، آن را به سمت بالا بکشید.

با انجام این کار چت شما به حالت Vanish mode خواهد رفت.

زمانی که به این حالت رفتید، وقتی که پیام شما توسط فرد مقابل خوانده شد، ناپدید یا همان مخفی خواهند شد.

هر زمانی که خواستید از حالت Vanish mode خارج شوید، کافی است که دوباره صفحه را رو به بالا بکشید تا چت ها بعد از خوانده شدن پاک نشوند.

روش اول: استفاده از حالت Vanish mode برای فعال کردن چت مخفی

نکته1: یکی از نکاتی که بایستی حتما به آن توجه داشته باشید این است که زمانی که حالت Vanish mode را برای خودتان فعال میکنید، این حالت برای شخص مقابل نیز فعال خواهد شد. یعنی زمانی که شخص مورد نظر برای شما پیام میفرستد، بلافاصله بعد از این که پیام را خواندید، ناپدید خواهند شد.

نکته2: نکته بعدی این است که زمانی که Vanish mode را فعال میکنید، کلیه پیام های قبلی نیز ناپدید خواهند شد. بنابراین حواستان باشد که اطلاعات مهم خود را از دست ندهید.

نکته3: شما هر زمان که بخواهید میتوانید از حالت Vanish mode خارج شوید.

نکته4: در این روش پیام شما به طور کامل پاک میشود و دیگر در دسترس شما نخواهد بود.

روش دوم: استفاده از Vanish mode

اگر نمیخواهید که از روش Vanish mode استفاده کنید، راهکار دیگری نیز برای تان وجود خواهد داشت. برای انجام این روش مطابق دستورالعمل زیر پیش بروید:

وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. به بخش پروفایل رفته و از سمت راست و بالای صفحه روی آیکن سه خط افقی بزنید.

حالا روی Setting یا همان تنظیمات بزنید. وارد بخش Account شوید.

روش دوم: استفاده از Vanish mode

در این مرحله روی Switch account type بزنید. سپس گزینه Switch to business account را بزنید.

بعد از اینکه اکانت خود را تجاری کردید، به بخش دایرکت‎ ها بروید. چتی که میخواهید آن را مخفی کنید را انتخاب کرده و به بخش General انتقالش دهید.

روش دوم: استفاده از Vanish mode 2

در این مرحله دوباره به بخش تنظیمات رفته و همان مراحل قبلی را طی کنید اما در نهایت Switch to the personal اکانت را بزنید تا اکانت شما از یک حساب تجاری به یک حساب معمولی تبدیل شود.

روش دوم: استفاده از Vanish mode 3

با انجام این کار مشاهده میکنید که چت برای شما مخفی شده و دیگر نمایش داده نمیشود.

حالا اگر بخواهید که پیام را از حالت پنهان در بیاورید، بایستی همه این مراحل را دوباره انجام داده و در نهایت پیام مدنظر را از بخش General وارد بخش Primary نمایید. 

نکته: در این روش پیام شما پاک نمیشود بلکه مخفی خواهد شد. بنابراین اگر نمیخواهید که چت های تان پاک شود، بهتر است که از این روش استفاده کنید.

روش دوم: استفاده از Vanish mode4

روش سوم راهکارها برای فعال کردن چت مخفی از اپلیکیشن Third party

یکی دیگر از راهکارها برای مخفی کردن چت هایتان در اینستاگرام این است که از یک اپلیکیشن Third party که بخش دایرکت ها را قفل میکند، استفاده کنید. یکی از این برنامه ها، Locker for insta social است. با انجام این کار چت شما مخفی یا حذف نمیشود ولی تنها کسی که میتواند به آن دسترسی داشته باشد، فقط شما خواهید بود. در واقع شما روی بخش دایرکت خود رمز میگذارید و هر کسی که آن رمز را داشته باشد میتواند وارد چت شود. برای استفاده از این اپلیکیشن مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا بر اساس سیستم عامل گوشی تلفن همراه خود، از یک مارکت مناسب مانند گوگل پلی یا اپ استور این برنامه را دانلود و نصب کنید.

سپس برنامه را باز کرده و یک رمز عبور 4 رقمی را به آن اختصاص دهید. حالا هر زمانی که بخواهید وارد بخش دایرکت اینستاگرام خود شوید بایستی این رمز عبور 4 رقمی را بزنید. همچنین موبایل هایی که قابلیت حسگر اثرانگشت دارند، میتوانند از این امکان نیز استفاده کنند.

زمانی که وارد برنامه میشوید، از شما اجازه دسترسی به اینستاگرام خواسته میشود، بعد از این که از بخش تنظیمات این اجازه را صادر کردید، روی علامت + که در پایین صفحه این اپلیکیشن قرار دارد بزنید تا پیام هایی که میخواهید آن ها را قفل کنید را انتخاب نمایید.

نکته1: این برنامه فقط برای قفل کردن دایرکت اینستاگرام نیست. شما میتوانید از آن برای قفل کردن کل اینستاگرام خود نیز استفاده کنید.

نکته2: بایستی برای این برنامه یک ایمیل نیز ثبت و آن را احراز هویت کنید تا در صورت فراموش کردن رمز عبور بتوانید آن را بازیابی نمایید.

نکته3: هرگز به برنامه های ناشناس برای قفل کردن دایرکت اینستاگرام خود اطمینان نکنید و برنامه ها را از یک مرجع معتبر دانلود کنید.

سوالات متداول فعال کردن چت مخفی

آیا با استفاده از حالت Vanish mode میتوان چت های مخفی شده را دوباره برگرداند؟

خیر. Vanish mode چت شما با شخص مورد نظر را به طور کامل و دائمی پاک خواهد کرد.

با استفاده از چه روشی میتوان چت را بدون حذف کردن مخفی کرد؟

با استفاده از راهکار دوم یعنی تبدیل اکانت به اکانت تجاری و انتقال از Primary به General و دوباره بازگرداندن اکانت به حالت معمولی که در متن مقاله به طور کامل بررسی شد.

آیا امکان گذاشتن رمز و قفل کردن بخش دایرکت وجود دارد؟

بله. با استفاده از برنامه‎ هایی مانند Locker for insta social میتوانید این کار را انجام دهید.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها