ساخت کانال اینستاگرام آموزش تصویری به زبان ساده از 0 تا 100

ساخت کانال اینستاگرام آموزش تصویری به زبان ساده از 0 تا 100

5/5 - (3 امتیاز)

ساخت کانال اینستاگرام چگونه می باشد؟در ۲۷ بهمن  سال ۱۴۰۱، مارک زاکربرگ که از قضا مدیر عامل کمپانی متا بوده است؛ اعلام نمود که قابلیت جدیدی از سوی این کمپانی به نام کانال در شبکه اجتماعی اینستاگرام افزوده می شود.

قابلیت تاسیس کانال در اینستاگرام شباهت شایانی به کانال در تلگرام دارد و در واقع به گونه ای از این قابلیت کپی شده است. کانال به کاربران در اینستاگرام این اجازه را می دهد، تا نظرسنجی ها و عکس و همینطور متن ها را به  صورت یک‌ طرفه با دیگر کاربران خود به اشتراک بگذارند و با آنها نیز در ارتباط باشند.

در ابتدا شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیت ایجاد کانال را تنها برای برخی از سازندگان محتوا در کشور آمریکا فعال نمود  و همواره به دنبال این امر است که به مرور بتواند این قابلیت جذاب را برای تمامی کاربران فعال نماید. در ادامه با سایت دیجی فالوور همراه ما باشید تا اطلاعات کاملتری را در مورد  نحوه ایجاد کانال در اینستاگرام، در اختیارتان قرار دهیم. 

کانال اینستاگرام چیست؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام همواره به دنبال روشی است تا تولید کنندگان محتوا در این بستر بتوانند از راه های گوناگون با کاربران خود ارتباط برقرار کنند و در حال تعامل باشند. وجود قابلیت کانال در اینستاگرام نیز، در راستای این امر می باشد.

با وجود قابلیت کانال در اینستاگرام، کاربران نیز می توانند به صورت یک ‌طرفه با مخاطبین خود در این شبکه اجتماعی ارتباط برقرار کنند و با علاقمندان صفحه خود ارتباط نزدیک تری را برقرار کنند.

ساخت کانال اینستاگرام مانند کانال در تلگرام است و در شبکه اجتماعی نیز می توانید عضو کانال مورد نظر شوید. تنها فردی که می تواند عکس، فیلم و متن و… را در کانال منتشر کنند، ادمین کانال است و کاربران تنها می توانند این محتوا ها را بخوانند و مشاهده کنند‌ و همینطور در نظرسنجی های کانال شرکت کنند.

برای اینکه در اینستاگرام عضو کانالی شوید، ابتدا باید صفحه مورد نظر را فالو کرده باشید. حتی برای اینکه پیش نمایش کانال را مشاهده کنید، باید عضو فالوورهای صفحه مورد نظر باشید. 

اولین کانال در اینستاگرام توسط مدیر عامل متا که مارک زاکربرگ است، با نام متا چنل تاسیس شده است. کانال هایی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام عضو آن شده اید، در قسمت پیام ها و دایرکت های شما به نمایش گذاشته می شوند.

شما در قسمت دایرکت ها می توانید محتواهایی که در کانال منتشر می ‌شود را مشاهده نمایید. شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرده است که ویژگی های بیشتری در ماه های آینده  به قابلیت کانال در اینستاگرام اضافه می نماید.

برای مثال یکی از قابلیت هایی که به کانال اینستاگرام باید اضافه شود، اضافه نمودن ادمین دیگر است. قبل از اینها قابلیت کولب در ارسال پست ها مشاهده شده است که با وجود این قابلیت، این امکان وجود داشت که پست به صورت مشترک در کانال منتشر گردد. در این شرایط پست در هر دو صفحه قابل مشاهده بود.

کپی اینستاگرام از قابلیت ساخت کانال در تلگرام 

به صورت کلی شبکه اجتماعی اینستاگرام، برتری در کپی نمودن قابلیت ها و ویژگی های گوناگون از آپ های مختلف دیگر داشته است. اینستاگرام با وجود این سیاست خود، همواره در تلاش است تا از دیگر رقیب های خود جا نماند و از آنها نیز پیشی بگیرد.

برای مثال قابلیت ریلز در اینستاگرام کپی از پلتفرم تیک تاک بود و همواره این امر را اثبات می کرد که اینستاگرام در تلاش است که از رشد سریع برنامه تیک تاک عقب نماند.

قابلیت استوری در اينستاگرام نیز از پلتفرم اسنپ چت برداشته شده بود. با این وجود بسیار دشوار است که در میان قابلیت های  سرگرم کننده اینستاگرام موردی را بیابید که در پلتفرم های دیگر وجود نداشته است.

قابلیت تاسیس کانال در اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست. کانال مدت  بسیار زیادی است که در تلگرام وجود دارد و کاربران ایرانی از این قابلیت در تلگرام با خبر هستند. 

چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟

اگر برای اکانت شما در اینستاگرام، ویژگی تاسیس کانال فعال شده باشد، می توانید به آسانی به قسمت دایرکت ها مراجعه کنید و کانال خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام راه اندازی نمایید.

پس از اینکه کانال خود را تاسیس کردید، برای تمامی کاربرانی که شما را دنبال می کنند نوتیفیکیشنی ارسال می گردد و از آنها درخواست می شود که در کانال شما عضو شوند.

پس از این امر شما می توانید کانال خود را در بیوگرافی خود پین کنید و لینک کانال را در استوری صفحه خود قرار دهید، تا در این صورت تعداد دنبال کنندگان شما در اینستاگرام افزایش پیدا کند.

قابلیت تاسیس کانال در شبکه اجتماعی اینستاگرام تنها برای تعدادی از کاربران فعال شده است. پس از اینکه این قابلیت به صورت گسترده تر عرضه شد، به صورت تصویری، قدم به قدم تاسیس کانال در اینستاگرام را شرح خواهیم داد. 

چگونه در اینستاگرام عضو کانال شویم؟

برای اینکه در اینستاگرام عضو کانالی شوید، تنها باید بر روی نوتیفیکیشن تاسیس کانال که برای شما عزیزان ارسال گردیده کلیک کنید. حتی می توانید برای جوین شدن در کانال، بر روی لینکی که در صفحه قرار داده شده لمس کنید و علاوه بر اینها، می توانید از طریق لینکی که در قسمت بیو قرار دارد، وارد کانال مورد نظر خود شوید.

چگونه در اینستاگرام عضو کانال شویم؟

هنگامی که بر روی گزینه Join Broadcast Channel کلیک کنید، عضو کانال خواهید شد. برای مشاهده پیش نمایش یا عضو شدن در کانال مورد نظر، حتما باید آن صفحه را از قبل فالو داشته باشید.

چگونه در اینستاگرام عضو کانال شویم؟ 2

پس از اینکه عضو کانال مورد نظرتان شدید، می توانید در قسمت دایرکت های خود، پیام های مورد نظر را مشاهده کنید. کاربران می توانند در اینستاگرام در نظرسنجی ها شرکت داشته باشد و به پیام های موجود در کانال واکنش دهند. علاوه بر این می توانید لینک کانالی که به آن علاقمند هستید را با کاربران دیگر به نمایش بگذارید.

کلام آخر

اینستاگرام هر ساله قابلیت های بسیار زیادی را به پلتفرم خود می افزاید و روز به روز خود را جذاب تر، سرگرم کننده تر و در عین حال کاربردی تر خواهد کرد. در شبکه اجتماعی اینستاگرام تمامی قابلیت ها به هدف بیشتر دیده شدن به وجود می آید‌.

دیجی فالوور بهترین سایت در زمینه ارائه خدمات شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کانال های اینستاگرامی از طریق همین صفحه، با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

سوالات متداول در زمینه آموزش ساخت کانال در اینستاگرام

کانال در اینستاگرام چیست؟

ایجاد کانال در اینستاگرام از جمله قابلیت های جدید این شبکه اجتماعی است، که کاربران از طریق آن می توانند بهتر با کاربران خود ارتباط برقرار کنند.

چه چیزی را میتوان در کانال های اینستاگرام منتشر کرد؟

شما می توانید در کانال های اینستاگرامی محتواهای گوناگونی همچون عکس، فیلم، متن و… را منتشر نمود.

آیا تمامی کاربران می توانند عضو کانال اینستاگرام شوند؟

خیر، تنها کاربرانی که از قبل شما را فالو داشته اند می توانند عضو کانال شما شوند.

چگونه کاربران متوجه تاسیس کانال من می شوند؟

پس از اینکه کانال را ایجاد کردید، برای کاربران نوتیفیکیشن ارسال می شود و از آنها درخواست می شود که عضو کانال شما شوند.

آیا برای کانال در اینستاگرام میتوان چند ادمین داشت؟

خیر، فعلا این قابلیت برای کانال وجود ندارد اما تا چند ماه آینده این ویژگی نیز افزوده خواهد شد.

چگونه میتوان میزان عضو کانال اینستاگرام را افزایش داد؟

شما می توانید لینک کانال را در استوری خود قرار دهید و علاوه بر این، لینک را در بیوگرافی صفحه خود کپی کنید تا کاربران با یک کلیک ساده، عضو کانال شما گردند.

چگونه یک کانال در اینستاگرام تاسیس کنیم؟

برای تاسیس کانال باید به قسمت دایرکت بروید و بر روی گزینه ایجاد کانال کلیک نمایید.

چگونه در کانال اینستاگرام عضو شویم؟

باید وارد نوتیفیکیشن شوید و بر روی گزینه Join Broadcast Channel کلیک نمایید.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها