چطوری در استوری اینستاگرام از countdown استفاده کنیم؟

استفاده از استیکر countdown در استوری اینستاگرام و اهمیت آن

5/5 - (1 امتیاز)

بخش استوری اینستاگرام، از جمله مهمترین ابزار و قابلیت اطلاع رسانی برای کسب و کارها و برندهای اینترنتی است. اگر در اینستاگرام کسب و کاری برعهده دارید، احتمالا جشنواره تخفیفی و رویدادهای مختلفی را ترتیب می دهید. بهترین ابزار برای بازاریابی و اطلاع رسانی، استوری اینستاگرام است.

استوری در اینستاگرام به شما در اطلاع رسانی رویدادها و خبرهای مهم کمک می کند. در واقع کاربران اینستاگرامی با استوری ها تعامل بیشتری دارند. استیکر countdown، یکی از ابزارهای کاربردی بخش استوری است که می توانید از طریق آن برای رویدادها و استوری های خود شماره معکوس ایجاد نمایید.

مثلا اگر تخفیفات شما ۲۴ ساعت بعد شروع می شود، می توانیداز این استیکر برای اطلاع رسانی زمان باقی مانده استفاده کنید. در این مقاله از سایت دیجی فالوور، قصد داریم به صورت کامل استیکر countdown را بررسی کنیم و استفاده از آن را به شما عزیزان آموزش دهیم. 

استیکر countdown در استوری اینستاگرام چیست؟ 

استیکر countdown، یکی از ابزارهای بسیار جذاب و کاربردی در اینستاگرام است. شما از طریق این استیکر می توانید رویدادهای مد نظر خود را به کاربران خود اطلاع رسانی کنید.

قبل از اینکه این قابلیت به استوری افزوده شود، اینستاگرام تنها مکانی برای نمایش رویدادها بود، اما با روی کار آمدن این استیکر، اینستاگرام به مکانی برای یادآوری رویدادها تبدیل شد؛

چرا که این ابزار به کاربران شما درخواست اطلاع رسانی می دهد و پس از اینکه زمان شمارش به پایان برسد، اینستاگرام پیامی را برای شما ارسال خواهد کرد. 

شما از طریق این ابزار می توانید به مدت یک سال شماره معکوس ایجاد نمایید و اینستاگرام برای کاربران شما نوتیفیکیشنی را ارسال می کند. علاوه بر این، کاربران شما می توانند در استوری اینستاگرام خود‌ شماره معکوس را منتشر کنند

تا فالوورهای آنها نیز استوری شما را ببینند.  برای مثال ممکن است شما یک جشنواره تخفیفی را برگزار کرده باشید و کاربران شما نیز بخواهند از این تخفیفات استفاده کنند

و این تخفیفات را به فالوورهای خود نیز معرفی نمایند. البته  کاربران شما تنها قادر به اشتراک  گذاری استیکر countdown هستند و نمی توانند به صورت کلی محتوای شما را استوری کنند. 

هنگامی که شما در اینستاگرام گزینه اطلاع رسانی را فعال کنید، نوتیفیکیشنی دریافت خواهید کرد! شما از طریق این ویژگی می توانید بفهمید که تخفیفات و رویدادهای شما برای چند نفر از فالوورهایتان مهم و ارزشمند است.

در آخر کاربرانی که گزینه اطلاع رسانی را فعال کرده باشند، بعد از پایان استوری شما هم قابل مشاهده خواهند بود. اگر زمان شمارش معکوس شما از ۲۴ ساعت کمتر باشد، بعد از پایان استوری، شمارش معکوس نیز به پایان خواهد رسید. در این صورت کاربران شما، این استیکر را به صورت 00.00.00 مشاهده می کنند. 

نحوه استفاده از استیکر countdown چگونه است؟ 

برای اینکه بتوانید از این استیکر در اینستاگرام استفاده کنید، باید در ابتدا برای خود محتوایی را ایجاد کنید. ایجاد محتوا در واقع به معنای نوشتن متن، گرفتن عکس، اضافه نمودن عکس از گالری و… است.

پس از آن باید به قسمت استیکرهای اینستاگرام بروید و استیکر countdown را اضافه کنید. هنگامی که این استیکر را انتخاب کنید، اینستاگرام گزینه هایی را برای شما به نمایش می گذارد که شامل:

 • Countdown name: در این قسمت شما می توانید برای شماره معکوس خود‌ نامی وارد کنید.
 • Set end date and time: در این قسمت نیز می توانید ساعت و تاریخ پایان شماره معکوس را وارد کنید. 
 • دایره Color: در بالای صفحه یک دایره رنگی قرار گرفته است که اگر آن را لمس کنید، رنگ شماره معکوس شما نیز تغییر می کند. با هر بار ضربه بر روی دایره، یک رنگ جدید برای استیکر انتخاب می گردد. شما می توانید این استیکر را با رنگ دلخواه خود در اینستاگرام منتشر کنید. 

نکته ای که باید بیان کنیم این است که محدودیت ۲۴ ساعته استوری در اینستاگرام، شمارش معکوس را محدود نمی کند و شما می توانید شماره معکوس را برای سال آینده هم تنظیم کنید.

برای این امر تنها باید بر روی زمان استیکر لمس کنید و تاریخی برای پایان شماره معکوس مشخص کنید. پس از انتخاب تاریخ، بر روی گزینه Done لمس کنید. نحوه استفاده از استیکر countdown

چگونه میتوان از استیکر countdown برای بازاریابی در اینستاگرام استفاده کرد؟ 

شاید شما هم از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می کنید و در این بستر کسب و کاری را برای خود رقم زده اید! هر ابزاری که در اینستاگرام وجود دارد، برای کسب و کارها دارای قابلیت بازاریابی است.

استیکرهایی که در استوری اینستاگرام وجود دارند، برای بازاریابی کسب و کارهای اینترنتی پتانسیل بالایی را دارا می باشند. در ادامه به ۴ مورد کاربردی برای بازاریابی کسب و کارها خواهیم پرداخت:

اطلاع رسانی لایو:

اگر در فیسبوک یا اینستاگرام لایو برگزار می کنید، می توانید لایو خود را از طریق این استیکر به مخاطبین خود اطلاع رسانی کنید. از طریق استیکر countdown می توانید به کاربران خود بگویید که چه ساعتی لایو را آغاز می کنید. بهتر است ساعت دقیق لایو‌ خود را نیز در کنار این استیکر در اینستاگرام بیان کنید

و از کاربران خود نیز درخواست کنید تا شمارش معکوس را برای خود فعال نمایند. طی این فرایند کاربرانی که لایو شما را مشاهده می کنند، به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کنند. 

برگزاری وبینار و دوره های آموزشی:

اگر به عنوان یک فرد متخصص دوره ها و وبینار آموزشی برگزار می کنید، استیکر countdown برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. دوره های آموزشی و وبینارها دارای زمان مشخصی هستند

و با توجه به این امر که به صورت غیرحضوری برگزار می شوند، ممکن است کاربران زمان دقیق آن را فراموش کنند. اگر از این استیکر استفاده کنید و کاربران شمارش معکوس را فعال کنند، دوره های آموزشی شما را از دست نخواهند داد. 

برگزاری دورهمی برای کاربران:

شما ممکن است به عنوان یک کسب و کار آنلاین، تصمیم بگیرید برای ارتباط نزدیکتر و بهتر دورهمی هایی را برگزار کنید. برگزاری این‌ دورهمی ها، به افزایش اعتماد و بهبود ارتباط با مشتریان کمک شایانی خواهد کرد.

شما در این ‌دورهمی ها می توانید از ویژگی محصولات خود بگویید و کاربران را برای خرید بیشتر ترغیب نمایید. برای اینکه کاربران زمان دورهمی شما را فراموش نکنند، باید از این استیکر استفاده کنید. 

مسابقه اینستاگرامی:

اگر قصد دارید در اینستاگرام مسابقه ای برگزار کنید، باید زمان شروع آن را به مخاطبین خود اطلاع دهید. معمولا جشنواره ها و مسابقات در اینستاگرام دارای زمان محدودی هستند

و از زمان خاصی شروع می شوند و‌ تا زمان خاصی ادامه پیدا می کنند. برای اینکه کاربران در مسابقات شما شرکت کنند، باید از زمان آن مطلع باشند. شما می توانید از استیکر countdown برای اطلاع رسانی استفاده کنید. چگونه میتوان از استیکر countdown برای بازاریابی در اینستاگرام استفاده کرد؟ 

کلام آخر 

استوری در اینستاگرام، یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزارهای در دسترس برای بازاریابی و کسب و کار شما است. استیکرهای مختلفی در استوری اینستاگرام وجود دارد که بسیاری از آنها جنبه سرگرمی دارند و در این میان برخی از آنها نیز مانند استیکر countdown دارای جنبه تجاری است.

در این مقاله از سایت دیجی فالوور اطلاعات مختصری در این باره به شما عزیزان ارائه داده ایم. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید از طریق شماره های درج شده با متخصصان ما در ارتباط باشید. 

سوالات متداول استیکر countdown

استیکر countdown چیست؟

استیکر countdown یکی از ابزارهای کاربردی بخش استوری است که می توانید از طریق آن برای رویدادها و استوری های خود شماره معکوس ایجاد نمایید.

کاربرد استیکر countdown چیست؟

با روی کار آمدن این استیکر، اینستاگرام به مکانی برای یادآوری رویدادها تبدیل شد؛ چرا که این ابزار به کاربران شما درخواست اطلاع رسانی را می دهد و پس از اینکه زمان شمارش به پایان برسد، اینستاگرام پیامی را برای شما ارسال خواهد کرد.

چگونه از استیکر countdown استفاده کنیم؟

برای استفاده از این استیکر باید به قسمت استیکرهای اینستاگرام بروید و استیکر countdown را اضافه کنید.

چگونه رنگ استیکر countdown را تغییر دهیم؟

در بالای صفحه یک دایره رنگی قرار گرفته شده است که اگر آن را لمس کنید، رنگ شماره معکوس شما نیز تغییر می کند.

آیا میتوان از استیکر countdown برای بازاریابی استفاده کرد؟

بله. استیکرهایی که در استوری اینستاگرام وجود دارند، برای بازاریابی کسب و کارهای اینترنتی پتانسیل بالایی را دارا می باشند.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ایرانی
  59,710تومان
  سفارش
  1000
  فالوور ارزان
  68,250تومان
  سفارش
  1000
  فالوور بدون ریزش
  109,850تومان
  سفارش
  1000
  فالوور فول ایرانی
  495,000تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  4,100تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  35,040تومان
  سفارش
  1000
  لایک فول ایرانی
  105,250تومان
  سفارش
  1000
  ویو استوری
  21,450تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها