علی کریمی

بیوگرافی کامل علی کریمی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران

5/5 - (1 امتیاز)

علی کریمی یکی از بزرگترین فوتبالیست های ایرانی است که در سال 1372 در اصفهان دیده به جهان گشود و مدت ها بعد در سال 1391 برای اولین بار فعالیت خود را در زمینه فوتبال حرفه ای آغاز کرد. علی کریمی در پست هافبک میانی کار کرده است و در تیم های مختلفی همچون سپاهان، دینامو زاگرب کشور کرواسی، استقلال و قیصریه اسپور ترکیه بازی کرده است. در این مقاله از سایت دیجی فالوور به بیوگرافی این فوتبالیست معروف خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

درباره کودکی و نوجوانی

علی کریمی از دوران کودکی فوتبال بازی کرده است و همان ده سالگی داستان فوتبال با شرکت در مدرسه فوتبال برای او آغاز می شود و تنها دو سال بعد از آن با ورودش به آکادمی باشگاه سپاهان این داستان شکلی جدی به خود می گیرد.  

ورود علی کریمی به لیگ برتر

کریمی در 19 سالگی و در تابستان 1391 به تیم سپاهان پیوست و در کنار همین تیم یک بار به قهرمانی لیگ برتر رسید. علی کریمی در طول 4 سالی که در تیم سپاهان بازی می کرد 56 بازی برای این تیم انجام داد و موفق به زدن 4 گل برای این تیم معروف ایرانی شد.

حضور در تیم ملی

ورود علی کریمی به تیم ملی امید تنها 2 سال بعد از ورود او به تیم سپاهان انجام شد. کریمی در سال 1393 به تیم ملی امید دعوت شده و مدت 2 سال در این تیم حضور داشت. در طول 2 سالی که کریمی در تیم ملی امید بازی کرد 18 مورد بازی رسمی برای کشورمان انجام داد توانست 5 گل به ثمر برساند. بعد از این تاریخ او در تیم ملی بزرگسالان دعوت شده و در این تیم بازی می کند.

بازی در تیم های اروپایی

تیم دینامو زاگرب کرواسی یکی از تیم های اروپایی است که آقای کریمی توانست به مدت نیم فصل در سال 96 برای آن بازی کند.

ماجرای عضویت او در استقلال با وجود مصدومیت  

علی کریمی در سال 1397 در 25 تیر با اینکه از ناحیه کمر مورد مصدومیت قرار گرفته بود به عضویت تیم استقلال درامد و خیلی زود موفق به گل زدن در این تیم نیز شد.

وضعیت ازدواج علی کریمی

این بازیکن جوان و معروف فوتبال تا کنون ازدواج نکرده و مجرد است.

ماجرای جدایی از سپاهان

علی کریمی از سپاهان در سال  1393  جدا شد و درباره این جدایی می گوید:« من سپاهان را از ته دل دوست داشتم، رفتار مدیران این باشگاه با من باعث شد تصمیم بگیرم از آنها با اینکه کاپیتان بودم جدا شوم.»

ویژگی های شخصیتی علی کریمی از زبان خودش

او درباره خودش می گوید:« از شلختگی و ناملایمتی ها زود آشفته می شوم و یک خصوصیت بسیار بدی که دارم این است که زود عصبانی میشم ولی زود هم ریکاوری می کنم و به آرامش میرسم.»

برنامه علی کریمی برای آینده

علی کریمی درباره برنامه ای که برای بعد از دوران فوتبال پیش بینی می کند؛ می گوید:« مدیریت ورزشی را برای آینده بیشتر از مربیگری دوست دارم و فکر می کنم در ورزش ما خیلی از مدیران مثل کاشانی و ساکت ورزشکار نبودند اما مدیریت شان عالی بود. اگر ورزشکاران بعد از تحصیلات عالی ورود کنند شاید بیشتر بتوانند کمک کنند. 

سوالات متداول درباره علی کریمی فوتبالیست ایرانی

علی کریمی متولد چه سالی و زاده ی چه شهری است؟

این بازیکن مشهور متولد 22/10/1372 زاده ی شهر اصفهان است.

علی کریمی سابقه ی بازی در چه تیم هایی را دارد؟

کریمی تاکنون در تیم های بزرگی مثل سپاهان،استقلال،لوکوموتیو زاگرب (به صورت قرضی)،القطر،الدحیل قطر (به صورت قرضی)،دینامو زاگرب کرواسی و قیصریه اسپور ترکیه بازی کرده؛همچنین این بازیکن افتخار بازی با پرچم تیم ملی را نیز دارد و تاکنون هم در تیم ملی امید و هم در تیم ملی بزرگسالان توپ زده است.

علی کریمی چه افتخاراتی را در دوران فوتبال حرفه ای خود کسب کرده است؟

علی کریمی تاکنون موفق به کسب افتخارات زیادی شده است از جمله ی این افتخارات میتوان به قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در جام حذفی با سپاهان،نایب قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی با استقلال،نایب قهرمانی در جام حذفی فوتبال ترکیه با تیم قیصریه اسپور،کسب مقام پنجم جام باشگاه های جهان با الدحیل قطر،حضور در جام جهانی 2022،کسب عنوان بهترین هافبک نفوذی و کسب عنوان تیم منتخب لیگ ایران اشاره کرد.

علی کریمی در چه پستی توپ می زند؟

این بازیکن معمولا در پست هافبک میانی ایفای نقش میکند.

علی کریمی چند بازی رسمی انجام داده است؟

کریمی تاکنون 222 بازی رسمی انجام داده که از این تعداد 18 بازی مربوط به بازی های تیم ملی بزرگسالان و 18 بازی مربوط به تیم ملی امید است و باقی بازی ها در تیم های باشگاهی به ثبت رسیده؛همچنین بیشترین تعداد بازی های کریمی مربوط به تیم سپاهان است.

علی کریمی چند گل ثبت شده در کارنامه ی خود دارد؟

کریمی در مجموع 222 بازی موفق به زدن 20 گل شده است که از این تعداد 5 گل او مربوط به تیم ملی امید است و باقی گل ها برای تیم های باشگاهی به ثبت رسیده؛بیشترین گلزنی کریمی با 7 گل مربوط به سابقه ی حضور او در تیم باشگاهی استقلال تهران (2020_2018) است؛همچنین وی تاکنون موفق به ثبت گل ملی در رده ی بزرگسالان نشده است.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ارزان
  66,612تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  3,996تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  32,879تومان
  سفارش

  لیست فالوور ها

  لیست لایک ها

  لیست ویو ها