اضافه کردن دکمه تماس در اینستاگرام

آموزش اضافه کردن دکمه تماس به اینستاگرام به صورت گام به گام

5/5 - (1663 امتیاز)

در گذشته، شبکه های اجتماعی تنها برای ایجاد ارتباط میان دوستان و آشنایان مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه این پلتفرم ها دارای کاربرد بسیار فراوانی هستند. برای مثال صفحاتی که به کسب و کارهای اینترنتی تعلق دارند، رشد شایانی داشته اند و کاربران هم اکنون می توانند با کسب و کارهای گوناگونی در این بستر در ارتباط باشند. اینستاگرام امکانات و قابلیت های فراوانی دارد. افزودن دکمه تماس به صفحات تجاری، یکی از قابلیت های اینستاگرام است.

این قابلیت در واقع سبب افزایش محبوبیت این پلتفرم شده است و این رسانه مورد پسند کاربران بیشتری قرار گرفت. شاید تاکنون در اینستاگرام پیج هایی را مشاهده کرده باشید که در قسمت پروفایل خود دکمه های گوناگونی مانند ایمیل، سایت، شماره تلفن و… را قرار داده اند. اگر شما هم دوست دارید شماره تماس خود را به پروفایل اینستاگرام خود بیفزایید، تا انتهای این مقاله با سایت دیجی فالوور همراه ما باشید. 

دکمه تماس در اینستاگرام به چه معناست؟

دکمه تماس، از جمله قابلیت هایی است که بر روی اکانت های تجاری اینستاگرام قابل مشاهده می باشد. شما می توانید از طریق دکمه تماس، قابلیت های گوناگونی مانند ارسال ایمیل و تماس و همینطور خرید از سایت را فعال و در نهایت در اختیار کاربران خود قرار دهید.

تصور کنید که برای کسب و‌کار آنلاین خود در اینستاگرام پیجی را تاسیس کرده اید و این صفحه نیز تجاری می باشد. بسیاری از کاربران ممکن است درباره محصولات و خدماتی که ارائه می دهید، سوالاتی داشته باشند و شما باید برای پاسخگویی به این سوالات، راه های ارتباطی گوناگونی را ایجاد نمایید.

دکمه های تماس در اینستاگرام، به کاربران این امکان را می دهند که تنها با یک کلیک به آسانی با شما ارتباط برقرار کنند. شما در قسمت تماس می توانید اطلاعات زیر را بیفزایید: 

شماره تلفن 

آدرس ایمیل 

تماس صوتی در اینستاگرام 

شماره واتساپ 

آدرس شرکت 

تاثیر دکمه تماس اینستاگرام بر روی کسب و کار 

شاید تصور کنید که دکمه های تماس تنها به کاربران سود می رساند؛ چرا که کاربران می توانند به آسانی در هر زمانی با شما در ارتباط باشند. برای مثال اگر شما آنلاین نباشید، کاربران می توانند از طریق دکمه تماس به آسانی با استفاده از راه های ارتباطی دیگر با شما در تماس باشند. در واقع کاربران در هر ساعاتی می توانند از شما درخواست راهنمایی کنند یا با شما در تماس باشند.

اما توجه داشته باشید که دکمه تماس تنها به سود‌کاربران نیست و برای شما نیز دارای منفعت است. دکمه تماس در اینستاگرام، اعتماد کاربران را به شما افزایش خواهد داد. همانطور که می دانید در این بستر افزایش اعتماد، افزایش فروش را به همراه دارد و در نهایت برندسازی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

در اینستاگرام قطعا کاربران به فردی که راه های ارتباطی زیادی در بیو خود گذاشته و پاسخگوی مشتری ها است، اعتماد بیشتری دارند. علاوه بر این موارد، دکمه های تماس ترافیک بسیار خوبی را از طریق این بستر به سایت شما انتقال می دهند و شما می توانید از طریق این روش، کاربران شایانی را جذب نمایید. 

نحوه افزودن دکمه تماس در اینستاگرام به پروفایل 

همانطور که گفتیم، برای اینکه بتوانید دکمه تماس را به حساب کاربری خود اضافه کنید، باید یک حساب تجاری داشته باشید. پس قبل از هر اقدامی باید حساب شخصی خود را به حساب تجاری تبدیل نمایید.

برای اینکه دکمه تماس را فعال کنید، باید به قسمت پروفایل اینستاگرام خود وارد شوید. در قدم بعدی باید گزینه Edit Profile  را لمس کنید. با کلیک بر روی این گزینه، وارد قسمت ویرایش پروفایل خواهید شد. 

اگر پروفایل شما تجاری باشد، گزینه Contact Options در پایین صفحه قابل مشاهده خواهد بود. با کلیک بر روی این گزینه می توانید دکمه تماس را در اینستاگرام خود فعال نمایید. در این قسمت پنج گزینه وجود دارد: 

Business Email Address: در این قسمت شما می توانید آدرس ایمیلی برای خود‌ وارد نمایید و این آدرس در پروفایل شما توسط کاربران قابل مشاهده خواهد بود. 

Business Phone Number: اگر تمایل دارید در دکمه contact شماره تماس شما در دسترس باشد، باید در این بخش شماره خود را وارد کنید. شما می توانید در این بخش تعیین نمایید که کاربران فقط به شما پیامک دهند یا تماس بگیرند. 

Business Address : شما در این قسمت می توانید آدرس دفتر یا شرکت خود را وارد کنید و بر روی تیک لمس کنید. 

Instagram audio callingبا فعال نمودن این گزینه، کاربران می توانند در اینستاگرام با شما تماس صوتی برقرار کنند. 

Whatsapp business phone Number: گزینه آخر نیز به تماس واتساپی اختصاص دارد. هنگامی که شماره واتساپ خود را در این بخش وارد کنید، کاربران به صورت مستقیم به واتساپ شما متصل می شوند.

مراحل اضافه کردن دکمه تماس در اینستاگرام

چگونه حساب شخصی خود را به حساب تجاری تبدیل کنیم؟ 

برای تبدیل حساب پیش فرض به حساب تجاری، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا باید وارد صفحه اینستاگرام خود شوید.

2- در قدم بعدی در قسمت راست بالای صفحه سه خط وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.

3- گزینه  Settings را انتخاب کنید و سپس گزینه Account را لمس کنید. 

4- با ورود به این قسمت، گزینه های زیادی را مشاهده می کنید که باید در میان آنها، Switch to professional account را برگزینید. این گزینه در پایین صفحه با رنگ آبی به نمایش گذاشته شده است.

5- هنگامی که این گزینه را انتخاب کردید، صفحه ای برایتان باز می شود که باید گزینه Continue را برگزینید.

6- با لمس این گزینه، صفحه دیگری را مشاهده خواهید کرد که مجدد باید گزینه Continue را انتخاب کنید.

7- پس از پایان این مراحل، صفحه ای برایتان باز می شود که عنوان هایی از حوزه های گوناگون شغلی در آن لیست گردیده است. حوزه کاری خود را در این بخش انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شما تنها می توانید یک حوزه کاری انتخاب کنید.

8- پس از انتخاب یک حوزه، گزینه Display on profile برای شما به نمایش گذاشته می شود. 

انتخاب عدم نمایش یا نمایش حوزه کاری 

هنگامی که گزینه Display on profile را انتخاب کنید، به اینستاگرام این اجازه را خواهید داد که در صفحه اول حساب کاربری، حوزه کاری شما را نشان دهد. با این وجود توجه داشته باشید که انتخاب این مورد در اینستاگرام کاملا اختیاری می باشد.

در واقع اگر می خواهید برای تمام افراد حوزه کاری شما به نمایش گذاشته شود، باید این گزینه را در اینستاگرام فعال کنید. در غیر این صورت از فعال نمودن این گزینه صرف نظر کنید. 

پس از آنکه حوزه کاری خود را انتخاب کردید، باید گزینه Done  را لمس کنید. پس از لمس این گزینه، صفحه ای برایتان باز می شود که با مشاهده آن باید بر روی گزینه ok کلیک کنید. در ادامه صفحه ای برای شما باز خواهد شد که  در آن عبارات Creator و Business قابل مشاهده است. 

شما باید در این قسمت گزینه Business را لمس کنید. پس از لمس این گزینه بر روی Next کلیک کنید. پس از انجام این فرایند، صفحه دیگری برای شما باز می شود که در آن اطلاعاتی مانند موقعیت جغرافیایی و شماره تماس  درخواست می گردد. کامل کردن اطلاعاتی که در این صفحه وجود دارد اختیاری می باشد. 

کامل کردن اطلاعات برای افزودن دکمه تماس در اینستاگرام 

شما در این قسمت می توانید، تمامی اطلاعات خود را کامل کنید و سپس گزینه Next را لمس کنید. اگر تمایل به تکمیل اطلاعات ندارید، می توانید گزینه Don’t use my contact info را لمس کنید.

در صفحه بعدی اینستاگرام از شما درخواست می کند تا حساب تجاری خود را به فیسبوک متصل کنید. اطلاعات موجود در این بخش نیز کاملا اختیاری می باشد. اگر دارای حساب کاربری در فیسبوک هستید، می توانید این قسمت را کامل کنید و در فیسبوک نیز کسب و کار خود را مطرح نمایید. در غیر این صورت اگر تمایل به انجام این کار ندارید، می توانید گزینه Skip را انتخاب کنید.

ویرایش اطلاعات حساب کاربری تجاری 

برای ویرایش اطلاعات مورد نیاز در اینستاگرام، باید گزینه  Edit profile را انتخاب کنید. با لمس این گزینه، صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید در آن اطلاعات مختلفی را تغییر و‌ ویرایش دهید. 

مزایای ایجاد حساب کاربری تجاری 

به صورت کلی حساب های اینستاگرام به دو دسته تجاری و شخصی تقسیم بندی می شوند. حساب های تجاری دارای قابلیت های فراوانی هستند و به نسبت حساب شخصی مزایای بیشتری دارند. مزایای داشتن و ایجاد حساب تجاری عبارتند از: 

بررسی آمار حساب کاربری 

شما می توانید از طریق حساب تجاری در اینستاگرام، به بررسی آمار حساب خود بپردازید. با توجه به این اطلاعات متوجه این امر خواهید شد که چه تعداد کاربر از اکانت شما کم شده یا چه کاربرانی به پیج شما افزوده شده اند.

علاوه بر این در این قسمت مشخص میگردد که بهترین روز کاری شما در اینستاگرام کدام روز بوده و شما می توانید از طریق این قابلیت برای تغییرات بهینه برنامه ریزی مناسبی را ترتیب دهید. 

کسب اطلاعات از دنبال کنندگان 

حساب کاربری تجاری در اینستاگرام مشخص خواهد کرد که کاربران شما چه رده سنی دارند و جنسیت و محل زندگی آنها کجاست. به صورت کلی شما از این طریق می توانید شناخت بهتری از  کاربران خود داشته باشید. 

ترافیک اینستاگرام 

حساب کاربری تجاری مشخص می کند که کاربران شما در چه زمان هایی از اینستاگرام بیشتر استفاده می کنند و بازدید پیج در چه ساعاتی بیشتر است. 

دریافت بازخورد 

شما از طریق حساب کاربری تجاری می توانید بازدید، کامنت و تعداد لایک و همینطور اشتراک خود را مشاهده نمایید و متوجه سلیقه کاربران خود شوید. 

سخن پایانی 

با وجود قابلیت ها و امکاناتی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است، بستر بسیار مناسبی برای ایجاد ارتباط میان مشتریان برای فروش بیشتر فراهم گردیده است. صاحبان کسب و کار می توانند از طریق این امکانات، دغدغه مشتریان خود را به صفر برسانند. ایجاد ارتباط با استفاده از دکمه تماس در اینستاگرام، به کاربران این اجازه را می دهد

تا صفحه ای حرفه ای در این بستر برای خود ‌داشته باشند.این قابلیت اعتماد مشتریان را دو چندان خواهد کرد. در این مقاله از سایت دیجی فالوور ما اطلاعاتی را در این باره در اختیارتان قرار داده ایم. در صورت وجود هرگونه سوال، می توانید از طریق شماره های درج شده در همین صفحه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در زمینه اضافه کردن دکمه تماس در اینستاگرام

دکمه تماس در اینستاگرام چیست؟

دکمه تماس، از جمله قابلیت هایی است که بر روی اکانت های تجاری اینستاگرام قابل مشاهده می باشد. شما می توانید از طریق دکمه تماس، قابلیت های گوناگونی مانند ارسال ایمیل و تماس و همینطور خرید از سایت را فعال و در نهایت در اختیار کاربران خود قرار دهید.

چه اطلاعاتی را میتوان در قسمت تماس اضافه کرد؟

شماره تلفن، آدرس ایمیل، تماس صوتی در اینستاگرام، شماره واتساپ، آدرس شرکت و...

در بخش Business Email Address چه اطلاعاتی وارد می شود؟

در این قسمت شما می توانید آدرس ایمیلی برای خود‌ وارد نمایید و این آدرس در پروفایل شما توسط کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

چگونه اطلاعات حساب تجاری را ویرایش کنیم؟

برای ویرایش اطلاعات مورد نیاز در اینستاگرام باید گزینه Edit profile را انتخاب کنید. با لمس این گزینه صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید در آن اطلاعات مختلفی را تغییر و‌ ویرایش دهید.

آیا میتوان در حساب شخصی دکمه تماس را فعال کرد؟

خیر، برای این امر باید حساب شما در حالت تجاری باشد.

آیا میتوان در حساب تجاری بازخورد را مشاهده کرد؟

شما از طریق حساب کاربری تجاری می توانید بازدید، کامنت و تعداد لایک و همینطور اشتراک خود را مشاهده نمایید و متوجه سلیقه کاربران خود شوید.

دکمه تماس چه تاثیری در کسب و کار خواهد داشت؟

دکمه تماس تنها به سود‌کاربران نیست و برای شما نیز دارای منفعت است. دکمه تماس در اینستاگرام، اعتماد کاربران را به شما افزایش خواهد داد. همانطور که می دانید در این بستر افزایش اعتماد، افزایش فروش را به همراه دارد و در نهایت برندسازی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
خرید فالوور واقعی
خرید فالوور واقعی
خرید ویو اینستاگرام
خرید ویو اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک اینستاگرام
Search

فهرست مطالب

1000
فالوور ایرانی
62,090تومان
سفارش
1000
فالوور ارزان
70,980تومان
سفارش
1000
فالوور بدون ریزش
114,250تومان
سفارش
1000
فالوور فول ایرانی
514,799تومان
سفارش
1000
ویو اینستاگرام
4,260تومان
سفارش
1000
لایک اینستاگرام
35,040تومان
سفارش
1000
لایک فول ایرانی
109,460تومان
سفارش
1000
ویو استوری
22,310تومان
سفارش
🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله