قابلیت انتشار پست اینستاگرام بصورت کلوز فرند

قابلیت انتشار پست اینستاگرام به صورت Close Friend آموزش تصویری

5/5 - (1466 امتیاز)

انتشار پست به صورت کلوز فرند در اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه پرطرفدار در سطح جهانی است که تعداد زیادی کاربر دارد و تلاش می‌کند تا ویژگی‌ها و امکاناتی را ارائه دهد که تجربه کاربران را بهبود ببخشد. قابلیت افزودن داستان (Story) یکی از امکانات جذاب بود که اینستاگرام در سال 2018 معرفی کرد و در لحظات اولیه توانست تعداد زیادی کاربر را به خود جذب کند؛ بعداً امکان “close friend” به آن افزوده شد، به این صورت که کاربران می‌توانستند استوری های خود را فقط با لیستی از افراد که خودشان انتخاب می‌کردند، به اشتراک بگذارند. کاربران احساس می‌کردند که قابلیت “کلوز فرند” برای پست‌ها نیز ضروری است و اکنون اینستاگرام این امکان را برای پست‌ها نیز اضافه کرده است؛ از این به بعد، افراد می‌توانند پست‌های خود را با افراد موجود در لیست “کلوز فرند” به اشتراک بگذارند. در این نوشته از وب سایت دیجی فالوور در مورد قابلیت انتشار پست اینستاگرام به صورت Close Friend صحبت می کنیم؛ بنابراین حتما در ادامه با ما همراه باشید.

 گام‌های انتشار پست اینستاگرام به صورت کلوز فرند

گام های انتشار پست اینستاگرام بصورت کلوز فرند 

 1. انتخاب تصویر یا ویدئو: باید تصویر یا ویدئویی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.
 2. تنظیمات دسترسی: در مرحله بعد باید وارد قسمت تنظیمات پیج شوید و گزینه “کلوز فرند” را انتخاب کنید.
 3. انتخاب کلوز فرند: در این مرحله، می‌توانید افرادی که می‌خواهید به پست شما دسترسی داشته باشند، انتخاب کنید که شامل دوستان نزدیک، خانواده و افراد خاص می‌شود.

 شما می‌توانید هنگام انتشار پست از بخش Audience یا “مخاطبین” انتخاب کنید که پست شما برای چه دسته‌ای از دنبال‌کننده‌ها یا همان فالوورهایتان( منظور کل دنبال کنندگان یا فقط افراد موجود در لیست کلوز فرند) نمایش داده شود.

 1.   انتشار پست: با کنترل تمام تنظیمات، می‌توانید پست خود را منتشر کنید که این پست تنها برای افرادی که در لیست کلوز فرند شما هستند، قابل مشاهده است.

مزایای انتشار پست اینستاگرام به صورت کلوز فرند 

·     اشتراک گذاری با دوستان صمیمی

اگر تا کنون تمایل داشته‌اید که فقط برای دسته خاصی از دنبال‌کنندگان پیج خود، پست منتشر کنید و امکان آن را نداشتید، با افزوده شدن قابلیت کلوز فرند برای انتشار پست، اکنون می‌توانید پست‌ها را به صورت خصوصی به اشتراک بگذارید؛ به این صورت که تنظیمات مرتبط با هر پست را به طور جداگانه فعال کنید، یعنی می‌توانید مشخص کنید کدام یک از دوستان شما مجوز دسترسی به پست‌تان را داشته باشند.

·     کنترل حریم خصوصی

قبلاً منتشر کردن پست‌ها فقط در یک حالت امکان‌پذیر بود و آن هم در حالت خصوصی کردن پیج بود؛ اما اکنون نیازی به خصوصی کردن حساب کاربری نیست و می‌توانید مخاطبان خاصی را مشخص کنید و برای آن‌ها پست ایجاد کنید به صورتی که همه ی دنبال کنندگان پیج شما به آن پست دسترسی نداشته باشند.

·     افزایش اعتماد کاربران در انتشار پست‌ها

اشتراک گذاری پست با دوستان نزدیک یک گام مهم در پیشرفت اینستاگرام می باشد و به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی پست‌ها را با دوستان خود و خانواده شان به اشتراک بگذارند.
وجود این قابلیت باعث می شود که کاربران پست‌های خود را با اعتماد بیشتری به اشتراک بگذارند و به همین دلیل اشتراک گذاری پست‌ها به صورت کلوز فرند از حالت قبلی بیشتر خواهد شد. 

ساخت لیست کلوز فرند اینستاگرام

آموزش انتشار پست اینستاگرام بصورت کلوز فرند

1. ابتدا به صفحه پروفایل پیج اینستاگرام خود بروید.

2. روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید.

3. گزینه کلوز فرند را که با علامت سه خط و سه ستاره نشان داده شده است، انتخاب کنید.

4. لیست دنبال‌کنندگان پیج شما نمایش داده می‌شود که کنار هر کدام، یک کادر سبز رنگ به نام اضافه کردن قرار دارد.

5. هر یک از دوستان خود را که می‌خواهید به لیست اضافه شود را انتخاب کنید؛ یعنی بر روی گزینه سبز کنار اسم آن شخص کلیک کنید.

6. اکنون پیج مورد نظر به لیست کلوز فرند پیج شما اضافه شده است و میتواند محتویاتی که به صورت خصوصی و فقط برای کلوز فرند منتشر می کنید را ببیند.

از کجا بفهمیم در لیست کلوز فرند هستیم؟

برای اطمینان از اینکه در لیست “دوستان نزدیک” افراد قرار دارید یا خیر، باید زمانی که دنبال‌کنندگان شما استوری منتشر می‌کنند، به بالای  آن‌ها توجه کنید؛ اگر باکس سبز با علامت ستاره در این قسمت مشاهده کنید، این امر به معنای حضور شما در لیست “کلوز فرند” آن فرد است.

“کلوز فرند” به معنای لیستی از دوستان نزدیک و خانواده‌ای است که تنها آن‌ها می‌توانند پست ها و استوری هایی را که برای لیست “کلوز فرند” پیج خود انتشار می‌دهید، مشاهده کنند.

 بنابراین، افزودن فردی به این لیست نمایانگر آن است که شما او را به عنوان یکی از دوستان نزدیک خود در نظر دارید.

 چگونه استوری کلوز فرند بگذاریم؟

در هنگام انتشار استوری، تنها کافی است روی علامت سبز رنگی که در پایین صفحه استوری پیجتان قرار دارد، ضربه بزنید تا استوری شما برای افرادی که در کلوز فرند پیجتان هستند به نمایش درآید.

گاهی ممکن است به دلایل مختلف بخواهید تعداد افراد موجود در کلوز فرند خود را حذف کنید؛ اگر می‌خواهید تغییراتی در لیست کلوز فرند پیج خود انجام دهید، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

1. از منوی سه خط، بالای پروفایل پیج خود، بخش “کلوز فرند” را انتخاب کنید.

2. لیستی که در کلوز فرند شما وجود دارد، برایتان به نمایش درمی آید؛ سپس، شخصی که می‌خواهید او را از کلوز فرند پیج خود حذف کنید را پیدا کرده و روی گزینه “حذف” کنار آی‌دی او ضربه بزنید؛ اکنون پیج مورد نظر از لیست کلوز فرند پیج شما حذف شده است و دیگر نمی تواند محتویات خصوصی پیج شما را مشاهده کند.

سخن پایانی

اگر پیج شما یک پیج کاری است و نمی‌خواهید عکس‌های شخصی خود را در داستان ها و پست ها به نمایش بگذارید، یا اگر پیج شما به صورت عمومی یا حتی خصوصی است و می‌خواهید فقط دوستان نزدیک شما این پست را ببینند، می‌توانید از گزینه “کلوز فرند” در اینستاگرام استفاده کنید.

 با استفاده از این گزینه، می‌توانید یک لیست از دوستانی که می‌خواهید فقط آن‌ها این پست را ببینند، تهیه کنید؛ سپس با انتخاب این گزینه، پست برای افراد این لیست نمایش داده می‌شود و برای دیگران پنهان خواهد بود.

 

سوالات متداول در مورد قابلیت انتشار پست در اینستاگرام به صورت close friend

چگونه می‌توانم پست را برای افراد "کلوز فرند" منتشر کنم؟

براساس آخرین آپدیت های اینستاگرام، هنگام انتشار پست می توانید آن را فقط برای کلوز فرند پیج خود به اشتراک بگذارید، فقط آن ها بتوانند محتوای منتشر شده شما را مشاهده کنند.

قابلیت "کلوز فرند" در اینستاگرام چیست؟

"کلوز فرند" یک ویژگی در اینستاگرام است که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا پست‌های خود را فقط برای یک گروه محدود از دنبال‌کنندگان پیجشان به اشتراک بگذارند.

آیا اعضای کلوز فرند به صورت دستی انتخاب می‌شوند؟

بله اعضای کلوز فرند به صورت دستی انتخاب می‌شوند، می توانید این لیست را به راحتی ویرایش کنید.

بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
  خرید فالوور واقعی
  خرید فالوور واقعی
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید ویو اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  خرید لایک اینستاگرام
  Search

  فهرست مطالب

  1000
  فالوور ایرانی
  62,090تومان
  سفارش
  1000
  فالوور ارزان
  70,980تومان
  سفارش
  1000
  فالوور بدون ریزش
  114,250تومان
  سفارش
  1000
  فالوور فول ایرانی
  514,799تومان
  سفارش
  1000
  ویو اینستاگرام
  4,260تومان
  سفارش
  1000
  لایک اینستاگرام
  35,040تومان
  سفارش
  1000
  لایک فول ایرانی
  109,460تومان
  سفارش
  1000
  ویو استوری
  22,310تومان
  سفارش
  🎁🎁🎁 اطلاع از آخرین کد های تخیف آیا می خوای از آخرین کد های تخفیف مطلع بشی همین حالا عضو شو !!! خیر بله